Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

można oprysk Ekolist mokro Z +mocznik dawać na mokre rośliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tobą,. u mnie nie zauważyłem skrzypionki .Jutro dokładnie popatrze

Obserwuj najpierw nalot form latających, jak są to za parę dni przy wyższej temperaturze wyklują się ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Prosze o poradę, trzy tygodnie temu zastosowałem BUMPER w pszenicy oz, dzis pszenica jest w fazie początku kłoszenia-powiedzcie jaki środek przeciw grzybom powinienem użyć i czy można dołożyć odżywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można oprysk Ekolist mokro Z +mocznik dawać na mokre rośliny ?

nawet nie próbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam bi.... marny efekt chyba ze bedzie zastosowany zapobiegawczo... natomiast dobry i tani i efektowny to fastak, lub fury...a ile kosztuje karate?

pyretroidem w ciepłe dni(powyżej 20stopni) nic nie zrobisz.chyba nigdy jeszcze nie używałes bi.EFEKTOWNA to może jest etykieta od fastaca lub fury

 

jeszce masz za malo latek chlopczyku ze by cos wiedziec o praktyce, ale ucz sie... stosowalem bi przez 2 lata w podwyzszonej dawce to bylo ok... w ubieglym roku zastosowalem zgodnie z instrukcja 0,5 l ... skrzypionka opadla... ale zanim to zrobila to jeszce liscie oQrwila... na innym polu polecialem fury 0,1 l spadla w ciągu kilku godzin..

 

wnioski:

po primo: taniej

po sekundo: szybciej

po 3. spisz spokojnie i nie jexdzisz w pole i nie wQr...sz ze ci sie z ziarna poslad robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam bi.... marny efekt chyba ze bedzie zastosowany zapobiegawczo... natomiast dobry i tani i efektowny to fastak, lub fury...a ile kosztuje karate?

pyretroidem w ciepłe dni(powyżej 20stopni) nic nie zrobisz.chyba nigdy jeszcze nie używałes bi.EFEKTOWNA to może jest etykieta od fastaca lub fury

 

jeszce masz za malo latek chlopczyku ze by cos wiedziec o praktyce, ale ucz sie... stosowalem bi przez 2 lata w podwyzszonej dawce to bylo ok... w ubieglym roku zastosowalem zgodnie z instrukcja 0,5 l ... skrzypionka opadla... ale zanim to zrobila to jeszce liscie oQrwila... na innym polu polecialem fury 0,1 l spadla w ciągu kilku godzin..

 

wnioski:

po primo: taniej

po sekundo: szybciej

po 3. spisz spokojnie i nie jexdzisz w pole i nie wQr...sz ze ci sie z ziarna poslad robi...

bez takich tekstów do mnie prosze!!wszystko zależy od warunków.pyretroidy to może były dobre kiedys nie w upalne słoneczne dni cwaniaku

zreszta po co ja ci to mówie skoro wy tam na wschodzie wszystko wiecie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam bi.... marny efekt chyba ze bedzie zastosowany zapobiegawczo... natomiast dobry i tani i efektowny to fastak, lub fury...a ile kosztuje karate?

pyretroidem w ciepłe dni(powyżej 20stopni) nic nie zrobisz.chyba nigdy jeszcze nie używałes bi.EFEKTOWNA to może jest etykieta od fastaca lub fury

 

jeszce masz za malo latek chlopczyku ze by cos wiedziec o praktyce, ale ucz sie... stosowalem bi przez 2 lata w podwyzszonej dawce to bylo ok... w ubieglym roku zastosowalem zgodnie z instrukcja 0,5 l ... skrzypionka opadla... ale zanim to zrobila to jeszce liscie oQrwila... na innym polu polecialem fury 0,1 l spadla w ciągu kilku godzin..

 

wnioski:

po primo: taniej

po sekundo: szybciej

po 3. spisz spokojnie i nie jexdzisz w pole i nie wQr...sz ze ci sie z ziarna poslad robi...

bez takich tekstów do mnie prosze!!wszystko zależy od warunków.pyretroidy to może były dobre kiedys nie w upalne słoneczne dni cwaniaku

zreszta po co ja ci to mówie skoro wy tam na wschodzie wszystko wiecie lepiej

po 3.=tercio to tak na przyszłość-ucz sie chłopczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój-ponawiam pytanie czy juz robicie na T2 w pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj jade olympus 1,8 l/ha + artea 0,4 l/ha

nie ma na co czekać liść flagowy jest juz dobrze wykształcony więc i ochrona mu się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rotor jaka cena takiego zabiegu ?,ja pojechałem na początku maja opera + corbel i wycieło wszystkie choroby łan pięknie zdrowiutki, teraz pójdzie fury na skrzypionki a za niecałe 2 tygodnie przed kwitnieniem swing top +coś na skrzypionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kalkulowałem wychodzi ok 210 zł.

Ja dam amistar 0.6 +Artea 0.4, wyjdzie ok 190 zl. Może by na zdrową pszenicę przy dobrym przedplonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku skromniej niż Wy- 0,7 Tebu+ 1 l Gwarant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam bi.... marny efekt chyba ze bedzie zastosowany zapobiegawczo... natomiast dobry i tani i efektowny to fastak, lub fury...a ile kosztuje karate?

pyretroidem w ciepłe dni(powyżej 20stopni) nic nie zrobisz.chyba nigdy jeszcze nie używałes bi.EFEKTOWNA to może jest etykieta od fastaca lub fury

 

jeszce masz za malo latek chlopczyku ze by cos wiedziec o praktyce, ale ucz sie... stosowalem bi przez 2 lata w podwyzszonej dawce to bylo ok... w ubieglym roku zastosowalem zgodnie z instrukcja 0,5 l ... skrzypionka opadla... ale zanim to zrobila to jeszce liscie oQrwila... na innym polu polecialem fury 0,1 l spadla w ciągu kilku godzin..

 

wnioski:

po primo: taniej

po sekundo: szybciej

po 3. spisz spokojnie i nie jexdzisz w pole i nie wQr...sz ze ci sie z ziarna poslad robi...

bez takich tekstów do mnie prosze!!wszystko zależy od warunków.pyretroidy to może były dobre kiedys nie w upalne słoneczne dni cwaniaku

zreszta po co ja ci to mówie skoro wy tam na wschodzie wszystko wiecie lepiej

 

i jak zwykle wychodzi co kogo boli gdy brakuje argumentów... utopia polozenia geograficznego... ok czuj sie lepszy pod frycową granica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam bi.... marny efekt chyba ze bedzie zastosowany zapobiegawczo... natomiast dobry i tani i efektowny to fastak, lub fury...a ile kosztuje karate?

pyretroidem w ciepłe dni(powyżej 20stopni) nic nie zrobisz.chyba nigdy jeszcze nie używałes bi.EFEKTOWNA to może jest etykieta od fastaca lub fury

 

jeszce masz za malo latek chlopczyku ze by cos wiedziec o praktyce, ale ucz sie... stosowalem bi przez 2 lata w podwyzszonej dawce to bylo ok... w ubieglym roku zastosowalem zgodnie z instrukcja 0,5 l ... skrzypionka opadla... ale zanim to zrobila to jeszce liscie oQrwila... na innym polu polecialem fury 0,1 l spadla w ciągu kilku godzin..

 

wnioski:

po primo: taniej

po sekundo: szybciej

po 3. spisz spokojnie i nie jexdzisz w pole i nie wQr...sz ze ci sie z ziarna poslad robi...

bez takich tekstów do mnie prosze!!wszystko zależy od warunków.pyretroidy to może były dobre kiedys nie w upalne słoneczne dni cwaniaku

zreszta po co ja ci to mówie skoro wy tam na wschodzie wszystko wiecie lepiej

 

i jak zwykle wychodzi co kogo boli gdy brakuje argumentów... utopia polozenia geograficznego... ok czuj sie lepszy pod frycową granica

brak argumentów?zapytaj kazdego na tym forum to powie ci to samo co ja.u siebie w gospodarstwie mozesz robicco chcesz ale na forum ego nie pisz bo robisz młodym wode z mózgu.

To ty zaczęłes jechac po mnie i sie mądrzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro skracam jęczmień cecefon 1.5l na hektar a trzy dni temu pryskałem na chwasty puma +chwastoks trio i jęczmień zauwazłem ze prawie się wyłożył . pierwszy raz skracam i jakich moge się efektów spodziewać ? prosze o komentarz czy pryskać teraz z antywylegaczem + coś od grzyba(bumper) czy się wstrzymać i fungicyd za tydzień czy jak skrócę cecefonem to mogę 100kg saletry na hektar jeszcze sypnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie już sobie siana i nie cytujcie sie wzajemnie po dziesięć razy bo nikt nie ma tego ochoty czytać chcecie to napiszcie sobie prywatne wiadomości a nie róbcie z forum śmietnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro skracam jęczmień cecefon 1.5l na hektar a trzy dni temu pryskałem na chwasty puma +chwastoks trio i jęczmień zauwazłem ze prawie się wyłożył . pierwszy raz skracam i jakich moge się efektów spodziewać ? prosze o komentarz czy pryskać teraz z antywylegaczem + coś od grzyba(bumper) czy się wstrzymać i fungicyd za tydzień czy jak skrócę cecefonem to mogę 100kg saletry na hektar jeszcze sypnąć

 

skrócisz o 50% ,i według mojego doświadczenia możesz dać na grzyba , staraj się

nie mieszać więcej składników . Odnośnie saletry , trudno powiedzieć nie widząc

łanu. Opisz jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek koszt to 240zł/ha. czyli przy średnich cenach około 300kg pszenicy a na pewno zwyżka plonu będzie dużo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie koszt na podstawę to 197 zł ,a na kłos 170zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto liczy straty ten nie widzi zyskow ale tak na powaznie to nalezy pamietac aby zmieniac troche ta substancje czynna i nie pryskac ciagle tiltem lub alertem bo tanio ja zamiezam w tym roku jechac jak juz bedzie klos przekwital bo Talius Cerelux i Alert dalem troche pozniej i napewno zbezpieczy mi pszeniczke do tej fazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem dzisiaj pryskałem pszenicę od grzyba i dodawałem nawóz dolistny ekolist z ale opary poparzyły mi twarz i myslę coś tu nie tak a wieczorem ojciec mowi ze w takiej samej bańce stał kwas fosforowy albo ortofosforowy i teraz pytanie czy jak dałem tego kwasu 20 litrow na 1000 litrow wody i zrobiłem nim oprysk to coś sie stanie ? I czy w nawozach dolistnych fosfor jest w postaci kwasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe doświadczenie Może niektórzy wyciągną wnioski i nie będą trzymać chemi w butelkach po koli.

Rotor coś drogo te środki kupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem dzisiaj pryskałem pszenicę od grzyba i dodawałem nawóz dolistny ekolist z ale opary poparzyły mi twarz i myslę coś tu nie tak a wieczorem ojciec mowi ze w takiej samej bańce stał kwas fosforowy albo ortofosforowy i teraz pytanie czy jak dałem tego kwasu 20 litrow na 1000 litrow wody i zrobiłem nim oprysk to coś sie stanie ? I czy w nawozach dolistnych fosfor jest w postaci kwasu?

"Niech żyje BHP"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matii- wystarczy na pojemnikach napisać mazakiem co jest co i tak przypadek nie będzie miał miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan i mysle ze pomozencie przyszlemu rolnikowi:)?

 

1. Kiedy powinno sie dawac III dawke azotu? Bo mam juz klos w dzble i niewiem czy czekac az wyjdzie czy juz posiac saletra?

 

 

2. Moge dac mikroelementy ( bez mocznika) podczas kloszenia sie zboz?

 

 

3. Kiedy sie powino opryskiwac na mszyce?

 

 

4. Niewidzialem tematu o owsie wiec zapytam tu: ile dawek azotu powinno sie dawac pod owies, zeby sie nieodnowil

 

 

za opowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...