Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

mieliście rację do wymiany była membrana.

trochę dziwne objawy były jak dla mnie bo w innych opryskiwaczach to jak walnie membrana to podobno zbiornik oprysku się wylewa na ziemię, nawet sprzedawca części mi mówił, że to może być jakaś uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się ostatnio za opryskiwaczami zawieszanymi i wydaje się że Krukowiak ma w tej chwili w kraju najlepsze sprzęty. Miałem wcześniej Skotarka do spółki 400/12. Oprócz wad w konstrukcji, jakie wcześniej opisywali koledzy, miał on jeszcze dwie: za mały zbiornik i belka. Postanowiłem zatem że nowy musi mieć 600 litrowy zbiornik i belkę 15 metrów. Niestety nie może być większy bo C360 nie da rady i nie może być przyczepiany bo mam same kliny i górki (20ha w 10 kawałkach :wink: ).

 

Jest jednak jedna rzecz która mnie martwi dlaczego te opryskiwacze są aż tak drogie ponad 13 000 za podstawowa wersje (a człowiek by chciał elektrozawory i hydraulikę to ponad 30 000). Nie będę przeklinał ale pytam dlaczego kawałek plastiku i kształtowników (choć lepiej niż u konkurencji poskładane i pomyślane) to takie koszty. Samochód* bym taniej kupił niż taką małą prostą maszynę.

 

I pytanie - czy to się opłaca?

 

I żal - pięć lat temu mogłem kupić wydaje się podobny model z tej samej firmy za 5000 (kupiłem Skotarka za 2000). Pewnie bym teraz nie myślał nad nowym.

 

Pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie nastawionych chłopaków i dziewczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może samemu złożyć z "elementów" ja tak robiłem i w tym roku planuję to samo. Zbiornik z Jarmetu albo Agroli razem z belką 15m, pompa też może od nich, rozdzielacz z elektrozaworami trzeba kupić w zimie(są tańsze). Ja za mój 800l zapłacę 8-10 tys do tego elektrozawory 4-5 tys i jak zaszaleję to sterowanie z GPSa 10-12 tys.Razem do 25 tys. ale za gotowy z takim wyposażeniem chcą 35-40 a nawet 50 tys w zależności od firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie może być większy bo C360 nie da rady i nie może być przyczepiany bo mam same kliny i górki (20ha w 10 kawałkach ).

Ja czepiam do 360 opryskiwacz 1000 litrow i daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od pięciu lat ciągam krukowiaka apollo 1500 ciągnikiem c-360 i niema z nim większego problemu a z opryskiwacz bardzo solidnie wykonany i jak narazie bezawaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągam krukowiaka apollo 1500 ciągnikiem c-360

 

Jest jednak różnica w ciągnięciu opryskiwacza na kołach za ciągnikiem a przyczepieniem go do podnośnika.

 

Ja czepiam do 360 opryskiwacz 1000 litrow i daje radę

 

Jeśli jest to opryskiwacz zawieszany to chylę czoła. (jakie obciążenie masz z przodu ciągnika jeśli tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może z forumowiczów zawieszany opryskiwacz Krukowiaka?

Napiszcie jak wam się sprawuje, czy coś się psuje.

Co byście w nim zmienili i dlaczego gdybyście kupowali nowy, za co warto dopłacić.

A może ktoś ma i chce sprzedać bo wymienia na większy lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczne obciazniki a ile ich jest to nie pamietam ale jak ktos ma duze gorki to musiałby cos dolozyc bo z pełnym zbiornikiem trzeba uwazać szczygólnie jak sie przejezdza przez jakies rowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedrogim i w miare dobrym opryskiwaczem jest Perkoz 600/15 firmy Bury. Mozna go indywidualnie skonfigurowac w zaleznosci od potrzeb, transport jest gratis. U mnie chodził 3 sezony (80ha)i jedyne co siadało to gumki na zaworkach anrykropelkowych. Pozatym chwale go za swietnie działającą stabilizaje i swietna pompe udor. Minus za troszke delikatne lance. Przy zamówieniu mozna go indywidualnie skonfigurowac, wybrac pompe, zawór, ilosc sekcji itp. wiecej na www.bury.com.pl Użytkowałem go Ursusem 3P i uwazam ze to max zawieszany opryskiwacz dla tego ciagnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy potrzebuje instrukcje obsługi do Hardi Comandera i komputera HC 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga rada ja nie kupowałbym z plastykowym zbiornikiej bo jak pęknie to do wywalenia. Jak by się udało dostać z żywicy to możesz go zawsze sam skleić jak coś się stanie.
palstik mozna pospawac... ja miałem pekniety zbiornik przy kombajnie , zawiozłem który spawa wszystko co plastkiowe zderzaki zbiorniki co tylko chcesz... i jak na razie jest suchutki... Ja mam taka strategie: chce kupic zagraniczny do remontu, wstawiam mu "swoje" zawory ewentualnie pompe, jak bede miał kase to kompa, a rama do piaskowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie na temat takich opryskiwaczy http://www.rolnicze-maszyny.pl/opryskiwacz.php interesuje mnie 1200l i 12 m szerokości. czy szkoda takką firma sobie głowe zawracać?
Nie wiem jak dla ciebie ale jak ja miałbym kupowac nowy opryskiwacz to napewno 2000-2500litrow bo za 2-3 lata pomyslisz mogłem kupic wiekszy.Wiem to z własnego doswiadczenia jak miałem 400l to był dobry ale najezdzić sie musiałem i wody naciagać ze szkoda pisac jak teraz mam 1000l to tez dobry i nie moge nic mu zarzucić ale nastepny to bedzie 2500l pojedziesz 12ha zrobisz za jednym wyjazdem w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede go ciagał ursusem 360 3p a plola mam troche podmokłe na wiosne i bym miał cięzko wjechać z pierwszym opryskiem na rzepak i na pszenice a pozatym po posiadam zaledwie 23ha, sieje buraków 3ha zieminiaków 3ha i rzepaku 4ha, wiec po co mi wiekszy opryskiwacz jak tylko nz pszenice ozimą bede go zalewał do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co ci w takim razie na 23ha taki opryskiwacz

bo na dzień dzisiejszy to mam 300l na same dojazdy trace około pół godziny czasu na jeden opryskiwacz. a pozatym to nigdy sie nie zrobi takiego samego stęzenia jakiegoś środka zawsze w opryskiwaczu troche zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum. Mam pytanie. Czy ma ktoś sterownik Mescomp S111 http://www.mescomp.com/promocje.html chciałbym to kupić do swojego krukowiaka apollo 1000 l. Ma tez pytanie: chcę wyregulować mojego krukowaika i nie mogę ustawić ciśnienia powyżej 5 barów, co może być powodem. A powinno być ustawione 10 barów i następnie zbić na 5 barów drugim pokrętłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co a takie ciśnienie.

Moze masz zużyta pompę albo za małe obroty.

A może pompa jest za mała. wyłącz mieszadło i zobacz cz jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest szansa żeby kupić opryskiwacz 600l o szerokości 12,5m? Wiem że Hardi takie produkuje ale na pewno są kosmicznie drogie. Sieję agregatem 2,5m i ścieżki wychodzą co 12,5m, rozważałem opryskiwacz 15m ale chyba będzie za ciężki do Ursusa 4011(mam górki). Z nietypowych szerokości to Krukowiak robi 13,5m ale kupić nowy i obcinać to mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie uparles na te 12,5 metra to ten metr belki (13,5) chyba musiałbyś odzalowac............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy jest szansa żeby kupić opryskiwacz 600l o szerokości 12,5m? Wiem że Hardi takie produkuje ale na pewno są kosmicznie drogie. Sieję agregatem 2,5m i ścieżki wychodzą co 12,5m, rozważałem opryskiwacz 15m ale chyba będzie za ciężki do Ursusa 4011(mam górki). Z nietypowych szerokości to Krukowiak robi 13,5m ale kupić nowy i obcinać to mi się nie uśmiecha.

no to kup 15m ale 400litrów albo nie lej do pełna.kupowanie takiego wynalazku to kiepski pomysł-zmienisz sprzet i zostaniesz z tym cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13m to chyba jeszcze rzadziej spotykany? Kiedyś był na allegro, ale nie wiem czy to pomyłka nie była, nie pasuje mi taki do żadnej standardowej szerokości siewnika, no chyba że do 2,2m czy 2,6m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...