Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nigdy nie można stosować oprysków od chwastów razem z azotem czy innymi odrzywkami bo to się mija z celem i efekt słaby co chodzi o oprysk na chwasty.A osobiście widziałem jak u sąsiada który chciał wejść tylko raz z opryskiem i dał mocznik z chwastoxem turbo i mizerny efekt rumian odbił i inne chwasty też tylko się wstrzymały chwilowo a teraz leje i pewnie odbiją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jęczmień jary zaczyna się u mnie kłosić. Mam pytanie do praktyków: czy w tej fazie mogę zastosować Pumę bez obawy o uszkodzenie jęczmienia? Może posiada ktoś w tym względzie doświadczenie.

 

 

moim zdaniem nie ale zapytaj w sklepie ze środkami albo przedstawiciela.Mi powiedziano że akurat chodzi o pszenice że w żadnym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 15 lat temu kropiłem jednemu pszenice była taka że koła nie było widać ale czy to wtedy niebyla puma SUPER wiem że 1,1l/ha i było O.K. no ale to tak dla informacji , nie polecam takich sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie ,jakim środkiem opryskać jęczmień na chwasty prawie wykłoszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnyk - na jakie chwasty?

 

Glebiusz - nigdy w zyciu, zniszczysz zboze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie4 chodzi o to aby przed zbiorem opryskać Roundupem i wtedy kombajn odwieje chwasty. Stosowałem tą metodę jak nie podziałał mi kiedyś Aminopielik Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie4 chodzi o to aby przed zbiorem opryskać Roundupem i wtedy kombajn odwieje chwasty. Stosowałem tą metodę jak nie podziałał mi kiedyś Aminopielik Gold.
żeby chwasty się nie rozsiały to wcześnie {stracą siłe kiełkowania} ale wtedy minimalmie plon tesz się zmniejszy i siła kiełkowania zboża bardzo spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak opryskasz tydzień przed zbiorem a nie w fazie dojrzałości woskowej to plon nie spadnie i siła kiełkowania się nie zmieni. Sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak opryskasz tydzień przed zbiorem a nie w fazie dojrzałości woskowej to plon nie spadnie i siła kiełkowania się nie zmieni. Sprawdzałem.
wiem ale rozciejesz więcej chwastów więc zależy ile jest zielska tszeba wybrać odpowiedni termin dla danego pola .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam u was ze skrzypionką? U mnie na razie lata więc za 10-15 dni pewnie będzie gryzła bo zapowiadają się upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ale tylko sporadycznie, za to jest plaga mszyc, wszystkie chwasty już zżarła, chyba i tak pojadę bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was z mączniakiem u mnie jest jak cholera deszcze co dzień nie było jak pryskać teraz do połowy roślin widać na liściach mnóstwo plam i przebarwień + biały nalot liście żółte. Czy jest sens pryskać kłosy są ładne ogólnie wysoki i ładny wyrósł. Generalnie chodzi mi o to czy pryskanie ekonomicznie będzie się kalkulować zakładając mizerny poziom cen? Czy szlag trafi cały plon jak to jest z tym mączniakiem??

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to już za późno, ja dolałem 0,4 Bumpera 250 EC i ze 3 setki prorocka ale chyba ze 2 może 3 tygodnie temu jak skracałem jęczmień,

jeśli jest bardzo ładny to pewnie wyjdziesz na 0 a jak nie za bardzo to dołożysz do interesu

mi pogoda nie dała zwalczyć mszyc i podsypać jęczmienia saletrą, jak będzie 4,5 t/ha to będzie sukces, a liczyłem na więcej

zły nie jest ale jakiś blady się zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy duetem ultra można jęczmień pryskać bo na etykiecie nic nie piszą pilne prosze o radę
a warto w tej fazie? moim zdaniem możesz zobacz duet jęczmień tam jest triazol i benzymidazol taksamo tylko inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki schemacik w jęczmieniu ozimym Vanessa w większości kłosów mam popękane na pół ziarna po jednym po dwa w kłosie z czego to , co to za choroba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj swój jęczmień paszowy skosiłem jutro o ile nie popada jadę w browar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy owies głuchy osypie się przed zbiorem jęczmienia (podobno tak)? a jeżeli zostanie jaka jest jego szkodliwość w zbożu przeznaczonym na paszę dla trzody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy owies głuchy osypie się przed zbiorem jęczmienia (podobno tak)? a jeżeli zostanie jaka jest jego szkodliwość w zbożu przeznaczonym na paszę dla trzody?

 

Zalezy kiedy bedziesz kosil itd. ale wszystko sie nie osypie, jaka jest szkodliwosc - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 2009 Osadkowski- Świdnica

 

13,07,2009

 

Jęczmień ozimy porażony przez choroby 260 zł tona... ;]

 

Co wy na to ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej cenie to jedno wyjście żyto rozsiać rozsiewaczem od nawozu przejechać talerzówką i czekać na przyszłe żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zmienię profil gospodarstwa, teraz będe siał i zbierał na dopłaty, może ekologią by się zajął,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...