Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie saletra i sól już od sierpnia leży pod wiatą i czeka do wiosny.

Chciałem kupić kombajn a kupiłem nawozy, jak narazie nie żałuję...

Wszystko zależy w jakiej cenie będą przyszłoroczne zbiory.Bo jesli plony rzędu 3 ton a cena w okolicach 300 zł to żal może powrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o mączce kostnej???? stosowal to ktos? ktos podobno oferował po 300 zl tona z transportem... warte zachodu? podobno ma 7-8% N ok 12-15 P, troche wapna, znikome ilosci potasu i mikroelemety... tylko ciekawe jak dlugo sie rozklada... bo w sumie sa to bialka i materia organiczna.... ale jezeli by to bylo dobre... to przy wysiewie 1 tony na ha mamy 200 kg saletry i ze 300 kg superfosfatu....zbyt piekne co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o mączce kostnej???? stosowal to ktos? ktos podobno oferował po 300 zl tona z transportem... warte zachodu? podobno ma 7-8% N ok 12-15 P, troche wapna, znikome ilosci potasu i mikroelemety... tylko ciekawe jak dlugo sie rozklada... bo w sumie sa to bialka i materia organiczna.... ale jezeli by to bylo dobre... to przy wysiewie 1 tony na ha mamy 200 kg saletry i ze 300 kg superfosfatu....zbyt piekne co nie?

zbyt piekne

1. maczki w czystym składzie o której piszesz raczej juz w tej cenie nie ma

2.o ile jescze jest dostepna trudno ja legalnie kupic

3.jako ze jest to nawóz organiczny rozkłada sie wolno i nie jest tak od razu dostepna dla roslin jak napisałes

długo by jeszcze pisac.moze ktos inny powie cos wiecej bo mi sie nie chce juz pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem na wiosnę, to mączka była z transportem do mnie jakies 170 zł za tonę z dodatkiem wapna nawozowego. Zeby kupić legalnie musisz miec od powiatowego lek. wet. zaświadczenie, które on Ci wystawi na podstawie nakazu płatniczego i do jednego hektara jest określona ilość. Nie kupisz np. na 5 ha 100 ton mączki. No i poza tym możesz spodziewać się kontroli weterynaryjnej odnośnie składu paszy, jaką podajesz zwierzętom. Zgadnij dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadne... nie mam zwierzat wiec niech sobie kontroluja pasze...ale czy ktos juz stosowal mączkę??? chodzi mi o efekty czy byly widoczne? czy tylko trzeba wybulic kase i sie narobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o mączce kostnej???? stosowal to ktos? ktos podobno oferował po 300 zl tona z transportem... warte zachodu? podobno ma 7-8% N ok 12-15 P, troche wapna, znikome ilosci potasu i mikroelemety... tylko ciekawe jak dlugo sie rozklada... bo w sumie sa to bialka i materia organiczna.... ale jezeli by to bylo dobre... to przy wysiewie 1 tony na ha mamy 200 kg saletry i ze 300 kg superfosfatu....zbyt piekne co nie?

dawałem po 3 t/ha efekt różny ,ale za te pieniądze dałbym sobie spokój.

kupowałem po 50 zł 1,5 roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a orientuje sie ktos jaki jest taki faktycznie skład ilościowych tych dodatków? i w ogóle co wnosi sama mączka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o cenach nawozu ?

czy zmienia sie ?

kupowac teraz czy czekac do wiosny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada jest taka... jak nie kupiles do tej pory to czekaj do wiosny... niech handlarze magazynuja i zamrazaja kase... przeciez nawozy nie moga juz podrozec, bo po tych cenach juz nikt nie kupuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin myślę ze jeśli chodzi o PK to możesz mieć rację,niestety moim zdaniem cena N nie spadnie gdyż tego skladnika nie można odpuścić,przedsiębiorcy o tym wiedzą a i cena surowców na razie nie spada.Podobno gaz ma być tańszy za ok.pół roku ,gdyż tak są ustawione kontrakty z Rosja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze nawozy N nie stanieja. napewno nie zmniejsza sie koszty produkcji wiec nie ma co liczyc ze bedzie tansze. a co do pozostalym to chyba cena taka zostanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nawozach to mogę coś powiedzieć, bo mam z tym doczynienia, bo zajmujemy się handlem. Jeżeli chodzi o PK, to sprowadzilismy w tym roku minimalne ilości, bo tak jak wszysyc mówią, praktycznie wszyscy się wycofali z zakupów tego. Azot drożał nieprzerwanie od wiosny, ale nie robiono zapasów, bo zawsze najtaniej jest w czerwcu i lipcu. Niestety w tym roku zakłądy azotowe w tym okresie stały i produkcja i sprzedaż ruszyła dopiero w lipcu. Oczywiście były już nowe, wyższe ceny. Wielu sprzedjących wstrzymało się z zakupami licząc na spadki, jednak te nie nastąpiły. Cena saletrzaku wzrosła o ponad 60 zł netto i w chwili obecnej cena zakupu w zakładzie saletrzaku dolomitowego wynosi niewiele poniżej 900zł plus Vat plus transport, tak więc nie można zganiać winy za wysokie ceny na handlarzy. Każdy by wolał, żeby towar był tańszy, wówczas przy większych obrotch wyszłoby na to samo. Znajomy nie kupował saletrzaku, bo powiedział, ze nie chce zamrozić pieniedzy. Teraz przywalił 50 ton po ww cenie, więc nie ma mowy o konkurencyjności z jego strony. Tak naprawdę nikt nie sprzeda slaetrzaku poniżej 1000zł, bo musiałby dołozyć do interesu, a zwłaszcza Ci, co kupili późna jesienią na składy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie jak uważacie, ja na pewno nie kupię już tyle nawozu co do tej pory bo mnie zwyczajnie na to nie stać. Do mnie dopłaty przychodzą pod koniec czerwca albo w lipcu co jeszcze bardziej pogarsza sprawę....

Kupię trochę azotowych, może symbolicznie PK a resztę zainwestuję w wapno, niech sobie leży do jesieni.

Pod kukurydzę owszem muszę więcej sypnąć, ale zrobię to kosztem zboża. Co urośnie to urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Corocznie kupowałem ponad 40t. NPK ale przy obecnych cenach to przeszłość,

rachunek ekon. jest najważniejszy, bo nie ważne jaka jest wydajność z ha, ważne

ile z ha zostanie PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy fosforowo potasowe raczej trochę stanieją a te azotowe jeszcze pójdą w górę tylko ARiMR zacznie wypłacać dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Corocznie kupowałem ponad 40t. NPK ale przy obecnych cenach to przeszłość,

rachunek ekon. jest najważniejszy, bo nie ważne jaka jest wydajność z ha, ważne

ile z ha zostanie PLN.

Mądrego to i warto posłuchac.Jest jeszcze jedna zaleta takiej sytuacji.Spadną plony -wzrośnie cena.I o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Corocznie kupowałem ponad 40t. NPK ale przy obecnych cenach to przeszłość,

rachunek ekon. jest najważniejszy, bo nie ważne jaka jest wydajność z ha, ważne

ile z ha zostanie PLN.

Mądrego to i warto posłuchac.Jest jeszcze jedna zaleta takiej sytuacji.Spadną plony -wzrośnie cena.I o to chodzi

Ceny to może na chleb i kiełbasę wzrosną.

Wykopałem właśnie buraczki i zauważyłem że na części pola tam gdzie nie posiałem PK bo mi zabrakło plon nie był wcale mniejszy praktycznie żadnej różnicy. Zawartość PK wg analiz mam bardzo wysoka miejscami wysoka więc przy pH 6,5-7 przy ograniczonym nawożeniu N mogę sobie przez kilka lat spokojnie wegetować. Zwyżka plonu nie pokryje kosztów poniesionych na intensywne nawożenie z którym wiąże się dodatkowa ochrona (fungicydy, regulatory wzrostu, wapnowanie) oraz koszty przechowywania i transportu. Teraz to więcej na lokacie w banku urośnie niż na polu

RSM po 1050zł/t mniej o 20% kupiłem niż w ubiegłym roku a więcej zapłaciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...