Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, ile kilogramów mocznika dac na 1 ha i ile kilogramow siarczanu magnezu na pszenice w fazie krzewienia?, zuzywam 300 litrów wody na 1 ha i czy można to mieszac z ekolistem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadro mocznika (myśle że możesz nawe 2 wiadra dać ale nigdy tyle nie dawałem ) 5-7kg na 300 litrów siarczanu magnezu jednowodnego tego 7 wodnego nawet do 10kg + ekolist spokojnie morzesz mieszać dowal sobie jeszczem olibenit jak nie jest drogi pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno z tolurexem mozna mieszać siarczan magnezu i mocznik? ile dać na tą wiosne 1,5l/2l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem i okolcznych rolników,oprtski mocznikiem to wspomnienie ,robiłem to w latach 80-tych i tylko maszyny poniszczyłem.

 

możesz nieco rozwinąć swoją wypowiedź...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawozimy doglebowo oczywiście nie mówie że odżywek nie ctosuje ale mocznik to co innego czasem bywało tak że znosił wiatr i się nakładało to samo skraje , dawałem z cherbicydami , fungicydami itd. teras wcale dosłownie wcale mocznika nie stosuje. w opryskach przez tilka lat straciłem chłodnice wyleciełu te cieńkie plasterki ciągnik rdzewiał opryskiwacz terz,teraz wcześnie saletra i plony O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBUŚ siejesz pszenicę 110-150 kg na jakiej ziemi i po czym ,ja sieje130-150 kg. w tym roku mam 350szt./m2 po rzepaku 3b-4a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja odżywka dolistna w fazie krzewienie to na 300l wody na ha:

20kg mocznika , 5kg siarczanu magnezu (siedmiowodny) , 2l ekolist micro Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,stosował ktoś z was może mocznik pod agregat pod pszenicę jarą ?,czy może lepiej saletra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być mocznik jak najbardziej dłużej się rozkłada i jak pszeniczka ruszy to będzie akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za opryskiwacze co rdzewieją po moczniku...a ja jade RSM opryskiwaczem z Pilmetu 1618...i nie rdzewieje...A RSM to dopiero cholerstwo zrzera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też jest z pilmetu i nprawde mu się polepszyło pompa nie szczka i za każdym razem tylesamo wody wychodzi a wtedy zależało to od stężenia mocznika ARTRONAS a traktor nie rdzewieje Ci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy macie za opryskiwacze co rdzewieją po moczniku...a ja jade RSM opryskiwaczem z Pilmetu 1618...i nie rdzewieje...A RSM to dopiero cholerstwo zrzera...

Oj to co ty masz za mocznik jak nie wyłazi po nim rdza na metalowych częściach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mycie myciem ale szasem jest noc a noc ma swoją moc , mocznik robi swoje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KUBUŚ siejesz pszenicę 110-150 kg na jakiej ziemi i po czym ,ja sieje130-150 kg. w tym roku mam 350szt./m2 po rzepaku 3b-4a.

 

skąd wziąłeś te 110-150 kg ?

sieje ok. 170 kg/h. obecnie odmiana Tulsa, klasa 3 i 4, w tym roku większość po jęczmieniu jarym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kubuś

 

To zależy jaką siejesz odmiane i czy masz kwalifikowany materiał siewny czy swoje ziarno. Ja sieje TUAREGO 110 kg/ha ,bo w tamtym roku go posiałem 130 kg/ha to był za gęsty, Cubusa 150 kg/ha ,no i pszenica rośnie umnie tylko po rzepaku , do tego im wcześniej siejesz tym rzadziej i tak dalej .

 

Odmiana Tulsa, rok temu brana z centrali.

Myślę zasiać ok. 170-180 kg/h, taka podobno jest norma dla niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jesień jak pisałem wysiałem 110 kg na ha,pod koniec września pole po rzepaku bo tylko pszenice sieje po rzepaku...Tuareg jako odmiana ma najlepsze krzewienie i długie korzenie co pozwala mu lepiej zność szusze...moze ziarno nie jest duze ale za to plon juz bardzo duzy ;],fajnie wygląda bo nawet przed nawozeniem jest czarny ...al jak go nawozisz azotem to jest wybitnie "czarny" niektórzy sie mie pytali co ja dawałem pod tą pszenice ze taka "czarna"...plon 10 ton...Coś jeszcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bo brało mnie na tulse ale w minikowie mieli i nie ciekawie wyglądała,może sprubuje tuarego bo moje ziemie niby dobre ale mozajkowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulse którą siałem jesienią nabyłem od sąsiada, który w ubiegłym roku nabył ją w centrali. z 1,30 ha. zebrał ok. 12 ton (po kukurydzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...