Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

skąd nawóz o tak (słowo zostało usunięte)m składzie ,szkoda że nie ma azotu ok,12-15 proc ,wtedy to by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nawóz NPK 8-25-32 kosztuje 2860 Trzeba sie zastanowic czy wogóle warto w pole wyjeżdzac

 

Ten skład to 8-20-32 sory zapomyłke ale wczoraj bylo zakończenie zniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agrafoska 0-20-30 2380zł

sól potasowa 2130zł

superfosfat 2850zł

amofosmag 4-15-15-2 1680zł

mocznik 1720zł

saletra amonowa 1260zł

RSM 28% 1065zł

 

najnowsze ceny Osadkowski-Cebulski po dzisiejszej podwyżce azotowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie związki rolnicze, min rolnictwa ...

czy za to dziadostwo nikt sie nie może wziąść,

toż to kur... skandal żeby na tone nawozu trzeba sprzedać 5 ton zboża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba związków, trzeba bardzo ograniczyć nawożenie i moze jak nie sprzedadzą towaru to im miny zrzedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzeba związków, trzeba bardzo ograniczyć nawożenie i moze jak nie sprzedadzą towaru to im miny zrzedną.

ja w tym roku ograniczyłem pod rzepak dałem 350kg suprofoski 11 a pod pszenice dam max 300kg, mniej to juz nie bedzie sie opłacało uprawiać bo nic nei wyrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od handlującego nawozami iż potasowe i fosforowe wkrótce stanieją więc kto może niech się wstrzyma z zakupem.Za to azotowe mają iść o 50% w górę do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzeba związków, trzeba bardzo ograniczyć nawożenie i moze jak nie sprzedadzą towaru to im miny zrzedną.

 

dobrze mówisz szopen, jednak biorąc pod uwagę jedność polskich rolników, jest to raczej niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ciekawe kto je kupi?
Jak to kto? Bogaty polski rolnik który gardzi ciagnikem typu Mtz lub Pronar,dzierżawiący każdy kawalek ziemi za każde pieniądze,chwalący przemiany zachodzące w rolnictwie,obnażający slabości tradycyjnego rolnictwa.A cena skupu,jest niczym w stosunku do bycia pierwszym w szeregu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ciekawe kto je kupi?
Jak to kto? Bogaty polski rolnik który gardzi ciagnikem typu Mtz lub Pronar,dzierżawiący każdy kawalek ziemi za każde pieniądze,chwalący przemiany zachodzące w rolnictwie,obnażający slabości tradycyjnego rolnictwa.A cena skupu,jest niczym w stosunku do bycia pierwszym w szeregu.

 

 

To jest cała prawda o polskich rolnikach.

Brawo gargamel za trafne podsumowanie tych co bez wahania płacą 30-40 tysięcy za ha ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda będzie taka że nawet takiego bogatego rolnika nie będzie stać po sprzedaniu pszenicy za 500 zł kupić nawozu za średnio 2 000 zł. I nie pomogą czary i zaklinania, chyba że bogata ciocia z Ameryki. Portfela nikt nie jest w stanie oszukać, a jak ktoś weźmie kredyt to przy takiej opłacalności jego ziemię kupimy na przetargu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mieliście być solidarni i nie kupować nawozów ale to było w martwym sezonie,a teraz przyszedł czas zasiewów i zaczęło się kupowanie za każdą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ten nawóz który kupiłem to za względnie dobre pieniądze...

czy tobie sie proporcje popierdoliły nie lubie takich łamistrajkow ktorzy za wszelka cene chca pokazac ze maja jeszcze pieniadze i ze 1500 za tone jakiegos tam grantaru jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasę która przeznaczyłem na nawozenie podstawowe pod rzepak i pszenice zainwestowałem w wapno weglanowo magnezowe (dałem tak ze 4 tony) oraz na głęboszowanie.

Teraz z niecierpliwościa oczekuję na wynik finansowy zakładów chemicznych za IV kwartał.

ZRÓBCIE TAK SAMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze prosta kalkulacja 111680 uzytkowników Forum PPR x średnio 20 ha posiadanych x 1200 zł srednio wydawane na nawozy sztuczne = 2.680.320.000,00 zł wpływów dla zakładów chemicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety zainwestowałem 1100zł/ha w nawożenie pod rzepak gdyż siałem go po pszenicy która dała 85q/ha i pod którą dałem tylko wapno zamiast pk i ona wyciągneła wszystko co było w ziemi.Zawsze sieję pszenicę po rzepaku bez nawożenia pk.Niestety kukurydza i buraki muszą coś dostać ,trzeba by się poważnie zastanowić nad Ug maxem lub EM jeżeli one zadziałają nawet za 2 lata to zakłady chemiczne padną,tak na marginesie czytałem że sól potasowa w angli jest po 500euro ,to ja k... kupiłem po 2000zł w sierpniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie rozsiałem nawozy polifoskę którą kupiłem na wiosnę za pszenicę taka wymiana pszenica po 95zł/q polifoska 6 po 154zł/q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...