Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

łukasz tak jak wspomniałes trzeba bedzie zdjac tan dekiel ale wcześniej odkręc koło bo bedzie trzeba zwrotnice na pół rozwalić. Po odkręceniu dekla wyjmujesz perscien zabezpieczajacy wyciagasz małe koło zebate z półosi póxniej o ile dobrze pamietam odkęcasz kilka srub M12 i wyciagasz takie duz koło zębate za nim masz łozysko stożkowe po jego wyjeciu juz mozesz sciągnąc jednna częśc zwrotnicy i tam bedziesz miał ten duzy uszczekniacz. zycze powodzenia w naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrS coś ty się przyczepił do tej instrukcjji obsługi handlujesz nimi czy jak. Nie każdy ja ma i po to jest forum zeby o cos pytac i nie strasz ludzi ze beda musieli wymieniać pół skrzyni w wiekszości przypadków wyskakiwania grupu biegów A wystarcza wymiana uszczelnień na siłowniku i jego regulacja w ostatecznosci wymiana kostek na końcówce wybieraka biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mf 3080 sa tylko wolne biegi nie świeci sie kontrolka żłółw zając nie działa autotronik. z kontrolek na panelu działają tylko smarowanie i ładowanie, pozostałe nie świecą. proszę życzliwych o podpowiedz cóż przyczyną jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś o MF 290,co on wart? Ja wiem tyle,że ma 70 pare KM jest w dobrym stanie i ma przepracowane ponad 5tys mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie leje mi olej z wałka w MF6170 i jak będę zamawiał zimering do przedniej osi ( o tym pisałem wcześniej) to zamówię od razu ten zimering tylko nie wiem czy samemu dam radę go wymienić tzn czy można wyjąc wałek tak jak w MF255 nic tam w srodku się nie przestawi ??

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam massey fergusona mf 690 turbo z napedem na 4 kola mam problem z rozlaczeniem przedniego napedu co moze byc przyczyna. naped jest rozlaczany przez elektro magnes w obiegu niema oleju co moze byc przyczyna ,w ktorym miejscu znajduje sie pompa ktora powinna tloczyc olej w te rurki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam komputera Dynashift do MF serii 61xx 81xx

mam założony od serii 3690 (fabrycznie z Niemiec) uległ awarii funkcja Zółw -Z zając

czy jest to naprawialne - czy raczej nowa seria 81xx ma mniej awaryjne moduły

 

dojerzdzając do skrzyżowania miałem zmienić bieg wysprzęgliłem no i niespodzianka - dostępne biegi polowe wyłącznie

 

a jeszcze w temacie co się stanie jak uszkodzi się cewka od Z-Z a nie komputer (moduł) będzie po skrzyni przy 30km/h ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakiegos dobrego mechanika z woj łodzkiego który mógłby wymienic sprzegło w MF 3080??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim Fergusonem a dokładnie z podnośnikiem.

jest to MF 185 ale podobno jest to to samo co Ursus 4512.

Rozebrałem podnośnik i wymieniłem pierścienie na tłoku ale nic to nie dalo :/ w turze jest wszysko wporzadku... Moze ktos mial cos podobnego i mógłby mi pomóc... A i mam prosbe jezeli ktos ma książke napraw do Fergusona 185 lub cos podobnego moze byc równiez do Ursusa 4512 to bardzo bym prosił o przesłanie mi jej na adres: huberto131@gmail.com z góry dziekuje za wszystkie wskazówki i bardzo bym byl wdzieczny za ta książke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwielam temat Ulana: potrzebny jakiś mechanik od MF z woj. lódzkiego lub świętokrzyskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z moim Fergusonem a dokładnie z podnośnikiem.

jest to MF 185 ale podobno jest to to samo co Ursus 4512.

Rozebrałem podnośnik i wymieniłem pierścienie na tłoku ale nic to nie dalo :/ w turze jest wszysko wporzadku... Moze ktos mial cos podobnego i mógłby mi pomóc... A i mam prosbe jezeli ktos ma książke napraw do Fergusona 185 lub cos podobnego moze byc równiez do Ursusa 4512 to bardzo bym prosił o przesłanie mi jej na adres: huberto131@gmail.com z góry dziekuje za wszystkie wskazówki i bardzo bym byl wdzieczny za ta książke...

 

opisz chociaż jakie są niedomagania tego podnośnika bo nic nie wiemy żeby coś poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niedomagan podnosnika to podnosnik nie daje rady niczego praktycznie podniesc... pierscienie na tłoku zostaly wymienione ale nic to niestety nie zmienilo :/ kiedy na rozdzielaczu przestawi sie na pozycje tura wszystko dziala dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję numerów filtrów oleju do silnika i skrzyni biegów do MF 6180. Są jakies sensowne zamienniki, czy tylko oryginały trzeba kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju silnika OP 574/1, paliwa PP 837 a przy skrzyni są dwa, jeden taki szeroki a drugi wkład wąski i długi (208x51x23). Ten szeroki to można myć bo to siatkowy ale ja go wymieniałem, kosztuje ok. 250 zł a ten wkład to u mnie jest firmy Renault z numerem 6005003243, aktualnie go poszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do niedomagan podnosnika to podnosnik nie daje rady niczego praktycznie podniesc... pierscienie na tłoku zostaly wymienione ale nic to niestety nie zmienilo :/ kiedy na rozdzielaczu przestawi sie na pozycje tura wszystko dziala dobrze.

Mam rozumieć, że hydraulika zewnętrzna działa dobrze tylko sam podnośnik niema siły podnieść narzędzia-pusto podnosi dobrze.W tym rozdzielaczu co jest na podnośniku co jak piszesz ,,przestawi się na pozycję tura" w nim jest zawór bezpieczeństwa podnośnika i on może być nieszczelny(wybite gniazdo i kulka

) tam w tedy traci się ciśnienie i nie podniesie ciężaru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób sprawdza się stan oleju w przednich zwolnicach w MF 3085 ? tam jest jedna śruba do wlewu i spustu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w jaki sposób sprawdza się stan oleju w przednich zwolnicach w MF 3085 ? tam jest jedna śruba do wlewu i spustu oleju.

poziom wyznacza ta śruba wlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w jaki sposób sprawdza się stan oleju w przednich zwolnicach w MF 3085 ? tam jest jedna śruba do wlewu i spustu oleju.

poziom wyznacza ta śruba wlewu

Tak, ale ta śruba jest w piascie koła i niewiem jak ustawic koło, w jakiej pozycji? bo teraz gdy odkręciłem śrube i kręciłem kołem to olej pokazał się w płowie wysokosci, na jaki olej wymienić w zwolnicach i moście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zna ktos jakiegos dobrego mechanika z woj łodzkiego który mógłby wymienic sprzegło w MF 3080??

bizon z szadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można poprosić jakieś bliższe namiary na tego Bizona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam mf 3080. czy ktos moglby mi napisac po kolei ktory elekrozawór za co jest odpowiedzialny i jaki kolor kabla do danego elekrozaworu idzie. i czy mozna dostac jakies zamienniki w razie gdyby którys z nich bylby walniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! mam mf 3080. czy ktos moglby mi napisac po kolei ktory elekrozawór za co jest odpowiedzialny i jaki kolor kabla do danego elekrozaworu idzie. i czy mozna dostac jakies zamienniki w razie gdyby którys z nich bylby walniety?

fvgbnt4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...