Skocz do zawartości
Adam1978

Jaką (nową) chłodnię do mleka kupić??

Rekomendowane odpowiedzi

Wanienka alima bis za 600 dałem niecałe 18 tyś, łatwo sie myje szybko chłodzi, 400 tez chyba jest wanienka, a dodatkowo agregat jest odczepiony i możesz dowolnie ustawić a jak masz mało miejsco można nawet poza budynkiem montować, ale lepiej wewnątrz nie będzie tak wilgoci i ruru tak nie marzną, z kolei okrągła będzie te 2 do 3 tyś tańsza, polanes ma dość małe wymiary, podzwoń po dilerach

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zbiornik Westfalji. 550l. jest najniższy z chyba wszystkich dostąpnych można używke kupić za 5000 tys wbardzo dobrym stanie kupić , wystarczy podzwonić po dilerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje chłodnie frigomolk włoską 650l 13500zł.tak że cena dosyć przystępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać że chodzi o nowy sprzer bo taki kupiłem jak na razie jestem zadowolony taniej nic nie znalazłem u innych dilerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuje chłodnie frigomolk włoską 650l 13500zł.tak że cena dosyć przystępna

Ja też mam frigomilk i bardzo dobrze się spisuje. To już moja druga chłodnia tej firmy. Wcześniej miałem 430l ale musiałem ją wymienić na 1000l bo tamta była za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec w '97 roku kupił Frigomilk 650 litrów (dal cos ponad 10 tys zl) i hula do dzisiaj az milo, niedawno byl z nią mały problem bo gaz uciekał z agregatu ale nieszczelności zostały zaspawane (chłodnica zaczęła puszczeć, nastepnym razem bedzie trzeba ją wymienic juz - koszt jakies 700 zl) oprócz tego nigdy nic sie z nia nie dzialo. Polecam ją kazdemu bo są dobre i mają przystepną cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może poprzerabiane chłodnie tak żeby podgrzewały wam wodę do mycia aby wykorzystać temperaturę jaką wytwarza agregat i ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, ze alfa laval produkuje jakieś urządzenia, które do tego służą, ale nie wiem czy da się to podłączyć do każdej chłodni. W sumie takie coś bardzo by się przydało, bo w zimie to ciepło z mleka zużywane jest do ofrzewani pomieszczeni, w którym jest zbiornik, ale w lecie to to ciepło sie po prostu marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przerobioną chłodnię na tz.odzysk ciepła.Robiła to u mnie firma która zakładała dojarkę przewodową.Koszt był wliczony w cenę całej usługi.Ale myślę że nie jest to droga inwestycja,a wygoda jaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elżbieta a możesz mniej więcej napisać ile to mogło kosztować bo ja rozmawiałem z gościami co sie tym zajmują i powiedzieli mi że ok 5 tyś taka przeróbka i zbiornik z wężownicą na 300litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się na tym znam,ale u mnie jest zbiornik na mleko 650 litrów a na wodę 60.Jeżeli chodzi o cenę to skontaktuj się z firmą która zakłada dojarki to oni coś więcej powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o odzyskiwanie ciepła są takie urządzenia opłacalne jedynie przy dużych zbiornikach takich ponad 1000 l.

urządzenie kosztuje około 3000- 4000 zł Podgrzewa wodę do około 40-50 stopni wiec i tak potrzebna jest terma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odzyskach ciepła chodzi również o ekologię, żeby nie wytwarzać niepotrzebnego ciepła /globalne ocieplenie/ i tam gdzie się da, to je wykorzystywać /ciepło/ wielokrotnie. Odzysk ciepła w chłodniach jest skuteczny wtedy - kiedy rurka z czynnikiem, który oddaje ciepło -na wylocie ze zbiornika, w którym podgrzewa wodę -jest znacznie zimniejsza niż na wlocie do tego zbiornika. Mamy wtedy pewność, że faktycznie oddała ciepło. Na rynku spotyka się bardzo dużo "odzysków" produkowanych przez "fachowców". Wewnątrz zbiornika często stosują oni wężownice z niewłaściwych materiałów, a na dodatek za krótkie. Klientom tłumaczą, że mają ciepłą wodę za darmo. Czy aby na pewno Gratisy zazwyczaj są kiepskiej jakości.

Skoro mówimy o odzyskiwaniu ciepła, to dlaczego tego ciepła nie odzyskiwać z mleka, zanim się je schłodzi w chłodni Są specjalne wymienniki, gdzie mleko jest wychładzane przed schłodzeniem w zbiorniku, są również metody wychładzania mleka "wodą lodową", nie potrzebny jest schładzalnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry odzysk to firmowy - u przedstawiciela firmy produkującej chłodnie. Bylejaki /tani/ - u każdego chłodniarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponawiam temat bo rozgladam sie za uzywanym zbiornikiem 400l w dobrym satnie i za rozsadna cene:)najlepiejz lodzkiego ale nie koniecznie .Jezeli macie na sprzedaz albo jakies namiary bylbym wdzieczny:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego pana on posiada schładzalniki jak i również dojarki przewodowe nowe i używane jest dealerem westfaliasurge na moim terenie zakładał u mnie dojarkę uzywaną i jestem w 100% zadowolony obora na 20 krówek założyli jednego dnia w 3 osoby. spadki odpowiednie wszystko jak trzeba. z serwisem również nie ma problemu na jesieni padł mi agregat w chłodni nie miał u siebie takiego więc przywiózł mi drugą chłodnię a jak moją naprawił to swoją zabrał a kase wziął tylko za agregat. Jeszcze raz polecam oto jego dane.

 

Jarosław Borzym 502544789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Siedzę trochę czasu już w chlodnictwie i moim zdaniem nie opłaca się kupować nowych zbiorników jezdzimy duzo po ludziach nawalili kupę kasy za nowe zbiorniki a teraz sprzedają za bezcen. nowe zbiorniki de lavala maja tak cieka blachę jak papier jednemu rolnikowi poszło dno w takim i zbiornik nadawał się na wyrzucenie nie da rady pospawac naprawic tego ponieważ przegrzewa sie ta cienka blacha i robi sie jedna wielka dziura w dnie. dwa takie zbiorniki nowe leza u mnie na zlomie dlatego odradzam kupowanie nowych zbiornikow najlepsze zbiorniki to sa starsze Alfa Laval lub Roka Odradzam tez zbiorniki Wedholms firmy szwedzkiej bardzo wadliwe dna gdy polozy sie cala nowa wężownicę wtedy dopiero zbiornik chłodzi.A co Do odzysku ciepła napisal ktos wczesniej ze 5tys zł za zalozenie chce firma to jedno wielkie zlodziejstwo zakładamy taki odzysk za 1500-2000zł z zawieszeniem na sciane calymi rurkami zespawaniem wpuszczeniem gazu do zbiornika zajmujemy sie tez naprawa i przedewszystkim sprzedaza zbiornikow.Dla zainteresowanych Posiadamy tez NAJNOWSZE STEROWNIKI do Schładzalnikow ktore mozna zobaczyc w tym linku: http://www.allegro.pl/item557400712_sterownik_do_schladzalnikow.html

zamontowac moze je kazdy prosty elektryk rolnicy sa bardzo zadowoleni sa latwe w obsludze pokazuja dokladna Temperature Długi przewód od czujki.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Tel:606900072

E-mail:wojteksierpc@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad Wojtek jestes?tzn miejscowosc bo nie mam nikogo w w razie awari schladzalnika w poblzzu? to w razie ararii bym dzwonil?jestes z Kutna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...