Skocz do zawartości
robson1

LANDINI- opinie o ciągnikach

Rekomendowane odpowiedzi

mam Landini Legend 135TDI. Ma wady i zalety

Mógłbyś trochę rozwinąć temat. Mam na oku taki ciągnik, ale praktycznie nic o nim nie wiem, oprócz tego, że cena jest w miarę przystępna i wygląda całkiem nieźle. Jak z paleniem i awaryjnością, czy nie ma wad konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja bym nie kupił ciągnika Landini. Niedaleko mnie został zakupiony taki ciągnik do Więzienia jako nowy i średnio z tego co wiedziałem to raz na 2 miesiące przyjeżdżał do niego serwis bo się psuł. Ciągnik był nowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....jeśli ktoś będzie montował pneumatykę w Landini, to dysponuję dokumentacją fotograficzną+ opis poszczególnych czynności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz racje, oni mi mówili że są przyzwyczjeni do serwisu bo serwis udojni i schładzalników mają 24 godziny na dobę.

Kto wie może serwis będzie wlaśnie ich największym atutem - mi to na reke Czas pokaże

I ponownie Gama najlepsza, jaki szybki serwis w godzinę, ludzie ze śląska, co jeszcze Szepietowscy wymyślą. Dojarkę już mają. Cudna nowa, jako SAC sprzedają, a koło Takiego sprzętu jak SAC, to nie leżała. Ponownie bzdury, ponownie lanie wody. Serwis w godzinę, serwisanci wyszkoleni, to co, może jesteście lepsi od serwisu renomowanych marek jak JD, MF, FN, VA…., znam takie „firmy”, i „ich” politykę dużo gadać, nic nie robić. Poważne firmy nie muszą się z serwisem reklamować, klienci Je znają, tylko taki co nic nie robi, nic nie umie musi wypowiedzą nadrabiać brak wiedzy i umiejętności, z resztą koniec Gamy bliski, szykują się kontrole z UE, no i siekiery pójdą w ruch za dojarki wykonane „zgodnie z normami”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście ja bym nie kupił ciągnika Landini. Niedaleko mnie został zakupiony taki ciągnik do Więzienia jako nowy i średnio z tego co wiedziałem to raz na 2 miesiące przyjeżdżał do niego serwis bo się psuł. Ciągnik był nowy....

Mialem landini 8550 i nawet nie wiecie jak sie ciesze,ze juz sie go pozbylem.Najpierw nie krecil walek,pozniej rozlecial sie kosz satelitow w przednim moscie,nastepnie zeby na wstecznym sie wysypaly.Kosztow handlarze z urzywkami tyle narobili,ze prawie drugiego bym kupil a w serwisie do starszych maszyn czesci nie maja.Teraz mam oryginalnego mf i od 2 lat nic poza wymianą oleju nie naprawialem.Moze to moj ciagnik byl wyjatkowo wadliwy,ale nikomu nie polecę landini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pan Wojtuś z konkurencyjnej firmy B... która najeżdza mnie co miesiąc proponują swój sprzęt i jadąc po każdej z konkurencyjnych firm. Żałosne, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam serwisowy katalog do wszystkich modeli Landini.(katalog jest na płytce CD).katalog posiada wszystkie numery części, oraz wyszczególnione jest w nim, do których części są zamienniki i jakiej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pan Wojtuś z konkurencyjnej firmy B... która najeżdza mnie co miesiąc proponują swój sprzęt i jadąc po każdej z konkurencyjnych firm. Żałosne, hehe

Tak proszę Pana z konkurencyjnej, tylko jest odwrotnie, na spotkanie, kiedy klient sobie tego zażyczył, to Pan się nie stawił, uciekliście, aż się kurzyło jak chciał klient porozmawiać o sprzęcie, posłuchać argumentów dlaczego z tej firmy, a nie z innej. Miało być to spotkanie merytoryczne, a tu Taka Potężna Firma podwijają ogon i do domu, może paść pytanie gdzie to było? To podaje miejscowość Brzozowo koło Kolna, a co do takich najazdów miesięcznych, jak to w łaskę przychodzą do Pana, to taka lipa, aż się kurzy, bo jak taka Firma wielka i w ogóle, a na targach w Szepietowie chodzi i prosi, żeby ktoś ładowarki pożyczył bo nie mają czym samochodu rozładować, no i właśnie tak opluwana Firma B….. się zlitowała.

Pogratulować prawdomówności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pan Wojtuś z konkurencyjnej firmy B... która najeżdza mnie co miesiąc proponują swój sprzęt i jadąc po każdej z konkurencyjnych firm. Żałosne, hehe

robson1 to Robert Szepietowski, czyli Gama, Euromilk, i nie wiadomo co jeszcze.Pozdrawiam kolegę wojtunia, za pokazanie prawdziwego oblicza tych z Staszica 10, bo teraz to nie wiadomo co tam jest, czy Gama, czy Euromilk. No to w razie problemów, to szukaj wiatru w polu, fajnie pomyślane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc co moze byc przyczyna ze nie działa blokada mechanizmu roznicowego czy mozna ja jakos podciagnac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o pomoc co moze byc przyczyna ze nie działa blokada mechanizmu roznicowego czy mozna ja jakos podciagnac???
...jaki masz model ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opinie na temat tego ciągnika to klienci sobie chwalą, jest to bardzo dobra maszynka do ciężkiej orki, w cudzysłowie i dosłownie, szczegółów nie znam, taką opinię słyszałem, więc ją tutaj wstawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Landini Legend 180 Top. Rocznik 2003, przebieg 3100 motogodzin.

Przy zakupie uważajcie na to,żeby ten papudracki serwis prawidłowo zamontował sprężarke ;/

Mój wyposażony jest w obciążniki przednie i tylne na kołach, zaczep automatyczny (który się rozleciał), klimatronik (naprawa spręzarki po 2800 mtg.), łącznik hudrauliczny, cięgło prawe hudrauliczne (dodane gratis), siedzenie pneumatyczne Grammer, opony 650/65/38R tył i 540/65/28R przód. Traktor waży ok. 7,5t z obciążnikami i jest troche za lekki.

Ogólnie za te pieniądze w 2003 roku nie kupiłbym nic lepszego, więc ocena traktora 5/10.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jest już jakiś nowy użytkownik landiniego?? zastanawiam się nad tym ciągnikiem i z chęcią poczytam opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nowego landini 5H90 moc 81.5 km... silniki perkins, ogólnie bardzo oszczędny w mieszanej pracy rozsiewacz tonowy i opryskiwacz 1500 L spala 5,7l na godzinę... bardzo dobre wykonanie, mocna budowa rozpatrywałem jeszcze jd seri 5M ale wiem że Jd dużo palą no i budowa tej chińskiej serii 5 pozostawia wiele do życzenia tak naprawde kabina jest w tym ciągniku dobra reszta bardzo delikatna... dobra jest tam cena!!! brałem jeszcze ciągnik Deutz 410 ale też ma delikatną budowe... no a za to wyposażenie które mam musiąłbym z 20 000 netto dopłacić..

 

A wierz mi że kilka ciągników testowałem na polu, większość tych nowych jest odchudzona co widać po masie własnej...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,co może być przyczyną lekkiego,, szurowania",a jak wcisnę sprzęgło problem znika.Ciągnik landini 10000S.Druga sprawa sprzęgło wałka,jak rozłączone wszystko ok. załączone ciągnik nie może ruszyć z miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego problemu to najprawdopodobniej wina łożyska dociskowego na sprzęgle jeśli ma sprzęgło suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moim zdaniem to dobre ciągniki.

NH mu do pięt nie dorasta. JD podobna cena do wyposarzenia tyle że JD to smok i cholernie drogi w serwisowaniu. MC może i to to samo ale ja go odradzam wiedząc kto go importuje...

Zatem nie krępuj się i bierz Landini Polecam.

U nas w gospodarstwie (pracuje tam) jest kilka fajnych modeli :

5H

Power MOndial

i 7H (największa wersja ostatnio zakupiona z tego co wiem to jest jakaś wyprzedaż tego modelu 5000 Euro RABATU)

Szefostwo ma kupić też najtańszego Technofarma coś jak 60 tka .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pan Wojtuś z konkurencyjnej firmy B... która najeżdza mnie co miesiąc proponują swój sprzęt i jadąc po każdej z konkurencyjnych firm. Żałosne, hehe

robson1 to Robert Szepietowski, czyli Gama, Euromilk, i nie wiadomo co jeszcze.Pozdrawiam kolegę wojtunia, za pokazanie prawdziwego oblicza tych z Staszica 10, bo teraz to nie wiadomo co tam jest, czy Gama, czy Euromilk. No to w razie problemów, to szukaj wiatru w polu, fajnie pomyślane

 

Witam ponownie.

Wstyd mi się przyznać, ale muszę dołączyć do tego forum jako użytkownik wozu paszowego Euromilk Rino 80. Czytając wypociny ludzi z gama, to za się scyzoryk otwiera. Po pierwsze: jak padło po zakupie pytanie, bo konkurencja się o to zapytała: gdzie jest fabryka, milczenie owiec i potem dalej że się dopiero buduje. Gdzie to robią te niby wozy paszowe?. Spawają w oborze pod wysokim mazowieckim. Składak na całego jak Ich dojarka. Wóz zbudowany na Chińskich przekładniach i z przetopu, a nie ze stali. Cena atrakcyjna, tylko jak sobie pomyślę, że pod Zambrowem PĘKŁ, bo klient wrzucił zmarźnietą belę, albo w Szcepankowie koło Śniadowa ślimak się połamał, bo jak twierdzi serwis Gama śrubka z belownicy w beli była to myślę co się tu stanie, jakie będzie wytłumaczenie na to, że po miesiącu noże się stępiły, tak, że 120 KM staje w paszowozie, i na dodatek jak się farba wyślizgała to sapw na spawie w koszu jest, czyli spawany z kawałów. Jakie na to wytłumaczenie?, ot co. Telefonów nie dobierają

Ktoś zapyta, dlaczego to zrobiłem, czy nie konkurencja?

Odpowiem: jak wpiszecie w wyszukiwarce Gama, to firm do bólu. Jak wpiszecie Euromilk, to również. Dałem się nabrać, że to inna firma. Niech to będzie przestrogą dla innych. Na YouToBe komentarze do filmików powyłączali, dlaczego?, bo ludzie zaczęli pisać co to jest. Miałem okazje przeczytać jeden z nich o cenach za serwis dojarek, i powiem że za moja markową, droższą tyle bym nie zapłacił co u Nich, bo do mnie klapka zaworu spustowego kosztuje 15 zła do nich 200 zł !!!!!!!!! NETTO . Odradzam stanowczo ta firmę. Jest z serii: sprzedaj i zapomnij o kliencie.

Zapytać się o fabrykę tych niby super najtańszych i „najlepszych” urządzeń: NIE MA BENDZIE się BUDOWAĆ !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim miejscu w landini legend 165 rocznik 2000 znajduje się regulacja do przepływu oleju w hydraulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...