Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z Ukrainy idzie wagonami pszenica i nikt o tym nic nie mówi !!!

I jak tu ma być cena pszenicy, rzepak też szedł i co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś odwiozłem jeden transport po 550 jako konsumpcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ja mam blisko wschodnią granicę i mam pszenicę kons.po 620 plus vat

a jak ma wysokie parametry to 650 plus wat,skąd takie bzdury czytacie,zawsze na zachodzie polski zboże było droższe bo niemcy podkupywali ,a teraz chyba śpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieik nie wiem komu sprzedajesz ale po 560-570 jak chciał bys kupic to ile chcesz.O imporcie z ukrainy nic nie wiem ale z węgier tak u nich kupuje sie po 380 plus transport oraz inne koszty u nas w granicach 600,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do granicy z ukraina 25km i paszowa idzie po 550 a konsumpcyjna 680zl

Rozmawialem z wlascicielem firmy skupujacej ziarno i powiedzial,ze spadek cen jest celowy zeby przestraszyc rolnikow.Uwazam,ze facet ma poukladane w glowie bo kiedys wozil z Wegier i gdyby wychodzila taniej to nie napewno by nie przeplacal bo zyje z handlu zbozem a firma jest nie byle jaka. Jeszcze zaplaca za ziarno poczekajcie.Na wschodzie Polski dopiero za polowa zniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dziwne bo ja mam blisko wschodnią granicę i mam pszenicę kons.po 620 plus vat

a jak ma wysokie parametry to 650 plus wat,skąd takie bzdury czytacie,zawsze na zachodzie polski zboże było droższe bo niemcy podkupywali ,a teraz chyba śpią.

w zachodniopomorskim sprowadzają zboża z niemiec bo tam jest urodzaj i jest tańsze o lepszych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zachodniopomorskim sprowadzają zboża z niemiec bo tam jest urodzaj i jest tańsze o lepszych parametrach.

jęczmień jary

pszenica w jakich cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam do granicy z ukraina 25km i paszowa idzie po 550 a konsumpcyjna 680zl

Rozmawialem z wlascicielem firmy skupujacej ziarno i powiedzial,ze spadek cen jest celowy zeby przestraszyc rolnikow.Uwazam,ze facet ma poukladane w glowie bo kiedys wozil z Wegier i gdyby wychodzila taniej to nie napewno by nie przeplacal bo zyje z handlu zbozem a firma jest nie byle jaka. Jeszcze zaplaca za ziarno poczekajcie.Na wschodzie Polski dopiero za polowa zniw

 

rechu czyzby to był Pan Stanisław?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarnogród i okolice: w młynie płacą po 650 oczywiście parametry na wysokim poziomie (sprowadzili kilka tirów z Węgier ale kupują i polską bo tania), paszowa po 580, gorzelnia płaci podobnie

ja wszystko trzymam, wydaje mi się że za paszową jeszcze po 700 zapłacą tylko ze 2 miesiące trzeba poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak maskin.A co do malkolma to dzwonilem do Zagumna i tam 700 mozna za konsumpcje wyciagnac bo to Twoje okolice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś przezyłem szok. pojechałem do firmy agro pomorze z karlina a skupują w dargosławiu, pszenica jakosciowa 440 a paszówka po 410, jęczmień po 400, ich chyba poje... w chemirolu biorą jakosciową lub paszówke z parametrami, jeżeli dużo brakuje w parametrach to nie wezma nawet na paszowke, w kolejnym skupie bardzo oszukują w parametrach i tonażu, w kolejnym biorą tylko na przechowanie, w kolejnym biorą ale nie płacą na czas, dwa lata temu oddawałem w sierpniu a kasa dopiero w lutym, no i mamy przesrane w naszym regionie a miałe być tak pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A baba pisze,ze rolnikom latwo.Niech kupi 100 ha i maszyny i zyje z samej doplaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środe sprzedałem pszenice w Trawnikach DLA Lubelli po 630 netto a od czwartku obniżki o 50 zl na tonie i parametry w górę .. przed skupem stałem w kolejce cały dzień i z każdym z kim rozmawiałem sprzedawał bo nie ma gdzie zsypywć tak obrodziło w tym roku u mnie osobiście też magazynuje i tylko resztki sprzedałem ale przy takiej sytuacji i urodzaju chyba jest ryzyko ze po dupie można dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowimi Tworóg cena za pszenicę na dzień 15.08..-530 zeta/netto

jęczmień - 500 zeta/netto

 

 

Młyn w naszej okolicy 630/netto pszenica

żyto 520/netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do piootr ,moja bogatka posiana 5 grudnia wydała koło 8,5 t/ha co mnie całkowicie zaskoczyło .Tonację posiałem raz w 2005 roku i kiedy wyszła jej liczba opadania 110 to pomyślałem że do du.. z taką odmianą .A Dorota zasiana w 1.10 po rzepaku wydała ok.9,5 t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym opadaniem tonacji u mnie zawsze jest OK

 

Bogatke trzeba mocno skracać niby nie jest strasznie wysoka ale modus nie utzrymał jej w pionie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczka opadania nie jest zależna od odmiany a warunków panujących na polu, lecz dwie odmiany nawet będące obok siebie będą miały inną liczbę ze względu na to że dojrzewają w innym terminie i bardziej bądź mniej równomiernie, przynajmniej mi tak w młynie tłumaczyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile jest u was materiał siewny, jak odmiana i jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak sprawdzil sie w tym roku turkis? interesuje mnie ile z niej wycisneliscie...??? oczywiscie zasieje obok bogatki i muzy ktore sypnely po 6,5-7,5 ton, jeszce nie kosilem pszenicy 8 ton i wiecej ... nie wiem jak wy to robicie... a w 10 to po prostu nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku turkis dał tak na oko 6,5-7t, czyli średnio. Były pszenice, które sypnęłu nieco mniej ale były i takie, które lepiej plonowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kosiłem 30 arów pszenicy zimowej przy rowie ziemia troche torfowa i nakosiłem 2 pełne zbiorniki w bizonie. takiego plonu to ja nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi wytlumaczy na co wplywa skracanie pszenicy? czy wplywa na poziom plonow? czy na cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...