Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś skuteczny oprysk na pszenice zwalczający głównie miotłę i przytulie czepną ?? W którym momencie należy zastosować w pszenicy antywylegacz ??

Nigdy go nie stosowałem a rok temu pszenica położyła się strasznie Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te place to słabsza gleba a konkretnie słabsze podglebie (czytaj brak gliny) WODA UCIEKA ITP. jest tylko jeden sposób obornik + wapnowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w okolicy w pszenicy pojawiły sie takie place blade, jakbbyło brak azotu, a zaraz obok bury,ciemno-zielony kolor az miło... nie wiem czym to jest spowodowane;/ co to moze być... to jest na wszystich rodzajach gleby... słabo sie krzewiła i w ogole...

 

A moim zdaniem jest to brak wapna i dlatego masz takie place na polu.Ja tez tak mam w pszenicy i po zniwach zamierzam nawapnowac wapnem magnezowym i musi byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie rzuciło na jarke... zrobilem skan... moze ktos mi powie co to jest?<a href=daa90d70d23d360c.jpg' alt='daa90d70d23d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie jakiś skuteczny oprysk na pszenice zwalczający głównie miotłę i przytulie czepną ?? W którym momencie należy zastosować w pszenicy antywylegacz ??

Nigdy go nie stosowałem a rok temu pszenica położyła się strasznie Z góry dzięki za info.

troche póżno sie obudziłeś z tymi chwastami. na miotłe to najlepiej atlantis a, przytulia to grodyl lub tomigan.antywylegacz to cerone lub generyki{etefon}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze atlantisu, grodylu, czy cerone, balansujesz na krawędzi skuteczności , fito i skracania okresu wegetacji.

Do późnych faz rozwojowych możesz stosować Axial Starane i Moddus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przytulię późną nie ma nic lepszego niż Starane! Zwalcza ją w każdej fazie rozwojowej i bez wpływu na zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam stosuje Atlantis i nie wydaje mi sie że balansuje na granicy skuteczności daję 250g/ha i nie ma opcji żeby coś zostało pole mam spalone jak po Randapie a mam jeszcze Wyczyńca polnego stąd tak wysoka dawka bo na samą miotłę to wystarczy min dawka 150g. tydz temu jechałem działkę na wyczyńca na której pszenica ma spokojnie ponad 30-40cm ale tam poszło już 300g/ha no ale wyczyniec w tej fazie ma już kwiatostan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy modusa mozna mieszać z mocznikiem, NPK i siarczanem magnezu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawaiam pytanie zadane pare postów wczesniej... a moze nie widac zdjęcia? czy to jest septorioza? czy inna holerka? a moze to nie choroba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w okolicy w pszenicy pojawiły sie takie place blade, jakbbyło brak azotu, a zaraz obok bury,ciemno-zielony kolor az miło... nie wiem czym to jest spowodowane;/ co to moze być... to jest na wszystich rodzajach gleby... słabo sie krzewiła i w ogole...

 

A moim zdaniem jest to brak wapna i dlatego masz takie place na polu.Ja tez tak mam w pszenicy i po zniwach zamierzam nawapnowac wapnem magnezowym i musi byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm spoko cos tam pisze:-D to mieszam:-D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawaiam pytanie zadane pare postów wczesniej... a moze nie widac zdjęcia? czy to jest septorioza? czy inna holerka? a moze to nie choroba?

 

 

Moim zdaniem masz do czynienia z dwoma chorobami a mianowicie ze ZGORZELĄ PODSTAWY ŻDŻBŁA i z BRUNATNĄ PLAMISTOŚCIĄ LIŚCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wyborze atlantisu, grodylu, czy cerone, balansujesz na krawędzi skuteczności , fito i skracania okresu wegetacji.

Do późnych faz rozwojowych możesz stosować Axial Starane i Moddus.

 

Jaka jest cena tego środka STARANE??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj posypać kredą paszową
hmm no sprobuje i zrobie doswiadczenie i sypne tej kredy, ale bardziej skłaniam sie ku wersji damiana9871 ze tam z cos gleba bedzie(podglebie) a ile sypnac tej kredy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem troche forum i widze ze piszecie o skracaniu ale nie piszecie ze STOPSUJECIE Stabilan czy jest on nie dobry bo ja go zastosowałem tego roku i zoabcze jakie efekty będą. Napewno jest tani i to jego atut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilan jest ok też go stosuje ze względu na cenę tylko nie ma co sie czaić trzeba lać max dawkę 2l a najlepiej sie zachowuje po podzieleniu na dwa zabiegi ale z tym pierwszym trzeba jechać odpowiednio szybko teraz to już za późno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem jak 1 kolanko było wyczuwalne było jakies 4 mm od ziemi więc myśle że w dobrym momencie. Pryskałęm tez 1.5 tygodnia temu Alertem i tak mysle czy to wystarczy czy poprawić jeszcze czymś na grzyba za jakiś tydzień co sądzicie???? odrazu dodałbym ze 15 kg mocznika (200lna h) i mysle ze na tym bym zakończył opryski pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbar.. doraznie kreda ci pomoże . obornik też jest wskazany ale go teraz nie możesz zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiec jaki doradzicie mi oprysk na grzyba(na pierwszy zabieg bo pozniej chcialbym prysnac 2 zabieg tj na klos).Chcialem prysnac Alertem ale on chyba nic nie poradzi na łamliwość!!!Co mi doradzicie bo widze w mojej pszenicy łamliwość i chyba septorioze.Czubki lisci sa takie żółtawo-brazowe sam nie wiem czy to septorioza czy moze ja przypalilem siarczanem, nie wiem.Ale doradzcie mi cos skutecznego ale zeby nie wyszlo mnie drogo bo na drugi zabieg chcialbym zastosowac Alert.Prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawaiam pytanie zadane pare postów wczesniej... a moze nie widac zdjęcia? czy to jest septorioza? czy inna holerka? a moze to nie choroba?

 

 

Moim zdaniem masz do czynienia z dwoma chorobami a mianowicie ze ZGORZELĄ PODSTAWY ŻDŻBŁA i z BRUNATNĄ PLAMISTOŚCIĄ LIŚCI

 

tez mi to przypomina brunatna plamistość... ale po czym poznajesz zgorzel podstawy źdzbła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyniec polny w pszenicy ozimej potraktowany Atlantisem w dawce 270g ponad miesiąc po zabiegu

 

732e8c3ca5d85f4e.html

 

Przytulia w pszenicy ozimej potraktowana Sekatorem OD w dawce 150g/ha -całkowite zatrzymanie wzrostu i zanik roślin - miesiąc po zabiegu

 

06c9675fb858f8fb.html

 

A powiedzcie mi jakie choroby u mnie można zaobserwować na pewno podstawa źdzbła siedzi a co z liśćmi? pryskałem Karbenem teraz chcę za jakiś czas Falconem

 

2194c41d6480f3fb.html

 

ogólnie łan wygląda zdrowo ciemno zielony kolor liści tylko ta podstawa źdźbła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...