Skocz do zawartości
Krzysiek

wapno budowlane na pole???

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie można nabyć wapno granulowane???? czy ktoś morze wie z góry dziękuję za pomoc

W lhoist. Sa również wapna typowo granulowane wygladajace jak np polifoska ale cena to 600zł/t Oxyfertil natomiast wyglada jak sól potasowa da sie rozsiać normalnym rozsiewaczem do nawozu typu lejek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy można stosować w uprawach rolnych sól drogową?

Jeśli tak to to na jakich i w jakich ilościach

 

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano tak sobie pomyslałem że jesli stosuje sie sól potasową,

to cześć skladnika zawiera sól drogowa, która mi zbywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano tak sobie pomyslałem że jesli stosuje sie sól potasową,

to cześć skladnika zawiera sól drogowa, która mi zbywa....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano tak sobie pomyslałem że jesli stosuje sie sól potasową,

to cześć skladnika zawiera sól drogowa, która mi zbywa....

Chlorek sodu jak nazw wskazuje zawiera sód który może zastąpić część potasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam złośliwie tylko po prostu nie wiem:

Dlaczego w takim razie nie ma sodu zamiast potasu w nawozach wieloskładnikowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pytam złośliwie tylko po prostu nie wiem:

Dlaczego w takim razie nie ma sodu zamiast potasu w nawozach wieloskładnikowych?

 

Bo nie jest roślinow potrzebny w takich ilościach, żeby trzeba nim było nawozić. Ale soli drogowej nie polecam bo powoduje zasolenie gleby - dlatego usychaja drzewa przy drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Moja babcia rozsiała kilka - kilkanaście kg wapna budowlanego (nie wiem, jakiego rodzaju) na powierzchnię na której ma być ogród warzywny. Zrobiła to na jesieni. Czy wapno nie będzie miało szkodliwego wpływu na warzywa, skoro ogród ma być sadzony niedługo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie. Moja babcia rozsiała kilka - kilkanaście kg wapna budowlanego (nie wiem, jakiego rodzaju) na powierzchnię na której ma być ogród warzywny. Zrobiła to na jesieni. Czy wapno nie będzie miało szkodliwego wpływu na warzywa, skoro ogród ma być sadzony niedługo?

ja w zeszłym roku posiałem przed zamym sianiem ogródka przydomowego i wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie odnośnie wapna budowlanego gaszonego, bo koło mnie jest stara kopalnia piasku, którą właściciel zasypuje różnymi odpadami poprodukcyjnymi (takimi na które ma pozwolenie). Co jakiś czas przywożą mu patelnie wapna, wygląda jak wapno takie lasowane, tylko jest brudne i się nie nadaje do żadnej produkcji. Mógłbym takie brać od niego za free, nawet na pole by sypał, tylko jak to rozwozic i czy wogóle warto ?? Mam swojego ostrówka więc z załadunkiem nie byłoby problemu ale czy to by rozwiózł rozrzutnikiem z adapterem?? Za tym przedsięwzięciem przemawia to że miałbym wapnowane pole w kosztach rozrzucenia go. Podpowiecie coś w tym temacie?? A może ktoś wie jak sprawdzić czy to jest wapno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sądzę że najbardziej wiarygodną informację uzyskasz w stacji gdzie badają glebę na zasobność składników pokarmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...