Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na to że euro w następnym tygodniu będzie po 5 zł mogę się założyć i ceny poszybują w góre,może nie aż tak bardzo ale ok 20-30 zł na tonie.Czekam jeszcze tydzień jak się nie zmieni to trzymam do następnego sezonu.Mnie interesuje w tej chwili 600 zł za tonę,jak nie to nie.Umnie w regionie jest po 550 zł.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euro do 5zł już chyba raczej nie dojdzie:) (oby) a ile masz tego ziarna że ci tak bardzo zależy na cenie 600? u nas niektórzy dużo by dali żeby dostać po 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21- w naszym rejonie uzyskać teraz 550 netto to żaden problem. Mi analiza wykazała 31 glutenu i 14,5 białka i za nią mogłem uzyskać nawet 620 netto (ZAPROL), 580 (OSADKOWSKI) i 560 (MAŁUSZÓW). To było przy cenie 4,8 zł/Euro. Nie wiem czy nie zrobiłem błędu i w tym tygodniu nie sprzedałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie popatrzyłem że jesteśmy z sąsiednich powiatów witam krajana to coś się musiało zmienić, albo ja się nie orientuję jaka cena może dlatego że mnie już to nie interesuję gdyż swoje ziarno już wywiozłem !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z drugiej strony Chojnowa . Cene taką proponowali bo wysokie ma białko. Za 12,5 białka i 25 glutenu płacą średnio 50 zł mniej. Ehh -ceny z 2007, gdy paszówkę sprzedawałem po 900 zl brutto chyba szybko nie wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jestem z przed Chojnowa:) mi się wydaje że te ceny już nigdy do nas nie wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś musi być dobrze. Ja w to wierzę. Inaczej dawno bym to już rzucił w cholerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym rejonie była pszenica po 600, ale jak tylko złotówka minimalnie sie umocniła to już 30 na pewno poszło w duł. Może i więcej:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja paszówkę wywożę po 430+vat, a młyny płacą nie więcej niż 580 , w sumie nie patrzą na gluten ale opadanie musi być większe niż 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę dopiero dzwonił do młynów ile płacą za paszówkę, kolega mówił mi że wywoził do jakiegoś młynu paszówkę po 460zł/t jak sie okaże, że tyle dają to nie ma co czekać tylko po woli w przyszłym tygodniu wywozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają ziarno o dobrych parametrach i dosypują słabszą paszówkę która np. ma dobra liczbe opadania. Z mocnych parametrów ziarna mąka nie zawsze jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tomem młyny tak robią ale i nie tylko spotakłem się też dosyć częstoz tym w elewatorach. Pamiętam jak wywozili zboże to na spód sypali paszówki tak ok. 0,5 może troche więcej a na górę konsumpcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zapomniałem dodać że 0,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie u nas pszenica była w poniedziałek w młynie po 570 +VAT a w środę już płacili po 490 + VAT ja dziś oddałem do mieszalni po 500 + VAT.

 

Zaczynacie jus wysiewać saletrę na pszenice ja jak się utrzyma pogoda pojadę w sobotę jest dość możliwie w polu na początek po 150 saletry a 2 tyg. Później po 200 mocznika, co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Generalnie mocznika nie stosuje ale w tym roku cena zastanawia?Mocznik owszem ale przedsiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w tym roku się właśnie na ta cenę skusiłem. No niestety postępują z nimi tak, że trzeba szukać oszczędności wszędzie. A to było naprawdę kuszące gdy za tonę saletry trzeba było dać 1240 (340N)a za tonę mocznika 1260 (460N) różnica w ilości N jest znaczna 120kg a cena róźni się i 20zł. Wiadomo że mocznik nie nadaje się na start dla rośli ze względu na długi czas rozkładu dlatego na pierwszą dawkę daje saletrę wapniową ale na drugą dawkę mocznik jak najbardziej może być. Będzie już ciepło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lece z wiosny standardowo saletrzak i 2 dawki saletry stare sprawdzone połącznie. A mam pytanie co powiecie o środku Chisel® 75 WG ktoś stosował? w jakiej fazie go dajecie? jak tam z jego skutecznoscią w niskich temperaturach ? Naprawde nie bieże ostrożena i chabra bławatka ?troche lipa :/ PS nie ma przeciwskazań na buraki po nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku konieczności likwidacji plantacji, po wykonaniu orki można uprawiać zboża.

Jesienią, po roślinach traktowanych wiosną środkiem Chisel 75 WG, uprawiać można wyłącznie zboża i rzepak ozimy. Wiosną następnego roku uprawiać można wszystkie rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam doświadczenia w pryskaniu [nowymi] na wiosnę.Cena mocznika to dzięki importowi ze wschodu Police nas mają w d....zobaczcie co zrobili z fosforanem i innymi nawozami teraz majom pełne magazyny to dziwne promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kazdej odmianie widać przypalone końcówki od suchego mrozu, żółte narazie nie są więc stan oceniam jako dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bez paniki-no przecież zima była!!!najlepsze lekarstwo-->34%N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...