Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to daj jej teraz moddus 0,4l +1 litr CCC 750sl, potem daj jej 200kg saletry,na grzyba daj jej jakiegoś alertu a w fazie liscia flagowego daj jej ten falcon i ze 100kg saletry?, ile masz ha tej pszenicy ,co to jest magnus?
czy moddusa 0,4l/h nie za duzo? na grzyba alert juz dawalem,mam 6 h pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej panowie dałem pszenicy 2l Stabilanu jak pierwsze kolanko było ok 2cm nad ziemią a pszenica dalej rośnie jak pojeba**? co zrobić ?

agroteflon albo modus zależy czy zbierasz słomę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej panowie dałem pszenicy 2l Stabilanu jak pierwsze kolanko było ok 2cm nad ziemią a pszenica dalej rośnie jak pojeba**? co zrobić ?

agroteflon albo modus zależy czy zbierasz słomę

no właśnie nie zbieram wszystko idzie w sieczkarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej fazie masz pszenice???? nie za dużo siarczanu troche ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidy zastosować drugą dzielona dawkę Moddusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej fazie masz pszenice???? nie za dużo siarczanu troche ??

 

Pszenice mam w dobrej formie ale w/g mnie potrzebuje trochę magnezu. Nie ma żadnych niedoborów ale trochę więcej siarki i magnezu nie zaszkodzi. I wzrost będzie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dawka 0,2 moddus + 0,9 CCC 2 tyg. temu, stan pszenicy ciemnozielona, dobrze rozkrzewina, po zastosowaniu II dawki azotu 80 kg czystego N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dawka 0,2 moddus + 0,9 CCC 2 tyg. temu, stan pszenicy ciemnozielona, dobrze rozkrzewina, po zastosowaniu II dawki azotu 80 kg czystego N.

 

Ciężko powiedzieć ale ja bym dał:

- 0,3l Moddusa

- 0,3l Stabilanu (Jeżeli nie masz to dodaj innego środka z CCC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na dole w psenicy ozimej kolor zielony ale nie taki ciemny dobrze rozkrzewiona juz sporawa... Na samym dole przy ziemi liscie robia sie zółte i sa na nich plamki:/ takie czerwonawe albo szare co to za cholera? Grzyb jaki? Falcona dac juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to lepiej daj Oriusa taniej Ci wyjdzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcona mam juz:/ własnie... hmmm ale zwalczy mi on to to jakaś septorioza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orius jest na septerioze liści tez wieć zwalczy ale jak juz masz środek to nie ma sensu zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy ktoś z was stosował na chwasty takie środki jak mustang+ attribut?zadowoleni jesteście ja nie bardzo.pryskałem pod koniec kwietnia i słabo działa albo jeszcze czekać na efekt,a może chwast był już za duży nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. jaki środek polecacie na grzyby?i czy już czas pryskać?przenica w kolano,poradżcie,i czy środki na grzyba można mieszać z mocznikiem?dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie. jaki środek polecacie na grzyby?i czy już czas pryskać?przenica w kolano,poradżcie,i czy środki na grzyba można mieszać z mocznikiem?dzięki z góry

ja polecam na pierwszy zabieg duet ultra- tiofanat metylowy dziala na choroby podstawy zdzbla, natomiast epoksykonazol na reszte czyli septoriozy fuzariozy maczniaki, problemem jest tylko brunatna palamistosc na ktora pozostaje obojetny. dzialanie jest systemiczne... wyniszczajace i zapobiegawcze wiec czego chciec lepszego?

 

witam.czy ktoś z was stosował na chwasty takie środki jak mustang+ attribut?zadowoleni jesteście ja nie bardzo.pryskałem pod koniec kwietnia i słabo działa albo jeszcze czekać na efekt,a może chwast był już za duży nie wiem

 

atribut dzila po okolo 4-6 tygodniach wiec nie panikuj i badz dobrej mysli... natomiast mam doswiadczenie ze mustang parzy liscie w starszej pszenicy.. ale o skutecznosc tez sie nie boj... no chyba ze dales 0,4 l litra na starsze chwasty w tej sytuacji polecam tomigan albo starane... nie jest fitotoksyczny a skuteczny. na male chwasty wystarczy 0,4 l -40zł teraz zalecil bym ok 0,7 litra na ozime. probowalem rowniez na jare- dawka 0,3 l w fazie 4 lisci pszenicy jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzyba daj albo Alert , Falcon Orius zależy do twojego budżetu ja na pierwszy oprysk dałem Alert a teraz tylko poprawie Orius i wszystko. Co do mocznika to zależy jaka faza pszenicy jak masz kolanko to możesz dać 10% w cieczy roboczej ale musisz pryskać w dni POCHMURNE albo polec sobie tak z wieczorka jak słoenczko zachodzi. A co do mieszania to nie ma żadnych przeciwskazań. Moja pszenica ma 1 kolanko już wysko i własnie w tym tygodniu dam 1 litr Oriusa do tego na 200 litrów cieczy dam około 10-15kg mocznika + Basfoliar z siarką 10 litrów i bedzie dobrze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam powazny problem i prosze o pomoc.

 

W pszenicy zimowej (60 ha) na chwasty stosowalem GOLD w dawce 1.5l na ha jakies 6 tyg temu i prawie wcale nie podzialal (temperatura nie byla bardzo straszna jak sugeruja w firmie gdzie kupilem srodek).

Nie wiem co teraz zastosowac na poprawke gdzie ostrozen ma ok 40cm wysokosci i przytulia wypuscila mlode ze srodka.

Z gory dziekuje za pomoc i przestrzegam przed goldem i na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robilem poprawk z powodu chabra, mustangiem i dal radę ,apyros równiez nadaje się w póznych fazach rozwojowych, ale nie mam pojęcia jak ze skutecznoscią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym Ci polecił Mustang na poprawke możesz go sotosować do 2 kolanaka daj wyższą dawke żeby efekt był dobry moja propozycja Mustang 0.6+ Adiuwant Trend 90EC( dla polepszenia i wzmocnienia efekty Mustanga) w stęzeniu 0.1 %

 

Myśle ze to powinno pomóc. A na przyszłość polecam pryskanie pola na jesień !!!! Polecam Maraton i Couguar efekt murowany na polu nie mam ani jedego chwaścika w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Maratonu to ja jestem średnio zadowolony zostało trochę rzepaku , przytuli gdzie niegdzie i chabra. Nie wiem czy jechałem za późno?

Do poprawek mustang dobry ja jechałbym bez przylepca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta poprawka to trzeba uwazac bo faza juz ci uciekala i pewnie jest juz grubo po drugim kolanku ja proponowalbym grodyl mozna dodac granstan napewno nie poszkodzi Starane ,Tomigan lub podobne.Tomiganem poprawialem Kiedys w fazie liscia flagowego i bylo super. No nie wiem co sie dzieje z tym Goldem bo tez do 2 kolanka mozna go stosowac.W tym roku robilem Sekatorem + Tomiganem + Atlantisem i dalem tego naprawde bardzo malutkie daweczki tylko bylo odpowiednie stezenie bo wody poszlo mi tylko 150 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem maratonem na II kalsie gdzie 2 lata z rzędu był rzepak i ani jednego nie ma !!! fiłka tez łądnie wzioł naprawde polecam!! tylko trzeba po siewie pryskać ja pryskałem tak ze nie czekałem aż wzejdzie tak jak to na opakowaniu napisane że optymalnie jak są 2 liście tylko poleciałem 5 dni po siewie i jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...