Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

Poślizg na różnych glebach i przy różnej wilgotności.

Dla mnie się koła nie ślizgają tylko dla "CENTRA" to on ma straty szybkości nawet na" radialnych". A jakiego GPSu używasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica pomiedzy licznikiem od roweru a gpsem wynosi 0,5 km/h (dodaje gps).Jak jeżdziłem długo na licznik od roweru to ładnie mi starczało zazwyczej zostało z 50 l na 2000l wypryskane. Ale też pola nie są dokładnie równe a jak robię mieszaninę to wolę że zostanie niż zabraknie i znowu wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem opryskiwacz Moskito ciągany 2000 litrów belke ma 18 metró ale przerobie go na 12 metrów. Opryskiwacz nie ma pompy i zastanawiam sie czy pilmetowska P-60 http://www.allegro.pl/item354605068_pompa_opryskiwacza_polowego_p_60.html

 

Czy uciagnie ona taki sprzęta czy bedzie chodzić. potrzbuje ciśnienia 1.8- 2 bary czy da ona rade sprostać takiemu zadańu??? i jeszcze jedno pytanie czy ta pompa będzie zasysała sama czy musi być pod zbiornikem z wodą???

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych. Musisz policzyć wydatek na minutę dla konkretnych końcówek przy zadanym ciśnieniu i dodać 30% na mieszadło. To dla nowej pompy ale po jakimś czasie będzie mniej wydajna więc musisz mieć 20% zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówki będe miał niebieskie, pomp ama wydajnosc 60- litrów a ja pracuje przy ciśnieniu 2 bary maxymalnie. Czy to wystarczy czy coś jeszcz napisać . no i 12 rozpiętość belki. Da rade czy nie bardzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.teejet.com/media/36fa89c9-1400-4539-b189-7b4cb5bbdaf2-017_CAT50_POLISH_LR.pdf

nie wazne ze opis dotyczy twinjetow

niebieskie przy 3 atm maja wydatek 1,2 l (5km/h wypryska prawie 300l)

1,2l x 24 szt = 30 litrow

 

wg tego co napisał szopen to by wystarczyło...........ale zobacz co zakładaja fabrycznie - nizej 150l/m nic nie znajdziesz

 

http://krukowiak.otomoto.pl/index.php?sect=offer&sub=&page=3&sortby=make&order=asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy belce 12 m 60 l to na granicy wydajności, przy włączonym mieszadle musisz bardzo kręcić pompę (max wydajność przy 540 obrotach wałka) Jak chcesz mieć spokój i pracować na mniejszych obrotach silnika to kup jakąś 100 i najlepiej 3 membrany albo tłoki (równa praca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak twierdzisz według wilyczeń da niby rade????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skotarka z pojemnikiem 400 litrów myśle żeby od niego wykorzystać pompe przecież będzie działać na takiej samej zasadzie tylko pojemnik będzie większy tak czy nie dobrze myśle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób jak chcesz też mam skotarka = (słowo zostało usunięte)arka z pompą 100l/min i w życiu bym jej nie założył do 2000l opryskiwacza a ty chcesz 60l/min założyć. nawalczyłem trochę z opryskiwaczami i radzę tobie odżałować i kupić konkretną pompę a jak chcesz tanio to weź od (słowo zostało usunięte)arka 200l/min niby a są to dwie 100 skręcone razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowego pilmeta 400 l 12 m j akie ustawić ciśnienie pryskając 3 i jakie obroty mam c 4011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mam pytanie , czy ma ktoś z was konsole mescomp S-111 z przepływomierzem przy swoim opryskiwaczu . Chciałbym wiedzieć jak się to sprawuje, czy faktycznie jest to pomocne np. przy usługach, czy to tylko drogi gadżet

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie albo widzial gdzies fajny opryskiwacz, ciagany to prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy.

Wmoim opryskiwaczu - pilmet 412 w pompie tam gdzie jest zbiornik na olej przedostaje się woda - "ciągle przybywa oleju"

Co to może być?

Jedni mówia że to jakaś uszczelka inni że membrana?

Sam nie wiem, A i jeszcze na pustym opryskiwaczu pompa głośniej chodzi?

Jeśli ktoś wie co to jest będę bardzo wdzięczny za podzielenie się wskazówkami na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz pompę, przy typowej do wymiany jets membrana ale jak masz np. tłokową to pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...