Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:42 Wto 2 Wrz 2014

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 357, 358, 359  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter401

PostWysłany: 20:52 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ktoś wrzucić adres na matif bo rzepaczek chyba ostro pójdzie do góry w przyszłym tygodniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malkolm2

PostWysłany: 20:13 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczepa 8 ton, wysokość burt to bodajże 90 cm, dziś właśnie wkładałem rękę ile można było, temp powietrza to około 15 stopni a w środku było czuć że z 5 więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rooolnik

PostWysłany: 20:07 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak głęboka jest przyczepa ważne aby nie było plandeki
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 20:03 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może leżeć,ale co jakiś czas możesz włożyć rękę i sprawdzić czy się nie grzeje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
malkolm2

PostWysłany: 19:35 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie rzepak o wilgotności 11% może spokojnie z tydzień na przyczepach leżeć czy trzeba by go przesypać albo dosuszyć??
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 18:35 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemirol siennica różana na lubelszczyźnie wczoraj 2200 dziś 2180 u mnie koszenie na całego w regionie zacznie się po niedzieli niektóre uprawy już można kosić i się przeciągnie bo inne rzepaki jeszcze zielone i z desykacją dopiero wjeżdzają
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 08:10 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i o taki poziom rozmowy chodzi, wygląda na to że najniższe ceny są tam gdzie jest rzepak, podkarpacie, śląsk, lubelszczyzna, na północ i zachód ceny rosną;
żniwa rzepakowe na dobre jeszcze się jeszcze nie rozpoczęły (przynajmniej w moich stronach, skupujący tez jeszcze nie wszyscy), nie wiem jak z jakością rzepaku i ilością, te pilnowane wyglądają nieźle w okolicy ale widać będzie dopiero na przyczepie ile i czego sie nasypało. U mnie po 20-stym koszenie, zobaczymy co z ceną będzie się działo. Extra plonów i wysokich cen życze.
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 06:03 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CENTRALA NASIENNA SC. SKUP ZBÓŻ, HANDEL NAWOZAMI I MATERIAŁAMI SIEWNYMI

NASIENNA 11
37-630 OLESZYCE , PODKARPACKIE

GEO : 50.167508 , 23.036336
Telefon : 16 631 50 77
Fax : 16 631 50 77

cena 1980+VAT
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:56 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory za te powtórki ale jak chciałem wysłać to wyskakiwał błąd więc powtarzałem a jednak wszystkie posty poszły.
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:54 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:54 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:53 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:53 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 05:52 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 05:45 Pią 13 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny rzepaku na wczoraj ....
AGRO-EFEKT Syców- 2150+ VAT
Chempest Racibórz - 2030+VAT
RolPetrol Łódź (i jest to najpewniejszy skupujący bo ma się podwójne zabezpieczenie swoich pieniędzy z uwagi na to że jest to giełda) -2130+ VAT
Komagra Tychy- 2100+ VAT
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 21:01 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie moze poszukajcie innego forum do wymiany pogladow na tematy osobiste, teraz wazniejsze dla uzytkownikow farum jest to po ile placa za rzepak, i kto potencjalnie moze byc niewyplacalny (bo np nie dostal kredytu skupowego), juz wszyscy zapomnieli jak bylo rok temu z bodaczowem, ilu rolnikow oszukano!!! Rynek rzepaku i zboz jest bardzo niestabilny w tym roku, ceny wysokie i ryzyko ze czesc nas zostanie oszukana ogromne. Moze zamiast sobie ublizac, warto sobie pomagac, wszyscy jada na garbie chlopa od wiekow, moze starczy.
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 20:15 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

masz naprawde w tej małej głowine same trocinki albo ci to wino co go dzisiaj piłeś pod sklepem zaszkodziło teraz pewnie też tam siedzisz widziałem twoje fotki. ten siny nos to chyba od tego wina .

Ja licze ile mi zostaje z hektara po zapłaceniu podatków wszystkich opłat po kupienu wapna.ale ty jesteś za ciemny żeby to zrozumieć tobie płaci za wszystko mamusia albo tatuś

ps. nie cytuj wiecej mojego posta .DOTARŁO!!!!!!

Very Happy coraz lepiej się starasz ale i tak jesteś cienki jak (słowo zostało usunięte) węża.... Takimi tekstami jakimi sypiesz to mój dziadek konie płoszył Laughing

A teraz pozwól że Cię oświecę ... Pierdziałeś coś tam w poprzednich postach że masz około 4,3-4.5 T z ha (prawda czy nie ...nieważne)
sprzedałeś po 1950+VAT (jest tak czy nie??)
A więc 1950*7% =2086.5 zł TONA * 4,4 TONY (jest to średnia pomiędzy tym co podałeś) suma summarum wychodzi że z ha masz 9180,6 + dopłaty około 1000 zł TO DAJE RAZEM 10180,6 ZŁ OD TEGO ODEJMIJ KOSZTY JAKIE PODAŁEŚ 3800 (wg. mnie bardzo mocno naciągane lub możliwe u ludzi którzy mają tzw "Ułańską fantazję" i ładują wszystko w roślinę jak głupia baba na bazarze co im poleci jakiś niedorozwinięty intelektualnie przedstawiciel firmy zajmującej się dystrybucją środków)
Ale wracamy do tego co uzyskasz po odjęciu kosztów ...a jest tego 6380,6 i nawet po odjęciu wapna które to w porywach może kosztować i 500 zł/T to i tak zostaje tobie niezła sumka a nie 3 tyś o których piszesz .

PS: Zarabiam sam na siebie gnomie jeden i nie potrzebuję pomocy rodziców to po pierwsze .... co do mojego rzekomego pociągu do tanich trunków o ujmującym bukiecie smakowym to też nie trafiłeś ponieważ nie mogę sobie pozwolić na "znieczulanie" się alkoholem ( jestem ojcem samotnie wychowującym dwoje małych dzieciaków i właśnie dlatego zawsze muszę być trzeźwy)
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 19:17 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jaaaa pierdzielę teraz to już faktycznie pojechałeś na maxa .... Wiesz co , widzę że miałeś do szkoły pod górkę ...wystarczyło wziąć ołówek oraz papier i policzyć dochód bezpośredni....Piszesz że miałeś około 4,5T z ha * 1950+ VAT+ dopłaty ...To daje troszkę więcej niż 3 tyś ..ale nawet tego nie chciało się tobie policzyć Very Happy .... powiem tylko tyle że w przeciwieństwie do Ciebie to ja mam na czym czapkę nosić a nie tak jak jest to w Twoim przypadku ..nosisz na karku jakąś narośl ale chyba tylko po to aby Ci się woda do środka nie lała Wink

PS: I nie jesteś tu na forum jakimś autorytetem żeby rozkazywać mi abym więcej nie pisał ... Dotarło Question[/quote]

masz naprawde w tej małej głowine same trocinki albo ci to wino co go dzisiaj piłeś pod sklepem zaszkodziło teraz pewnie też tam siedzisz widziałem twoje fotki. ten siny nos to chyba od tego wina .

Ja licze ile mi zostaje z hektara po zapłaceniu podatków wszystkich opłat po kupienu wapna.ale ty jesteś za ciemny żeby to zrozumieć tobie płaci za wszystko mamusia albo tatuś

ps. nie cytuj wiecej mojego posta .DOTARŁO!!!!!!
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 13:56 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie po ile u was rzepak?
ja dziś byłem w jednym skupie, dają po 2000+ wat przy wilgotności 7,55, za każdy dodatkowy % 25 kg z tony do tyłu, taki jest przelicznik do 12 %, jak większa wilgotność to jest inaczej, ale nie wiem jak.
wie ktoś może jak Bodaczów?? nie mogłem się dodzwonić
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 12:33 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować
mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki
.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej
.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .

O jaaaa pierdzielę teraz to już faktycznie pojechałeś na maxa .... Wiesz co , widzę że miałeś do szkoły pod górkę ...wystarczyło wziąć ołówek oraz papier i policzyć dochód bezpośredni....Piszesz że miałeś około 4,5T z ha * 1950+ VAT+ dopłaty ...To daje troszkę więcej niż 3 tyś ..ale nawet tego nie chciało się tobie policzyć Very Happy .... powiem tylko tyle że w przeciwieństwie do Ciebie to ja mam na czym czapkę nosić a nie tak jak jest to w Twoim przypadku ..nosisz na karku jakąś narośl ale chyba tylko po to aby Ci się woda do środka nie lała Wink

PS: I nie jesteś tu na forum jakimś autorytetem żeby rozkazywać mi abym więcej nie pisał ... Dotarło Question
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 09:37 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)
Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie[/quote

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować
mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki
.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej
.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 09:04 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pany. Dajcie sobie siana!!
Na tym forum zawsze było kulturalnie i rzeczowo, nie róbmy tutaj brudnej piaskownicy.
KONKRETY NA TEMAT I JESZCZE RAZ KONKRETY
choć czasami można się pośmiać z weny twórczej niektórych kolegów po fachu.
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 07:45 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie na luz koledzy to że komuś sypie extra a komuś znacznie gorzej to nie powód żeby sobie ubliżać ja w ubiegłym roku miałem 300kg z hektara w tym pewnie tony nie przekroczę Wink ale są w mojej okolicy rzepaki które 4 tony dadzą o przyczynach nie będę tu pisał bo szkoda czasu a i wieszał się z tego powodu też nie będę pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:52 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

dobra jesteś górą i koniec tego gadania a takich rolników jak państwo T. jest w mojej wiosce kilku i nie trzeba szukać jakiś Jedlinek i zbieraja po 4t.
nie wiem jakie oni mają zyski jak koszt uprawy ha rzepaku wynosi u mnie liczac wszystkie wydatki 3800zł i zbierając 2 tony to lepiej sie w to nie bawić
ale może u ciebie jest taniej pozdrawiam.
a komin mam wysoki chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie..........

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)
Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:44 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

oj cieniasy cieniasy były takie lata tak gdzieś z 8 lat temu że i ponad 5 ton sie kosiło.
i prosze nie komentować więcej moich postów
KONIEC.

O tej godzinie Ty tutaj Shocked a czy tak czasem nie powinieneś krówek popasać aby zarobić dziś na kromeczkę ze smalcem ...

I jeszcze jedno nie wsadzaj wszystkich do "jednego wora" i nie osądzaj według siebie bo nie życzę sobie jak i zresztą większość kolegów na tym forum aby jakiś znerwicowany i mający problemy percepcyjne dzieciak wyzywał nas od cieniasów

Confused dotarło to do ciebie Question
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 357, 358, 359  Następny
Strona 75 z 359

Skocz do: