Skocz do zawartości
jan222

Wapnowanie pól???

Rekomendowane odpowiedzi

naprawde wielka rewelacja 2 tys za tone wapna...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały pic polega nie w makroelementach a katalizatorach , wapno to tylko prawdopodobnie tz. pożywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały pic polega nie w makroelementach a katalizatorach , wapno to tylko prawdopodobnie tz. pożywka

nie wierz we wszystko co mówią Ci przedstawiciele(handlowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto znależć ludzi którzy już sprawdzili . W Polsce jest stosowane do kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego warto znależć ludzi którzy już sprawdzili . W Polsce jest stosowane do kilku lat.

szukaj!!błogosławieni ci co nie a uwierzyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie chcę wdepnąć . ale jak to się mówi ; w masie siła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie wielka rewelacja .200 zł za 100 kg. do tej pory . Dobrze byłoby dotrzeć do tych co stosowali to . Więcej wiedzą u Osadkowskich . Popytajcie.

spróbuj wap-mag'u z lubonia.kosztuje nie 2000 tylko 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz że nie warto się tym zajmować, a jak jest to prawda. Po co siać wapno , potas i fosfór jak można jednym przejazdem załatwić . Zaciekawiło mnie to iż można jednocześnie zrekultywować zdegradowane gleby, w najprostszy sposób .

Wiesz jak ciężko jest coś zrobić na glebie zniszczonej przez zastoje wodne.

Osadkowscy propagują ten nawóz , a to jest liczące się na rynku rolnym przedsiębiorstwo i nie chcieliby popsuć sobie reputacji propagując czegoś nie sprawdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważasz że nie warto się tym zajmować, a jak jest to prawda. Po co siać wapno , potas i fosfór jak można jednym przejazdem załatwić . Zaciekawiło mnie to iż można jednocześnie zrekultywować zdegradowane gleby, w najprostszy sposób .

Wiesz jak ciężko jest coś zrobić na glebie zniszczonej przez zastoje wodne.

Osadkowscy propagują ten nawóz , a to jest liczące się na rynku rolnym przedsiębiorstwo i nie chcieliby popsuć sobie reputacji propagując czegoś nie sprawdzonego.

albo pracujesz u osadkowskich albo jestes tak bardzo łatwowierny.nie ma nawozów 5w1 wiem jak ciezko uprawia sie takie gleby.proponuje głebosza dolomit i pełna dawka NPK.Osadkowscy propaguja go bo pewnie beda mieli na tym niezła kase.napewno to wapno nie zaszkodzi ale nie badz naiwny

i nie kupuj weglanu wapnia za 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gospodarstwach które nie stosują płodozmianu tego typu nawozy mają sens i dla nich głownie są robione.

Podobne działania maja rośliny strączkowe o długim korzeniu.

Działanie tego typu nawozów nie jest cudem, przy ograniczonym płodozmianie część potasu i fosforu wnika w głębsze warstwy gleby i jest niedostępna dla typowych roślin zbożowych. Ważny jest też poziom próchnicy, przy bardzo intensywnej produkcji obniża się co skutkuje złą strukturą gleby i zmniejszeniem pojemności wodnej.

Tak naprawdę wiele tych procesów zależy od właściwych ilości bakterii w glebie i receptą na przywrócenie ich wysokiego poziomu jest albo stosowanie szerokiego płodozmianu albo nawozów czy innych cudownych środków. Wszystkie one mają ten sam cel ale różnymi metodami, są UG EM i mieszaniny nawozowe stymulujące naturalne procesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak na małą skalę spróbuję na najgorszych kawałkach , na których nic nie mogłem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasiuk poczytaj ofertę timac i może się skusisz i nam napiszesz jak było?

bo mnie nie namówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIMAC?! to mniej wiecej to samo co garnki ZEPTER pozdrawiam naiwnych kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe inowacyjne, dotąd nie stosowane ,wyprzedzające czas - czy jak je nazwać-

technologie zawsze miały pod górkę. Wiemy od dawna że posiadamy w naszych glebach kopalnie minerałów , ale są niedostępne. I jeżeli to jest właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wap- mag CaMg 28 - 16 z Zch Siarkopol z Tarnobrzega, jest to nawóz wapniowo magnezowy granulowany. Co sądzicie o jego przydatności w odkwaszaniu gleb (skuteczność, szybkość działania, ekonomiczność)? Prosze o Wasze uwagi na ten temat ponieważ mam dość mocno zakwaszoną glebę i zastanawiam się czego użyć "zwykłego" wapna czy tego wap magu. Za wap magiem przemawia łatwość dostępu (w moich stronach) oraz łatwość zastosowania (forma granulowana, sypie się tego tylko max 500kg/ha wg instrukcji na worku). Kosztuje to ok 450-500 zł za t. Ze względu na tą łatwość dostępu skłaniam się właśnie za wap magiem ale nie wiem czy będzie skuteczny, jak już wspomniałem mam dość mocno zakwaszoną ziemię i zależało by mi też na szybkim działaniu ale nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto. Może ktoś z Was stosował już ten nawóz albo coś o nim wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj z 3-4 tony weglanowego na ha i spokój za dwa lata replay i luz a nie wywalisz kasę w wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem Timac ale skusiłem się na Wapno liczyliśmy ze znajomym to taniej wychodzi jak Wapmag z Siarkopolu

 

Na jednym polu placami kiepsko rosło działka 13ha ze 2 -3 ha było kiepsko dawałem wapmag w tamtym roku pogłównie po pszenicy a po żniwach wapno na całość 30 t , nawiozłem obornika i posiałem żyto (miałem go skosić i zasiać buraki i kuku ale boraków posiałem aż 1,72 ha i zyto zostało ) , place które wcześniej były kiepskie na wiosne to samo dałem 300kg tego wapna i pomogło , napewno na cało pole siać to nie ma sensu ale wtakich sytucjach jest sens

 

 

2 rzecz posiałem jęczmień w buraczyskach , nie miałem czasu siałem szybko i bardzo miałko było uprawine , poszły zlewy i lipa powschodził i tak nie widomo co chciał po pryzmacxh buraków całkiem usechł

 

zmierzyłem pH i jakie moje ździwienie miejscami 3,5 a buraki były super , wapnowane było też dałem to wapno i opryskałem biostymulatorem , jęczmień się konkretnie poprawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timac to drogi nawóz nie każdego stać.. ale awaryjnie w wyjątkowych sytuacjach np niskie ph i zawartość P mozna zaryzykować składzik 3N 22P 0K 28Ca 25S + micro za 1860zł/t(niepamietam dokładnie składu nawozu ale coś koło tego) pozatym dają dllllugi termin bez odsetek każdy wybiera jak woli z innej firmy mam kemire 5 10 25 + micro za 1470 ale za termin leci 1% miesięcznie jak kto woli wybiera co uważa za słuszne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do piootr ph 3,5 nie miałeś tylko 5,3

ph 3,0 to ma ocet ,nie pisz takiej sciemy bo jeszcze jakiś młody uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...