Skocz do zawartości
luk

Dobry Paszowóz

Rekomendowane odpowiedzi

tzn...miło by bylo zebys napisał jaki konkretnie model uzytkujesz, jak długo, przy jakim stadzie i ilu konnym ciągnikiem agregujesz.

 

ja mam RMH, radzę pomyśleć nad tym wozem, bo wszyscy to mają najlepsze wozy. Pomyśl, pojedź i zobacz jak pracuje, a się przekonasz. Sam mósisz zobaczyć kilka wozów, i to wszystko. Zrób tak jak ja, czyli pojeździj i pooglądaj, a wtedy sam sobie wóz wybierzesz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ze tak wtrace w temat co jest nie tak z tymi malymi 5m3 ze sano ze jest na nie sporo zlego zdania? czy sa awaryjne czy kiepsko mieszaja ? b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy użytkuje ktoś wóz sano mni 5m ? interesują mnie wszystkie opinie te zasłyszane też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy użytkuje ktoś wóz sano mni 5m ? interesują mnie wszystkie opinie te zasłyszane też

ZASŁYSZANE - Sano to nie wóz, tylko namiastka, a 5 metrów niestety to za mała pojemność do balota. Sprawdzi się jako-tako przy wrzucanej widłami (Turem lub ręcznie) porcjach sianokiszonki i dodanej kukurydzy w stadzie nie większym niż 30 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co sądzicie o wozie z poziomymi ślimakami np.Strautmann Multimix 700 (mam niski wjazd do obory i wjadę tylko 60tką z kabiną) jak one sobie radzą z balotami sianokiszonki czy ktoś może pracuje takim paszowozem.Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję takiego wozu, o takich wymiarach, czy jest coś innego godnego polecenia?

Jednym metrem sześciennym pojemności wozu wykarmisz (raz dziennie) 6 do 8 sztuk krów. Prosto licząc - 5x6=30, 5x8=40. Srednio - 35 sztuk. Biorąc pod uwagę małą pojemnośc wozu 5m udusisz się z balotem - wrzucisz balota 1,2 na 1,2 metra, z małej szklanki wywali ci 1/3 na ziemię, a potem i tak nie masz miejsca na dosypanie kukurydzy. 5m to jedynie tak jak napisałem - powolutku dorzucać kiszonki z pryzmy, albo porcjami widłami rozwiniętego balota. Do przemyslenia jest kupno piły do balotów i dawanie po połowie. Tak czy siak - kiepsko to widzę, pocięcie balota + umieszanie paszowozu + delikatne dosypywanie kukurydzy, żeby się nie wysypała i to wszystko na stado 30-35 sztuk, to kupa czasu (pewnie z 40 minut z zadaniem paszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Co sądzicie o wozie z poziomymi ślimakami np.Strautmann Multimix 700 (mam niski wjazd do obory i wjadę tylko 60tką z kabiną) jak one sobie radzą z balotami sianokiszonki czy ktoś może pracuje takim paszowozem.Proszę o opinie.

 

Baloty nie do poziomych slimaków. Siadają maksymalnie łożyska i łańcuchy. Mam znajomego co wrzuca najpierw kukurydzę, zakrywa ślimaki, a potem balota daje, ale po mojemu to męczy tylko paszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dawkę by wchodziło: pół beli sianokiszonki z traw, pół beli z lucerny i krokodyl kukurydzy szerokości 1,4m, z przygotowaniem połowy beli nie ma problemu zajmuje to dwie minuty pracy siekierą fiskarsa, reszte wóz powinien zrobić. będzie co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w dawkę by wchodziło: pół beli sianokiszonki z traw, pół beli z lucerny i krokodyl kukurydzy szerokości 1,4m, z przygotowaniem połowy beli nie ma problemu zajmuje to dwie minuty pracy siekierą fiskarsa, reszte wóz powinien zrobić. będzie co z tego?

1. Według mnie Sano jest kiepsko wykonanym wozem paszowym, ale...

2. Jeśli nic ponad 5m cię nie interesuje lub nie wejdzie do obory, no to jestes skazany na tak maly woz.

3. Według mnie dawka którą proponujesz ma w sobie deko za mało kukurydzy, ale być może podzieliłeś sobie posiadane zasoby pasz i tak ci wyszło, że średnio na jeden dzień dysponujesz taką dawką i nie masz wyjścia.

4. O konkretny skład TMR pytaj w firmie z której bierzesz premiksy - tak się najczęściej znają na żywieniu. Niestety licz się z tym, że jak ci doradzą, to będa oczekiwać że będziesz sie u nich zaopatrywał w premiksy na stałe i na zawsze.

Dlatego właśnie jestem szczególnie zrażony do Sano, bo dają dobre doradztwo i niezłe premiksy, jak by tego pazerniakom było mało, wciskają jeszcze swoje kiepskie wozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sano 5m od 3 miesięcy i wcale tak tragicznie to nie wygląda jak opisywałeś. Wóz rozdrabnia całą belę bo ma nóż pionowy, kręci go wprawdzie mtz82 ale przez wałek 1000 obr i tylko na 800 obr silnika więc paliwa idzie mniej jak przy c-360. Robię w nim po 2000kg co jest sporą ilością w porównaniu do pojemniejszych wozów. Czasowo też jest ok. ledwie się wyrabiam z dowożeniem komponentów, ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o zakupie używanego wozu paszowego? Jakie elementy mogą się szybko eksploatować i czy drogie są ich naprawy?

Konkretniej to szukam wozu paszowego 8-10 m3 za jakieś 30 tyś zł. Myślicie że warto kupić używkę czy lepiej dołożyć te 40 tys i kupić nowy?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA KTOŚ DOSTĘP DO PRZYKŁADOWYCH DAWEK TMR I JESZCZE JEDNO ILE OPASÓW PPRZELICZENOWO NA 1 HA KUKURYDZY I 1 HA ŁĄKI TRZEBA MIEĆ ŻEBY BYŁO CO IM DAĆ JEŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co odkładam zakup do przyszłego sezonu, ale chyba jednak zdecyduję się na nowy sprzęt mam nadzieję że sprzęt szybko się zwróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra decyzja, też planuje wozek na przyszly sezon, mysle ze lepiej troche wieecej wydac na nowego ale posluzy duzo dłużej no i wiesz co masz, pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie. Wóz paszowy da radę rozdrobnić belę sianokiszonki 1,2x1,7 i przy tym prasa nie ma noży i trawa jest cała, nie pocięta. Bo mamy zamiar kupić wózek ale jak mają jaja wyjść że się nie nadaje to może najpierw rotor do prasy?? To samo tyczy się kiszonki z silosu, zbierająca też bez noży i trawa jest długa, nie będzie to dusiło traktora i owijało się na nożach w wozie paszowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem wozu paszowego, dla stada ok 60 krów. Co sądzicie o wozach paszowych Keenan oraz Strautmann poj 12m. Zastanawiam się również nad wozem Sano, dodam ze wymiary korytarza to 2.5x2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSIADAM PASZOWÓZ FIRMY CERNIN 7M TOTALNY ZŁOM,UŻYTKUJE GO TRZY LATA I WYMIENIŁEM JUŻ DRUGI KOMPLET NOŻY, ŚLIMAK GNIE SIĘ JAK MARCHEW,KOCIOŁ JUŻ PĘKA A BALOTA POTRAFI KRĘCIĆ 2 GODZINY.OSTRZEGAM WSZYSTKICH ,KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ WOZY FIRMY CERNIN TO TOTALNY ZŁOM INIE DOPROSZĄ SIĘ SERWISU DO JAKIEJKOLWIEK NAPRAWY.ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA TEGO "CUDA" W CZASIE PRACY W MOIM GOSPODARSTWIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trafiłeś na bubla bo u mnie jeden krowiaż ma z 5 lat i nie słyszałem żeby narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA FIRMA NIE PRODUKUJE RAZ LEPSZYCH RAZ GORSZYCH WOZÓW CERNIN NIE MA POJĘCIA O PRODUKCJI WOZÓW PASZOWYCH,DLA PORÓWNANIA PRZEZ TYDZIEŃ PRACOWAŁEM RMH I MIESZAŁ BEZ ZARZUTU 15MIN.I TMR ZROBIONY TO SAMO BYŁO Z KUHNEM,PRZY NICH MÓJ CERNIN TO ZŁOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja od pół roku mieszam rmh mixell 12v i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony w porównaniu do sgariboldi, z poziomym ślimakiem, który posiada mój sąsiad muszę powiedzieć, że mieszam niemal dwa razy szybciej. Dwa baloty i pół tony kukurydzy zajmuje mi ok 35 minut. Natomiast jeden balot i półtorej tony qq to kwestia ok 25 minut. Chętnie odpowiem na inne pytania, także na pm bądź telefonicznie, zapytajcie o numer. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja mam paszowóz euromilk i mogę powiedzieć że jakość wykonania i mieszania jest porównywalna do zachodnich wozów przy dużo niższej cenie. FXL800 bo taki mam od czerwca spokojnie wystarczy na moje 60 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...