Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tylko pomarzyc mozna ze taka cena bedzie no ale poczekamy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was pszenica dojrzewa ,bo u mnie zielone 95proc powierzchni pola tylko przełamania południowych skłonów wyraźnie przyżółkły,te deszcze co przyszły uratowały sytuacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam u was pszenica dojrzewa ,bo u mnie zielone 95proc powierzchni pola tylko przełamania południowych skłonów wyraźnie przyżółkły,te deszcze co przyszły uratowały sytuacje .

 

u mnie to może i 95% jest ale żółtej...

nie no ale tak naprawdę to daje jej 2tyg pogody no chyba że pomyliłem dziś pola po pijaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen: jeśli pszenica będzie po 650 to będę szczęśliwy, jęczmień po 600 by się przydało,

no ja zacząłem już grzebanie przy kombajnie, myślę że za około 2 tygodnie już trzeba będzie wyjeżdżać, może nie na moje pole ale do znajomych na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u was, ale nie zgadzam się, iż drugi zabieg jest zbędny. W tamtym roku też była susza, chroniłem do końca i miałem mało ziarna ale grube. W tym roku lekko na niektórych polach oszczedzalem i widzę różnice dosyć mocno.

Oczywiście . nie wiem jak w innych rejonach ale w mojej okolicy z niechronionych zbóż będzie poślad a róznice widac gołym okiem

Ta jest nie chroniona i nie ma juz żadnego liścia .

dsc00359bp5.jpg

dsc00359bp5.1826c8dbdc.jpg

 

Ta jest trzy razy pryskana

dsc00369ge5.jpg

dsc00369ge5.968998a125.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie cena w tym roku za kombajnowanie u mnie w regionie to rekordem z sieczkarnio 250 pln za 1 godz ale znajomy z Podlaskiego to mówi ze stawka do 300 skoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest obecny stan twojej pszenicy??? jeśli tak to widać że miałeś idealne warunki i to na pewno nie tylko zasługa tego że była 3 razy pryskana powiem tak jakby nie widziała deszczu prawie 6 tyg to twój oprysk na nic by sie nie zdał owszem bardzo jej pomógł tego się nie da ukryć no ale nie oszukujmy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to u mnie zielono było miesiąc temu wczoraj spadł deszcz od prawie 2 miesięcy nie padało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest obecny stan twojej pszenicy??? jeśli tak to widać że miałeś idealne warunki i to na pewno nie tylko zasługa tego że była 3 razy pryskana powiem tak jakby nie widziała deszczu prawie 6 tyg to twój oprysk na nic by sie nie zdał owszem bardzo jej pomógł tego się nie da ukryć no ale nie oszukujmy się

Tak. zdjecia robiłem wczoraj.Faktycznie suszy nie było . Ale kto nie chronił to nie będzie miał plonu. Kł,osy sa ładne ale co z tego jak roślina nie będzie miała z czego napełnic ziarna i wyjdzie poślad. Ta sama sytuacja jest w zbożach jarych i rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam 100km od lublina, pszenice mam w miare, suszy nie było aale nawet chyba w połowie zielona nie jest tak jak twoja, u mnie jest zdrowy tylko liść flagowy reszta zaczyna zasychać, kłosy są na wpół żółte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to u mnie zielono było miesiąc temu wczoraj spadł deszcz od prawie 2 miesięcy nie padało

 

dokładnie u mnie to samo... deszcze padają teraz regularnie ale to już wszystko późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z zulaw u nas nie padalo przez 6tyg i ziemia popekala ze reke mozna wsadzic w sczeliny do lokcia mimo to pszenice jare sa zielone jak te z zdjecia bo dwa opryski to standart a co najwazniejsze to wymiana materialu siewnego max co trzy lata to jest mimo wysokiej ceny najtanszy efekt plonotwurczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem z zulaw u nas nie padalo przez 6tyg i ziemia popekala ze reke mozna wsadzic w sczeliny do lokcia mimo to pszenice jare sa zielone jak te z zdjecia bo dwa opryski to standart a co najwazniejsze to wymiana materialu siewnego max co trzy lata to jest mimo wysokiej ceny najtanszy efekt plonotwurczy

To zdjecia pszenicy ozimej , ta zielona to Kris a druga to nie wiem bo to sasiada U nas susza raczej nie zaszkodziła zbozom tylko nie chronione zboża choroby grzybowe wykańczają i też dużo jest juz pul prawie zupełnie żółtych .

Nie mam pszenicy jarej ale tak wygląda jeczmień.

dsc00366qj0.jpg

dsc00366qj0.0ebfc03bcd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris pieknie wyglada jak rosnie niezle plonuje ale jesli dojrzewa a sa opady to ziarko nieciekawie wyglada i nadaje sie tylko na pasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA TWOJA PSZENICA ZE ZDJECIA TROCHE DZIWNA RACZEJ WYGLADA MI TO NA JECZMIEN A NIE NA PSZENICE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TA TWOJA PSZENICA ZE ZDJECIA TROCHE DZIWNA RACZEJ WYGLADA MI TO NA JECZMIEN A NIE NA PSZENICE.

Mowa o zdjeciach niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni większy deszcz mieliśmy 13 maja .pomimo ochrony(2x) pszenice sącałe białe,żniwa będą za 10 dni Kłosy dorodne, aw nich poślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TA TWOJA PSZENICA ZE ZDJECIA TROCHE DZIWNA RACZEJ WYGLADA MI TO NA JECZMIEN A NIE NA PSZENICE.

Mowa o zdjeciach niżej

 

SORKI NIE DOCZYTALEM OPISU ZDJECIA ALE TROCHE I TWOJEJ WINY BO PISZESZ ;;to moja pszenica na zdjeciach;; czujny jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podkarpaciu z tego co slyszalem to za paszowe po 600 za pszenice i jeczmien za owies 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położyło mi pszenicę skracaną Moddus mixem czyli 0,4 moddusa i 1,0 stabilanu i co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Położyło mi pszenicę skracaną Moddus mixem czyli 0,4 moddusa i 1,0 stabilanu i co wy na to ?
Za gęsto zasiałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze... u mnie niektore mam pryskane samym stabilanem w nieduzo wyzszej dawce i stoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie siałem gęsto ,ok.155kg na hektar czyli jakieś 370ziaren na m2,po prostu w moim regionie są takie warunki tej wiosny ,niepotrzebnie dawałem 3 dawkę azotu na tym polu na kłos ,pole na którym mi poległo ma kształt jak 2 garby wielbłąda i na dołach leży a na górkach stoi,teraz myślę że zbyt późno poszło to skracanie, na początku maja było wtedy 2 gie kolanko -jak zwykle nauka kosztuje.Poza tym widziałem tą odmianę na poletkach w Boguchwale to też częściowo leżała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...