Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

pomał przymierzam sie do wymiany pompy zmienno wydatkowej - tłokowej w Massey montowane w opcji 3690 a później 61xx 81xx standard montowana na zewnątrz skrzyni biegów

nr kata. 3712289m5 (3712289m3) cena z rabatem w serwisie 7300zł brutto ale mając na uwadze że jest to produkcja rexroth Bosch potrzebowałbym pełen numer tej pompy wg katalogu producenta aby ściągnąć tą pompę z Rexroth myślę że byłoby taniej

 

szukam także progamu do diagnostyki czujników w MF ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym wymienić pompę hydrauliczną w MF 3115 ma pytanie.

Niewiem jak sie doniej dostać z której jest strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Chciałbym wymienić pompę hydrauliczną w MF 3115 ma pytanie.

Niewiem jak sie doniej dostać z której jest strony?

 

Pompa jest za tym deklem co jest na zdjęciu trzy posty niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem w fergusonie 698T po włączeniu wom cos stuka, wom działa włącza sie i wyłącza kręci sie dobrze tylko mocno stuka jak sie włączy, stuka w rytm obrotu 1 obrut i 1 stuknięcie. Wie ktoś co to moze byc? Mam zamiar sam to naprawic. drogie mogą być części? Co trzeba rozebrać zeby sie tam dostać.Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mine kiedyś wpadł między zęby tryba jakkiś duży opiłek i zakażdym razem kiedy trafiał na niego ząb z drugiego tryba było słychać puknięcie może i uciebie jest coś podobnego pozdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mugłby ktos mi wysłac zdjecie z katalogu na mejla lub na forum, hodzi mi o kosz z tarczkami co załącza wom w fergusonie 698. jak by sie dało to i wałek przed koszem i za. maly505@interia.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor od klimatyzacji w czasie pracy na wyzszych obrotach jest głosny na tyle ze go słychac w kabinie, wszystkie MF-y tak mają czy kompresor do remontu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! moj massey nie przełącza mi biegów z zajaca na żółwia a kontrolka wkazująca tryb pracy przełącza się. czy ktos wie co moze być tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompresor od klimatyzacji w czasie pracy na wyzszych obrotach jest głosny na tyle ze go słychac w kabinie, wszystkie MF-y tak mają czy kompresor do remontu?

może masz mało gazu w klimatyzacji i dlatego kopresor wydaje takie odgłosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor od klimatyzacji w czasie pracy na wyzszych obrotach jest głosny na tyle ze go słychac w kabinie, wszystkie MF-y tak mają czy kompresor do remontu? możesz nie miec oleju w układzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co należy zrobić aby nie wyskakiwał bieg B razem ze wstecznym?
jezelitonie jest hydraulika to masisz sprawdzic synchro a-b jezeli nie jest to synchro a-b (9na10 przypadków) to synchro nawrotnicy lub łożyskowanie nawrotnicy a w konsekwencji synchro.

winny może być sam filter hydrauliki spróbuj przeżucać na wyższych obrotach jak nie pomorze trza rozbierać

pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! moj massey nie przełącza mi biegów z zajaca na żółwia a kontrolka wkazująca tryb pracy przełącza się. czy ktos wie co moze być tego przyczyną??
kabelmiędzy komputerem skrzyni a elektrozaworem jak nie to elektrozawór jak nie to komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję numerów filtrów oleju do silnika i skrzyni biegów do MF 6180. Są jakies sensowne zamienniki, czy tylko oryginały trzeba kupować?

czy warto zaoszczędzić 50 zł i kupić podróby do ciągnika za 100 tys złotych jestem ciekaw Państwa opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o filtr oleju silnikowego i paliwa to myślę że tak. Jeśli chodzi o skrzynię to zarówno filtr i olej powinny byc zgodne z zaleceniami producenta szczególnie w ciagnikach z półbiegami, elektro hydraulicznymi przekładniami nawrotnymi itd. Przy wymianie co 1000 mth nie są to duże wydatki.

Z drugiej strony mój kumpel był kiedys w fabryce filtrona i widział jak na jednej lini maluja puszki na czarno dla filtrona i na biało dla jakiejs firmy niemieckiej nazwy juz nie pamiętam.

Ja mam prostrzy wybór mój 390 ma prosta skrzynie kupiłem do niego filtr hydraukliki w sklepie z częściami do maszyn rolnicvzych według katalogu zamienników mf firmy której nazwa mi niewiele mówi za chyba 150 czy 200 zł.

Kolega o którym mowa wyżej sprzedał mi taki sam (mówię tylko o wymiarach oczywiście) za 17 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju silnika, skrzyni to wiodące marki zachodnie tylko

 

filtrona to do c-360 to można

 

raz kupiłem filtrona na zamiennik na mann w skrzyni montowany przy zmienniku momentu obrotowego ładowarki teleskopowej

 

zarobiłem - robotę brak tego przepływu i podczas długiej jazdy 17km z prędkością 20km/h wywaliło uszczelniacz i olej

po wymianie na mann jest ok do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o skomplikowane skrzynie biegów, układy napedu hydrostatycznego czy hydrauliki najlepiej włozyc taki jak był lub jaki podaje instrukcja> Producenci stosują rózne oleje o róznej gestoscui wydajnośc tez jest inna.Nawet jesli gwint i wielkosc sa podobne przepustowość może byc inna. Problem polega na tym ze te markowe powstaja w tych samych fabrykach co zamienniki tylko firmy tworzące katalogi zamienników nie mają dostepu do dokładnych parametrów filtrowania więc często dobór polega na zgraniu wymiarów.

Jesli chodzi o filtr oleju silnika i paliwa mysle ze przy "zaawansowaniu" technicznymn silników ciągników filtron w zumpełnosci da radę. Wiekszośc pracuje na olejach o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie . kopilem niedawno masseja 4360 i kompletnie niewiem nic na temat jego obslugi mocy i silnika <6> czy mogl by mi ktos cos powiedziec na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MF 6180 120km. Mam pytanie, jak duże maszyny można do niego podpiąć, żeby wykorzystać optymalnie jego moc? Chodzi mi o talerzówkę, najlepiej na kołach oraz pługi zagonowe. Ziemie u mnie słabe, bez wzniesień. Jaka szerokość talerzówki będzie optymalna dla takiej mocy? A skib ile wg Was? Ja myślę o 5, bo 6 to chyba dla niego ciężko będzie, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz liczba skib to nie wszystko 5x35 a 5x50 jest różnicaa. Jesli masz sąsiadów którzy maja duze maszyny daj flache jednemu czy drugiemu pozycz pług połuz parę skib i zobaczysz to samo z tależówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam MF 6180 120km. Mam pytanie, jak duże maszyny można do niego podpiąć, żeby wykorzystać optymalnie jego moc? Chodzi mi o talerzówkę, najlepiej na kołach oraz pługi zagonowe. Ziemie u mnie słabe, bez wzniesień. Jaka szerokość talerzówki będzie optymalna dla takiej mocy? A skib ile wg Was? Ja myślę o 5, bo 6 to chyba dla niego ciężko będzie, nie?

Ja swoim MF 3085 (100km) ciągam pług 5*30 na glebach srednich i lekich, 1h około 50 minut, twój powinien dac rade 5*35 lub 4*45 ale wszystko zalezy od rodzaju gleby, na gliniastej to jedną skibe trzeba odjąc a talezówka to chyba ze 4 metry albo wiecej, zetorem (50km) ciągnie 2,1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mf 3080 nie opada podnośnik co może być przyczyną i jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z mf 3080 nie opada podnośnik co może być przyczyną i jak to naprawić ?
witam zapewne elektrozawór może nie dochodzi napięcie spróbuj ręcznie go wcisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...