Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:37 Pią 3 Lip 2015

Agrifirm
Kukurydza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 100, 101, 102  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tekmie

PostWysłany: 20:09 Wto 10 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.A jak z nawożeniem mikroelementami?Kiedyś wyczytałem że w zbożach jeżeli jest nadmiar boru to wtedy tworzą się podwójne kłosy.A z własnego doświadczenia zauważyłem taki fakt że kiedyś dawałem mikroelementy na buraki(m.innymi i bor) nakręcałem na zbożu i w tym miejscu(gdzie ruszałem,przytrzymałem na sprzęgle) było kilka kłosów podwójnych.Ale czy to tylko zbieg okoliczności czy faktycznie powodem był nadmiar boru to nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
henio2

PostWysłany: 09:01 Wto 10 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kukurydza puszcza po 2-3 kolby co może być tego powodem? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 08:24 Czw 28 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ARiMR też będzie uznawała taką monokulturę? czy zmieniono tylko część przepisów?
Powrót do góry
suzej

PostWysłany: 07:59 Czw 28 Cze 2012    Temat postu: Stonka korzeniowa atakuje coraz więcej powiatów Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowano wykaz powiatów zagrożonych rozprzestrzenieniem się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej. Strefa ryzyka powiększyła się o powiaty w województwie mazowieckim: grodziski, łosicki, miński, pruszkowski, siedlecki, warszawski zachodni i żyrardowski, a także o miasta na prawach powiatu: Siedlce i m.st. Warszawa. Zmiany wejdą w życie 30 czerwca 2012 r., na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 1 czerwca 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej (Dz. U. 2012 poz. 671). Akt opublikowano 15 czerwca 2012 r.
Na obszarze wskazanych powiatów nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu będą stosowane począwszy od sezonu uprawowego 2012 r.
Z nowych przepisów wynika też, że producenci rolni będą mogli stosować także inne systemy uprawy kukurydzy niż określone w przepisach dotychczasowych, w tym uprawy kukurydzy w monokulturze, pod warunkiem stosowania w każdym roku uprawy kukurydzy środków ochrony roślin zwalczających szkodnika. Obecnie uprawa kukurydzy na danym gruncie w strefie zasiedlenia jest możliwa raz w okresie trzech kolejnych sezonów uprawowych lub dwa razy w trakcie trzech kolejnych sezonów uprawowych, przy jednoczesnym stosowaniu chemicznych środków ochrony roślin zwalczających zachodnią kukurydzianą stonkę korzeniową. źródło: http://pieniadze.edu.pl.
Powrót do góry
rafaello3

PostWysłany: 22:04 Wto 26 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafaello3 napisał:
henio2 napisał:
Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce? Rolling Eyes

Cześć ja też ,ale jest inny sposób żeby zasiać jeszcze azot i nie mam na myśli samolotu Wink

Powodzenia Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 21:16 Wto 26 Cze 2012    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

rafaello3 napisał:
henio2 napisał:
Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce? Rolling Eyes

Cześć ja też ,ale jest inny sposób żeby zasiać jeszcze azot i nie mam na myśli samolotu Wink

jest mozesz z procy probowac....
Powrót do góry
rafaello3

PostWysłany: 10:43 Pon 25 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

henio2 napisał:

Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 08:28 Pon 25 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy siałeś? jaka odmiana? Jakie FAO?
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 08:30 Nie 24 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kukurydza zaczyna wiechę puszczać a nie zdążyłem N dać bo ciągle pada Crying or Very sad
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 11:27 Wto 19 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 14:35 Pią 15 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

john1 napisał:
witam chciałem sie zapytac pryskałem trzy dni temu samym mocznikem deszcz popadał i teraz chciałbym opryskac odzywko suplo mikro k z siarczanem magnezu czy nic sie nie stanie

tej odżywki to powinieneś dać z 5l/ha do tego siarczan magnezu i mocznik raz jeszcze, ale odczekaj te 7 dni od poprzedniego zabiegu o ile da się jeszcze wjechać bez szkód
Powrót do góry
rafaello3

PostWysłany: 09:08 Pią 15 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alfl napisał:
Witam,,uprawiam kukurydze pierwszy raz (przesiewy) .zakupilem siewnik z podsiewaczem nawozu w ktory dalem 100 kg fosforanu amonu.Zauwazylem ze 2 sekcje kukurydzy sa zdecydowanie ladniejsze tzn wyzsze i maja ciemniejszy kolor od pozzostalych czterech. w czym tkwi przyczyna?

Cześć jeżeli na instrukcji tej odżywki nie ma przeciwskazań ,to śmiało stosuj .Tym bardziej jeżeli popaduje .Powodzenia Smile
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 07:46 Pią 15 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alfl napisał:
Witam,,uprawiam kukurydze pierwszy raz (przesiewy) .zakupilem siewnik z podsiewaczem nawozu w ktory dalem 100 kg fosforanu amonu.Zauwazylem ze 2 sekcje kukurydzy sa zdecydowanie ladniejsze tzn wyzsze i maja ciemniejszy kolor od pozzostalych czterech. w czym tkwi przyczyna?

Najprawdopodobniej w głębokości siewu
Powrót do góry
john1

PostWysłany: 05:40 Pią 15 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam chciałem sie zapytac pryskałem trzy dni temu samym mocznikem deszcz popadał i teraz chciałbym opryskac odzywko suplo mikro k z siarczanem magnezu czy nic sie nie stanie
Powrót do góry
Alfl

PostWysłany: 05:38 Sro 13 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 20:28 Czw 7 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm mi zaczeło padać i dlatego tego niewypryskałem przez dysze to niebyło puszczone tylko mieszadło mieszało. Jutro musze zaryzykować i sprubuje to rozmieszać. A niepoparzy sie takim czymś roślin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 19:34 Czw 7 Cze 2012    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
Panowie namieszałem sobie w opryskiwaczy mocznik z siarczanem magnezu i tego niewypryskałem będe pryskał to po 3 dniach od rozpuszcxzenia w opryskiwaczu czy nic nic złego niestanie sie kukurydzy i czy to sie ładnie rozpuści po takim czasie?

zrobilem tak jak rzepak pryskalem i mi cala beka zostala bo zrobilem opryski i niewiadomo skad oblalo tam jeszcze byl bor i tebu i cos tam jeszcze jak za 2 dni pojechalem pryskac( co kilka godzin wl, mieszadlo) to mi sie dysze zapchaly i trzebabylo czyscic a do tego poszly zaworki od pompy nie wiem czy to bylo powodem czy po prostu sie juz zuzyly ale wiem ze lepiej nic nie zostawiac w opryskiwaczu na drugi raz:)
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 12:17 Czw 7 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie namieszałem sobie w opryskiwaczy mocznik z siarczanem magnezu i tego niewypryskałem będe pryskał to po 3 dniach od rozpuszcxzenia w opryskiwaczu czy nic nic złego niestanie sie kukurydzy i czy to sie ładnie rozpuści po takim czasie?
Powrót do góry
sebooh1

PostWysłany: 15:48 Wto 5 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. nie dawno zauważyłem że liście kuku maja żółte przebarwienia albo przy łodydze albo w połowie odległości od łodygi(długośc przebawień ok 2-3 cm)doradzono mi zastosowanie odżywek procam cynk pro oraz proleaf makro p. czy ktos orientuje sie czy to napewno brak składników? zadnego szkodnika nie zauważyłem
Powrót do góry
tasiorek766

PostWysłany: 07:08 Wto 5 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. panowie mam problem ze zwijającymi się liśćmi kukurydzy połowa odmiany KWS 5133ECO jest Zwinięta i przegieta na bok co może być przyczyną rozwijałem liście i nic nie ma, nie mogłem znaleść żadnego robaka. zasilałem niedawno fosforem + mocznik ale niewielką ilością, i nie wiem co może być przyczyną. obok na tym samym polu inna odmiana i nie widać takich zmian jak sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
marb80

PostWysłany: 05:11 Wto 5 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9 dni temu pryskałem innovate i mocarzem było bardzo sucho chwasty ładnie przychamowały, ale nie zołkną tylko po piatkowych i wczorajszych opadach deszcu zaczeły rosnać głownie proso i troche komosy trzeba bedzie prysnać czymś innym co polecacie do dam ze miejscami kukurydza jest duza i troche się obawiam bo ma do 8 liści odmiana opoka ładna subito mniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
henio2

PostWysłany: 08:32 Sob 2 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oren napisał:
Mam pytanko? czy można posiewać pogłównie kukurydzę mocznikiem podczas suszy a jeśli można to jaką dawką max. Question
No nie ma sensu bo łatwo poparzyć rośliny najlepiej przed deszczem Rolling Eyes
Powrót do góry
rafaello3

PostWysłany: 19:34 Pią 1 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

john1 napisał:
witam jakimi odzywkami dolistnie najlepiej pryskac

Ja stosuję mocznik +siarczan + mikro z cynkiem Very Happy .Dzisiaj kuku dostała sporo wody i sobie śpiewa Very Happy .
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 19:11 Pią 1 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm moim zdaniem dawka siarczanu zbyt mało powinno być 5% stężenie czyli powiedzmy 300 litrów na hektar 15kg ale może się mylę to mnie popraw pozdrawiam Cool
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:00 Pią 1 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na pierwszą dawkę dałem 2,25kg kukurydza plus + 4,5 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego + 82g cynku na hektar
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 100, 101, 102  Następny
Strona 35 z 102

Skocz do: