Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To jest prawdziwy tuning ciągnika

 

Tylko po tym tuningu ten ciagnik dlugo nie pochodzi jak tak kopci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam zetora 10111 z turbo (to samo co ursus 912 z turbo) nie wiem czy da się zamontować ładowacz czołowy czy turbina nnie będzie przeszkadzać czy ktoś ma tak zrobione?????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkrec przewod ktory idzie od pompy do podnosnika jak sie nie myle klucz27 i zapal na chwile ciagnik jak pojdzie olej to znaczy ze pompa ok lub zapowietrzona była.
jak ci sie hydraulika moze zapowietrzyc?????? Kolego nizej to jest wina rozdzielacza, ktores zawory sie nie otwieraja, ja mialem to samo i tez mi teraz dziala, a jezeli slychac pompe to znaczy ze jest ok, na wszelki wypadek wymien filtry od hydrauliki i bedzie smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotru$ nie dziw się tak w ursusach cięższych przy małym stanie oleju lub słabnącej pompie to dosyć częste jest zjawisko zapowietrzenia się układu i wtedy postępuje się dokładnie tak jak pisze matii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z 1014, przestał działać podnośnik i złącza hydrauliczne, tak jakby pompa olejowa przestała się kręcic, dźwignia od włączania pompy działa, zazębia się. To juz drugi raz taki przypadek, miesiąc temu też tak miałem, podejrzewałem obrobienie frezu na pompie, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samo się naprawiło i działało do dzisiaj. Co to może byc?

Przyczyną awarii była wyjechana pompa hydr, która prawdopodobnie się zapowietrzyła i nie miała siły zaciagnąć oleju, po wymianie na nową wyczyszczeniu filtrów wszystko śmiga idealnie. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panownie spotkaliście się z czymś takim:

Ciągnik rocznik 86 w dowodzie rejestracyjnym widnieje jako 904, na tabliczce informacyjnej jako 914.

Numer pojazdu (ten który znajduje się na tylnej części korpusu) zgadza się z tym co jest w dowodzie rejestrscyjnym oraz z tym co jest na tabliczce inf.

 

I mam pytanko czy te ciągniki tak były oznakowywane czy może kryje się tu jakiś przekręt?

 

Dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem może bląd jest w dowodzie. Kiedyś w dowodzie od mojego jelcza sie walneli jelcz325 rocznik 1989 a data 1 rejestracji byla 1975.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten ciagnik byl sprzedany zagranica i sprowadzony pozniej z powrotem? Czasami Ursusy sprzedawane zagranica byly tak oznaczane np. 1604 byl tak oznaczany na eksport jeszcze w latach 90-tych. Jesli rocznik Ci sie zgadza to musi to byc 914. Moze urzad komunikacji Ci wyjasni skad roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panownie spotkaliście się z czymś takim:

Ciągnik rocznik 86 w dowodzie rejestracyjnym widnieje jako 904, na tabliczce informacyjnej jako 914.

Numer pojazdu (ten który znajduje się na tylnej części korpusu) zgadza się z tym co jest w dowodzie rejestrscyjnym oraz z tym co jest na tabliczce inf.

 

I mam pytanko czy te ciągniki tak były oznakowywane czy może kryje się tu jakiś przekręt?

 

Dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam.

Zobacz po silniku 904 różni sie od 914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie:

Jak odpalam 914 podnośnik podnosi, poruszając wajchą nie reaguje.

Ramiona dochodzą do samej podłogi i nie wiem czy czasem by jej nie wyrwały.

Jaka może być tego przyczyna?

 

Dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zacięty rozdzielacz (wpadł brud lub kawałek metalu) zdejmij podnośnik i przeczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie:

Jak odpalam 914 podnośnik podnosi, poruszając wajchą nie reaguje.

Ramiona dochodzą do samej podłogi i nie wiem czy czasem by jej nie wyrwały.

Jaka może być tego przyczyna?

 

Dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam.

tak jak pisza koledzy zaciął ci sie rozdzielacz wez odkreć przewod zlewowy ten z tyłu ciągnika,do niego jest podłaczony siłownik pomocniczy i przez ten otwor długim srubokrętem stuknij w dzwigienkę od rozdzielacza a druga osoba niech rusza dzwignia sterowania podnosnikiem w kabinie.Pozwoli ci to zaoszczendzić czasu na demontaz podnosnika.Po tym zabiegu proponuje wymienic olej w skrzyni i załozyć filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da zdjecie całego podnosnika? Przecierz opiłki i brud znajdują sie w oleju ktory notabene musi wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie

Rozebrałem przeczyściłem olej wymieniłem i narazie działa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to tam nic szczególnego nie zauważyłem.

Ale mam kolejny problem

Ładnie podnosił i opuszczał jak nic nie było podpięte.

Pod ciężarem podniósł i niechce opuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozdzielacz był przemyty.

Ale teraz jest wstawiony po regeneracji a oprócz tego zostały wymienione widełki które ponoc maja za zadanie rozłączać pompę (były złamane)

Pomógł mi znajomy mechanik.

I teraz wydaje się że jest OK

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie odnosnie podnosnika w moim ursusie 1002, podnosnik mi tak drga, i jak jest obciażny to opada troche ale jak sie da gazu to sie podnosi, dzisaj szybe tylną wybiłem bo mam podczepiony chwytak do rolek i jak wypuszcze rolke to mi podosi wtedy a dżwignią od podnoszenia nie ruszam i to tak samo jakoś. trzy lata temu mi sie zacioł rozdzielacz i aż mi ciagnik przystawał ograniczniki popękały, wtedy wyczyścłem i działa ale wraz tak robił ze podosił jak miał lżej i opadał jak sie gaz puści. czy to jest wina rozdzielacza ale nie wiem co mu to zrobiś zeby tak nie robił. jak by ktoś wiedział to bym bardzo wdzięczny był bo mnie to denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam pytanko

Przy 914 coś się dzieje z WOM, w kosiarce daje sobię radę ale w prasie staje.

Czy jest tam jakaś regulacja siły obrotu, czy trzeba wybebeszać skrzynię pośrednią?

 

Dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...