Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moddus + CCC a trzy dni później Alert + siarczan+ mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaję szybką odpowiedź. Tydzień temu pomieszałem Alert z Moddusem, CCC, mocznikiem i siarczanem i tam gdzie się nałożyły lance jest rudo.

Generalnie pszenice przystopowało i nie jest tak intensywnie zielona jak wcześniej.

Na pozostałym areale rozdzieliłem zabiegi i jest OK.

Moim zdaniem nie nalezy mieszac Modusa z grzybobujczymi.Tez mialem podobnie rok temu.Jeden niuansik Modusem nalezy pryskac w naslonecznione dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Modus+ Tilt+ Mopsin i jest wszystko ok.ale nie dodawałem mocznika , siarczanu czy innych odrzywek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moddus nie bardzo wychodzi z szybkimi triazolami. Zdarzają się przebarwienia w niekorzystnych warunkach. Ci z Syngenty przestrzegają przed mieszaniem z cyprokonazolem, epoksykonazolem, tebuconazolem . Można spokojnie mieszać go z Tiltem czy innymi, które mają powolny triazol np. propiconazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ma rację w zeszłym tygodniu dałem Modus z Tiltem i do tego mocznik i magnez i mikro i żadnych przebarwień. Dla porównania mam w środku pola 4 ha pryskane CCC zamiast Modusa i też jest ok. Zobaczymy czy będzie róznica w plonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj opryskalem antywylegaczem+odzywka Zboze Total Extra z firmy adob.Zobaczymy jakie bedzie dzialanie po tym zabiegu bo specjalnie nie opryskalem kawalka pszenicy dla porownania

Ale mam jeszcze jedno pytanko. Czy mozna teraz jeszcze opryskac pszenice Alertem.bo widze ze w mojej pszenicy sa objawy łamliwości źdźbla.Da to cos wogole bo Alert jest srodkiem zapobiegawczym a nie wyniszczajacym.Co o tym sadzicie???Szkoda ze troche wczesniej nie opryskalem

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alert oprócz zabezpieczenia, ze względu na triazol działa też po infekcji choroby, ale mówimy tu raczej o septoriozie. Niestety nie ma nic wspólnego ze zwalczaniem łamliwości.

Jeżeli jesteś pewny że to łamliwość to zwróci Ci się z nawiązką Unix. (Choroby na podstawie źdźbła to nie tylko łamliwość, możesz mieć jeszcze fuzaryjną zgorzel i inne)

W odwodzie masz jeszcze połowiczne rozwiązania na łamliwość oparte na prochlorazie w Proroku lub w czymś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klemens miałeś jakieś złe doświadczenia z taką mieszanką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies zauwazylem na jednym polu z ozimka miejscami na rogach itp taki kolor zółty pseniczki takie plamki zoltego mysle ze to raczej wskazuje na niedobór ale czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pole pszenicy ozimej , której nie zdążyłem opryskać na jesieni , a na wiosnę jak na złość ciągle padało i dopiero teraz mogę wjechać.Nie mam za bardzo pomysłu czym to popryskać.Myślałem o Mustangu.Kupiłem już w marcu Sekator+Atlantis ale czy pryskanie tym teraz nie jest zbyt ryzykowne?

Mam mnóstwo fiołka , trochę rumianowatych ,przytulii , miotły.Może coś doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- masz mustanga więc dokup Apyros i daj w dawce na 4ha razem z nim - powinno zalatwic ci sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzies zauwazylem na jednym polu z ozimka miejscami na rogach itp taki kolor zółty pseniczki takie plamki zoltego mysle ze to raczej wskazuje na niedobór ale czego ?

 

brakuje jej miedzi, dawka dolistna 250-300gr/ha lub manganu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie moglem dostac nigdzie antywylegacza do pszenżyta i dostalem tylko Stabilam

na ktorym jest napisane ze jest tylko do pszenicy, nie ma tam nic o pszenzycie sadzicie ze mozna go dac do pszenzyta? jak tak to w jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na na ccc w pszenżycie jest już o wiele za póżno /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o jarke bo planuje ja jeszcze 3razy mocznik pokropic a nie chce by mi sie wylegala:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mazowszu leje, pszenica rośnie jak szalona,a antywylegacz czeka na pogodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mieszanka 1 L Golda + 150g Atlantisa + 1 L Stabilanu na hektar opryskane 20 kwietnia mogło cos zaszkodzic pszenicy ozimej? Bo po tym zabiegu lekko pożółkła i przychamowała wrost przyznam ze troche mnie to niepokoi a co do chwastów to wszystkie poległy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

nie moglem dostac nigdzie antywylegacza do pszenżyta i dostalem tylko Stabilam

na ktorym jest napisane ze jest tylko do pszenicy, nie ma tam nic o pszenzycie sadzicie ze mozna go dac do pszenzyta? jak tak to w jakiej dawce?

teraz na niego za póżno narobisz tylko szkody .zastosuj np CERONE lub jego generyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Mazowszu leje, pszenica rośnie jak szalona,a antywylegacz czeka na pogodę.

A na Dolnymśląsku wspaniała pogoda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzies zauwazylem na jednym polu z ozimka miejscami na rogach itp taki kolor zółty pseniczki takie plamki zoltego mysle ze to raczej wskazuje na niedobór ale czego ?

 

 

Nie dosiałeś N na wiosne na rogach posyp ręką i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na przytulę w pszenicy (mam jej bardzo dużo) potrzebuje jakiś dobry oprysk na to dziadostwo. Jak ktoś zna cenę to proszę podać oraz jaka dawka na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grodyl ew. generyki np. Thomigan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co polecacie na przytulę w pszenicy (mam jej bardzo dużo) potrzebuje jakiś dobry oprysk na to dziadostwo. Jak ktoś zna cenę to proszę podać oraz jaka dawka na ha.

jezeli masz inne chwasty to polecam lintur 284zl kilogramowe opakowanie na 6h wszystko bierze oprucz miotły ale jesli pryskales od chwastu to grodyl jest dobry ale nie stosowalem w tym roku bo lintur zalatwil wszystko a ceny grodylu nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy w pszenicy pojawiły sie takie place blade, jakbbyło brak azotu, a zaraz obok bury,ciemno-zielony kolor az miło... nie wiem czym to jest spowodowane;/ co to moze być... to jest na wszystich rodzajach gleby... słabo sie krzewiła i w ogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...