Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy to jest możliwe ze jak się zasieje kukuryze do 15 czerwca to na początku listopada się zbiera.chodzi mi o to czy są takie odmiany co da sie zasiać jescze o tej porze?i coś z tego będzie .ziemie 3 klasa i 4 małopolskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że można siać w pierwszej dekadzie czerwca ,czy w połowie czerwca to nie powiem ,u mnie w tamtym roku na jednym kawałku (duży południowy skłon )kukurydza zeszła mi pod koniec czerwca i na początku lipca i zawiązała kolby i nawet wilgotność nie była tak straszna ,posiej jakąs wczesną odmianę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przebiegu pogody,jak bedzie sucho to wschody padaka ,o wzroście nie wspomnę,a wczesne przymrozki w wypadku dobrego rozwoju to drugie ryzyko.Ale jak lubisz hazard-czemu nie.choć za wiele się nie spodziewaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby coś z tego wyszło u mnie w zeszłym roku jeden tak zrobił i 5 ha pioniera musiał walnąć w kopiec bo jak przyszły przymrozki we wrześniu to jeszcze nie nalewała kolby, była silnie zielona i zaczoła się zwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu widziałem taką kuku, gość zasiał koło 15 czerwca lub później. Byłem przekonany że to sorgo, ale potem się okazało że kukurydza. Wyrosła tak jak normalna [wtedy często padał deszcz], ale kolb nie zdążyła wykształcić. Z tym że była siana na kiszonkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam nastepujacy problem opryskałem kawałem kuku mieszanina titus + mustank >> kawałek 0.5 ha i teraz gdzy kuku mam og 60zm wyskokosci zwijaja sie liscie reszte kuku zrobiłem maistrem i jest oki co teraz z tym zrobic czy ta kukurydza bedzie rosła jeszcze ?? a moze jej nie przejdzie juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuku będzie rosła ale tak jej zostanie dosyć długo ,plon będzie troszkę mniejszy.miałem taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem na części pola z kukurydzą mam rumianek może mi ktoś podpowie jak go zwalczyć nie jest on najmłodszy tylko w miare możliwości szybko żeby się jeszcze dało coś zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś rodzaj głowni ale nie spotkałem się jeszcze z taką choroba w tej fazie kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsza generacja choroby opanowuje rośliny w okresie rozwijania liści od czwartego do siódmego. Rośliny silnie opanowane zamierają, a mocno zdeformowane słabo rosną, często wytwarzają pędy boczne i nie zawiązują kolb"

To chyba właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Głownia guzowata kukurydzy występuje na wszystkich częściach rośliny. Na korzeniach wystających ponad powierzchnią ziemi, powstają często guzowate narośla różnego kształtu, różnej wielkości, od zupełnie małych do średnicy kilkunastu centymetrów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie można nic z tym zrobić

Skąd miałeś nasiona? Po czym ta kukurydza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza od znajomego orginalnie zapakowana w workach Turini KWS

wiec raczej wina tego ze zle zaprawiona to odpada troszke;/

 

moze przez intensywny wzrost ( kukurydza juz okolo metra ma - siana okolo 3 maja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to jest jedno wytłumaczenie ,susza ,a był może grad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gradu nie bylo

co do suszy no to ta kukurydza nawet nie zaczela sie zwijac ( niedawno mialem na uczelni ze z braku wody liscie kukurydzy sie specywicznie zwijaja ) wiec takowych objawow nie ma, ale nie zmienia faktu ze susza byla bo u nas dopiero w niedziele i poniedzialek cos troche popadalo wkoncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, z suszy raczej nie bo to typowa choroba grzybowa, stawiałbym na zaprawę ale KWS to niezła firma i raczej bubla nie puści. Burak to nie zboże więc raczej chorób nie przenosi, chyba że jakieś robaczki po buraku uszkodziły kukurydzę i zalągł się grzybek niesympatyczny. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm czyli czekac i patrzec jak to sie powieksza? ;/

czy moze sprobowac jakims srodkiem na grzyba pryskac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie orientujecie co jest przyczyną wypuszczania przez kukurydzę bocznych odrostów.Oprócz głównej rośliny z ziemi wychodzi jakby druga mniejsza łodyga.Czasami są nawet dwie dodatkowe.Czy to ma wpływ na wysokość plonu ziarna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to wada genetyczna, co to za odmiana? Może być też za mała gęstość na polu, ale to raczej później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drutowcach cała roślina usycha podobnie przy łokasiu garbatku a coś innego? przy ploniarce może powyginać całą roślinę ale jeśli rozgałęzienia są od korzenia to stawiam na odmianę. Niektóre mają taką tendencje przy dobrych warunkach do wzrostu ale to raczej wada niż zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...