Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:23 Czw 17 Kwi 2014

Ciągniki Ursus
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 149, 150, 151  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebastian

PostWysłany: 20:37 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sprobuj na www.patrz.pl sprobuj moze wejdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rolnik spod krakowa
Gość

PostWysłany: 20:31 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
rolnik spod krak napisał:
Sprawdząłem to i moja poczta wysyław załączniku tylko filmiki do 10 mega i to jest problem.Może ktoś się orientuje czy nie ma jakiegoś programu do obróbki filmów i ich zmniejszania Confused ?

a masz nagrywarke na kompie Question Question jesli tak to wzuc na plytke i wysli poczta

/edit1 Evil or Very Mad
do mnie znaczy sie a ja albo sprubuj na www.patrz.pl i tam wzuc oki Very Happy sprobuj

/edit2 Evil or Very Mad
a masz moze gg Question jesli tak to podaj nr to pogadamy szczegulowo

Nie mam gg bo jeszcze nie mam internetu w domu i chodzę do kafejki ale za jakiś miesiąc to mi zrobią internet w domu to pogadamy Dobra? Wink
Powrót do góry
Sebastian

PostWysłany: 20:30 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnik spod krak napisał:
Sprawdząłem to i moja poczta wysyław załączniku tylko filmiki do 10 mega i to jest problem.Może ktoś się orientuje czy nie ma jakiegoś programu do obróbki filmów i ich zmniejszania Confused ?

a masz nagrywarke na kompie Question Question jesli tak to wzuc na plytke i wysli poczta

/edit1 Evil or Very Mad
do mnie znaczy sie a ja albo sprubuj na www.patrz.pl i tam wzuc oki Very Happy sprobuj

/edit2 Evil or Very Mad
a masz moze gg Question jesli tak to podaj nr to pogadamy szczegulowo
Powrót do góry
rolnik spod krak
Gość

PostWysłany: 20:22 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
to moze masz poczte Question Question jesli tak to przesli do mnie a ja moge jesli chcesz wzucic to tu Smile oki wysli mi nawetr ten film z zasiada fortera (mozesz mu nawqet nie mowic nie ujcza to oczy innych oprocz moich) Very Happy moj e-mail to sebastian_92@wp.pl

Powrót do góry
Sebastian

PostWysłany: 20:04 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze masz poczte Question Question jesli tak to przesli do mnie a ja moge jesli chcesz wzucic to tu Smile oki wysli mi nawetr ten film z zasiada fortera (mozesz mu nawqet nie mowic nie ujcza to oczy innych oprocz moich) Very Happy moj e-mail to sebastian_92@wp.pl
Powrót do góry
rolnik spod krakowa
Gość

PostWysłany: 19:54 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yacenty napisał:
z tego co gdzies tam wyczytalem to srednio 25km na skibe, ale bardzo duzo zalezy od pluga i warunków w jakich ma pracowac Smile

jedże ursusem 5714 z obrotowym ibisem na 3 skiby i swietnie sobie z tym plugiem radzi. Jakby mi ktos powiedzial jak to zrobic to moge umiescic na jakims serwerze filmiki robione kamera cyfrowa, doskonalej jakosci i przez to bardzo duze objetosciowo, Sad jak zmniejszyc rozmiar filmikow??
Mam filmiki:
1.z orki moim 5714 na 3 skiby obracalne, 2) z orki moim 1224 na 4 skiby obracalne, 3) wyczyny mojego kuzyna moim 330 Very Happy
Jeśli sąsiad się zgodzi to mogę też umieścić filmik z orki jego 110 konną forterką na 4 skiby ibis, widac na nim ze ten ciagnik jest za lekki do tego pluga.
Nie wiem jak zetor mógł wyprodukować tak lekki ciągnik o mocy 110 koni Shocked Waga tej maszyny ze standardowymi obciaznikami wynosi 4300 kg, więc forterka typu jedynastka jest naprawdę lekka!!!! Ciągnik ten z powodu sporej maski wydaje sie ciezki ale jest bardzo lekki bo bez obciaznikow wazy tylko 3900 kg. Skutek jest taki ze forterka 11441?(nie wiem czy dobry symbol) bardzo sie ślizga z ibisem na 4 skiby w ciezkiej ziemi i trzeba orac na 3 skiby ciagnikiem 110 konnym Shocked
Sąsaid obciązył więc swoją forterkę 11441 lejąc wodę w tylne koła,a ponieważ przód mu szedł do góry to więc wział sporo ziemi w łyżkę od tura. Efekt był taki że po 2lub 3 dniach takiej orki 11441 padł, bo siadła mu skrzynia i powershift. Ciągnik był na gwarancji ale nie chcieli mu tego uznać bo niby że on zawinił bo nie powinien ciągnika dociążać Shocked ale co miał zrobić kiedy ten ciągnik jest naprawdę bardzo lekki Sad Teraz jest o to sprawa w sądzie.
Jeśli się sąsiad zgodzi to mogę wrzucić filmi jak ciągnę jego "Piękną" i "doskonałą" forterkę moim "Brzydalskim" i "złomiastym" ursusem 5714 Very Happy Tylko na ten filmik to może się nie zgodzić bo jego twarz tam widać i pewnie nie będzie chciał aby cała Polska się z niego śmiała.
WSZYSTKIE filmiki o których mówię są doskonałej jakości i z dźwiękiem i przez to najmniejszy z nich ma 80 megabajtów. ostrzegam są długie Very Happy Aha nie mam neta w domu i korzystam z kawiarenki, wieć nie chce aby to ściąganie na serwer trwało parę godzin.
Ma ktoś pomysł jak to zrobić? Very Happy
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:23 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super możesz na
groow@wp.pl
Jak by to powiedziała moja narzeczona" jesteśśśśśśśśśśśśśśś kochanyyyyyyyyyyyyy".
Wielkie dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tdk

PostWysłany: 17:20 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>> Grześ << podam Ci na pm wszystko co trzeba Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 17:16 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście sorry że Cię nękałem. Very Happy
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 17:12 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ, to nie ja Ci podawałem tylko tdk. Smile
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:03 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do DOMINATOR: pamiętaksz kilka stron wcześniej pisaliśmy o przyspieszeniu mojej 914. Dałeś mi numery katalogowe możesz mi napisać z jakiego katalogu one są od ursusa czy zetorka. Zawiozłem dziś do mechanika i gadałem z nim. Nie robił jeszcze tego jak dam mu dokładniejsze namiary to mówił że nie ma problemu. Może wiesz gdzie zdobyć taki katalog albo chociaż stronę z tego katalogu z tymi częściami..
Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 13:28 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOMINATOR napisał:
Oj ycenty, chyba źle wyczytałeś do 4-skibowego pługa obrotowego średnio trzeba 130km.

Skrzynia 3-biegowa o wiele szybciej się wysypie w Ursusie 1634 niż w ZTS'ie 16245.

pisalem srednio i ze duzo zalezy od pluga,
w tescie TopAgrar ciagniki 95km smigaja z 4,
ale nawet na stronie Uni-Grudziadz mozna przeczytac ze sa 4 ktore potrzebuja 100km a sa tez takie ktore wymagaja 140 czy wiecej.
plug plugowi nie rowny,
ziemia ziemi nie rowna ot cala filozofia
bardziej mi chodzilo ze minimum dla skiby "obrotowej" to 25km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
DOMINATOR

PostWysłany: 13:09 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ycenty, chyba źle wyczytałeś do 4-skibowego pługa obrotowego średnio trzeba 130km.

Skrzynia 3-biegowa o wiele szybciej się wysypie w Ursusie 1634 niż w ZTS'ie 16245.
Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 23:59 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co gdzies tam wyczytalem to srednio 25km na skibe, ale bardzo duzo zalezy od pluga i warunków w jakich ma pracowac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
yu
Gość

PostWysłany: 23:21 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile KM potrzebne jest na pług 3 skibowy obrotowy? Dzieki
Powrót do góry
Jerry

PostWysłany: 23:20 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOMINATOR napisał:
Chodzi o to, że była koperacja Zetora z Ursusem, a Ursus brał wiele elementów od Czechosłowaków takich jak szkrzynia i silnik. A to były czasy kryzysu i Czechosłowacy dla siebie robili z innych materiałów i także na eksport był całkiem inny materiał. Wiele elementów Polacy wytwarzali także sami a nie było materiałów, to ładowali co popadnie.

Zarównow do Zetorów jak i Ursusów Polacy robili całą tylną oś, elementy wspomagania i jeszcze jakieś odlewy w tylnej części, ponoć ze strasznie badziewnej stali - jesli chodzi o uzytkowanie eksportowanych ciągników najwięcej problemów z tymi częściami było, pękały strasznie łatwo. Skrzynie biegów chyba kazda fabryka robiła samodzielnie, a przynajmniej tryby. Czesi robili to ze stali lepszej gatunkowo co widać po tym, jak się zachowują Zetory a jak Ursusy z tych samych lat.
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 22:04 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty tutaj już nie wybiegaj po za temat, bo nam zamkną i za karę będziesz musiał biegać wkoło swojego ciągnika. Surprised
Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 21:57 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do designu to dla mnie najladniejsze ciagniki w tej chwili to DF Agrotron, po nich ostatnia seria MF (54xx i 64xx)
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 21:52 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie liczą się osiągi, design, spalanie.

Nie mogę zrozumieć do dziś dlaczego Ursus tak spadł ze stylistyką. Mogli utrzymać design z lat '90. Szkoda mi tamtego designu, ale póki co te ciągniki są na rynku. Very Happy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:53 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xsc924 napisał:
mnie sie wydaje ze ciagnik ma miec duzom moc male spalanie a nie musi byc piekny bo to są maszyny do roboty a nie na wystawę.

STARY gdzie ty żyjesz Question Piękny być może i nie musi ,ale wygląd też się liczy Exclamation Jakie jest zdanie WASZE ,mam nadzieję ,że podzielacie moje zdanie Wink
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 20:16 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tego, że da się coś urwać, bo według mnie ten ciągnik jest stanowczoooooo za drogi. Mad
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 19:30 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój MF 4270 bije dłużej mth niż 1 godzina zegarowa nie tak jak w MF 255
Ja każde tankowanie pisze w zeszyt i wiem dokładnie ile pali średnio

Od 8 stycznia 2005 do dzisiaj spalił 3890 litry nabił 347 mth średnio 11,2/mth
Powrót do góry
jaro

PostWysłany: 19:20 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Piootr-piszesz zawsze o zużyciu paliwa na mth-jak u Ciebie bije licznik –jest to zależne od obrotów w Twoim MF-ie ? bo u mnie np. jest to kompletnie niezależne(po prostu licznik wskazuje godziny zegarowe tzn. od włączenia silnika).
@Pawela45-a pamiętasz może takie coś jak U-4011 ?Z pompą tłoczkową paliło toto chyba jeszcze mniej niż Twój Perkins-chyba każdy z troszeczkę starszych rolników to potwierdzi .Co do tego pierwszego miejsca na świecie (Perkinsa) to chyba np. Iveco z CNH buduje rocznie o jakieś 100000 więcej silników...
Powrót do góry
tdk

PostWysłany: 18:29 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1604 chyba zaczeli produkować na przełomie 70 i 80tych lat. Niemniej jednak produkowane za komuny ursusy były solidniejsze niż teraz. Oszczędność na meteriałach daje po sobie znać w licznych usterkach.
Powrót do góry
Paweł45
Gość

PostWysłany: 15:45 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOMINATOR napisał:
Według mnie perkins jest dobry, ale tylko do lekkich prac.

Paweł45 ten link co podałeś z fotkami tego ursusa 5024, to ja dodałem te zdjęcia, które zrobiłem na Polagrze.

Cena jaka jest przewidywana za Ursusa 7524-100km, to 115 tys, netto Shocked

TAK myślałem bo cytuję " nie mam przekonania do perkinsa" Very Happy
Ja wszystkie cenny zawsze podaje netto!
Bo jestem na VAT Very Happy
A z cenny oficjalenej zawsze coś się da urwać!!

I chwała ci za zdjęcia
Nareszcie dobrze widok z tylnej szyby
i wysokie siedzisko!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 149, 150, 151  Następny
Strona 133 z 151

Skocz do: