Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MASKIN! 12 kg mocznika i 300 l wody na hektar plus coś na grzyba będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za tydzień polecę dolistnie bo zostały mi jeszcze zakupione odżywki które miały pójść szybciej ale ciągle leje pszenica się wykłosiła teraz kończy kwitnąć a za tydzień będzie optymalnie dodam jeszcze siarczan magnezu i coś na mszyce bo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki luki, a jakimi odzywkami lecisz?

jeden przedstawiciel polecal mi jakąs odzywke potasowa... aha i na slabszych pszenicach lisc flagowy ma ok 5 cm dlugosci, pewnie to sprawka suszy i czy te pszenice warto opryskiwac?

Luki ile dac siarczanu 7 wodnego przy 200 litrach wody? mocznik tez zapodajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał mocznik to dałbym max 10kg + 5kg siarczany magnezu i jakieś mokroelementy. Obecnie na moim terenie nie ma szans na kupno mocznika a mi nie został ani kilogram dlatego daje po 2l Ekosolu Zn (jakaś odżywka na której pisze "Zwiększa zawartość gluteny nawet o 7%") i dodam jeszcze po 6kg siarczany magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał mocznik to dałbym max 10kg + 5kg siarczany magnezu i jakieś mokroelementy. Obecnie na moim terenie nie ma szans na kupno mocznika a mi nie został ani kilogram dlatego daje po 2l Ekosolu Zn (jakaś odżywka na której pisze "Zwiększa zawartość gluteny nawet o 7%") i dodam jeszcze po 6kg siarczany magnezu.
cylk o 7% zwiększa gluten a to ciekawe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał mocznik to dałbym max 10kg + 5kg siarczany magnezu i jakieś mokroelementy. Obecnie na moim terenie nie ma szans na kupno mocznika a mi nie został ani kilogram dlatego daje po 2l Ekosolu Zn (jakaś odżywka na której pisze "Zwiększa zawartość gluteny nawet o 7%") i dodam jeszcze po 6kg siarczany magnezu.
cylk o 7% zwiększa gluten a to ciekawe ???

błogosławieni ci co przeczytali i uwierzyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popi...yłem z tym cynkiem i wyszedł cyrk , moim zdaniem odzywki są wskazane ale wcześniej a jak niema obornika to konieczne ja stosuje firmy które tomają bogate składy {sam nie mieszam} np. adob, ins Puławy,intermag im można zaufać że robią to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy jest sens dawac odzywki po wykloszeniu?, A druga sprawa jest taka, poszlo mi na pszenice ok 120 N, niestety susza zrobila swoje i przezedzila pszeniczki, ktore sie "wyrzędowaly". Na metrze jest na slabszych 400 klosow, a na tych lepszych 500. Przed kloszeniem kolor pszenic byl ciemny do stalowego, teraz pada duzo deszczu. Moje pytanie jest takie czy w takim wypadku jest potrzebna 3 dawka azotu? czy wystarczy to co jest zeby lapala sie na parametry? A jezeli juz to czy lepiej opryskac mocznikiem? czy sypnąc saletre? Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś 120N to raczej na parametry nie ma co liczyć. Żeby załapać się na gluten to trzecia dawka jest niezbędna. Nawet teraz możesz jeszcze sypnąć saletrę co prawda jest już trochę póżno ale jeszcze nie za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest za późno na 3 dawkę saletry to zresztą zależy od pszenicy jak jest wyrośnięta ja dałem 3 dawkę przeszło 1 tydzień temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI 21 cotoza firma i jaka konkretnie nazwa tedo cuda ? w większych ilościach cynk ale i molibden a mangan szczególnie daje się gdy ject wysokie ph lub fosfor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dałeś 120N to raczej na parametry nie ma co liczyć. Żeby załapać się na gluten to trzecia dawka jest niezbędna. Nawet teraz możesz jeszcze sypnąć saletrę co prawda jest już trochę póżno ale jeszcze nie za późno.

ale przeciez pszenice są przezedzone przez susze i 4 liscie są tej samej barwy, wiec koncentracja azotu chyba jest duza, czy ktos bierze to pod uwage? czy sypie bo tak ksiazka pisze... poza tym stosowalem tylko rsm, a kolor po tym pszenice maja niebieski, czy nie trzeba na to patrzec?

luki to ile azotu wysypales na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150-160N/ ha w trzech dawkach :

I. 200kg saletry CAN =54N/ha

II. 125 kg mocznika =57N/ha

III. 110kg saletry amonowej =37N/ha

co daje 148N/ha + 25kg mocznika w oprysku

 

Moja pszenica na dzień wczorajszy wygląda tak:

19c4d56e9e5c95c5m.jpg

e5e08df6956615abm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASKIN zależy jaki plon możesz z niej wyciągnąć po tych deszczach , czy jest zdrowa że pociągnie , ja dałem 170 N/ha ostatnia dawka była 51N/ha 7.05. więcej nie dam bo to wystarczy jak na moją ale dam jej 3 na grzyba bo jest warta niech rośnie dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem pszenica jest juz wykłoszona a tam jest miotły od holety i ciut ciut czy juz jest pozamiatane żeby to pryskać jakimiś srodkami chemicznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko koszenie, nic przyjemnego przy miotle. najlepiej w samo południe bo rano i wieczorem nie dasz rady. I jeszcze jedno musi być ładna pogoda bo z miotłą wysycha dwa razy dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem pszenica jest juz wykłoszona a tam jest miotły od holety i ciut ciut czy juz jest pozamiatane żeby to pryskać jakimiś srodkami chemicznymi

 

współczuje raz że plon słay dwa koszenie pszechlapane.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem pszenica jest juz wykłoszona a tam jest miotły od holety i ciut ciut czy juz jest pozamiatane żeby to pryskać jakimiś srodkami chemicznymi
czym pryskana kiedy i dawka jesli mozna dla nauczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem pszenica jest juz wykłoszona a tam jest miotły od holety i ciut ciut czy juz jest pozamiatane żeby to pryskać jakimiś srodkami chemicznymi
czym pryskana kiedy i dawka jesli mozna dla nauczki

pryskana attributem 60 g/ha tylko że po pryskaniu w nocy nastapiły przymrozki bo na innych polach przy takeij dawce tylko bez przymrozkłow nie ma nic miotły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też pryskam drugi rok attributem i jest czyściutko,no i do tego jeszcze mustang?może faktycznie ten przymrozek jak piszesz,nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może namiary do Wipaszu w Międzyrzeczu podlaskim?? Słyszałem że kupują pszenicę ale nie mogę w necie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...