Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

sól potasowa 1840zł

lubofos 12-20 1230zł

lubofos pod rzepak 1235zł

polifoska6 2215zł

 

a u mnie na Śląsku:

Lubofos 12-20 1420zł netto

polifoska 6 2235zł netto

mocznik 46%N 1310zł netto

saletra 34% 960zł netto

Power Corn 7-20-28 2400zł netto

sól potasowa 60% 1760zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy amoniewa selitra to amoniew nitrat?

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sól potasowa za 1300 i suprofoske 11 za 1100, jeszcze po starych cenach gdzieś w magazynie sie zawieruszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałem z dystrybutorem nawozu i doszło do tego że nie opłaca się stosować nawozu bo przyrost plonu (zmiany klimatyczne) nie będzie odczuwalny w ten sposób aby wynagrodził włożony wkład - a nawet jak teraz patrze na pola to wręcz może szkodzić na słabych glebach

 

a co myslcie o nawozach PPR SOL czytałem reklamę w topagrar jak cena dawkowanie - i jakie efekty - (nawóz dla gleby a nie dla roślin)

cena 2500 ,dawka 300 kgna ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku nie kupuję w ogóle potasowych i fosforowych, nie ma sensu na moich glebach lepiej sprzedać to co urośnie na samym azocie i nie muszę się nadźwigać a i tak będę na plusie (w tym roku nawożenie dałem solidne a na polach i tak straszna kicha, a uprawiam głównie jare zboża). Każdy rolnik powinien tak zrobić a i ceny zbóż były by dużo wyższe przy niższej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoglądałem na cennik mocznik 1790 zł - pozdrawiam Police

a sól potasowa na zamówienie tylko 2000zł w GS

 

a i 2300 też słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedź nic nie zmieni ani nie wniesie pewnie wywala mnie z forum ale co mi tam producenci nawozów są POJEBANI !!! P O J E B A N I co az tak podskoczyło ze podnieśli ceny o 100% co (słowo zostało usunięte) paliwo? jebie ich na łeb złodzieje z rolnika każdy doi złodzieje pierdoleni i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest uzależniona od cen światowych fosforytów.

W zeszłym roku tona fosforytu kosztowała 60$ za tone a dziś ok 500$ za tonę

Moim zdaniem dużo jest w tym polityki bo UE narzuca cła na import surowców z Rosji itd.

Wg moich obliczeń jak tak dalej pójdzie to pociągnę nie dłużej niż 4 lata w rolnictwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zapomniałem dodać że po kryzysie giełdowym w USA większość inwestorów zaczęła pchac pieniądze w surowce i to sa tego skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja wypowiedź nic nie zmieni ani nie wniesie pewnie wywala mnie z forum ale co mi tam producenci nawozów są POJEBANI !!! P O J E B A N I co az tak podskoczyło ze podnieśli ceny o 100% co (słowo zostało usunięte) paliwo? jebie ich na łeb złodzieje z rolnika każdy doi złodzieje pierdoleni i tyle

Pragnę zauważyć mała nieścisłość w ubiegłym roku po żniwach fosforan amonu Polidap kupowałem po 128zł/q a więc ceny nie podskoczyły o 100% tylko o ku<:[}<+. Więc w tym nie kupę nic max 100kgN/ha i wprowadzam na części pola system bez-orkowy ale Rundup kosztuje ku<:[}<+ ze 150zł/ha to drożnej jak ON orka. Może zasiłek dadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sie wszyscy walą Gówno mnie obchodzi że tyle podskoczyły ceny surowców mam na to (słowo zostało usunięte)ane Wszyscy za to dostana po dupie!! ceny żywności pójdą do góry na co tez mam (słowo zostało usunięte)ane Rundup 360sl kosztuje 210zl za 5l energy nie wiem jutro sie dowiem nawozy kosmos opryski kosmos paliwo nie wspomne części ja pierdole a zboże proponuja całe 500zł za tone

więc czym ja sie martwie kurw a żyć i robic na innych po to pracujemy w rolnictwie prawda?? mam kiepski dzień jesli kogos uraziłem przepraszam ale wkurwiłem sie nieprzeciętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale to samo z jabłakami wiśniami brzoskwiniami choć na mniejszą skalę zobaczymy co za rok powiedzą konsumenci

 

to że rolnik musi się umizgiwać przed skupującymi jest do czasu

 

 

 

a są i tacy sąsiad położył ok. 50 tys za ok 24 t N z Polifoską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na jesień baaaardzo ograniczone nawożenie: trochę obornika, siarki, wapna gdzie potrzeba i basta! 0 fosforu 0 potasu mineralnego pod korzeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż spadła o połowę wg. jednej z firm w miom regionie ale to za mało żeby nawozy potaniały (tak mi się wdaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłady robią przestoje w produkcji ,po co produkować pełną mocą jeżeli można zarobić nawet więcej a wpuszczając na rynek połowę możliwosci produkcyjnych po cenie 250 proc wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w rejonie posrednik sprzedaje saletre po 1600 zł za tone pytalem sie bo jak jade do miasta to mam po drodze nie wiem jak w innych punktach...u mnie mam taką opcje ze zamiast 16600 zł na saletre to pod nosem mam kurnik i moge brac obornik od kur niosek czy to nie bardziej ekonomicznie bo sam nie wiem jak tu kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z tymi cenami nawozów to przesadzają ..... jak za pszenice 500pln za tonę po żniwach da się opchnąć u mnie to jest już dobrze..... szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czempiniu cena brutto.

Kamex to Korn-kali (K2O - 40% MgO - 6% Na - 3% S - 4%) Cena na bramie 1680 a sprzedali po 1380 bo niby ostatnie stare zapasy (jaka marża!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...