Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaro8030, jak byś był taki życzliwy to czemu nie. Ja tym nie pogardze

 

A może jeszcze zapakowwac?

 

Chyba bardziej opłaca się tym w piecu palic niż sprzdawać "za darmo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

rafal1981, u nas zbołe już jest po 400zł. Tak że niewiem kto ci to kupi

DLATEGO W PIECU PALE CALKIEM DOBRZE SIE PALI I TANSZE OD WEGLA

 

Kolego widzę że piszesz posty z włączonym caps lockiem więc podejrzewam że klawiatura ci się zepsuła albo zacięła. Spróbuj rozkręcić i wytrzepać okruszki z chipsów i paluszków. Może akurat będzie dobrze - Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki nawóz dac na pierwsza dawke pod pszenzyto? mam mocznik i salterzak i chce w 2 dawkach dac ktory jako pierwszy bedzie bardziej efektywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wysiać w momencie ruszenia wegetacji.Stosowanie azotu wczesniej przy wysokiej jego cenie ,a dużym prawdopodobieństwie bardzo niskich cen na zboża po żniwach jest nieracjonalne.Doświadczenia do opisu których mam dostęp wykazują że pomiędzy stosowaniem azotu 5 III a 30III średnia różnica w wydajności sięga ok.0,5q/ha ,opózniając 1 dawkę do 5. 04 możemy liczyć na spadek plonu ok 1-1,5q/ha.Przekładając to na pieniądze strata sięga od ok 20 do 60 zł.Jesli uwzględnimy straty poniesione przez wymywanie wczesnie zasianego nawozu oraz większy koszt wysiewu wcześniejszego spowodowany warunkami glebowymi ,to okaże sie że nie warto sie spieszyć.Ale każdy niech robi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel Ty chyba masz zboża sine na wodzie bo ciągle ci coś wymywa.

Na zamarzniętej ziemi ciągnik ma lżej niż na wilgotnej więc koszty są niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel prezentuje słowo pisane dodatkowo niesponsorowane okroszone ekonomiką, czego nie neguje oczywiscie! A my (przynajmniej ja) doswiadczenia, w moim przypadku dodatkowo niewieloletnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałem w "prezencie" 2ha zaperzonego i zakwaszonego pola posiałem wapno defekacyjne ok 4t/ha, potalerzowałem,dzisiaj zaorałem i planuję w sobotę zasiać tam pszenżyto jare.Zastanawiam się ,czy nawożenie w ilości 2q lubofoski i 2q saletry pod korzeń to dobry pomysł i czy apyros w dawce 26,5g zda egzamin w tym zbożu. Z góry dziękuję za sugestie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apyros polecam, może nie zwalczy perzu tak jak roundup ale jest bardzo skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubofoski może być trochę za mało ale rozumiem wariant ekonomiczny, a zamiast saletry daj saletrzaku myślę że będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J bym ci radził dać przynajmniej 3q lubofoskiej i zamiast saletry wystarczy 1q mocznika i potem przed wykłoszeniem dasz 1q saletrę i będzie lepiej a saletra pod korzeń sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bookovsky

zależy kiedy dałeś wapno - jeśli teraz to większe dawki nawozów nie mają sensu - za dużo fosforu zostanie związane z wapniem (uwsteczni się). Najpierw pobierz próbki potem daj te 2q lubofoski, z reguły fosforu jest więcej, więc potas uzupełnisz solą pogłównie, ale oczywiście jak najszybciej jak się da. I tak plonu rewelacyjnego nie będzie, więc trać jak najmniej.

Apyros jest ok.

Inna opcja - jeśli w pole warto inwestować (wiesz że będziesz miał na dłużej) - zasiej gorczycę lub o ile masz dużo rzepaku łubin. W nim zwalczysz relatywnie tanio, a na pewno lepiej perz, jak wyidzie to zbierzesz, jak nie to zaorasz, zgarniesz dopłatę, a ładnie przygotujesz pole pod przyszłe uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy i czym pryskac pszenzyto na dwuliscienne glownie na chaber? i takie pytanie poza tematem to chce wziac doplate rolnosrodowiskowa od poplonow mam ulozyc na 5 lat plan zasiewow i chcialbym w ten sposob znacznie polepszyc zyznosc gleby wiec jakie rosliny i w jakiej kolejnosci polecacie? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang sobie poradzi tylko musisz uważać na temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.Wapno dawałem teraz i lubofoskę też .Kupiłem od kolegi pszenżyto "legallo" albo 'lamello" .Powiedział mi ,żeby zasiać go ok 2,5q/ha i wydaje mi się , ze to trochę za dużo.Powiedział mi również ,że sypnęło mu ponad 4t w zeszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Italian

jeśli nie siejesz kukurydzy to dobrze się zastanów nad wejściem w poplony. Mi i kilku innym już bokiem wychodzi - spadek plonu jest za duży do korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku Sz jaki spadek plonu, robisz orkę głęboką i siejesz ok 30 września gorczyce ok 4kg/ha i do wiosny śladu po niej nie ma i wchodziśz normalnie z uprawą i siewem jarych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego roku nie sieję jarych bo co roku mamy suszę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...mi to i tak bez wiekszej roznicy co sieje chce sobie poprawic glebe wiec na 5 lat generalnie bede zmianowal lubin facellie groch i rzepak jary...co sie zbierze to sie zbierze doplata bedzie (ok 500zl do ha ) i tak mysle ze lepiej na tym wyjde niz na zbozu przy obecnych cenach ...no i wiadomo lubin groch facelia poprawiaja glebe a dostalem po wujach zaniedbana troche i chcialbym przez te 5 lat troche ja poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...