Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja pryskałem emblem +milagro w tamtym roku ,nie ma skutków ubocznych ,naprawde polecam pole czyste do zbioru ,chodziło mi głównie o rdesty żeby i powoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że bierze ,w tym roku nie było milagro już i musiałem wziąć maister ,wcześniej walnołem roundup +guardian ,trochę dużo kasy włoże w odchwaszczanie ale muszę bo głownie mam kukurydze po odłogach albo po polach co sa 2 rok po odłogu i jeszcze perz lubi wyłazić miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem też maistra ,może troche zbyt późno wieżdzałem w pole i zostawał rdest powojowy ,troche mnie to wkurzało jak sie tak po kukurydzy wije i w przystawce sie cholerstwo potem okręca tak że trzeba wycinać nożem było co jakiś 1 ha .Zresztą w etykiecie pisze że mało wrażliwy jest na niego, pozatym to nie było chwastu na niego ,jeszcze tylko bylice 2 letnie słabo zwalczał,bo siewki to szły na niego dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Maister własnie rdestu powojowego nie bieze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam najwiekszy problem z rumianowatymi wiec bede pryskal Lontrel jednak chcialem zapytac z czym ten herbicyd najlepiej polaczyc aby generalnie miec spokoj z innymi trawskami.

 

Czy mozecie mi mniej wiecej powiedziec po jakim czasie od zasiania powinna sie wyksztalcic druga para lisci ?

 

Dowiedzialem sie ze zasiewy nalezy bronowac przed wschodami lekka brona lub kolczatka w poprzek albo ukosnie do kierunku siewu, w celu zniszczenia chwastow i ewentualnego zaskorupienia. Mozna tez bronowac po wschodach gdy rosliny rozwina 3-4 liscie. Czy bronujecie w ten sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bronowało to sie chyba ostatnio w latach 80 -tych zborza tesz moze i to duzo daje ale jakoś sie tego nie stosuje a pryskać i tak by trzeba było . Mam zgryz bo u mnie jeszcze niema środków tylko panida jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie herbicydy stosujecie do zwalczania chwastów 1 , 2 lisciennych i rumiankowatych?? prosze o dokladne nazwy . prosze o propozycje i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku atranex - (ostatni raz ) + accent

Dawki: 2,5l + 60g

i na mniejszych kawałkach próbki: callisto+ accent oraz coś nowego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie herbicydy stosujecie do zwalczania chwastów rumiankowatych?? prosze o dokladne nazwy

 

ja mam duzo rumianow i znalazlem Lontrel jako dedykowany na te chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak pryskam po wschodach w fazie 2-4 liści

 

czy mozesz mi napisac ile jest to dni od zasiewu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dodajecie siarczan magnezu do oprysku na chwasty czy później

pytam bo zaczynam z kukurydzą

na chwasty sprzedali mi Panidę - dobre?

kupiłem kawałek pola i na kuku pojawiły sie zółte plamki na lisciach i co z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co na 1 i 2 liścienne ? co sądzicie o Titusie i Mustangu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang ,odradzam stosowałem 2 lata temu ,na mieszańce trójliniowe to może być ,ale na pojedyncze odradzam ,kukurydza potem zwija liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Ja stosowałem 0,6l mustanga + titus 40g.

Na odmianie clarica liście zwinęły sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem ze titus moze zaszkodzic wrażliwym odmianom . co proponujecie jako zamiennik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat stosuję Primekstra i czasem różne wynalazki ale jak dla mnie nie znalazłem nic lepszego. Na ten rok miałem zapas a na następny już zamówiłem towar na Ukrainie. Może ktoś stosował Boreal? jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,6 mustanga to troche przesadziłeś ja dałem na wiosne o,5 w pszenicy i wszystko zielsko zdechło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może podać cene maistera i w jakich dawkach się go stosuje . Do tej pory stosowałam merllin super w dawce 1.5 litra ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...