Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pelican 550 SC do odchwaszczania pszenicy ozimej to dobry środek?Chodzi mi głównie o fiołka i chabra. Czy moze alister? Za pelican chcą 120zł/ha a za alister 140zł/ha. Co o tym sądzicie? Jeszcze jedno pytanie . Czy po zastosowaniu Glean po zniwach urosnie mi gorczyca na poplon?
mi

wybierając między tymi dwoma środkami postawiłbym na alistera.pelican to odświezony przez CHEMINOVA znany kiedys srodek QARTZ SUPER.czy gorczyca urośnie po gleanie zależy od dawki przy pełnej dawce niestety poplonu nie bedzie.ja proponowałbym ci alistera w dawce 0,8l/ha+10g Gleanu/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy - mam problema

Trzy tyg, temu jak siałem pszenicę. Nie zwróciłem uwagi, że siewnik nie przykrywa miejscami dokładnie ziarna. No i dzis jak byłem w polu to mnie szlag tarafił. Jestem zły sam na siebie. Miejscami (troche jest tych miejsc) nie powschodziła mi pszenica. Ziarno jest na wierzchu i nie ma zamiaru skiełkować. Co robić ???? Zabronować ją ?? Nie zniszczę tego co powschodziło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli nie ma aż tak dużo tych "pustych" miejsc to szkoda bronować tej pszenicy. Chodzi mi o to żeby nie naruszać tej co już skiełkowała,niepotrzebnie ją osłabisz. Wybieraj: trochę pustych miejsc vs zniszczenie tego co już ładnie powschodziło i ma sie dobrze na rzecz tego co ma dopiero wzejść i nie będzie tego zbyt wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chopy - mam problema

Trzy tyg, temu jak siałem pszenicę. Nie zwróciłem uwagi, że siewnik nie przykrywa miejscami dokładnie ziarna. No i dzis jak byłem w polu to mnie szlag tarafił. Jestem zły sam na siebie. Miejscami (troche jest tych miejsc) nie powschodziła mi pszenica. Ziarno jest na wierzchu i nie ma zamiaru skiełkować. Co robić ???? Zabronować ją ?? Nie zniszczę tego co powschodziło ??

Weź siewnik nasyp pszenicy i podosiewaj w tych miejscach tylko tak żeby ziarna nie były na wirzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martwiłbym sie na twoim miejscu,przyjdzie trochę mokrych dni i ci powschodzi,ja sieje starym ciąganym mazurem na ciężkich ziemiach i większość ziarna leży na ziemi,bo redlice nie wchodzą i jest zawsze zieloniutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że chcciałem po niedzieli kropić expertem i alisterem. I teraz nie wiem, czy nie zaszkodzi to na te części pola, na których ziarno jest na wierzchu i czy dalej będzie miało siłę kiełkowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posiałem ostatni kawałek pszenicy, a w tym roku siałem zyte, tulse i bumera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko, że chcciałem po niedzieli kropić expertem i alisterem. I teraz nie wiem, czy nie zaszkodzi to na te części pola, na których ziarno jest na wierzchu i czy dalej będzie miało siłę kiełkowania ??

 

Wczoraj tez posiałem ostatni kawałek.

A w poniedziałek to sie trochę pobawiłem.

Na jednym polu posiałem kilka odmian. Prawie jak poletka.

1. Turkis

2. Brillant

3. Ludwig

4. Tiger

5. Alcazar

6. Naridana (pozostała częśc)

 

Zobaczę jakie będę wyniki i ocenie.

Teraz czekam aż będzie miała 3-4 liście i pryskam Expertem + Alister.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w jakiej fazie macie pszenice ze chcecie expertem z alisterem pryskac? bo podobno od 3 liscia mozna???? a zcy sekatorem OD moge na jesien prysnąć bo rzepaczek powschodzil???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem 19 i 20 IX ładnie wyrzedowana zaczołem pryskać Panidą +Protugan ale się rozpadało i przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja siałem 19 i 20 IX ładnie wyrzedowana zaczołem pryskać Panidą +Protugan ale się rozpadało i przerwa.

 

Grześ mam pytanie czy jak prykasz teraz na chwasty (bo z tego co się orientuję to te środki sa na chwasty) to pryskasz jeszcze raz na wiosnę czy już nie. I jaki jest koszt tych środków (za litr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w jakiej fazie macie pszenice ze chcecie expertem z alisterem pryskac? bo podobno od 3 liscia mozna???? a zcy sekatorem OD moge na jesien prysnąć bo rzepaczek powschodzil???

raczej do trzeciego liscia.po co sekator-dosyp sulfonylomocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja siałem 19 i 20 IX ładnie wyrzedowana zaczołem pryskać Panidą +Protugan ale się rozpadało i przerwa.

 

Grześ mam pytanie czy jak prykasz teraz na chwasty (bo z tego co się orientuję to te środki sa na chwasty) to pryskasz jeszcze raz na wiosnę czy już nie. I jaki jest koszt tych środków (za litr)

Tak na chwasty. W zeszłym roku pojechałem później i chaber mi przerósł i na wiosnę musiałem na 2 kawałkach (6 ha) poprawić. A tak to czysto. Cena 82 zł/ha(3lPanidy i 1l Protuganu= 4l Maratonu ale w cenie 110zł/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj słyszałem w radio o zamiarze wprowadzenia ceł importowych przez komisję europejską na zboża czy też wiecie coś na ten temat może w końcu na rynku zbóż coś się zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ,mają wejść za 3 dni ,jak myślicie, ceny odbiją z 50 zł dlatego ,jak Węgrzy się zachowają,nie ma siły jakby wszyscy rolnicy wstrzymali się przez 2 miesiące od sprzedaży to może by coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie posiałem pszenicy , przedwczoraj zaczołem siać przeszedłem z 300 m i zaczeło lać i lipa a wczoraj wieczorem skręciłem lewą noge w kostce (2 tyg w gipsie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi udało się do 25 września wszystko zasiać jak rzadko kiedy,jest już zieloniutko wszędzie.Zobaczę co to z tego bedzię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj słyszałem w radio o zamiarze wprowadzenia ceł importowych przez komisję europejską na zboża czy też wiecie coś na ten temat może w końcu na rynku zbóż coś się zmieni?

 

podobno clo ma byc tylko na jęczmien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj słyszałem w radio o zamiarze wprowadzenia ceł importowych przez komisję europejską na zboża czy też wiecie coś na ten temat może w końcu na rynku zbóż coś się zmieni?

 

podobno clo ma byc tylko na jęczmien...

 

ja gdzieś słyszałem, że tylko na żyto i sorgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni jeszcze wprowadzić cło na bulwy topinamburu i ćwierci kozie ,a wtedy sytuacja polskiego rolnictwa bliska będzie idylli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w zeszłym roku niechcieliscie sprzedawac pszenicy po 900 zł zarobiliście na zbożu niezłe pieniądze , to wszyscy ruszyli po nowy sprzęt, a w tym roku cena spadła, i wielki lamęt ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a h..j z niskimi cenami trzeba zacisnąć zemby i jakoś przetrwać, podobno był urodzaj więc niech i tak będzie, oby tylko nie zbyt długo, ale najbardziej wkur..jące jest to że np. pszenica ztaniała z 950 na 450zł a chlebek nic, mleko ze 1,80 na 0,80 a w sklepie nabiał nic, można by tak jeszcze długo wymieniać i to właśnie najbardziej mnie w tej całej sytuacji drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram i tak by można mnożyć. Jedynym sposobem na to jest skarbówka i pełna księgowość u rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...