Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam trochę głupie pytanie ,co się stanie z belem słomianym jak go zafoliuje -zgnije

 

urosną boczniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeżeli padaja deszcze w żniwa to tak zgadza sie że wypłukuje wszystkie parametry a nie wiosna

 

 

chodziło o żniwa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie stoję przed poważnym przedsięwzięciem czyli kupnem nawozów. Czy z racji tego że różnica pomiędzy saletra amonową a mocznikiem jest równa 20zł to czy można by drugą dawkę saletry na pszenice zastąpić czystym mocznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej jak bedzie znowu susza to mocznik bedzie dłużej trzymał rośline zielona. Kolega ma to spraktykowane na ziemiach 4-5 klasy. Sam tak robie w tym roku tylko musze jeszcze mocznika kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na rzepak nie dawaj mocznika w 2 dawce

a czemu nei dawac mocznika na rzepak ja planuje dac na 2 dawke siarczan amonu i mocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przyjdzie kosić a rzepak nadal bedzie zielony skosisz po pszenicy ale zależy ile dasz mocznika. Siarczan daje pierwsza dawke jeszcze przed saletra bo na starcie wiecej potrzebuje a po 3-4 dniach 300kg saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy moja pszeniczka ozima coś ostatnio silnie pożółciała jakieś ma żółte plamy coś w rodzaju septorioza jakiejś pleśni śniegowej:/ sam nie wiem zaprawiana tebukonazolem była:/ jaki na wiosnę środek polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jak najbardziej jak bedzie znowu susza to mocznik bedzie dłużej trzymał rośline zielona. Kolega ma to spraktykowane na ziemiach 4-5 klasy. Sam tak robie w tym roku tylko musze jeszcze mocznika kupic

 

moze sie myle, ale mocznik to chyba pali jak jest sucho ze wzdgledu na forme amidową....

ja zrobilem wywiad u najwiekszych i stanowczo przechodze na rsm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM-roztwór saletrzano-mocznikowy.Jest on dużo bardziej toksyczny dla roślin niż sam mocznik.Jest nawozem zdecydownie tanszym ,ale w wypadku suszy robi szkody,zresztą jak każdy inny stosowany dolistnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel kolego no rozwaliłeś mnie tym postem RSM do jest nawóz nie dolistnym tylko doglebowy pamiętaj o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RSM-roztwór saletrzano-mocznikowy.Jest on dużo bardziej toksyczny dla roślin niż sam mocznik.Jest nawozem zdecydownie tanszym ,ale w wypadku suszy robi szkody,zresztą jak każdy inny stosowany dolistnie.

 

Chyba sobie żartujesz! zdecydowania tańszy? chyba że u ciebie w tej chwili nie bardzo opłaca się przechodzić na RSM u mnie różnica w cenie pomiędzy saletrą a RSM jest 100zł na tonie a trzeba jeszcze zainwestować w porządny osprzęt do opryskiwacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM tak ale tylko na pierwsza dawke bo pozniej pali niema mozliwosci zeby przy rozlewie na rosline nic nie spadlo. Mocznik rozsiany 2 tyg przed faza strzelania nic nie zrobi bo jeszcze niema takiej suszy a pozniej w ziemi zmienia forme. U nas gospodarstwa wielko obszarowe stosuja tylko RSM w pierwszych dawkach rzepak pszenica czy jeczmien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bo nie mam takich mozliwosci kupna i stosowania

To czemu wypisujesz nie sprawdzone rzeczy o parzeniu sam stosuję RSM w trzech dawkach i jestem wielkim zwolennikiem tego typu nawozu .RSM stosowany w odpowiednim terminie i przy użyciu odpowiedniego sprzętu nie powoduje strat w uprawie.Patrz instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze to co jest potwierdzone wieloletnimi doswiadczeniami w spolce zajmujaca sie hodowla roslin i jeszcze nigdy nie słyszałem dobrej opini na temat RSMu w 2 dawce a o 3 to pierwszy raz słysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo mogę liczyć że dzięki takiej opinii cena RSMu będzie relatywnie niższa od saletry.Ja już zamówiłem dostawę RSMu 28% i wiosną w pole.Fajnie było poznać Twoją zdanie w tym temacie.Pozdrawiam Piotr z Legnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam u nas RSM nie jest tak rozpowszechniony bo jest go ciezko kupic praktycznie go niema napisalem to co wiem z hodowli z która współpracuje na ostatnich warsztatach polowych akurat zrobili próby z RSM i saletra obok i gołym okiem były widoczne poparzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak zwykle zdania sa podzielone... ale to dobrze bo cos sie dzieje...

ale mam jeszce jedno pytanie... jezeli teraz w lutym kupie rsm 32 i postawie go pod chmurką... to nic mu sie nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze nikt mi nie pomoże odnośnie tego herbicydu a powiedzcie jakie znaczenie w ilości plonu ma 3 dawka azotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gargamel kolego no rozwaliłeś mnie tym postem RSM do jest nawóz nie dolistnym tylko doglebowy pamiętaj o tym
No kolego przeczytaj ze "ZROZUMIENIEM" pkt 10 instrukcji do której link podałeś.Jak już to uczynisz to zastanow się co cię tak rozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...