Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

ja od wiosny tego roku nie kupuje nawozów rok temu kupowałem 3 tony to zapłaciłem 3300zł a teraz kosztuje niecałe 6000 nie kupię olewam to . Trzeba strajkować jak? nic niekupować z zakładów nawozowych przez rok nawozu to im zaboli zadziała 100% ROLNICY !!! STRAJKUJEMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są droższe czyli ile? ile kosztują? a jakie mają dopłaty? może ktoś wie i pochwali się wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

cena nawozu, Wielkopolska, byle leszczynski

saletra amonowa 1170

saletrzak 1160

mocznik 1700

polifoska 4 2440

ceny wzrosly okolo 20 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to nie wiem, ale pisali o tym w ostatnim numerze ,,Top agrar "o tym było napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie że nawozy w Niemczech i Austrii są droższe od naszych polskich
dobrze niech tyle kosztują ale zarobki u nich też są droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie że nawozy w Niemczech i Austrii są droższe od naszych polskich

 

I tu jest pies pogrzebany-gdyby Niemcy nie kupowali u nas to fabryki już dawno nie miały by po co produkować.A tak rolnicy wysiali 30% tego co w ubiegłym roku a po nawóz w fabryce samochody stoją w kolejce. To jest jedna banda u nas ceny na razie bez zmian, ale jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To golą Was na tym saletrzaku. Ja sprzedaję drobny saletrzak po 1050, przy większych ilościach upusty. Cena brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie że nawozy w Niemczech i Austrii są droższe od naszych polskich

 

I tu jest pies pogrzebany-gdyby Niemcy nie kupowali u nas to fabryki już dawno nie miały by po co produkować.A tak rolnicy wysiali 30% tego co w ubiegłym roku a po nawóz w fabryce samochody stoją w kolejce. To jest jedna banda u nas ceny na razie bez zmian, ale jak długo.

to będziemy musieli poczekać na droższe euro albo na zmianę waluty będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu że mają droższe.Może wpadną na pomysł by ograniczyć nawożenie z wiadomym skutkiem.Martwilo by mnie bardziej jak ceny u nich były buymniejsze ,a większe to O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem - jest zmowa

jakiś czas temu widziałem ogłoszenie że nawozy z Niemiec sól po 1700zł i jeszcze jakiś chyba też był w ogłoszeniach ppr (to i to mnie nie interesowało

(nawiasem mówiąc to 1300 jest już stanowczo drogo 800zł by starczyło jak kiedyś skoro ropa tania zboże tanie)

później dostałem informację że zakłady nawozowe - nie wiem które puszczają za granicę nawozy 200zł taniej z tym że muszą one opuśćić kraj

 

no i poszperałem głodni drogich nawozów

 

Sprzedam sól potasową

 

26-09-2008 - Sprzedam

 

Sprzedam sól potasową.24t.1600zł/t brutto.Tel....

 

Kętrzyn - warmińsko-mazurskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grodyl

Granstar

Puma=20

Falcone

Amistar

Mospilan

Score

Confidor

Lontrel

Calypso

TORERO 500 SC

stabilan

puma Command 480EC

Triflur 480EC

Klinik Duo

Spodnam DC

Falcon

Grodyl 20GR

Tilt Plus

Nurella

Karat zeon

Fury

Falcon

bi 58

ta ine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPSHEDAM

Grodyl

 

Granstar

Puma=20

Falcone

Amistar

Mospilan

Score

Confidor

Lontrel

Calypso

TORERO 500 SC

stabilan

puma Command 480EC

Triflur 480EC

Klinik Duo

Spodnam DC

Falcon

Grodyl 20GR

Tilt Plus

Nurella

Karat zeon

Fury

Falcon

bi 58

ta ine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na przedwiośniu były cenowo bardzo konkurencyjne.

Ja zamiast soli (która zaczynała dopiero drożeć) kupiłem kainit-magnesia ,korn-kali,

kizeryt.....efekt nie porównywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory za pomyłke nawozy w NIEMCZECH iAUSTRI są tańsze niz POLSKIE

 

Hehe tak myślałem że coś przekręciłeś Też o tym słyszałem, to gdzie w takim razie wywożą nasze nawozy... i po jakich cenach?

 

Kasztelan: nie porównywalny w sensie pozytywnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Ceny Nawozów

 

polifoska 6-20-30 2180,- netto z dostawą

 

zainteresowani prosze pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mała kalkulacja nawożenia

dawka minimalna tej polifoski 250kg/ha to daje nam 545zł/ha

dawka 500kg/ha saletrzaku 445zł/ha

po zsumowaniu 990zł = 2 tony pszenicy jarej o wysokich parametrach kiedy ta wyda nam 6t/ha to 30 proc wartości plonu, teraz dodajmy jeszcze ochronę ,paliwo,herbicydy ,robociznę ,zbiór to trzeba się zastanowić czy lepiej nie kupić sobie zboże niż samemu go produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek jak zaczniemy wszystko dokładnie liczyć to się okaże że nie warto żyć ,więc trzeba ograniczyć nawożenie oraz ochronę i przeczekać do leprzych czasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wątpie czy takie czasy nadejdą...

Ktoś mądry kiedyś powiedział że dobrze to już było... teraz może być tylko gorzej. Koszty produkcji raczej nie będą spadać tylko wzrastać tak jak do tej pory, a na wzrost dochodów raczej sie nie zanosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ,ale we wzroście kosztow produkcji widzę szanse.Szanse na spadek plonów,na wylączenie części ziemi uprawnej z produkcji,na mniejsze nawożenie i inne ograniczenia.Spowoduje to nieuchronny spadek plonów a ten generuje w prosty sposób wzrost naszych dochodów.W przypadku spadku kosztów uprawy ,obsiany zostanie każdy kawałek ziemi,wzrośnie nawożenie i inne duperele i najzwyklej plony wzrosną bo innego wyjścia nie bedą miały.Tylko kto smaruje chleb z dwóch stron?Nikt wobec tego ceny spadną ,wystąpią trudności ze sprzedażą itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak nieoficjalnie dowiedział się "Parkiet", radykalnie zmniejszono produkcję nawozów wieloskładnikowych (czyli NPK) w Zakładach Chemicznych Police. Moce wytwórcze linii NPK wykorzystywane są na poziomie znacznie poniżej 50 proc. - Dostosujemy wielkość produkcji do aktualnych potrzeb rynku - powiedział nam Rafał KuŸmiczonek, rzecznik prasowy spółki.

 

Jutro zarząd Polic ma ogłosić uaktualnioną strategię. Jak wynika z naszych informacji, zakłady biorę pod uwagę ograniczenie niektórych planów inwestycyjnych.

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/kryzys-dotarl-do-branzy-chemicznej,1210089,3128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...