Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam bogatkę i jak na razie to wygląda ładnie liść szeroki, tylko mączniak ją złapał po za tym jest ok. a ocena będzie po żniwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mączniak jest u nas na wszystkich polach u każdego ale nikt sobie z tego nic nie robi:)

 

ja jeszcze na swoje pola bede dawał odżywkę jak bedzie zaczynać sie kłosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez zamiast tej ''odzywki'' opryskaj jakis dobrym fungicydem bo jak ci maczniak na flage i klos przejdzie to ta odżywka to jak umarłemu kadzidło:-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu w mojej okolicy w tym roku mączniak to rzadkość, wogóle nie ma zbytniej presji chorób.U mnie po pierwszej dawce Tilt + Topsin została tylko brunatna plamistośc liści ale dałem Tebu i powinno pomóc.Gorzej jest w jeczmieniu jarym bo zaczyna sie krzewić a juz pokazuje sie plamistość siatkowa jeczmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wczoraj robilem oprsk falconem i pod koniec rosa sporaa sie zrobila na zbozu czy efekt bdzie czy nie ?

2. Czy septorioza po opryskaniu ffalconem powinna zniknac z lisci czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wez zamiast tej ''odzywki'' opryskaj jakis dobrym fungicydem bo jak ci maczniak na flage i klos przejdzie to ta odżywka to jak umarłemu kadzidło:-))))

 

mączniak dla rośliny nie jest bezpośrednio grożny ,po pewnym czasie sam zaniknie,jednak nie zwalczany stwarza możliwość wniknięcia w tych miejscach innych patogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest grozny??!!sam zniknie??!!razem z wysokimi plonami:-))) zastanów sie co piszesz.owszem maczniak z reguły chodzi w parze z innymi chorobami(septoriozy DTR itd. ale nie zwalcznie go do błąd,duży bład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest grozny??!!sam zniknie??!!razem z wysokimi plonami:-))) zastanów sie co piszesz.owszem maczniak z reguły chodzi w parze z innymi chorobami(septoriozy DTR itd. ale nie zwalcznie go do błąd,duży bład.

 

zastanów się co piszesz . nie mówię że nie należy go zwalczać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, jak długo możę działać Falcon, pryskałem 30.04 w dawce 0,6 l/ha. Zastanawiam się nad drugim zabiegiem, co polecacie i w jakim terminie? Odmiany Tonacja i Kobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcon nie jest zły.trzy substancje swoje zrobia i to dosć długo.obserwuj łan i w zalezności od potrzeb i pogody możesz podać co ''na kłos''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie interesuje mnie ten termin "na kłos" Kiedy dokładnie to jest?

Jak zaczyna się pojawiać na wierzchu ?

Czy jak już cały wyjdzie? Czy może jakoś inaczej? W którymś momencie pszenica zaczyna kwitnąć, nie wiem kiedy i jak długo, czy nie uszkodze jej jak akurat wtedy popryskam fungicydem? Proszę o opinię i porady "na kłos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie interesuje mnie ten termin "na kłos" Kiedy dokładnie to jest?

Jak zaczyna się pojawiać na wierzchu ?

Czy jak już cały wyjdzie? Czy może jakoś inaczej? W którymś momencie pszenica zaczyna kwitnąć, nie wiem kiedy i jak długo, czy nie uszkodze jej jak akurat wtedy popryskam fungicydem? Proszę o opinię i porady "na kłos"[/quote

 

 

Kwitnienie zaczyna się z chwilą wyjścia z pochewki ,masowe wystąpienie pyłku to już po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kłos=od momentu ukazywania sie kłosa z pochwy lisciowej az do dojrzałosci wodnej ziarna( BBCH 51-59).podanie w tym terminie zabezpieczy ci lisc flagowy dokłosie i kłos czyli najwazniejsze organy decydujace o budowie plonu.co do kwitnienia pszenicy to dziwne pytanie jak na rolnika:-))a oprysk w czasie kwitnienia fungicydem nie ma prawa zaszkodzic chyba ze zaczynasz kombinowac i dodajesz nawozy(odżywki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym momencie najlepiej dac dawke azotu "na kłos" ? jak wy to robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podaje na początku kłoszenia.tak pod deszczyk jest w sam raz:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego to akurat jest pod dostatkiem zależy co masz u siebie w sprzedaży ja np mam produkty firmy Ekoplon więc daję Ekolist micro Z ale równie dobrze będzie dać np Wuxal czy Insol 3... a no właśnie czy teraz jak pszenica będzie sie już kłosić wskazane jest dawanie siarczanu magnezu jeśli tak to w jakiej dawce(siedmiowodny 2,5%) ??? czy uodparnia on pszenice na choroby grzybowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odżywki na początku kłoszenia sobie odpuszczam.wole chelaty.co do magnezu jak najbardziej-podniesiesz sobie MTZ i pośrednio białko bo magnez wpływa korzystnie na wykorzystanie azotu.ja daje siedmiowodny(K+S)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja odżywki na początku kłoszenia sobie odpuszczam.wole chelaty.

 

co wolisz możesz rozwinąć swoją wypowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tego to akurat jest pod dostatkiem zależy co masz u siebie w sprzedaży ja np mam produkty firmy Ekoplon więc daję Ekolist micro Z ale równie dobrze będzie dać np Wuxal czy Insol 3... a no właśnie czy teraz jak pszenica będzie sie już kłosić wskazane jest dawanie siarczanu magnezu jeśli tak to w jakiej dawce(siedmiowodny 2,5%) ??? czy uodparnia on pszenice na choroby grzybowe?

 

uważaj na nawożenie dolistne w czasie kłoszenia , pszenica zaczyna kwitnąc będąc jeszcze w pochewce. Zniszczysz pyłek i już z tego nie będzie ziarna. tylko wyłącznie sam fungicyd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy najlepiej wjechać z odżywką? Tak żeby nie uszkodzić pszenicy? Pierwszy fungicyd a potem po przekwitnieciu odżywka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki srodek Waszym zdaniem jest najlepszy na zaawansowana septorioze lisci i plew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym masz te plewy porażone ? przewidujesz że porażenie będzie duże w tym roku ,ja bym proponował duett ultra ,albo tango star.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...