Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

ja go luklem za 95tys gosciu powiedizla ze taka cena bo pompy sa do wymiany. Wiec osbie mysle hmmmm kupie za 95 wymienie pompy za 10 i i tak ccena bedzi eodbra jak na ten traktor a hydraulike bede mial funkel nowke. Okazalo sie jednak ze to nie pompy. No napewno zanim cokolwiek zdecyduje sie do niego wlozyc najpierw przedzwonie albo od tego pana albo do mr korbankow. Sprzedac napewno go sprzedam zaraz po zakonczeniu prac w polu bo jeszcze mamy troche orki. Ale coto za orka?? Zawsze oralismy 3-1 3-2 a teraz gdy niema tych nr musimy jechac 2-4 idzie to w zolwim tempie. . Dzieki za rady. Ogloszenie pewnie niedlugo sie ukaze. Ehhhh a za ta kaske moglem miec NH za 2003r...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może ile pali dokładnie 308 ci?? bo mam i wydaje sie we przy orce 20 spali. in ma 98 km czy da rady ciągac 4 obracane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyk nie wiem ile on ci moze spalic ale ja cie zapewniam ze 4to on napewno nie da rady obracanych ,w zaleznosci jeszcze jako masz klase ziemi ale u mie 310 -97rok ciaga na piachu swobodnie 4 zwylky lecz troszkie jest i 4b i 3a klasy to mówie z góry ma co robic ,lecz tez znajomi maja NH jakies 85 koni i mówia ze nic sobie z tego nie robi on ! tak juz w to napewno uwierze, afendt jest dobry bo tak samo szla praca w lambordzini 95 koni nówka sztukai na dodatek mam plaskie tereny wiec jak ktos jeszce ma gorki to zyzcze powodzienia,ja bym ci odradzil; ale moze ktos inny ma leprze doswiadczenia,co do pluga kverneland 14" na okraglej ramie

 

 

 

bombelnik ja ci powiem jedna rzecz ja chwilowo nie mialem tych pól biegów to zadzwonilem do niego i mi wytlumaczy jak przelaczyc recznie te pól biegi tylko w moim to 3 pól biegu nie mozna zalaczyc recznie bo tam jeden silownik przepycha cos drugi i dopiero zalancza sie 3 pol bieg ale ja tego juz nie wiem moze ty bedziesz mogl sobie recznie zmienic na którys z pol biegów i sobie cos dopasujesz biegami:)

pozdrawaim i milych orek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie ciągam 3 obrotowe krone..nowy fendt od korbanka.. korbanek mówi że da rady 4 obrotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze ktos gada to nie wazne, ja ci mówie co u mnie jest a jak ty masz pod gorki jeszce to ci mówie bedziesz jezdzil ale silnik za dlugo to nie bedzie ci sluzyl a pozyczyc od kogos nie masz na sprawdzenie sobie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo. ale znajomy ciąga 4 obrotowe uni i mu daje rady. mi by wystarczyły odkładnie 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gleboko nim ora bo ja to tam nie azaluje tego przewracania niech sobie odpoczywa ta ziemia czyli tak 30 cm moze wiecej nie wiem, to pozycz moze od niego ale tez uni to pierwsza skiba to bardzo daleko za kolem jest wiec ci bedzie potrzebny balast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo konczymy maly remoncik Fiacika 100-90 (pekl tylny odlew i sie olej saczyl) i gdy nim wyjedziemy zaraz wprowadzam fendta i bedzie bobrowanie. Heh starszy sie spotkal ostatnio z jakims starym znajomym ktory jak sie okazalo robi Fendty i MF ze podobniez ma w jednym palcu. Orki skonczone ogolnie prace polowe maszyny wymyte wprowadozne do garazow. Wiec nic juz w mojej padace nie bede kombinowal. Co do mocy 90PS do 4 obrotowych?? Mnie sie wydaje malo chyba ze te 4 sa jak takie trochu wieksze 3 wprawdzie 70konnym Fiatem ciaglismy plugi 6skibowe obrotowe GB tyle ze na piachu z gurki i wpuszcone tylko o lemiesz (chodilzo o przeczyszczenie Ale 90Koni i 4 skiby.... to nie orka wedlog mnie. Bynajmniej w naszych terenach NH 225PS lata w 5 V&N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do spalania mój 310 wczoraj nim oralem i na 3 skiby bo 4 to ziemia slabo sie rozrzucala ,klasa ziemi 3a spalil 110 litrów na 6 hektarów bieg 2-1 2-2 predkosc srednia 8,5km/h pracowalem chyba od 10 rano do 20 40 cos takiego nie jestem pewien i glebokosc tak jak pisalem smiale 30 cm,na tych ziemiach sobie moge pozwolic bo obornika tez sporo poszlo

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 308 ci 3 obrotowymi oralem 6 ha od 15 do 21.30.i mi spalil okolo 110 litrów. cały zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyk to na jakiej ty klasie to pracowales ??

,myslalemze moj sporo pali ale jak widze to jeszcze w miare

pozdrawaim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 klasa. po kukurydzy twardo było...

 

 

A co do ceny 309 to w polsce chyba nie dostaniesz kolego 309 jedynie 307 lub 308. ja bralem nowego 308 to zamawiałem rok wczesniej zeby w tym sezonie miec...a i słyszalem od przedstawiciela ze w tej chwili wszystkie fendty 308 bedą elektroniczne.. bo w moim wszystko mechanicznie tylko podnosnik elektryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja 308 ci 3 obrotowymi oralem 6 ha od 15 do 21.30.i mi spalil okolo 110 litrów. cały zbiornik
To nieporozumienie że zbiornik nie starcza na dzień pracy tj.8h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 312, na najciezszej ziemi (zółta glina, bielica) 13l/ha w 4x35, niech by nawet 14 wyjatkowo ale nie 18 na litość, ... jak forterra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na rzysku to i mÓj pali 12 po kukurydzy od (słowo zostało usunięte)a twardo

 

edit; gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia twardości gleby tylko jej struktury, po kukurydzy bywa kiepska, szczególnie jak jest sporo opadów ale jak samemu się nic nie popsuje to nie jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po burakach i kombajnie Ropa???

chyba bez porównania , bo kukurydza raczej nie rośnie na takiej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rok buraków nie sieje więc kukurydze mam na 1 i 3 klasie. więc nie ma co porównywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz ze po kukurydzy jest bardziej twardo??

mysle ze nie ma az takiej róznicy zeby spalanie spadlo o kilka litrów

co do twardosci gleby nie klasa a raczej struktura i zwięzłość gleby ma znaczenie , zwłaszacza klas 3, bo moze byc czrnoziem gliniasty, albo poprostu zółta, prawie czerwona glina gdzie zaschnieta jest jak kamień, a mokra jak plastelina i tez ciezka do orania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie błędów w seri 500 wywołujemy błędy naciskamy enter wyskakuje CLR i jednocześnie naciskamy strzałki góra dół enter i ESC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , za informacje , kombinowałem po 2 przyciski na raz , ale nie 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...