Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojęcia nie mam jak wysoka i duża to może być pryzma... ja kiszę z 2 ha

Faktycznie wiele zależy od plonu w danym roku, ubiegły był rekordowy, szacuję że u siebie w tym roku zbiorę co najmniej 1/4 mniej masy jak w zeszłym.

Czyżbyś zamierzał otworzyć produkcję biogazu?

no co Ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak źle, widziałem pryzmę z ok 400 ha, nie jest taka wielka dużo zależy jak ci się ta kukurydza uda. Jak bys był gdzieś z Warmi to moge ci siać

i jak duża była?

 

będę pamiętał jak bedzie jakiś plan związany z warmią.

Narazie to raczej okolice Siedlec i Lublina/Zamościa.

 

Chyba że gdzieś koło Ciebie jest dużo świń i krów (na rusztach).

Wtedy trochę to zmienia postać rzeczy.

 

Pzdr

 

Nemrod

 

co do wysokosi pryzmy: 20x10m i 2m wysokosci w silosie... ja jestem spod lublina to daj znac na pw to pogadamy:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego

od 6 do 8 dni pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu i pracy 24h/dobę

 

Co do miejsca to się nie wypowiem

najlepiej zrobić pryzmę - rękaw to najdroższe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować 1 ha. kukurki przeznaczonej na kiszenie? Rośliny różnej wielkości w większości małe z kiepską kolbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile może kosztować 1 ha. kukurki przeznaczonej na kiszenie? Rośliny różnej wielkości w większości małe z kiepską kolbą.

lub bardzo duże rośliny a z kolbami to różnie dość małe

 

jak to policzyć aby nie stracić obornika - suchej masy nawozu wyciągniętego z gleby sprzedając zbyt tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie w jakiej fazie zbieracie kukurydze na kiszonke dla bydla mlecznego ? za odpowiedzi wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem zależny od usługodawcy, jak przyjdzie w moje okolice to po kolei wszyscy koszą.... oczywiście zawsze są o to batalie, bo nikt nie chce pod koniec sierpnia niedojrzałej kosić tylko wszyscy w optymalnym terminie...

 

A tak na poważnie - o ile wiem ,ziarno powinno być od zewnątrz do połowy twarde, a od wewnątrz ciastowate. Granica ta jest widoczna po przełamaniu kolby na pół, wtedy kiszonka ma największą wartość.

 

Rok temu kosiłem w fazie ziarna ciastowatego, tylko z wierzchu trochę stwardniało i też wyszło dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedz, choc mam jakkies porównanie bo jedni mi powiedzieli ze w fazie mleczno woskowej ,i wlasnie nie wiem czy maja juz ciac czy tez nie bo juz taka jest a dziki troche zaczynaja grasowac:)jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita mam pytanie. ile może kosztować hektar kukurydzy na kiszonkę ? wysokość roślin ponad 2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka według was jest opłacalnosc uprawy kukurydzy na sprzedaż ziarna
Trudno powiedzieć po ile będzie w skupie ,ale znając dzisiaj cenę pszenicy i koszt suszenia cena za mokrą może oscylować w granicach 250zl/t a sucha ok 450 ,oczywiscie po zniwach.Zaprzyjaznieni drobiarze wolą pszenicę i nie ma takiej siły by kupili drożej kukurydzę.Gdy ceny takie się sprawdzą trudno spodziewać się zysków z jej uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że hodowcy drobiu muszą dać jakiś udział w paszy kukurydzy ,ze względu na specyficzne wartości odżywcze tego ziarna ,ja liczę ok.300-400zł za mokrą po żniwach i 600-700 za suchą ,gdyż cena kukurydzy kształtuje się na poziomie pszenicy konsumpcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby tak na kiszonke do biogazowni niemieckiej sprzedać

gdzieś o tym było ale szybko to - nie chce mi się szukać jak to wyliczyć

ma 200km do Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was kukurydza ,bo u nas po ostatnich opadach kolby podeschły.Czasami końcem września może być koszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mocno przyschnięta (San), łodygi żółkną a większość kolb ma suche łuski, ziarno też prawie całe twarde, z tym że ja będę robił kiszonkę... Usługodawca się ociąga i nie mam wyjścia muszę czekać, mam nadzieję że zakisi się taka sucha

Zauważyłem ciekawą rzecz: na słabszych kawałkach, gdzie w upały stała zwinięta i zaschnięta, teraz jest zieloniutka i kolby dopiero w dojrzałości mlecznej... a więc sytuacja się odwróciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuku po ile waszym zdaniem bedzie w tym roku kukurydza mokra
oby tak jak w poprzednim sezonie 600/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie niestety będzie pik w dół z ceną.

O 600zł można zapomnieć. Ja obstawiam 300-350zł/t

Niestety już nie jestem optymistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może 400zł/t przy 30-32% wilgotności jak niżej to znowu się wyjdzie na zero bo plon za ciekawy nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł to chyba bardzo optymistyczne podejście do sprawy bo słyszałem, że za ok 450 można sucha z południa europy ściągnąć pod warunkiem że płaci się gotówką więc bliżej 300zł bym obstawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was orientuje sie gdzie w tym sezonie bedzie mozna sprzedac na podkarpaciu mokra kuku z 2ha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy pierwsze wywo

  • ania cenowe na mokrą kukurydzę.
     
    150-200zł za tonę !!! Ja pier...le

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w takim razie mozna w wlkp kupić worki do zakiszania balotów siana co sie odkurzaczem wysysa powietrze (wsadzę je do BB 1,5 tonowego nasypie i kwita)

 

u mnie w okolicy jeszcze w tym tygodniu słyszłem cenę 300zł ale jak 150 to masakra to kiszę całe ziarno - choć pierwszy raz i niedużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...