Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku miałem podobny problem, zastosowałem tomigan i poradził sobie z przytulią i tasznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Matii. mój błąd, w takim razie lepsze od Grodylu będzie Starane ale przed kłoszeniem, później już nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi ja wcześniej jechałem grodylem a poprawiałem starane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku zwalczyłem przytulie Starane po wykłoszeniu ale dopiero jak całkowicie przekwitła pszenica . efekt 100 % skuteczności i pszenicy nic nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anton ciekawe doświadczenie! Niezły z ciebie ryzykant, sam to wymyśliłeś czy ktoś cię namówił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzili mi w firmie ktora zaopatruje mnie w SOR. musze przyznać że troche się obawiałem , ale zapewnili mnie że tojest sprawdzone i nie zawiodlem się . tlko bardzo wazna sprawa - nie mozna pryskać w czaise kwitnienia pszenicy . przed i po nie ma żadnego ryzyka jeśli chodzi o Starne lub Tomigan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z przytulią-pryskałem sekatorem (on bierze przytulię rzekomo) i ta cholera została. Może za duża już była jak pryskałem?

 

nie rzekomo tylko bierze i to bardzo skutecznie ja stosowałem w dawce 150ml na ha i poszła bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też dałem dawkę 150ml i lipa a właściwie częściowa bo Bóg wie ile tego dziadostwa nie ma ale jest... w przyszłym roku kupie Lintur-ciekawe jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac u was susze czy tylko u mnie. 1,5 miesiaca bez deszczu to juz troche przesada... Z tego co wiem to na poludniu i wschodzie jest dosyc deszczow. Prawda? To bedzie najgorszy rok od kiedy pamietam... Pszenica nawet nie chce sie wyklosic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica w trakcie kłoszenia,pszenżyto wykłoszone,jęczmień jeszcze wilgoć jest. Ma padać ponoć od środy u mnie(nie pamiętam dokładnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (okolice Torunia - kujawsko-pomorskie) susza na całego ... nie padało już od ponad 2 miesięcy. Pszenica strasznie przysycha szczególnie na słabszych ziemiach, jęczmień jary też strasznie "cherlawy".... jak tak dalej pójdzie to się nie będzie miał siły wykłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .Pszenica jest teraz w fazie kłoszenia i chciałbym jeszcze zastosować mocznik dolistnie .Ale czy nie jest już za pózno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pszenica ozima właśnie zaczyna kwitnienie, a pszenżyto w pełni kwitnienia. Tylko chyba septorioza ją atakuje, na razie to tylko drobne żółte przebarwienia na liściach, muszę sie za jakimś opryskiem rozejrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica korzysta z wilgoci zawartej w ziemi jeszcze tydzien temu w lubelskiem było mokro tak ze jeczmień gnił ale od tygodnia sucho i zapowiada się ze jeszcze długo nie popada w lubelskiem a ziemia moment popekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica przed wykłoszeniem była ciemna i nic jej nie brakowało .Lecz teraz trochę pojasniała i się zastanawiam czy to brak nawozu , a może to jest normalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie gospodarze nie chce zapeszać ale korzystna do niedawna pogoda zmieniła się susza troche zkoryguje prognozy tegorocznych zbiorów jeśli tak dalej będzie a wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają brak deszczu przez najbliższe 2 tyg. no chyba ze burze ale te za bardzo w niczym nie pomogą o bym się myliłi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie (okolice legnicy) na razie jeszcze w ziemi coś jest bo tydzień temu tak polało że woda w ziemniakach stała i wcześniej też padało ale od tyg sucho i upały na dłuższą metę nie będzie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie .Pszenica jest teraz w fazie kłoszenia i chciałbym jeszcze zastosować mocznik dolistnie .Ale czy nie jest już za pózno?

Janek- nie stosuj mocznikowania w okresie suszy,bo przypalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie .Pszenica jest teraz w fazie kłoszenia i chciałbym jeszcze zastosować mocznik dolistnie .Ale czy nie jest już za pózno?

Janek- nie stosuj mocznikowania w okresie suszy,bo przypalisz.[/quote

 

zgadza się Klemensie , tylko poczekaj jak przekwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś oglądałem swój jęczmień jary i stwierdziłem na wierzchnich liściach ródawe plamy które pojawiły się po tym jak pryskałem pumo tam gdzie pumy nie stosowałem jeczmien wporządku czy wspomniany herbicyd mógł wpłynąć na porażenie jęczmienia jakąś chorobą co teraz mam robić ...czy jakiś fungicyd pomoże, jęczmień przed wykłoszeniem , boomper naprzykład da rade ? proszę o rade z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś oglądałem swój jęczmień jary i stwierdziłem na wierzchnich liściach ródawe plamy które pojawiły się po tym jak pryskałem pumo

 

Nie ma czym się przejmować. To normalne objawy w jęczmieniu jarym po zastosowaniu Pumy.

Przeczytaj dokładnie etykietę Puma Uniwersal 069 EW. Jest tam napisane: Środek może powodować przemijające przebarwienia liści w jęczmieniu jarym nie wpływające jednak na plon.

 

P.S. U mnie co roku występują przebarwienia po zastosowaniu Pumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,właśnie opryskuje moje pszenice mieszanką swing top +pyrinex ,miejscami

pszenica zaczyna kwitnąć czy oprysk na kwitnące kłosy nie szkodzi ? czy np ciągnik jak strąci kwiatek to sie zapyli ziarniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, od dziś będę udzielał się w tym temacie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłoszącego pszenżyta sie nie pryska co do pszenicy to przed tygodniem na dniach pola u DANKO ekspert z syngenty mówił ze Fuzarioza kłosów w pszenicy dopiero podczas kwitnienia się pojawia i to wtedy nalezy ARTEĄ prysnąć lub zaraz po ale nie dalej jak 5 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...