Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co do Golda ja mam ten sam problem stoja chwast!! ale nie na szystkich polach na niektorych wzielo ladnie.. i tak zastanawiam sie czy to nie zalezalo przypadkiem od wielkosci zboza ze moze w pszenicach gdzie niedostal chwast swiatla to zboze stoi a tam gdzie swiatlo dochodzilo to wzielo jak myslicie ?

 

Po ilu dniach po falconie mozna obserwowac skutecznosc działania? Opryskałem wczoraj 0,6l/h + nawozy mocznik siaczan magnezu a na dole pszenicy chyba septorioza takie zółte i planki za ile czasu mam szukac efektów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modusem od fazy krzewienia do fazy liścia flagowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie che prysnać pszenice Oriusem do tego chce dać 10 litrów Basfoliaru z siarką i chce dać maksymalną dawke mocznika . Tylko ile dać bo niby max w fazie pelni 1 kolanka 2 już pomału widoczne ale ledwo. Myślałem nad 10% czyli jak ja daje 200 lirów na hektar to myślałem nad 20 kg co wy o tym myśłcie??? Oczywiscie oprysk wieczorkiem jak słoneczko zacznie zachodzić żeby nie popalić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dam 7% i będzie dobrze masz racje po co ryzykować dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no tak 10% może już być za dużo ja chyba ostatnio też przesadziłem bo pszenica tak poszła w górę że jest już wyżej kolana a swoich ma już dwa mocno widoczne:)

ja mam zamiar wjechać jeszcze raz z odżywką (w sumie trzeci) ale jak już zacznie sie kłosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym pryskasz Basfoliarem EXTRA czy z siarką??? CZy insolem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam takim czymś:

 

Ekolist mikro Z 2l /ha

Mocznik 15kg/ha

Siarczan magnezu siedmiowodny 2% -6kg/ha

 

chętnie spryskałbym insolem 3 ale nie sprowadzają go u mnie w oddziele Osadkowskiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uprawail pszenice jara w siewie rozrzedzonym? Szukam w necie tchnologii i nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siewie rorzedzonym co to zanczy?? w jakim roztawie lejków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak występuja niedobory cynku i manganu co proponujecie dac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odżywka dolistnie odpowiednią dobierz Masz do wyboru basfoliar całą game Insol Ekosol itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej potrzeby pole czyściutkie jest jak łza:) naprawde polecamael glaeba musi być dobrze uprawiona bez grud najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie pszenice po rzepaku to trzeba dodac do maratonu 5g/ha gleanu na samosiewy rzepaku i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 2 lata z rzedu rzepak i dałem sam maraton i nie wiem co to rzepak samosiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos uprawail pszenice jara w siewie rozrzedzonym? Szukam w necie tchnologii i nie moge znalezc

ja zasialem jara bardzo wczesnie i przez przypadek zle ustawilem siewnik, ze jak byly wschody to mozna bylo filcakiem miezyc odleglosc pomiedzy zdzblami.... pozniej kilka razy sypnalem male daweczki po 0,5 q saletry i jedna w czasie strzelania w xdzblo.. wtej chwili jak rzuce w nia paczke zapalekk to nie doleci do ziemi, a jest po kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
meknam - jak pryskasz maratonem bądź couguarem jesienią,

to wiosną też jeszcze czymś pryskasz ?

 

ja pryskam tylko Gleanem 25g/ha i jak jest pole dobrze uprawione i dobra zima to nie ma potrzeby poprawki. Wychodzi przytulia ale ona nie rośnie ( nie dale nasienia) juz sie przekonałem kilka razy niepotrzebnie spanikowałem i robiłem poprawkę sekatorem. Jeśli masz jakąś trawę w polu np wyczyniec to Glean sam nie da mu rady trzeba dodać np Lintipur i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kupiłem z intermagu jakieś chelaty Myslicie ze rano rosa nie bedzie przeszkadzac w oprysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam czy robicie wiosną poprawki, gdyż -

rok i dwa lata wstecz pryskałem po siewie tolurexem,

wiosną poprawka chwastoxem i było git,

w tym roku podobnie i ...

fiołek rośnie sobie w najlepsze

teraz już na zabiegi za późno,trzeba będzie inną recepture w przyszłości zapodać.

macie jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fiołka tylko diflufenikan jesienią - 100% skuteczności.

Czy ktoś z was robi taki układ skracania I zabieg 0,2 MODDUS+1 l CCC

II zabieg na podflagowy 0,5 etefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem jęczmien jary chwastoxem turbo 2 l na ha , ale nie wzieło mi większego rumianu. Według was, czym mam prysnąć żeby wyszło jak najtaniej. Dodaje że jest rumian dość spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko w jakiej dawce maxymalnie można teraz dawać Siarczan magnezu w pszenicy moim zadniem na 200 litrów wody ( czyli u mnie na 1 hektar ) jakieś 6 kg dobrze myśle ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...