Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:17 Sob 30 Sie 2014

Jęczmień
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fryciol

PostWysłany: 22:14 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog jestem pewien, że nie jesteś w stanie zebrać 8 ton jęczmienia siejąc go tak wcześnie. Dlaczego? ja wiem ty chyba nie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anton

PostWysłany: 20:21 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
anton napisał:
anton napisał:
lanz buldog napisał:
Jak będę jechał z końcem kwietnia do Michalic na rybki, zwrócę uwagę gdzie się kurzy na polu.
Jeśli taką zadymę zobaczę ,będzie to znak ze Anton wyjechał z siewnikiem.

Laughing

pochlebiasz mi, sieje z płachty Laughing

To nagraj filmik z akcji i wrzuć na YT pobijesz wielu odsłonami Very Happy

nie mam parcia na szkło Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Grześ

PostWysłany: 19:51 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anton napisał:
anton napisał:
lanz buldog napisał:
Jak będę jechał z końcem kwietnia do Michalic na rybki, zwrócę uwagę gdzie się kurzy na polu.

Laughing

To nagraj filmik z akcji i wrzuć na YT pobijesz wielu odsłonami Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
damian9871
Moderator

PostWysłany: 07:55 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i bronuje gałęzią Laughing

u mnie zasiany 8.03 i zawsze staram się siać wcześnie na moich nie za mocnych glebach jest lepiej ukorzeniony i ziarno wyrównane. w zeszłym roku sialem w kwietniu po tym jak zima odpuściła i miałem najgorszy plon od wielu lat
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 22:52 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anton napisał:
lanz buldog napisał:

Laughing

Powrót do góry
anton

PostWysłany: 22:51 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:

Laughing
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 22:43 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
adas

PostWysłany: 21:02 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam posiany jeczmien dokladnie kucyka z danko. No i moim zdaniem najwazniejsze ze w suchą ziemie było zasiane .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gregorfik

PostWysłany: 20:49 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anton napisał:
lanz buldog napisał:
Jęczmien jary wytrzymuje okresowe obniżenie temp do -12 st C ( prof A . Słaboński -" J.Jary i Ozimy" ) .O prawdziwości tej tezy świadczą samosiewy jeczmienia jarego , zasiedlającego rzepak ozimy , które o dziwo -wegetują do dzisiaj , mając bagaż w postaci grudnia, stycznia bądz lutego.
Nie wyobrażam sobie sytuacji zwlekania z zasiewem , gdy powodem nie jest brak możliwościi wjazdu w pole z uwagi na zalegający śnieg , lub zbyt mokrą glebę , lecz wyimaginowana data , która ten siew sankcjonuje.
jesli więc istnieje obawa o siarczyste mrozy w kwietniu , to warto rozwazyć czy aby ryzyko ulewnych deszczy świętojanskich nie jest na terenie Polski podobne lub wyższe i wstrzymać zasiewy na okres po Świętym Janie.

tak z własnego doświadczenia.
Parę lat temu siałem jęczmień 1 maja ( tak dostałem pole) i plon był większy od tego sianego na początku kwietnia. decydował rozkład opadów
Także panie i panowie pożyjemy -zobaczymy kto lepiej wyjdzie

Idąc tym tropem muszę stwierdzić: a ja dwa lata temu zasiałem pszenice jarą, po wymarzniętym rzepakui dała najlepsza 8,6t z ha dziwne nie? a jeszcze dziwniejsze, że rok wcześniej ozima dała niecałe 7t czy to znaczy, że mam siać jara? heheh

Jęczmien zasiany 13 marca, pierwsi we wsi siali 11.
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 20:10 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
U mnie wszystko jare już posiane, ze względu na zaprawianie Baytanem na razie idzie w korzeń, na wierzch wyjdzie w przyszłym tygodniu.

No to u mnie jeszcze większe cuda się dzieją.
Nie zaprawiałem Baytanem - kilka ładnych zł w kieszeni, a mój też idzie w korzeń, na wierzch się nie spieszy. Przypadek?

Przy tak wczesnym siewie, najważniejsze jest aby zabezpieczyć siewkę przed zgorzelami,którym sprzyjają długie wschody, w efekcie niskich temperatur gleby.
Można to zrobić znacznie taniej niż wspomnianą zaprawą, która ni jak nie powoduje znacznego ukorzeniania się siewki, a jedynie odpływ gotówki.

@lanz buldog - walka z wiatrakami, każdy ma swoje prawdy i nie ma co się spierać, ja sieje jeczmień browarny już ładnych kilka lat i wiem, że czekając na datę w kalendarzu nie zebrałbym plonu towarowego, co i tak nie jest łatwe z polskim przebiegiem pogody. Pozdro i wytrwałości.

PS. W zeszłym roku zasialiśmy jęczmień 6 marca, po czym jak wiadomo nastała ciężka zima - plon idealny ze średnią z całego gospodarstwa.
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 19:58 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lanz buldog"]"Parę lat temu siałem jęczmień 1 maja ( tak dostałem pole) i plon był większy od tego sianego na początku kwietnia. decydował rozkład opadów "
Zapytam z ciekawości.
Jesli dostaleś pole 1 maja , to skąd u licha możesz wiedzieć jak plonowałby na tym samym polu, w identycznych warunkach glebowych i tej samej zasobnosci jęczmień zasiany w połowie marca , skoro go tam nie było.[/quote
A Ty skąd wiesz jakby plonował u Ciebie gdybyś zasiał pod koniec kwietnia ?
ale ja nie mam żadnych obaw o to że jeszcze ktoś nie posiał jęczmienia w przeciwieństwie do Ciebie. Równie dobrze mogłeś zasiać ten jęczmień na początku lutego bo były takie warunki, także rób jak uważasz , ale nie wypominaj innym że nie zrobili jeszcze tego co TY . pozdrawiam
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 19:26 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Parę lat temu siałem jęczmień 1 maja ( tak dostałem pole) i plon był większy od tego sianego na początku kwietnia. decydował rozkład opadów "
Zapytam z ciekawości.
Jesli dostaleś pole 1 maja , to skąd u licha możesz wiedzieć jak plonowałby na tym samym polu, w identycznych warunkach glebowych i tej samej zasobnosci jęczmień zasiany w połowie marca , skoro go tam nie było.
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 18:20 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
Jęczmien jary wytrzymuje okresowe obniżenie temp do -12 st C ( prof A . Słaboński -" J.Jary i Ozimy" ) .O prawdziwości tej tezy świadczą samosiewy jeczmienia jarego , zasiedlającego rzepak ozimy , które o dziwo -wegetują do dzisiaj , mając bagaż w postaci grudnia, stycznia bądz lutego.
Nie wyobrażam sobie sytuacji zwlekania z zasiewem , gdy powodem nie jest brak możliwościi wjazdu w pole z uwagi na zalegający śnieg , lub zbyt mokrą glebę , lecz wyimaginowana data , która ten siew sankcjonuje.
jesli więc istnieje obawa o siarczyste mrozy w kwietniu , to warto rozwazyć czy aby ryzyko ulewnych deszczy świętojanskich nie jest na terenie Polski podobne lub wyższe i wstrzymać zasiewy na okres po Świętym Janie.

tak z własnego doświadczenia.
Parę lat temu siałem jęczmień 1 maja ( tak dostałem pole) i plon był większy od tego sianego na początku kwietnia. decydował rozkład opadów
Także panie i panowie pożyjemy -zobaczymy kto lepiej wyjdzie
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:10 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie ze 2 lata temu była plaga owsa w rzepaku,
przezimował całą zimę choć był wyrośnięty w kolano,
na szczęście nie będę w tym roku siał jarych, lecz jeśli bym miał to już by były posiane
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 15:33 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
krzysiekziolo

PostWysłany: 14:16 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że region regionowi nierówny. Jestem z okolic Torunia, u mnie nieliczni posieli jare jak do tej pory. Teraz po deszczach jak się rozpogodzi to z pewnością wyjadą z siewnikami i ja też. Trochę mnie rozbawiło, że w telewizji twierdzą, że skoro już teraz sieją to żniwa będą w czerwcu. Tego jeszcze nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ros1986

PostWysłany: 14:06 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem z okolic Płocka, owies to niektórzy tylko zasiali jęczmień u nas 10 kwietnia. jak widzę koledzy że już jare posialiście to pewnie kukurydza ma już u was 3 liście? Wink ale zgadza się: region regionowi nie równy. pozdrawiam
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 13:35 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100 km robi sporą różnicę między naszymi regionami. U Ciebie gdzieś tydzień wcześniej wszyscy wyjeżdżają - tak wynika z moich obserwacji. U mnie dosłownie jednostki posiały owies ale tylko słyszałem bo osobiście nigdzie nie widziałem zasianego jarego.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 13:04 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozujemy zobaczymy kto ma racje. U mnie wszystko jare już posiane, ze względu na zaprawianie Baytanem na razie idzie w korzeń, na wierzch wyjdzie w przyszłym tygodniu.
Widocznie jestem nienormalny Shocked
"obserwuj pogodę mając nadzieję że tym co zasiali wcześniej wymarznie , wygnije bądz wypali susza." - nawet wrogom tak nie życzę, ale to typowe zachowanie Kalego. Bez komentarza.
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 08:52 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest coś takiego jak sezon wegetacyjny i jego długość różni się w zależności od regionu kraju nawet 40 dni różnicy. U mnie na przykład nocami pada śnieg, no i co? Nieraz oszołomy przesiewały owies posiany w połowie marca. O jęczmieniu jarym w marcu nikt normalny nie myśli.
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 23:24 Pon 17 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
Tobie również polecam wstrzymywanie się z zasiewem w oczekiwaniu na nadejście siarczystych mrozów .
A jak uczy historia takie obniżenie temperatury corocznie niszczy zasiewy wykonane przed 15 maja , stąd masz jeszcze 2 miesiące by zmniejszyć ryzyko.
Przez ten czas skwapliwie obserwuj pogodę mając nadzieję że tym co zasiali wcześniej wymarznie , wygnije bądz wypali susza.
życzę powodzenia i obfitych plonów.

Dobrze powiedziane kolego poczekaj 2 miesiące Very Happy .Ja też posiałem znaczną część jarych i czekam na wschody Wink
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 13:23 Pon 17 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tobie również polecam wstrzymywanie się z zasiewem w oczekiwaniu na nadejście siarczystych mrozów .
A jak uczy historia takie obniżenie temperatury corocznie niszczy zasiewy wykonane przed 15 maja , stąd masz jeszcze 2 miesiące by zmniejszyć ryzyko.
Przez ten czas skwapliwie obserwuj pogodę mając nadzieję że tym co zasiali wcześniej wymarznie , wygnije bądz wypali susza.
życzę powodzenia i obfitych plonów.
Powrót do góry
krzysiekziolo

PostWysłany: 12:21 Pon 17 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz tylko czekaj na mróz. Moim zdaniem trochę za wcześnie, ale teraz pada i może to dobrze bo by korciło siać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lanz buldog

PostWysłany: 09:36 Pon 17 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy siejemy? Moj juz wschodzi , posiany 1.03.
Powrót do góry
ros1986

PostWysłany: 19:51 Nie 16 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siejecie już?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 5 z 27

Skocz do: