Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:14 Pią 27 Mar 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 363, 364, 365  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grześ

PostWysłany: 19:24 Pią 19 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
sieje tak juz od paru lat, wysiac taka ilosc to nie problem, w ubieglym roku swiadomie posialem 40 na metr, po deszczu powschodzilo z tego od 20 do ~35 przezimowało mozna powiedziec ze w 100% bo wlasciwie tylko tam gdzie sarny zjadly to byly jakies wypady.

a gdzie siałeś tak na czarnoziemach szczelińskich?
U mnie w zeszłym roku wchodziło w zimę średni 50 roślin wyszło na dobrych odmianach 20 roślin które dały średnio 800kg/ha. Artoga może dał 1,6t.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dawidlubelskie

PostWysłany: 18:49 Pią 19 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś na ten słaby rzepak prysnołem od samosiewów elegant 1l na ha jutro chyba polecę navigatorem 0.3+ metaz 1lna i nie ma odwrotu trzeba będzie o to byle co dbać licząc na sprzyjające warunki. a może doba to za mało odpoczynku dla rzepaku i poczekać z tym opryskiem do poniedzialku żeby fitotoksyczność nie była za duża, a czy na wiosne navigatora ktoś praktykował ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kdsz86

PostWysłany: 08:15 Pią 19 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sieje tak juz od paru lat, wysiac taka ilosc to nie problem, w ubieglym roku swiadomie posialem 40 na metr, po deszczu powschodzilo z tego od 20 do ~35 przezimowało mozna powiedziec ze w 100% bo wlasciwie tylko tam gdzie sarny zjadly to byly jakies wypady.
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 19:16 Czw 18 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, miało być w maju.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:09 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zasiej tyle a po drugie czekaj potem spokojnie na wiosnę ile z tego zostanie.
Powrót do góry
kdsz86

PostWysłany: 20:45 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i panowie!!! witam wszystkich! Najlepszym regulatorem wzrostu rzepaku jest obsada roślin na metrze kwadratowym-potwierdzone przez uczonych, nie napisze przez kogo bo pare osob po tej publikacji moglo by miec probllemy, a wiec siejmy 35-40 roslin na metr i nie przejmujmy sie wybijaniem w pęd. Pozdrawiam
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 05:46 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rzepinka"]
JarekSz napisał:

troche nie chce mi sie wierzyc ze zakwitl ( lub wrecz zakwitł) jakis rzepak w listopadzie nigdy nie widzialem to chyba przesada z tym

Rzepinka
nie oczekuj pola żółtego jak w kwietniu tylko pojedyncze kwiatki. Gdzieś miałem zdjęcia z telefonu, jak znajdę to wkleję.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 22:14 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno pomyłka siew był 21 sierpnia a zdarza się zasiać 10 września a nie października.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
osa21

PostWysłany: 19:49 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_sor napisał:
W sumie chyba sam znalazłem odpowiedź na swoje pytanie, na stronie jednego z dystrybutorów sor (nie jest to broń Boże żadna reklama).

http://www.fnagro.pl/index.php?site=stabilan-mystic

Pytanie tylko czy oni nie przesadzili z ilością tego CCC - cały 1ltr na ha ? nie za dużo ?

Troche dziwne ze siew wykonano dopiero 21 września, u nas zdarzało sie siać w okolicach 10 X. Z tego co ja wiem to sie powinno dawać Stabilanu 0,1l na jeden liść co najmiej wielkosci łyżki stołowej, lub jak ktoś woli 0,2l na pare liści. Ja w tym roku dawałem 0,4l w fazie 4 lisci razem z gramicydem, a w fazie 6-8 lisci dałem 0,5 caryx + 0,25 caramba a na części 0,75 caryx. Po jednym i drugim rzepak pięknie trzyma sie ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
rooolnik

PostWysłany: 19:27 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym ten rzepak zostawił ,jak na razie warunki są ok ,a co będzie jak ten przerośnięty rzepak przysypie gruba warstwa śniegu Question
Powrót do góry
center

PostWysłany: 19:12 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój rzepak po caryxie ma jakieś łodygi dziwne sine czemu tak ? A zdarzają się małe place na polach że liście są żółte ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 19:02 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

ROLAS 222 napisał:
dawidlubelskie napisał:
co tu dużo mówić u mnie w rzepaku dopiero znacząsię rządki (słabe wschody) i po ostatnich deszczach dopiero wzeszedł --zastanawiam się cały czas czy likwidować a teraz kilka dni ciepła nadają to może urośnie jeszcze co? bo ja na to liczę bo jeśli nie to w tej fazie co teraz nie przetrwa zimy? poradzcie coś mam tego 6 ha i nie wiem co robić a chciałem jeszcze od samosiewów pojechać i navigatorem ale się wswtrzymuję
MAM to samo i czekam juz sa 4 liscie i na jednoliscienne juz opryskalem trzeba 2 tygodnie ciepla i moze cos z tego bedzie

bedzie ze 2tony na wiosne...4 liscie to malo nawet jak temperatura podskoczy jeszcze to i tak sa krotkie dni i w nocy chlodno za duzo nie urosnie jak jest slaby na jesien to (jezeli przezimuje ) bedzie slaby wiosna i jak mu bedziesz sypal i dbal za wiele z niego nie wyciszniesz...mialem tak w tym roku dobre rzepaki maja juz po 10 lisci wiec 4 to nie za duzo nie mowiac o systemie korzeniowym
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 18:42 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się bałem i w zeszłym roku poszło 0,75 brasifunu i 200ml ccc rzepak ładnie się skrócił
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:10 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale stabilan ma rejestrację na jesieni od 0,5-0,75l/ha. Solidnie dowalili a ja cykałem się czy dać 0,3l czy 0,1l /ha. U mnie rzepak stanoł po tebu i ccc. Nie byłem patrzeć co się dzieje po caryxie.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 17:27 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pierwszym zdjęciu troszeczkę przesadzili z pokrojem roślin
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 17:20 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie chyba sam znalazłem odpowiedź na swoje pytanie, na stronie jednego z dystrybutorów sor (nie jest to broń Boże żadna reklama).

http://www.fnagro.pl/index.php?site=stabilan-mystic

Pytanie tylko czy oni nie przesadzili z ilością tego CCC - cały 1ltr na ha ? nie za dużo ?
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 17:07 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje porady, bo moj rzepak opryskany w fazie 4-5 lisci tebukonazolem w dawce 1l/ha przyhamowal ale widze ze idzie w kapuste dalej. Chcialem poprawic mu teraz tebukonazol 0.7 i 300ml antywylegacza ccc. Co o tym myslicie? Bo ma sie rzekomo zrobic cieplo nawet do 14 stopni.?
Powrót do góry
ROLAS 222

PostWysłany: 16:28 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
co tu dużo mówić u mnie w rzepaku dopiero znacząsię rządki (słabe wschody) i po ostatnich deszczach dopiero wzeszedł --zastanawiam się cały czas czy likwidować a teraz kilka dni ciepła nadają to może urośnie jeszcze co? bo ja na to liczę bo jeśli nie to w tej fazie co teraz nie przetrwa zimy? poradzcie coś mam tego 6 ha i nie wiem co robić a chciałem jeszcze od samosiewów pojechać i navigatorem ale się wswtrzymuję
MAM to samo i czekam juz sa 4 liscie i na jednoliscienne juz opryskalem trzeba 2 tygodnie ciepla i moze cos z tego bedzie
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 16:23 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpiecz bez oględzin jak masz obsadę a martwić będziesz się na wiosnę. Navigatorem wtedy też możesz pryskać.
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 13:23 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 07:46 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie przejmujcie sie Caryx działa od 5 stopni w góę (bierze sie pod uwagę średnią dobową temperaturę) Preparat jest natychmiast pobierany przez rosline i w niej rozprowadzany ( szybkość pobierania to jedna z kluczowych cech tego preparatu) Wszystkie tebu, caramba i toprexy potrzebują temperatur powyżej 12 stopni.

Swoją drogą w połowie paźdzernika nie powinno sie robić zabiegów
powinniście robić zdecydowanie wczesniej. W połowie października niezależnie od fazy rozwojowej rośliny rzepaku przechodzą z rozwoju wegetatywnego do generatywnego. Nie można wpłynąc wtedy na pokrój i wzrost rosliny. Zabiegi o tej porze możemy traktować jako grzybobójcze.

Zgodził bym się z Tobą jeśli warunki pogodowe były by jak w książce a tu temperatura 17 ,20
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 07:43 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to prawda ja także to zaobserwowałem na jednym poletku w okolicy w roku 2009 rzepak wypił w pęd i wypuścił pąki potem te wybujałe przemarzły przez zimę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 21:32 Pon 15 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JarekSz napisał:
W październiku rzepak przechodzi automatycznie w formę generatywną - a ja głupi myślałem, że one przechodzą jarowizację Embarassed .
Tak se tylko myślę, że cosik tu nie pasuje, bo jak trzy lata temu u nas w październiku spadł śnieg a potem w listopadzie było ciepło, to część rzepaku wręcz zakwitła; a jak normalnie ludzie sieją rzepak na poplon, gęsto jak cholera, a rzepak przed mrozami jakoś w pęd nie wybija (tylko wynosi wysoko szyjkę). Ale douczę się. Rolling Eyes

troche nie chce mi sie wierzyc ze zakwitl ( lub wrecz zakwitł) jakis rzepak w listopadzie nigdy nie widzialem to chyba przesada z tym
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 19:25 Pon 15 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W październiku rzepak przechodzi automatycznie w formę generatywną - a ja głupi myślałem, że one przechodzą jarowizację Embarassed .
Tak se tylko myślę, że cosik tu nie pasuje, bo jak trzy lata temu u nas w październiku spadł śnieg a potem w listopadzie było ciepło, to część rzepaku wręcz zakwitła; a jak normalnie ludzie sieją rzepak na poplon, gęsto jak cholera, a rzepak przed mrozami jakoś w pęd nie wybija (tylko wynosi wysoko szyjkę). Ale douczę się. Rolling Eyes
Powrót do góry
center

PostWysłany: 15:57 Nie 14 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orane pod niego czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 363, 364, 365  Następny
Strona 65 z 365

Skocz do: