Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

co to??? dokształcanie przedszkolaków czy seniorów, ale ci akurat chyba nie rozpisywaliby sie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do półbiegów to wiem... chodziło mi tylko czym się zmienia te półbiegi... bo w JD jest albo na przycisk albo rączką po prawej stronie. Ja nie mam Fendta ale wybieram się prawdopodobnie w listopadzie do Niemiec po ciągnik i dlatego się pytam ponieważ nie miałem doświadczenia z Fendem. W Jd to wiem wszystko co i jak ale o Fendach to nie za dużo:)) Trzeba coś wybrać albo fenda albo jd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA no to to masz przelacnzik przy galce zmiany biegow pod palcmai bynajmniej tak jest w 824. Sprawdz odrazu ile ma bledow na komputerze ;] i czy sa one usuniete ;] bo my jak szukalismy fendta gosicu powiedizal ze jest cacy a znalazlismy pare bledow co nas zaciekawilo ale zabawilismy sie nim 40min ;] i na zimno wsyztko chodizlo a jak sie zagrzal to pare rzeczy (miedzy innymi zminaa mocy) niehcodizla i nieraz pryzcisk zmiany biegow szwankowal ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te błędy mozna jakos samemu skasować, bo pare miałem , kilka zrobiłem sam ,bo np zdjałem kabelek z czujnika cisnienia oleju dla sprawdzenia no i ostatni mi jeden przybył bo nie łaczyło przy elektrozaworze WOM.

Doszedłem tylko do tego ze wyswietla mi sie napis CLR jakby clear ale usunąc sie nie da.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz Fendta?? I czy wyskakuje CI jakis kod?? skladajacy sie z 4 cyferek np 0.1.51 - degfekt cuzjniak cisnienia oleju w islniku badz 0.1.52- defekt czujnika cisnienia w przekladni. Albo jakis inny kod?? Przewertowalem te materily ktore ja mam i nieznalazlem nigdziue takiego napisu/znaczka. Nie pisze tam tez o usuwaniu tz jezeli to byl taki falszywy alarm i wszystko jest sprawne to po wylaczeniu wlaczeniu zaplonu (taki miekki reset) komputer powinien przestac wyswietlac ten blad jezeli on wyskakuje dlaej znacyz ze cos jest nie tak. Wcisnij ten trojkat z wykrzyknikiem w srodku i powinien wyskoczyc kod. Podeslij mi go i powiem CI co to jest. A ogolnie kody cyfrowe moze usowac tylko service z tego co wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer 312, błedy mi sie zapisały pod tym trójkatem na komp, nie pamiętam jakie, też mam te materjały

Jak dojdziesz do kodu błedu pod menu BI i wcisniesz ENTER to zaczyna migać CLR ale to wszystko, próbowałem wielu kombinacji i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostanie Ci tylko servis :/. Mnie Fendt doprowadza do pasji wymienilismy w gnojku wszystkie pompy rozdzielacz ktory byl lekko wyrobiony czujnik oleje filtry i nonstop ponizej 950obr/min jak sie zagrzeje piszczy kontorlka od cisnienia oleju w przekladni. I niedawno na PS przestal mi dzialc 1 i 2 polbieg ;] kocham ten sprzet. Dowiedzialem sie ostatnio ze moze byc to przycyzna sprzegla... tfu ja dziekuje za ta marke ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładnia.... to chyba nie rodzielacze tylko pompa w skrzyni i gdzies tam trzeba szukac usterek, zwłaszcza ze nie ma połówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kasowania błędów to da się je kasować jak najbardziej samemu, niestety zapomniałem jak to szło ale jak sobie przypomnę to od razu napiszę.

 

@bombelnik w seri 800 filtr od skrzyni jest wyjmowany od dołu skrzyni? ile on może kosztować? faktem jest że czasami jakaś drobnostka może nam nieźle dać się we znaki. Znajomy miał podobną akcję w MF 6180 winą były spalone hamulce i pełno opiłków w oleju. Musiał kilka razy wymieniać olej i filtry aż wszystkie opiłki się wychwyciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekładnia.... to chyba nie rodzielacze tylko pompa w skrzyni i gdzies tam trzeba szukac usterek, zwłaszcza ze nie ma połówek
Pompy zostaly wymienione wszystkie za kwote 10tys z chaczykiem ;]

 

Co do filtrow za

filtr powrotny od hydrauliki 220zł

filtr przekładni 100zł

filtr odpowietrzajacy hydraulike 200zl

 

Tak filtr wykreca sie od spodu przy pompach obok zbiornika ze sprezonym powietrzem od strony drazkow zmieny biegow. A dokladniej sa tam 2 filtry jeden na drogim tyle ze ja ten jeden kupilem za 100zl a drugi wymylem (metalowa siateczka) 1l ON ze sie swiecil jak nowka nastepnie dokladnie wydmuchalem kompresorem ponownie przemylem i ponownie przedmuchalem. Ale z tego co kojaze cena tego filtra to cos okolo 90zl bo pozniej go znalazlem na necie ale nie bylo czasu na wymiany juz. I zebys sie nie machnol przy spuszcaniu oleju ;] bo korek spustowy od oleju hydraulicznego i oleju z przekladni sa blisko siebie ale ten przekladniowy jest bardzie z tylu ciagnika. I zalewaj fendta polsyntetykiem i zeby Cie nie korcilo zalac go agrol-u bo i w servisie i kolega co pracuje w servisie JD mowi ze te ciagniki powinny chodizc na polsyntetykach, normalne oleje moga skrocic zywotnosc niektorych podzespolow ;]. A powiem jeszcze ze jeden pan co tutaj na forum dziala jest servisantem Fendta i on wlasnie mi podpowiedizal ze mieli taki podobny pryzpadek i ze to bylo wlasnie cos ze sprzeglem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde współczuje,

z tym sprzęgłem... jesli masz wielotarczowe mokre, to jest jakas mozliwosć, ale jesli zwykły turbomatik no to juz nie bardzo;

Moze poprostu gdzies gubi ciśnienie w skrzyni, cos sie nogło rozszczelnić, np przy przekładniach od zmiany mocy jakis pierscionek bądz uszczelniacz

 

Co do korków spustowych oleju to nie rozumie troche bo ja mam zbiornik hudrauliki przy silniku wiec nie idzie sie pomylic, chyba ze mówisz o dodatkowym spuscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 800 masz jedne korek od oleju przekladniowego obok korku od oleju hydraulicznego a pomylic sie i spuscic nie te 60l oleju co trzeba... szkoda czasu . Kurcze no przycyzn moze byc wiele :/ ale juz niedlugo gdy skoncyz sie praca odstawimy go na warsztat pomierzymy cisnienia w kazdym mozliwym punkcie kontrolnym i sie okaze... Turbomatic mam. Co do tego jescze podejzewamy wiazki elketryczne... Powiedzcie mi jak moge zalaczyc przedni walek ?? bo gdy proboje "zalaczyc sezonowo" raczka niby sie przesuwa i wydaje mis sie z ejakos tam zaskakuje natomiast gdy wkabinie wciskam guzik wyskakuje blad ze niemozna zalaczyc walka WOM sproboj innym przyciskiem... I wom nie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cie bombelnik ,jak widze to naprawde masz spore klopoty,i wiem troszkie cos o tym bo to ze cos nie dziala to jest naprawde dobijajace ,no ale do zeczy co do tych twoich biegów 1 ,2 i kierunku jazdy to chyba bede dla ciebie mial smutno wiadomosc bo jesli ci kable elektryczne leca pod kabina kierowcy a dokladnie na wysokosci siedzenia a są sparte o skrzynie to bedzie do wymiany chyba wiazka elektryczna która nie jest tania ,bo kosztuje 3 tys, a siada od tego gdy myjemy ciagnik czesto woda i resztki splywaja miedzy kable a jak skrzynia sie robi ciepla to te kable maja sie kruszyc i tracic prad a co jest naj ciekawsze to w kazdym kablu przeplywac moze inny prad,co do elektroniki w tych ciagnikach to mialem problem z polbiegami a dokladnie upalil mi sie kabelek od przelacznika SML i chcialem nim popracowac jeszce pare dni i kupic to kosc pinowa a jednak tak wyszlo ze gdzies te kabelki musialy sie tknac choch izolowalem jak tylko moglem i ta moja przyjemnosc kosztowala mnie 470 zl a dokladnei spalil sie modul od SML,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tz jezeli byl myty czesto to nie przez nas. mamy go od 30 lipca br. Gosciu upuscil duzo na cenie bo powiedizal ze pompy sa do wymiany a wsyztko reszta dizla cacy. Jak sie okazalo nie jest tak do konca. Co do wiazek slyszalem ze niesa to tanie rzeczy i teraz to w sumie niewiem co bym wolal zeby to byla wina kabelkow czy tego sprzegla.... Bo z tego co sie dowiedzialem od mechanika z servisu Fendta by dostac sie do tego PS trzeba wywlec kabine rozjezdzac ciagnik... KURCZE BELE ze tak powiem. Obecnie na tym ciagiku jest 19 bledow ;]. Kurde trafilem fajny egzemplaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sfietnie jak widze,ja mialem 2 bledy i mialem go dosc ,no ale co ty przerzywaz to porazka,ze zapytam gdzie go kupiles ???

a jesli masz gg to moj nr to 1176028

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go od rolnika... z pod poznania (ja jestem z cze-wy) on mial 10-20ha?? Gospodarstwo (tak mowil i napewno nie wiecej bo gruber jakiego uzywal byl na szerokosc traktora jak nie wazszy) kupil go w luxemburgu. Znajomy mial mu znalesc fajny ciagnik okolo 120 koni no i dzwonil do niego ze jest fajny ciagnik troche wiekszy wiec pojechali ciagnikiem s. z niskopodwoziowka jak go zobaczyli sie przerazili no ale zeby na pusto nie wracac wzieli go (cena byla kuszaca) w kraju byl zarejstrowany chyba w lutym tego roku. Ogolnie porazka. To moj drugi fendt (w sumie pierwszy ktorym pracuje bo mielismy LSA?? 614 ale nawet nie zapinalismy go w zadna maszynke tylko odrazu zostal sprzedany bo byl kupiec) I jestem niemilosiernie zrazony do tych ciagnikow. AAAAAA zapomnialem jescze wspomniec. Gdy sie zagrzeje sprzeglo BARDZO ciezko chodzi zauwazylem nawet ze wciskajac sprzeglo i hamulec w tym samym momecie to sprzeglo jeszcze bardziej twardnieje po calym dniu pracy to pod koniec niemozna wcisnac i tego i tego bo naga sie juz nie utrzyma sprzegielnika... Jakies kable pomylone sa chyba?? wogole ja jzu sam niewiem. Moze chce ktos kupic Fendt 824 ?? 1999r malo eksploatowany w kraju do lekkich poprawek mechanicznych xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej )

zadzwon pod ten nr 501590982 i pogadaj sobie z nim on ma na imie marcin chyba ale nie jestem pewien jest on bardzo pomocny jesli bedzie tylko wiedzial jaka jest przyczyna którejs z usterek to moze ci podpowie jak sobie sam mozesz naprawic tylko jest male ale ,nie wiem czy sie nie zapyta czy u niego byl kupowany ,bo tez ci moze powiedziec ze mozemy panu naprawaic a swoje tajemnice bedzie trzymal,ja u niego kupilem i jestem bardzo zadowolony , on jak kupuje to podlanncza ciagnik pod kompa i wie co i jak bylo robione i sam mowil ze jesszce z tej pracy chce jesc chleb ,wiec tez dba o klijenta a powiem tez ze ja do niego tez mam szacuneczek bo naprawde jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno co do tego sprzegla a moze ty powinienes wymienic plyn chamulcowy bo on pod wplywem temperatury moze sie juz zamieniac w wode i wtedy mozesz miec ciezko,ale to tez mozesza sie go zapytac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer zapisany jak wprowadizmy helmutka na kanal to bd dzwonil . Nieee wszystkie plyny oleje filtry poczawszy od olejowego na filtrze od klimatyzacji konczac zostaly wymienione ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz ty mi taka rzecz ty sam wymieniales te filtry oleje itp,bo ci powiem taka rzecz ze ja tam, troche w naszych polskich mechaników nie wierze a w szczególnosci wlasnie jak maja cos tylko drobnego naprawic, bo juz sporo widzialem jak naprawiaja i znajami mówia swoje zdania gdzie pracuja a i tez koledzy gdzie maja praktyki u mechanika,cos tylko poprawia przeczyszcza a mowia ze wymienione na drugie i kase trzepia!!proste

dlatego swój sprzet wszystki naprawiam sam moze nie mam za duzo czasu dla siebie ale lubie czyms dobrym wyjechac w pole i nie stac w polu jak to inni moze kochaja i robota przy okazji stoi w polu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo osobiscie. Jeszcze dotego mialem caly leb zalany olejem bo kanal mialem zajety i na kostce rukowej wymienialem oliwke i banka 20l mi sie przewrocila w polowie napelniona!! Bo do fendta wlazi 124l olejow i bylem obstawiony dookola beczkami z oliwka i niesttey podczas podmiany jedna rypla na ziemie. Sam wymienialem filtry oleje plyny tak jak i sam do tej pory wymienialem te pompy etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanko odnosnie fenda 312 lsa, do czego służy dzwignia z lewej strony jest naklejka jakby rozłączała wałek odbioru mocy, ale nie jestem pewien???? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pelne zestawy materialow do napraw niemal do wszystkich ciagnikow Fendt, poczawszy od tych starych a skonczywszy na tych najnowszych Fendt 936. Materialy sa w jezyku niemieckim ale z bardzo duza iloscia zdjec. Do tych nowszych ciagnikow posiadam rowniez instrukcje w jezyku polskim. Caly material jest w wersji elektronicznej. Moge powiedziec z praktyki ze bez tych materialow porzadna naprawa jest praktycznie niemozliwa. Posiadam rowniez niektore oryginalne filtry do ciagnikow Fendt jak np. filtr powrotny hydrauliki i filtr cisnieniowy przekladni- atrakcyjne ceny.Jesli jestes zainteresowany napisz do mnie.

 

technika@kostencki.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no cóz czasami tak bywa z ta oliwa

ciagle plyna ,hihi

to chociaz wiesz na czym stoisz , to jak tak to chyba i tak polecam ci zadzwonic do tego pana , a uwierz mi ze tym sposobem mozna sporo kasy zaoszczedzic jesli ktos sie zna na tym, krótki przyklad ja z wlasnego doswiadczenia jestem o 1000 zl bogatrzy lub tez bym trzymal pewna czesc nie wiadomo ile a dokladnie chodzi mi o przelacznik pól biegów w lewarku od biegów ja ci tylko moge powiedziec ze jak masz straszne problemy z tym ciagnikiem i ciagle cos i ciagle cos to polecam ci go odac do rzyda i niech sie martwi kto inny ,choc bedziesz pare zl do tylu ale lepiej stracic pare zl niz naprawic go za jakos wieksza sume a ty rozejrzyj sie za czyms w lepszym stanie ale tez pewnie rodzce moga gadac ze " a to bedziesz tyle pieniedzy do tylu ze kto moze to kupici jakies te duperele " rozni sa ludzie przeciez akle ja mysle ze nie tylko na pieniadzach sie swiat opiera ,pozdrawaim ale ci radze najpierw zadzwonic a dopiero jakie kolwiek ruchy czynic z tym raktorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...