Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:24 Sob 23 Sie 2014

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 356, 357, 358  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malkolm2

PostWysłany: 13:56 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie po ile u was rzepak?
ja dziś byłem w jednym skupie, dają po 2000+ wat przy wilgotności 7,55, za każdy dodatkowy % 25 kg z tony do tyłu, taki jest przelicznik do 12 %, jak większa wilgotność to jest inaczej, ale nie wiem jak.
wie ktoś może jak Bodaczów?? nie mogłem się dodzwonić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomass12345

PostWysłany: 12:33 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować
mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki
.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej
.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .

O jaaaa pierdzielę teraz to już faktycznie pojechałeś na maxa .... Wiesz co , widzę że miałeś do szkoły pod górkę ...wystarczyło wziąć ołówek oraz papier i policzyć dochód bezpośredni....Piszesz że miałeś około 4,5T z ha * 1950+ VAT+ dopłaty ...To daje troszkę więcej niż 3 tyś ..ale nawet tego nie chciało się tobie policzyć Very Happy .... powiem tylko tyle że w przeciwieństwie do Ciebie to ja mam na czym czapkę nosić a nie tak jak jest to w Twoim przypadku ..nosisz na karku jakąś narośl ale chyba tylko po to aby Ci się woda do środka nie lała Wink

PS: I nie jesteś tu na forum jakimś autorytetem żeby rozkazywać mi abym więcej nie pisał ... Dotarło Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jano1976

PostWysłany: 09:37 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)
Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie[/quote

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować
mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki
.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej
.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 09:04 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pany. Dajcie sobie siana!!
Na tym forum zawsze było kulturalnie i rzeczowo, nie róbmy tutaj brudnej piaskownicy.
KONKRETY NA TEMAT I JESZCZE RAZ KONKRETY
choć czasami można się pośmiać z weny twórczej niektórych kolegów po fachu.
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 07:45 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie na luz koledzy to że komuś sypie extra a komuś znacznie gorzej to nie powód żeby sobie ubliżać ja w ubiegłym roku miałem 300kg z hektara w tym pewnie tony nie przekroczę Wink ale są w mojej okolicy rzepaki które 4 tony dadzą o przyczynach nie będę tu pisał bo szkoda czasu a i wieszał się z tego powodu też nie będę pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:52 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

dobra jesteś górą i koniec tego gadania a takich rolników jak państwo T. jest w mojej wiosce kilku i nie trzeba szukać jakiś Jedlinek i zbieraja po 4t.
nie wiem jakie oni mają zyski jak koszt uprawy ha rzepaku wynosi u mnie liczac wszystkie wydatki 3800zł i zbierając 2 tony to lepiej sie w to nie bawić
ale może u ciebie jest taniej pozdrawiam.
a komin mam wysoki chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie..........

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)
Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:44 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:

oj cieniasy cieniasy były takie lata tak gdzieś z 8 lat temu że i ponad 5 ton sie kosiło.
i prosze nie komentować więcej moich postów
KONIEC.

O tej godzinie Ty tutaj Shocked a czy tak czasem nie powinieneś krówek popasać aby zarobić dziś na kromeczkę ze smalcem ...

I jeszcze jedno nie wsadzaj wszystkich do "jednego wora" i nie osądzaj według siebie bo nie życzę sobie jak i zresztą większość kolegów na tym forum aby jakiś znerwicowany i mający problemy percepcyjne dzieciak wyzywał nas od cieniasów

Confused dotarło to do ciebie Question
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 06:38 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się tu rozpisywał i diagnozował Twojej hydrocefalii bo nie o tym jest ten temat ...tylko o rzepaku ale powiem tylko tyle że mamusia powinna zrobić Tobie bana na komputer dziecko ...Bo niezdrowo się podniecasz gdy ktoś wytknie Tobie "mitomaństwo" i konfabulacje .
PS 1: Jedlinki i gospodarstwo Państwa T.... są w promieniu około 20 km od Twojego domu (ale co możesz o tym wiedzieć jeśli nie ruszasz się dalej niż na odległość widoku swojego komina )( a iii komornik ich nie odwiedza)
PS 2: O czystość mojej bielizny nie musisz się martwić (o dziwo jest czysta Smile )
Ale co Ty możesz o tym wiedzieć dzieciaku jeśli przy takim ciśnieniu nerwowym co rusz puszczasz batona w stringi Wink
PS 3: Co do gałęzi i pętelki to muszę Cię zmartwić ...Jestem szczęśliwym i wyluzowanym człowiekiem więc nie w głowie mi jakieś Bandżi w stodole Very Happy[/quote]
dobra jesteś górą i koniec tego gadania a takich rolników jak państwo T. jest w mojej wiosce kilku i nie trzeba szukać jakiś Jedlinek i zbieraja po 4t.
nie wiem jakie oni mają zyski jak koszt uprawy ha rzepaku wynosi u mnie liczac wszystkie wydatki 3800zł i zbierając 2 tony to lepiej sie w to nie bawić
ale może u ciebie jest taniej pozdrawiam.
a komin mam wysoki chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie..........
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:15 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing[/quote]
kolego nie wiem gdzie są jakieś Jedlinki i hektarów też im nie zazdroszcze bo jak takie mają plony to komornik raz w tygodniu napewno ich odwiedza
ja mam 6.5ha rzepaku dzisiaj skosiłem reszte jutro sprzedaje i plon myśle że bedzie podobny
i jeszcze jedno jak zbierasz 2 tony z hektara to wyciąg ze swoich obesranych majtek gumke zamotaj ją za gałęź zrób pentelke załóż na głowe reszte myśle że sie domyślisz.... i więcej sie nie odzywaj...[/quote]

Nie będę się tu rozpisywał i diagnozował Twojej hydrocefalii bo nie o tym jest ten temat ...tylko o rzepaku ale powiem tylko tyle że mamusia powinna zrobić Tobie bana na komputer dziecko ...Bo niezdrowo się podniecasz gdy ktoś wytknie Tobie "mitomaństwo" i konfabulacje .
PS 1: Jedlinki i gospodarstwo Państwa T.... są w promieniu około 20 km od Twojego domu (ale co możesz o tym wiedzieć jeśli nie ruszasz się dalej niż na odległość widoku swojego komina )( a iii komornik ich nie odwiedza)
PS 2: O czystość mojej bielizny nie musisz się martwić (o dziwo jest czysta Smile )
Ale co Ty możesz o tym wiedzieć dzieciaku jeśli przy takim ciśnieniu nerwowym co rusz puszczasz batona w stringi Wink
PS 3: Co do gałęzi i pętelki to muszę Cię zmartwić ...Jestem szczęśliwym i wyluzowanym człowiekiem więc nie w głowie mi jakieś Bandżi w stodole Very Happy
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 06:06 Czw 12 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian9871 napisał:
Może kolega zapomniał odjąć tarę! I tyle mu wyszło Laughing Laughing Laughing
mistrzostwo Laughing

oj cieniasy cieniasy były takie lata tak gdzieś z 8 lat temu że i ponad 5 ton sie kosiło.
i prosze nie komentować więcej moich postów
KONIEC.
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 22:13 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kolega zapomniał odjąć tarę! I tyle mu wyszło Laughing Laughing Laughing
mistrzostwo Laughing
Powrót do góry
rafal1981

PostWysłany: 22:11 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze moj tak nie sypnie jak kolegi Jano1976 tylko pogratulowac wspanialego wyniku i zyc nadzieja ze kiedys tez bede mial takie wyniki w uprawie rzepaku. Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
men2face

PostWysłany: 21:39 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rechu1"]I zaraz w agro biznesie będą pieprzyć jaki to urodzaj rzepaku w kraju a miało go nie być.
Zastanówcie się co piszecie.
Ja miałem dzisiaj 8 ton z 30 arów,ale przezimowały 3 rośliny na metrze.Jutro wjadę w te lepsze to dam znać[/quote
RECHU TY TEZ SIE ZASTANÓW CO PISZESZ.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:36 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kolega zapomniał odjąć tarę! I tyle mu wyszło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Praktykant

PostWysłany: 21:36 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawie sie robi tu na forum Evil or Very Mad
widze rolnik rolnika rozumie i szanuje Evil or Very Mad
sa rejony ze rzepak przezimowal dobrze i wydajnosc moze byc zadawalajaca ale bez przesady no a jesli ktos osiaga plon miedzy 2 a 3 t/ha to nie znaczy ze nie dbal
ja mam 5 ha dopieszczonego rzepaku po zimie bylo z nim nie ciekawie ratowalem 230kg azotu na ha zabiegi fungicydy robaki wszystko jak trzeba i nie wiem czy da wiecej niz 3t
moze za tydzien bede kosil to sie pochwale szczerze i bez sciemy
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 20:57 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zaraz w agro biznesie będą pieprzyć jaki to urodzaj rzepaku w kraju a miało go nie być.
Zastanówcie się co piszecie.
Ja miałem dzisiaj 8 ton z 30 arów,ale przezimowały 3 rośliny na metrze.Jutro wjadę w te lepsze to dam znać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
malkolm2

PostWysłany: 20:51 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:
malkolm2 napisał:
u mnie na wiosce już wszyscy wymłócili po pokosówce, stoi tylko mój .
będę starał się przed niedzielą wymłócić i w suszarnie.
są siad z najlepszego kawałka zebrał 3,4 t/ha, mówił że jeszcze takiego plonu w życiu nie miał . w okolicy rzepaki wyglądają dość dobrze,

Ja wykosiłem pokosówką w czwartek wczoraj wykombajnowałem i dzisiaj sprzedałem
wilgotnośc 8,5%
cena 1950+vat
plon 8920kg z niecałe 2ha.

to w naszej okolicy na pewno jesteś mistrzem wydajności, pozazdrościć.
u mnie właśnie przed godziną skończył kosić, według kombajnisty powinno wyjść około 3,5 może 3,6 t/ha, tylko mówił że jeszcze kilka dni powinien stać. ja jestem zadowolony z plony, a nie czekałem bo bałem się gradu. wilgotność mierzyłem 3 razy i wychodziła z przedziału 9-10%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kdsz86

PostWysłany: 19:56 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, ja zdesykowalem wczoraj i dzisiaj skonczylem. Co tu duzo gadac, zapowiadaly sie przepieknie moje rzepaki, teraz jestem czesciowo po zniwach gradowych, reszte za jakies poltora tygodnia bede zbieral. W tym roku napewno przynajmniej u mnie duzo lepiej zapowiadaja sie mieszance bez wzgledu jaka by to odmiana byla. Sądze ze po gradzie jeszcze zbiore jakies 3 tony. Juz widze ze jakies 3 dni za pozno z desykantem wjechalem, grad mi jednak popsul szyki. Ale kaszaniasto w tym roku to wszystko przebiega.
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 19:52 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skad takie wyliczenia ze 2.8 t rzepaku pojdzie w koszty uprawy.moim zdaniem 2 t powinny wystarczyc
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 19:36 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z plonem rzepaku ozimego 2,8 to nic nie zadziałasz bo to nawet nie będzie na koszty. Punkt krytyczny to ok 3 t z hektara. Trochę mnie dziwi że tak nisko plonuje na takim obszarze gospodarstwa.
Co do faktycznego plonowania to na poletkach doświadczalnych nie jedno krotnie wychodzi plon z 6 na przodzie.
A u normalnego Kowalskiego "który czuje ten wiatr w żaglach w uprawie rzepaku" plony na poziomie 4 i więcej to nic nad zwyczajnego.
Żeby nie było to ja również nie jedno krotnie 4t z hektara przekroczyłem, jednak w tym roku modle się aby była 1t z hektara.
Dysykowany tydzień temu i coś ciężko schnie.
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 19:35 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z plonem rzepaku ozimego 2,8 to nic nie zadziałasz bo to nawet nie będzie na koszty. Punkt krytyczny to ok 3 t z hektara. Trochę mnie dziwi że tak nisko plonuje na takim obszarze gospodarstwa.
Co do faktycznego plonowania to na poletkach doświadczalnych nie jedno krotnie wychodzi plon z 6 na przodzie.
A u normalnego Kowalskiego "który czuje ten wiatr w żaglach w uprawie rzepaku" plony na poziomie 4 i więcej to nic nad zwyczajnego.
Żeby nie było to ja również nie jedno krotnie 4t z hektara przekroczyłem, jednak w tym roku modle się aby była 1t z hektara.
Dysykowany tydzień temu i coś ciężko schnie.
Powrót do góry
Jano1976

PostWysłany: 19:11 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjacielu nie będę podważał ilości Twoich plonów ale "mitomanię" można podciągnąć pod jakieś zaburzenia percepcyjne Wink
Nie wiem czy kojarzysz w Twoich stronach taką miejscowość Jedlinki ... tak się akurat składa że mam tam bliską rodzinę która nie od wczoraj zajmuje się gospodarowaniem ( 320 ha z tego około 80 samego rzepaku) i uwierz mi na słowo że nie oszczędzają na środkach i nawozach ... I tak się składa że rozmawiając z nimi wczoraj "pochwalili się" że na wymłócone dotychczas 17 ha (odmiana NELSON) wyszła im średnia 2.72 T.
Tak że ta ilość którą podałeś wydaje się być troszkę naciągana albo jest jeszcze jedna możliwość ....że te hektary mierzone były gumką z majtek
Laughing[/quote]
kolego nie wiem gdzie są jakieś Jedlinki i hektarów też im nie zazdroszcze bo jak takie mają plony to komornik raz w tygodniu napewno ich odwiedza
ja mam 6.5ha rzepaku dzisiaj skosiłem reszte jutro sprzedaje i plon myśle że bedzie podobny
i jeszcze jedno jak zbierasz 2 tony z hektara to wyciąg ze swoich obesranych majtek gumke zamotaj ją za gałęź zrób pentelke załóż na głowe reszte myśle że sie domyślisz.... i więcej sie nie odzywaj...
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 16:09 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jano1976 napisał:
malkolm2 napisał:
u mnie na wiosce już wszyscy wymłócili po pokosówce, stoi tylko mój .
będę starał się przed niedzielą wymłócić i w suszarnie.
są siad z najlepszego kawałka zebrał 3,4 t/ha, mówił że jeszcze takiego plonu w życiu nie miał . w okolicy rzepaki wyglądają dość dobrze,

Ja wykosiłem pokosówką w czwartek wczoraj wykombajnowałem i dzisiaj sprzedałem
wilgotnośc 8,5%
cena 1950+vat
plon 8920kg z niecałe 2ha.

Przyjacielu nie będę podważał ilości Twoich plonów ale "mitomanię" można podciągnąć pod jakieś zaburzenia percepcyjne Wink
Nie wiem czy kojarzysz w Twoich stronach taką miejscowość Jedlinki ... tak się akurat składa że mam tam bliską rodzinę która nie od wczoraj zajmuje się gospodarowaniem ( 320 ha z tego około 80 samego rzepaku) i uwierz mi na słowo że nie oszczędzają na środkach i nawozach ... I tak się składa że rozmawiając z nimi wczoraj "pochwalili się" że na wymłócone dotychczas 17 ha (odmiana NELSON) wyszła im średnia 2.72 T.
Tak że ta ilość którą podałeś wydaje się być troszkę naciągana albo jest jeszcze jedna możliwość ....że te hektary mierzone były gumką z majtek
Laughing
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 15:15 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od moich sąsiadów to sie dowiem faktycznego plonu po roku albo dwuch Very Happy aktualne żniwa to zawsze rekordy padają Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
damian9871
Moderator

PostWysłany: 13:27 Sro 11 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak takie plony osiągacie to już widzę ile znowu rzepaku nasieją na jesień
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 356, 357, 358  Następny
Strona 75 z 358

Skocz do: