Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Mam pytanie następujące ..

Ojciec kupił Aurora 50 (wcisnął mu sprzedawca) a jest na niej napisane że jest na pszenice ozimą i jęczmień ozimy. Czy mogę pryskać nim zboża jare? Dzwoniłem do dystrybutora na Polskę i powiedzieli mi że można, bo po prostu zboża jare nie zostały zgłoszone do rejestracji no i wogóle to ludzie stosują na jare. Czy to jest prawda? A może ktoś z was pryskał.

 

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedno pytanko w jakiej dawce maxymalnie można teraz dawać Siarczan magnezu w pszenicy moim zadniem na 200 litrów wody ( czyli u mnie na 1 hektar ) jakieś 6 kg dobrze myśle ???

 

zależy jakiego siarczanu jedno czy siedmiowodnego ??

 

jeśli siedmiowodnego to jego stężenie powinno wynosić 2,5% czy dla ciebie 5kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad kropił pszenice ozimą Aurorą - i widzę, że nie wszystkie chwasty mu wzięło. Został jakiś taki chwaścior bardzo podobny do paprotki, tylko liście ma mniejsze. Nie wiem co to za zielsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem i używam to jednowodnego (23%) można dać do 2.5% a siedmiowodnego więcej-do 4%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskalem pszenice jara aurora 10g+ gold 1l+ mocznik 35kg i troszke ja podpalilem,ale chwasciory leza calkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ... :-/ Ja opryskalem goldem ozimke samym bez mocznika i magnezu i (słowo zostało usunięte)!! Zauwazylem ze tam gdzie pryskalem goldem z mocznikiem si magnezem to chwasty leza jak bloto!! a tam gdzie bez to tak sobie:/ Nie slucham przeddstawicieli handlowych!! hehe:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskalem pszenice jara aurora 10g+ gold 1l+ mocznik 35kg i troszke ja podpalilem,ale chwasciory leza calkowicie

 

To znaczy że mocznik wzmocni działanie aurory? Czy za dużo preparatu?

ale czytając forum wiekszosc uważ ze nie nalezy mieszac razem srodków chwastobójczych z zasilaniem...

 

No chyba że juz mi sie wszystko pokreciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdy zastosuje sie mocznik do oprysków to szybciej atakuja choroby grzybowe bo po pryskaniu są bardziej otwarte pory, sami sprawdzcie to sie o tym przekonacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskalem pszenice jara aurora 10g+ gold 1l+ mocznik 35kg i troszke ja podpalilem,ale chwasciory leza calkowicie

generalnie przy stosowaniu oprysków na chwasty wystarczy 3/4 zalecanej dawki, a efekt będzie ten sam jak przy zastosowniu zalecanych. Ale tu uwaga, nie wszystkie opryski można stosować z mocznikiem, szczególnie te nowe wchodzące na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej waszym zdaniem artee dac teraz gdy dopiero oziminy zaczynają sie kłosić czy za kilka dni na kłos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj prysnałem przenice 2 l ekolist z 12 kg mocznika i 4 kg sirczanu magnezu. kiedy mógłbym wykonac kolejny zabieg?? czy moze jeszcze sypnac sletra tak 100 kg na ha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś z Was środek grzybobójczy BAMBER, cenowo atrakcyjny, ale czy efektywny? A może trzeba go stosować z innymi preparatami.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś z Was środek grzybobójczy BAMBER, cenowo atrakcyjny, ale czy efektywny? A może trzeba go stosować z innymi preparatami.?

 

No właśnie też chciał bym to wiedzieć co jest wart ten Bamper.Ja pryskałem Impactem jest trochę droższy od niego ale czy dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś z Was środek grzybobójczy BAMBER, cenowo atrakcyjny, ale czy efektywny? A może trzeba go stosować z innymi preparatami.?

Chyba chodzi ci o BUMPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem kiedyś , przy dobrym zabezpieczeniu pierwszym opryskiem jako drugi na kłos okazał się skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie- stosowałem razem z Gwarantem 1 l. - bumper 0,5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bumper-był dobry kiedys.ale to było dawno:-)))))panowie lepiej wydac wiecej i widziec efekt niz wydac mniej ale opowiadac wszystkim ze sie pryskało na grzyba:-)))pryskanie dla ''pryskania'' nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś kiedyś fungicyd capalo. ja w tym roku tym prysłem, może ktoś coś o tym powiedzieć. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez w tym roku go zastosowałem.raczej nikt ci nie powie jak działa bo to nowość basfa na ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś z Was środek grzybobójczy BAMBER, cenowo atrakcyjny, ale czy efektywny? A może trzeba go stosować z innymi preparatami.?

 

Ja dałem Bumper + Gwarant ze 3 tyg temu bo zauważyłem początki rdzy na pszenicy, no i na razie spokój, nic nowego sie nie rozwinęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek jak ci prezentuje się Bogatka bo u mnie najlepiej tylko boje się że i modus nie pomoże jej ustać Legenda jest troche gorsza ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez w tym roku go zastosowałem.raczej nikt ci nie powie jak d

 

ziała bo to nowość basfa na ten rok.

 

 

wcale nie jest nowy ,stosowałem go już jakieś 10 lat temu. o ile się nie mylę był oryginalny z Izraela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogatka ,niezle się prezentuje ,trochę zabardzo ją skróciłem ,bo dałem jej na dokrzewienie przed końcem krzewienia 0,4 antywlegacza czyli jakieś 200g chlorkui

i teraz ostatnio dałem jej 0,3 stabilanu +0,3 moddusa ,teraz ma jakieś 40-50cm naprawdę ta odmiana mnie zaskoczyła bo posiałem w niemalże w błoto 5 grudnia jakieś 210kg/ha ,schodziła końcem lutego początkiem marca teraz ma 2 kolanko bardzo blisko 1 .Dostała chyba najlepszą ochronę Opera pak ,miedź mangan ,siarczan magnezu ,i routa ,dałem moim pszenicom już jakiś 140N,26 luty 200kg,22kwietnia 200kg,i teraz sie zastanawiam bo było dużo deszczu łany są bardzo gęste czy nie walnąć teraz jeszcze saletry bo może być już im potrzebny azot mam jeszcze w zapasie 200kg/ha saletry ale jak by trzeba było to sie dokupi.

ktoś mi odradzał dorotę na innym forum ale powiem wam że ona rokuje u mnie najwyższą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorote to ja ci odradzałem poczekajmy do żniw mnie jak rosła to też wydawało się że będzie plon ale wyległa i namłóciłem pośladu

 

sporo N dałęś ja mniej w sumie 300kg saletry ale pole mocne po rzepaku i przenica ciemna , liść flagowy szeroki

 

Sąsiedzi pytają się co to za pszenica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...