Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:57 Sro 1 Paź 2014

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 357, 358, 359  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekspert BASF
Moderator

PostWysłany: 12:58 Wto 18 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle, że też najpóźniej 8 liści.

Co do łączenia Caryxu z tebukonazolem, to nie do końca rozumiem zasadność takiej mieszaniny. Ani lepsze działanie fungicydowe ani regulatorowe. Sam Caryx w dawce 0,7 spisałby się lepiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymekp

PostWysłany: 12:05 Wto 18 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tebukonazole? jak bardzo można je opóźnić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert BASF
Moderator

PostWysłany: 10:31 Wto 18 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymekp napisał:
zalecane (no caryx) w fazie 4-6 liści, osobiście zawsze troche przeciągam na 8; zbieram sie do zabiegu na jednoliścienne, skracanie może w sobotę. Visby u mnie ma już 6-8 liści, wygląda ładnie, obsada mała może dlatego jest tak wyrośnięty. siany 17 sierpnia, pod korzeń dostał 0,5t/ha lubofosu z siarką.

Caryx istotnie, jest polecany w fazie 4-6 liści, ale na pewno zadziała też jak rzepak będzie miał osiem liści, z tym ,że nie zalecane jest dalsze opóźnianie zabiegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemek21

PostWysłany: 08:48 Wto 18 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

au mnie porażka siany przed ulewą i popryskany przed ulewą - wschody nie równomierne i strasznie się wlecze z rośnieciem plantacje chyba zlikwiduję
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 08:34 Wto 18 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalecane (no caryx) w fazie 4-6 liści, osobiście zawsze troche przeciągam na 8; zbieram sie do zabiegu na jednoliścienne, skracanie może w sobotę. Visby u mnie ma już 6-8 liści, wygląda ładnie, obsada mała może dlatego jest tak wyrośnięty. siany 17 sierpnia, pod korzeń dostał 0,5t/ha lubofosu z siarką.
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 19:17 Pon 17 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skracacie rzepaki w lubelskim?
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 06:09 Sob 15 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś czytałem ciekawy artykuł i było napisane ze skracanie ccc 05 litra a grzybówka swoją drogą bo często jest dawana na pale wtedy kiedy jeszcze nie ma infekcji grzybowej czyli później
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:33 Pią 14 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ teoretycznie tak, ale nie można porównywac 2 substancji w sposób ilościowy. w zbożach np ccc daje sie 2l co daje ok 1300g s.a./ha a tylko 1l medaxu co daje tylko 300g chlorku mepikwatu na 1ha, wiec jak widać porównanie Twoje nie do końca jest trafne.
Tak czytam Wasze kombinacje i sobie myśle szukacie czegoś lepszego od sprawdzonych preparatów czy tańszego? Jeśli to pierwsze to ok rozumiem, ale jeśli to drugie to sobie myśle po co? Walicie najlepsze mieszańce, którym dajecie nie rzadko po 400-500kg wieloskładnika na jesień, pryskacie na dwu i jednoliścienne jesienią a chcecie zaoszczędzić 30-50zł na fungicydzie na jesień? Jeśli ktoś ma 1000ha rzepaku to spoko rozumiem, ale jeśli mniej to warto ryzykować?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:49 Pią 14 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej wypadałoby dać carambe 0,5l i ccc. Antywylegacz płynny 675 ma rejestrację na 0,75-1l ale wiosną. Jakby dać podobną ilość regulatora co w caryxie coprawda innego, wtedy mogłoby to być 0,3l ccc. Czyli 0,5l caramby i 0,3l ccc/ha byłoby jakimś tam substytutem caryxa. Ale gdzieś słyszałem że caramba lepiej skraca niż chroni przed grzybami jeżeli porównać by z tebu. Tak więc mieszając metkonazol z wegulatorem wzrostu potęguje się efekt skracania. Co wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
malkolm2

PostWysłany: 19:35 Pią 14 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chyba zrobię 0,7 caryxa + 0,5 tebu jeśli będzie bujny rzepak, ale coś na razie nie za dobrze wygląda
belewoue nawet nieźle, adriana gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przem

PostWysłany: 09:44 Pią 14 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka dawke Caryx-a stosujecie jesienią, na etykiecie jest 1L/ha ale słyszałem ze w zupełności wystarcza 0.7 ?? cena jest troche zniechecająca 1170 brutto za 10 litrów, znajomy w tamtym roku stosował 0,7L tebukonazolu + 0,4 lub 0,5 L Antywylegacz Płynny, wie ktos cos na temat takiej mieszaniny? podobno efekt jak po markowym produkcie a koszt ok 40 zł/ha.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:26 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
malkolm2 napisał:
gregorfik napisał:
lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy.

jesteś w błędzie, jest jeszcze S U P E R O 05 EC tańsze i równie dobre, stosuję już dwa lata,

mieszasz z czyms??? Jakies negatywne skutki?

nigdy z niczym nie mieszałem
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 20:29 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te dwa pierwsze liście są liśćmi sercowymi i dopiero po nich wyrastają właściwe
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 20:20 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center jaka masz obsade?moj visby narazie nie wybija do gory.jesli chcesz go skrocic poczekaj do 5-6 lisc stosujac caryx lub toprex.jesli masz duzo samosiewow zboz to mozna juz pryskac
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 20:12 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Re: zap Odpowiedz z cytatem

rzepinka napisał:
moze mi ktos doradzi odnosnie navigatora rzepak zasiany 20 sierpnia ma juz 4 liscie ale ma mniej bo wschody byly rozne mozna pryskac navigatorem jeszcze? bo chwast tez sie puscil ja zawsze gallera pryskalem na wisone
pryskalem czesc rzepaku tydzien temu mieszanina navigator 0.3 i butisan 400 1.4.rzepak srednio ma 4 liscie.rzadnych ubocznych skutkow nie zaobserwowalem mimo suszy.dzialanie srodkow juz widac na chwastach
Powrót do góry
center

PostWysłany: 19:57 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przepraszam ale wczoraj zbyt zmęczony byłem nie powinienem pisać na forum;)

A więc tak chodziło mi że mój rzepak ma 4 liście duże i dwa małe. Jak wschodził to szyjka nad ziemią od razu była znacznie wysunięta w górę nad ziemię nie wiem dlaczego i jest tak nadal. Co z nim robić pryskać jakimś regulatorem ? pryskał ktos już od jednoliściennych ? pozdrawiam.

gregorfik napisał:
sławek2209 napisał:
gregorfik napisał:
center napisał:
faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi... Smile
kolega ma na mysli 4 liscie wpelni wyksztalcone nie liczac dwoch pierwszych liscieni.male liscie ktore wychodza ze srodka nie sa brane pod uwage

Sławek no to co było napisane w pierwszej cześci zdania trudno nie zrozumieć, chodzi mi o dalszą część tej wypowiedzi... Rolling Eyes , ale dobra może to jest jasne dla wszystkich tylko ja jakis niekumaty jestem. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 19:31 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: zap Odpowiedz z cytatem

moze mi ktos doradzi odnosnie navigatora rzepak zasiany 20 sierpnia ma juz 4 liscie ale ma mniej bo wschody byly rozne mozna pryskac navigatorem jeszcze? bo chwast tez sie puscil ja zawsze gallera pryskalem na wisone
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 18:00 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
gregorfik napisał:
center napisał:
faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi... Smile
kolega ma na mysli 4 liscie wpelni wyksztalcone nie liczac dwoch pierwszych liscieni.male liscie ktore wychodza ze srodka nie sa brane pod uwage

Sławek no to co było napisane w pierwszej cześci zdania trudno nie zrozumieć, chodzi mi o dalszą część tej wypowiedzi... Rolling Eyes , ale dobra może to jest jasne dla wszystkich tylko ja jakis niekumaty jestem. Rolling Eyes
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 14:47 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
center napisał:

Powrót do góry
sanczo110470

PostWysłany: 13:50 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie rzepak siany 27 sierpnia są samosiewy zboża ozimego i wyczyniec - kiedy pryskać pilotem ?
Powrót do góry
rusin

PostWysłany: 22:14 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym roku zmieszałem supero, butisan, navigator i li. zobaczymy co z tego będzie. minal tydzien od oprysku i rzepak na razie ładny, samosiewy i chwasty zżółkły.
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:57 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
gregorfik napisał:
lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy.

jesteś w błędzie, jest jeszcze S U P E R O 05 EC tańsze i równie dobre, stosuję już dwa lata,

mieszasz z czyms??? Jakies negatywne skutki?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:19 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:

Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 20:30 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:

Powrót do góry
center

PostWysłany: 20:12 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 357, 358, 359  Następny
Strona 65 z 359

Skocz do: