Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zostawisz to może się wywalić i koszenie będzie ciężkie, rosa wolno będzie schodzić i szybko wieczorem namięknie. Ale jak to teraz zwalczyć? Trochę późno, może glifosat przed zbiorem ułatwi koszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czego i do czego jest ten Glisofast? Przed zbiorem? To jak go popryskać żeby nie stracić zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj bo piszecie trudnymi pojeciami nie lepiej napisac rundup łatwiej sie domyslic wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od czego i do czego jest ten Glisofast? Przed zbiorem? To jak go popryskać żeby nie stracić zboża?

 

obserwuj: jak juz bizony zaczną ryczec i zboze dobrze zżółknie to wtedy ten glifosat-randup, klinik, gallup glyfos lub jak tam jeszce zwal, zastosuj w dawce 3l+w, albo sam 4 l....albo przetrzymaj az skruszeje i wtedy omlot tez dobrze pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta miotla najlepiej zadzwon do kwarantanny i zapytaj czym ja zwalczyc napweno wiedzia jak rozwiazac twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie zauważyłem że mam bardzo duzo głuchego owsa na jednym przejeżdzie opryskiwacza i podejrzewam ze chyba nie dowałem środka na owies głuchy, bo na reszcze nie ma żadnych chwastów, czy teraz można czymś jeszcze pryskać na owies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kwitnieniem Puma napewno sobie poradzi.Wracajac do wczesniej omawianych podsechnietych koncowek liscia flagowego jestem przkonany ze bylo to skutkiem suszy czyli szok termiczny w tej chwili pszenica peknie kwitnie ale pojawily sie w bardzo malym stopniu biale koncowki klosow ew w srodkowej czesci klosa po kilka bialych zarniakow jest to zapewne fuzarioza klosow nie wiem chyba pryskal nie bede bo poszedl Amistar z Eskudo na lisc flagowy dotyczy to glownie pszenicy Anthus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed kwitnieniem Puma napewno sobie poradzi.Wracajac do wczesniej omawianych podsechnietych koncowek liscia flagowego jestem przkonany ze bylo to skutkiem suszy czyli szok termiczny w tej chwili pszenica peknie kwitnie ale pojawily sie w bardzo malym stopniu biale koncowki klosow ew w srodkowej czesci klosa po kilka bialych zarniakow jest to zapewne fuzarioza klosow nie wiem chyba pryskal nie bede bo poszedl Amistar z Eskudo na lisc flagowy dotyczy to glownie pszenicy Anthus

 

moze susza ma jakis wplyw na dzialanie triazolu, ale o szoku termicznym nie ma mowy bo ja pryskalem wieczorowa porą, a dowody na triazol podpala liscie to zdjecie ponizej. poza tym tam gdzie poszla wieksza dawka np na uwrociu gdzie lanca stala w miesjcu przy zawracaniu jest czerwono jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qki mnie się wydaje że już nic nie zrobisz z tą miotła,pszenica się nie przewróci a ubytek plonu będzie do 10% a koszenie ustaw sobie w dni słoneczne od11 do 18 i nie będzie problemu z koszeniem tylko sita w kombajnie należy częściej czyścić. W następnym roku zastosuj ATRIBUT60g/ha weżmie owsik i miotłe tylko nie pryskaj wczesną wiosną tylko jak wzejdzie owsik [jeśli go masz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej miotły, jak Ci bardzo zależy to popytaj o Atlantis. Kiedyś słyszałem jak ktoś opryskałen właśnie Atlantisem na miotłe, kiedy pszenica była w fazie kłoszenia i podziałało. Powtarzam, że tylko słyszełm. Decyzja nalezy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie dlaczego w dolnych pietrach klosa brakuje kilku ziarek? jaki robie blad i kiedy? a jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mus być twój błąd, chociaż może być to brak nawozu w końcowej fazie i wtedy mim początkowego potencjału pszenica reguluje ilość ziarna które może wykształcić. Bardziej prawdopodobna jest w tym roku inna przyczyna, brak wody i reakcja rośliny będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tej miotły, jak Ci bardzo zależy to popytaj o Atlantis. Kiedyś słyszałem jak ktoś opryskałen właśnie Atlantisem na miotłe, kiedy pszenica była w fazie kłoszenia i podziałało. Powtarzam, że tylko słyszełm. Decyzja nalezy do Ciebie

 

Mój znajomy dawał w fazie kłoszenia Atlantis 0,2kg/ha + Trend 0,2l/ha + Siarczan magnezu 1kg/ha. Zniszczyło ok. 80% chwastów.

 

Ja polecam przed zbiorem glifosat 360SL (Rundup) 2l/ha+ Mocznik 5kg/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy mak w pszenicy jest szkodliwy bo pryskałem apyros 20g + tomigano.4l i jest czysto poza wspomnianym makiem pszenica ładna wygląda na 5 t/ha tylko chumor psuje mak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy mak w pszenicy jest szkodliwy bo pryskałem apyros 20g + tomigano.4l i jest czysto poza wspomnianym makiem pszenica ładna wygląda na 5 t/ha tylko chumor psuje mak

szkodliwy spokojnie poza tym ze ch...wo wyglada niczym nie grozi zmien mieszaninie bo chyba sie nie sprawdza z tego co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie dlaczego w dolnych pietrach klosa brakuje kilku ziarek? jaki robie blad i kiedy? a jak jest u was?

 

w żadnym wypadku to nie jest twój błąd to niestety susza u mnie późniejsze odmiany zrzuciły cztery ostatnie pięterka ziarniaków nawet plewa sie ni uchowała natomiast na odmianach które wcześniej sie wykłosiły i zarwały trochę wody z majowych deszczy to są całe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A unas się zaczyna jeszcze 4-5dni bez deszczu i zboża na lepszych kawałkach zacznie" siedać"bo na górkach i gorszej ziemi już siadło, jęczmień bieleje a pszenica ozima ma jeszcze tylko zielony kłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...