Skocz do zawartości
luk

Dobry Paszowóz

Rekomendowane odpowiedzi

może sano ma dobry serwis ale firmy jak np BVL Keenen Tiorliet w w iększosci przypadków serwis jest niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadamy wozy paszowe włoskiej Firmy AGM Unifast - konkretne wozy z górnej pólki za rozsądną cenę - możemy dać na próbę. - Serwis w 24h

 

Ceny od 50 tys. zł. Netto

 

Samasz Białystok

 

tel. 507 129 993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wyposażenia np.

8m z dwoma wysypami kosztuje 53.000 zł

10m z jednym wysypem za 55.000 zł

Opcji jest mase, aż do wozów samojezdnych, trzeba dostosować do swoich potrzeb. Mniejszych AGM nie robi. Twierdzą że dobry wóz musi mieć min. 8m.

 

W chwili obecnej na test mamy 10m z bdb wyposażeniem, terminy i inne szczegóły na telefon lub na targach Poznań( hala 3/ 43).

W kielcach będzie można go zobaczyć.

 

Zapraszamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/edit - Pią Wrz 22 21:27:47

a co myślicie o wozach z Italmix-u-rozprowadzają je dealerzy firmy WestfaliaSurge i może ktoś z Was ma taki wóz(Sobol z Zambrowa i Kołak sprzedał w tym roku już 129 tych wozów) !!!

 

Jeśli ktoś kupuje paszowóz dla samej idei jego posiadania, albo dlatego, że ma go sąsiad, a nie dla ZWIĘKSZENIA WYDAJNOŚCI krów, polepszenia zdrowotności stada i zaoszczedzenia pracy i czasu, to GRATULUJĘ!!!!

Dlatego trzeba kupić DOBRY paszowóz. To jedna z niewielu maszyn, która w gospodarstwie pracuje codziennie (w lecie nawet dwa razy dziennie, jeśli pasza sie zagrzewa) i powinna dobrze mieszać. Nie robić miazgi i papki, bo to nie świnie, tylko krowy, a one tak nie lubią (nie mówiąc już o następstwach w postaci ketozy i kwasicy i synfromu stłuszczenia). Potem mamy ten paszowóz na fermie, a mleko nie rośnie, krowy nadal mają kwasicę i kuleją, jak szalone, albo sie nie zacielają, ale rolnik sie nie przyzna, że kupił dziadowstwo, bo mu wstyd za własny wybór albo ulegnięcie namowom złośliwego sąsiada czy sprzedawcy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ...przez niecałe 2 miesiące 2008r- 129szt. to ile będzie do końca roku? rekord świata to chyba ludzie do miast je biorą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ładnie ...przez niecałe 2 miesiące 2008r- 129szt. to ile będzie do końca roku? rekord świata to chyba ludzie do miast je biorą !

 

Ciekaw jestem opinii o tych maszynach po kilku miesiącach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ładnie ...przez niecałe 2 miesiące 2008r- 129szt. to ile będzie do końca roku? rekord świata to chyba ludzie do miast je biorą !

Wazne jest aby posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem - jak byś samasz przyjrzał się postowi który jest cytowany, to byś zobaczył, że jest datowany na 22 września. A to nam daje nie 2, tylko 9 miesięcy. Co nie zmienia faktu, że wozy Italmix, to włoska lipa, na którą uzytkownicy klną na czym świat stoi. Zresztą Unifast tez jest włoski, nie?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem to sorry

 

Są Włochy i Włochy, tem jest więcej fabryk maszyn rolniczych niż w całej Europie rodkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi klawiatura nawala:))

...Europie Środkowej i każda firma jest inna ( Ducati czy Ferrari też jest Włoskie ). Niewypowiadam się na temat wozów Italmix, ale Unifast należy do europejskiej czołówki - świadczą o tym także ceny używanych wozów u naszych dilerów w Niemczech. Zapraszam do wypróbowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten paszowóz z podwójnym mixem supper miesza wszystkie składniki i ma bardzo niskie zapotrzebowanie na moc.Posiada najlepsze i najprostsze rozwiązania techniczne z komputerem . Nie jest może jeszcze znany na naszym rynku ale godny polecenia. Znam firmę , która robi kapitalne remonty tych paszowozów i naprawdę jestem pod wrazeniem jak nowe.a cena to niecałe 40% ceny nowego. Godne polecenia. Jakby co to mailujcie lub dzwońcie po więcej informacji 0691747903.

 

Jasne! Co Ty piszesz? Seko jest fatalny, robi z TMR-u miazgę, a krowy nie lubią tego co świnie. Zwłaszcza, że potrzebują struktury. Miałam Seko przez dwa lata i sprzedałam. Wymieniłam na Keenana. Rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. A czy słyszeliście o wozach paszowych R.M.H. ?. Ja mam go od pół roku, i jestem bardzo zadowolony. Kiedy miałem zamiar kupić wóz, to za radą handlowca, który proponował mi ten wóz pojeździłem dość sporo, i zebrałem spoto opinni na temat wozów paszowych. Wybrałem R.M.H., dlatego że ma najwyższy ślimak mieszający z pośrót wszystkich wozów, najszybciej według mnie miesza i rozdrabnia bele, a do tego potrzebuje ciągnika małej mocy. Ja mam osobiście 10m i pracuje przy nim C360-3P, którą miałem sprzedać. U mnie ma on 12-cie noży tnących. Ciągnik pracuje na 1600 obrotów bez problemu radzi sobie z dwoma balotami. Co Ciekawe, nie występuje w nich przekładnia redukcyjna, tylko jak się dowiedziałem, i to stosuję przekładnia przyspieszająca, co powoduje wyczyszczenie wozu z TMR-u do zera. Do zakupu przekonały mnie fakty które zobaczyłem na żywo, a nie z opowieści handlowców, bo tam u każdego z nich jest wszystko najlepsze, i nie ma nic innego. Wóz sprawuje się OK., jestem bardzo zadowolony, a co do innych marek, to pozwólcie że nic nie będę mówił, bo na tym forum piszą niektórzy takie bzdury, że aż strach. Np. odwiedziłem jednego ze sprzedających wozy, jak wynikało z katalogu i opisów były idealne, ale jak zobaczyłem około 40-tu połamanych ślimaków, to mi się odechciało. Panowie porównać, pojeździć, popatrzeć, i nie tylko tu gdzie każą, ale i po innych napotkanych urzytkownikach. Uwieżcie mi to Wam dużo da do myślenia, i pokaże że niektórzy to tylko w gembie mocni, i mają dobrą nawijkę, i nic poza tym. Uważajcie, bo z obietnic ma pracować 48 KM, a potem będzie pracowało 100KM, . Polecam RMH. pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o Wasze opinie na temat wozów paszowych

jakość TMR z dużym udziałem sianokiszonki

funkcjonalność

możliwość dodawania dodatków

dokładność opróżniania komory

i przystępność ceny

 

Polecam JF-Stoll, świetny, dokładnie miesza, ale nie niszczy struktury (ma taki ślimak schodkowo pnący się w górę). Jest ze świetnych blach, wytrzymałych, więc po roku nie odpadnie Ci dno, ani się nie powigina kocioł. Do tego bardzo dobrze miesza duże ilości sianokiszonek z dodatkiem slomy czy siana. Niestety jest drogi, ale przecież paszowóz pracuje codziennie, w lato nawet dwa razy dziennie, a jeśli jeszcze budynki pozwalają ci karmić cielaki i jałówki, to o czym my mówimy? Nie warto tutaj nad wyraz oszczędzać. Według mnie lepiej kupić dobry paszowóz, nawet jesli drogi i faktycznie osiągnąć to, co piszą o paszowozach - zwyżkę mleka od krowy i poprawę zdrowotności stada (u mnie prawie nie ma już przemieszczeń trawieńca, kwasica zdarza się b.rzadko, a stłuszczenie wątroby to już wcale). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o Wasze opinie na temat wozów paszowych

jakość TMR z dużym udziałem sianokiszonki

funkcjonalność

możliwość dodawania dodatków

dokładność opróżniania komory

i przystępność ceny

 

Polecam JF-Stoll, świetny, dokładnie miesza, ale nie niszczy struktury (ma taki ślimak schodkowo pnący się w górę). Jest ze świetnych blach, wytrzymałych, więc po roku nie odpadnie Ci dno, ani się nie powigina kocioł. Do tego bardzo dobrze miesza duże ilości sianokiszonek z dodatkiem slomy czy siana. Niestety jest drogi, ale przecież paszowóz pracuje codziennie, w lato nawet dwa razy dziennie, a jeśli jeszcze budynki pozwalają ci karmić cielaki i jałówki, to o czym my mówimy? Nie warto tutaj nad wyraz oszczędzać. Według mnie lepiej kupić dobry paszowóz, nawet jesli drogi i faktycznie osiągnąć to, co piszą o paszowozach - zwyżkę mleka od krowy i poprawę zdrowotności stada (u mnie prawie nie ma już przemieszczeń trawieńca, kwasica zdarza się b.rzadko, a stłuszczenie wątroby to już wcale). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMH to szajs, widziałem jak pracuje, mało się nie rozleci od samego pomachania za drabinkę. Pełno kantów, duperelków naprzyspawywanych, jak w dobrej PRLowskiej produkcji z czasów minionych.

Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zamiezam kupic wóz paszowy ale narpierw zbieram opinie jaki kupic mam 55 sztuk bydła interesują mnie uzywane wozy jeszcze nie jestem zdecydowany na 100% bo mało jest jeszcze uzywanych ofert sprzedazy moze znacie jakies składnice byłbym bardzo wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomżyniak, co sprzedajesz, jaki szajs, jak mówisz. Nic nie widziałeś, tylko jesteś jakimś dilerem. Jeżeli krytyka, to konstuktywna, a nie wymyślasz bajki. Mówisz szajs, bo pracuje w 12m3 ursus C360-3P, w Szabłach Młodych, to nazywasz szajsem, nazywasz szajsem czas mieszania i cięcia materiału w 20-30min.,?, czepiasz się drabinki, bo nie ma podestu, żeby stać godzinę i patrzyć się na wóz jak na wół na malowane wrota?, pomyśl człowieku co piszesz, z twoich wypowiedzi wynika że sprzedajesz wozy Kuhn-a, bo tak go hwalisz, jak widzisz ja innych marek nie krytykuje, kupiłem co chciałem, i jestem usatysfakcjonowany, a kolego jak mówisz o Kuhn-ie, to nawet chandlowiec , który był u mnie i wspomniałem o RMH, to stwierdził iż jest to lider Światowy w wozach Paszowych. Mam dla Tego człowieka szacunek, bo przedstawia wszystko konstruktywnie, i na temat, ale widać z Twojej wypowiedzi to ty nie jesteś. Taki chandlowiec, to leci u mnie z podwórka raz dwa. Skoro chcesz, to ja podaje parametry pracy RMH, a Ty podaj parametry KUHN-A:

RMH 10m3 – zapotrzebowanie na moc na WOM: 30KM

RMH 12m3 – zapotrzebowanie na moc na WOM: 35KM

No i te parametry są osiągane przy braku przekładni redukcyjnej. Tak jak wcześniej pisałem nie ma przekładni redukcyjnej, tylko przyspieszająca do czyszczenia wozu. Więc łomżyniaku jak coś piszesz, to pomyśl dobrze, bo to co napisałeś, że jest poprzyspawywane mnóstwo drobiazgów, to jest kłamstwo, bo ma chamulce w standardzie, zderzak tylni z oświetleniem, to jest pierdułka z szasów PRL?, nie pisz głópstw, bo w moich oczach to Cię szlak trafia, że nie możesz sprzedawać tych wozów, a skoro jesteś z okolic łomży, to Śniadowo znasz, ja naliczyłem po trasie z łomży do śniadowa około 20-tu, czy 30-tu wozów pracujących, o czymś to świadczy, kiedy ludzie zmieniają wozy na RMH.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę bo napisałem nieprawdę o trasie, i ilości wozów pracujących RMH, chodziło mi o trasę Łomża - Ostrów Mazowiecka, a nie Łomża - Śniadowo. Ilości nie podlegają zmianie. Za pomyłkę przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o Wasze opinie na temat wozów paszowych

jakość TMR z dużym udziałem sianokiszonki

funkcjonalność

możliwość dodawania dodatków

dokładność opróżniania komory

i przystępność ceny

 

Polecam JF-Stoll, świetny, dokładnie miesza, ale nie niszczy struktury (ma taki ślimak schodkowo pnący się w górę). Jest ze świetnych blach, wytrzymałych, więc po roku nie odpadnie Ci dno, ani się nie powigina kocioł. Do tego bardzo dobrze miesza duże ilości sianokiszonek z dodatkiem slomy czy siana. Niestety jest drogi, ale przecież paszowóz pracuje codziennie, w lato nawet dwa razy dziennie, a jeśli jeszcze budynki pozwalają ci karmić cielaki i jałówki, to o czym my mówimy? Nie warto tutaj nad wyraz oszczędzać. Według mnie lepiej kupić dobry paszowóz, nawet jesli drogi i faktycznie osiągnąć to, co piszą o paszowozach - zwyżkę mleka od krowy i poprawę zdrowotności stada (u mnie prawie nie ma już przemieszczeń trawieńca, kwasica zdarza się b.rzadko, a stłuszczenie wątroby to już wcale). Pozdrawiam.

 

użytkujesz takowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn...miło by bylo zebys napisał jaki konkretnie model uzytkujesz, jak długo, przy jakim stadzie i ilu konnym ciągnikiem agregujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojciechu Łapiński, byś się wstydził.

Wojciechu, tak, ale nazwisko to nie pasuje, ale wiem o kogo Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...