Skocz do zawartości
lagbart

JAKA KISZONKA LEPSZA NA KRÓW MLECZNYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Uważacie jaka kiszonka jest lepsza:

Kiszonka z trawy zielonej ( skoszona i zaraz zwożona na pryzme)

czy może jest lepsza sianokiszonka ( w balotach)

 

pytam się z jednego względu ponieważ nadażyła mi się okazja kupienia przyczepy samozbierającej MENGELE na tandemia i łańcuchowa i teraz się zastanawiam co by było lepsze dla krów mlecznych kiszonka z traw czy sianokiszonka

 

się zastanawiam czy ją kupić czy nie

 

 

PROSZĘ O OPINIE NA TEN TEMAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem z ze znajomym to mówił, że sianokiszonka z balotów jest wygodniejsza i mniej angażuje przy zbiorze, ale jako pasza lepsza jest taka z silosu. Ważne tutaj jest to że w silosie wszystko jest przemieszane, a w balotach to jak sie trafi raz jest z lepszej trawy innym razem trafią sie badyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygodniejsze może jest ale ja już od dawna stosuje kiszonke traw z pryzmy tyle że mam za mała maszynę do zbioru i skrzynia mi w niej wysiiada dlatego chce kupić inną i się zastanawiam co by było lepsze dla krów

 

Była u mnie gośiuwa z sano i ona mówiła tak samo jak ty żę z pryzmy kiszonka jest lepsza

 

ja mam wycinaka i od kilku lat już go stosuje i dla mnie jest to też wygodne chociaż zimą to więcej czasu zajmuje przywiezienie tej kiszonki niż w balotach

 

mi chodzi tylko o to jaki zestaw lepiej kupić czy prase i owijarke czy właśnie przyczepe samozbierającą napewno przyczepa jest tańsza i tańszy jest zbiór ALE KTÓRA KISZONKA JEST LEPSZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obie są podobnej jakości, różnią się przecież stopniem wysuszenia. Jeżeli masz już wybierak, ja doradzam zakup przyczepy, nie wiem ile tego zbierasz, ale koszty balotów są bardzo duże, a i różnie z nimi bywa, dużo się psuje z niewiadomych powodów... [ps. ja rezygnuję właśnie z balotów na rzecz pryzmy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...