Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ,jak tam u was z cenami jakie skupy oferują wam za konsumpcję i paszówke ? i jak jesteście zadowoleni z tego ?

 

konsumpcyjna 520zl a paszówka 450zł

Zadowoleni????????? chyba oszalałeś!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że niemcy mają głowę do interesu ,kupili młyny na dolnym śląsku a teraz będą mieć je za friko bo rolnicy im je spłaca przez kilka lat . Tyle dużych gospodarstw żeby sie nie skrzyknąć i nie wziąć przetwórni we własne ręce ,lepiej kupować john deery i płacić 1000zł dzierżawy za hektar.tak na

marginesie to za konsumpcyjną z dobrymi parametrami u nas lepiej płacą (bo jej nikt nie ma) a paszowa to np.380zł brutto za tonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać że niemcy mają głowę do interesu ,kupili młyny na dolnym śląsku a teraz będą mieć je za friko bo rolnicy im je spłaca przez kilka lat . Tyle dużych gospodarstw żeby sie nie skrzyknąć i nie wziąć przetwórni we własne ręce ,lepiej kupować john deery i płacić 1000zł dzierżawy za hektar.tak na

marginesie to za konsumpcyjną z dobrymi parametrami u nas lepiej płacą (bo jej nikt nie ma) a paszowa to np.380zł brutto za tonę.

A jakiego parametru u was brakuje glutenu,liczby opadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nawet 45... to co rewelacja? pewnie te 45 to wymiana, paszówe kupuja tu po 38, nie mysl Maciek ze tu Ameryka.... choc jest niepodal fast chemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zinnej beczki... u was tez tak pada? tuchlapie juz kilka dorch dni, a moze nawet tydzien non stop, nawet jak przestanie to tydzien nie wejdziemy w pole. Ktos wie ile kosztuje ten alister i expert met?w progres chem moga sprowadzic legato plus 10 l 800 zł. a czy sam alster by nie wystarczyl po co jeszce dawac experta? sory ale nie mam doswiadczenia z jesiennym odchwaszczaniem oprócz treflanu posiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pada-niby nie leje, ale kropi bez przerwy A Pszenica do zasiania czeka. Że o kopaniu zeimniaków nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 to najnizsza cena ale tak srednio przy libie opadania pon.220 wychodzi po52 53 paszowka tam troche ma miec glutenu i bialka jakies 25 i 12 bialka45 to cena najnizsza za towar naprawde ze wszyskiego mu brakuje bo patrza rowniez na wyrownanie dzwoncie najlepiej bo ja nie jestem pracownikiem Fast chemu i na na biezaco nie jestem w temacie tel 0846519216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie siałem, ale kilku gości z mojej wioski posiało. Jak jest z dochodowością to nie wiem, ale ponoć plony są niezbyt i trzeba na określoną datę przywieźć całość do Lublina (ode mnie kawałek jest, więc najmowali samochody z naczepami). Poza tym trzeba wykonywać wszystkie ich zalecenia odnośnie nawożenia, oprysków itd.

Szczerze mówiąc sam sie na uprawą tej pszenicy zastanawiałem, ale w mojej sytuacji terminowa dostawa jest nie do wykonania

 

A jak cenowo i plon u mnie mieli i jeden chwalił się że 6 t z ha zebrał ale znim to ciężko sie dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę to chyba liczyli na podstawie średniej ceny z jakiegoś okresu przed żniwami- wyliczali 110 czy 115% tej kwoty (dokładnie nie wiem) i to była obowiązująca cena. W tym rok by się to opłaciło, ale rok temu byłaby strata, bo przed żniwami pszenica była po 500zł/t a pod koniec sierpnia czy na pocztku września sprzedawałem już po 800zł.

Co do plonu to dokładnie nie chcę tu nic pisać, ale po tym jak widziałem tę pszenicę to nie chce mi się wierzyć w 6t/ha. Od z znajomego słyszałem, że jak się wyciągnie 4t/ha to jest już dobrze.

Aha-zapomniałem napisać, ze nie trzeba się troszczyć o materiał siewny, bo Lubella go zapewnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do maskin:

 

Stosowanie mieszaniny Alister + Expert Met dyktuje ekonomia ponieważ

sam 1 litr Alisteru kosztuje około 130zł/ha.

Natomiast dawka experta Met 0,35kg na hektar wychodzi około 55zł

 

Zgodnie z recepturą na 3 hektary: 2x dawka Expertu + 1 litr Alisteru kosztuje

240zł podzielmy to przez 3 i wychodzi około 80zł za hektar, czyli oszczędzasz 50 złotych które możesz przeznaczyć na jakiś wiosenny zabieg. (Ceny mogą się lekko różnić w waszych regionach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie znajomy przywiózł mi pszenice do siewu z okolic bawarii w niemczech ile ją siac i czy nie wymarznie?może ktoś ma doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiadomo jaka to odmiana? W jakim rejonie Polski miała by być ona siana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyk fizyk zasiej z 180 kg/ha i zobaczysz czy na wiosnę będziesz przesiewał. Z opowiadań znajomego który kiedyś był w bawari to mówił że tam sieją pszenicę jarą nawet w lutym. Jak wytrzyma to jest miód malina a jak nie to przesiewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś miał docznienia z zaprawą panoctine wiem że robi ona posmak ziarna które nie lubi małe ptactwo. Ale czy działa też na kury sąsiada ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz dobrały się kury do zaprawionej pszenicy nie wiem ile zjadły ale żadna nie padła. Nie było różnicy w nieśności. Tylko pytanie jak podziałało to na kury. Czy przypadkiem nie odłożyło się coś w mięście a potem wolne rodniki i nowotwory się biorą nie wiadomo skąd. Na kury sąsiada najlepszy lis Albo pies rasy Syberian Husky. Moja suka swego czasu załatwiła u sąsiada 14 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Mój sąsiad swego czasu karmił konia zaprawianym owsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy krąży legęda że zaprawiane ziarno jest dobre na pasożyty układu pokarmowego zwłaszcza u świń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem nasienie pszenicy Sukces i zastanawiam się ile zasiać... stanowisko pół na pół ziemniaki i pszenica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś kupiłem nasienie pszenicy Sukces i zastanawiam się ile zasiać... stanowisko pół na pół ziemniaki i pszenica...

W tamtym roku też siałem kwalifikat Sukcesu - siałem ok 200 kg/ha (stanoswisko po rzepaku, klasa ziemii IV). Jednakże plon nie był zachwycający. Przy intensywnym nawożeniu i pełnej ochronie dała plon ok. 5 ton/ha. MTZ jest bardzo niska - jak ważyłem to wyszło 37 g. Dla porównania - MTZ Zyty - 46 g, MTZ Tonacji - 53 g!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za oranie pastwiska i zastanawiam się czy najpierw orać i na wiosnę czymś opryskać czy opryskać, poczekać i zaorać na wiosnę, jakim środkiem najlepiej opryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś kupiłem nasienie pszenicy Sukces i zastanawiam się ile zasiać... stanowisko pół na pół ziemniaki i pszenica...

W tamtym roku też siałem kwalifikat Sukcesu - siałem ok 200 kg/ha (stanoswisko po rzepaku, klasa ziemii IV). Jednakże plon nie był zachwycający. Przy intensywnym nawożeniu i pełnej ochronie dała plon ok. 5 ton/ha. MTZ jest bardzo niska - jak ważyłem to wyszło 37 g. Dla porównania - MTZ Zyty - 46 g, MTZ Tonacji - 53 g!!!.

może dlatego że za gęsto siałeś - 150 w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...