Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:49 Nie 21 Gru 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 338, 339, 340  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wicherek

PostWysłany: 16:35 Pon 5 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1726819,0,1,w-polsce-nie-mamy-suszy--wszystko-jest-w-normie,wiadomosc.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin20578

PostWysłany: 20:40 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam za powtórzenie postów lecz wkradł sie jakiś błąd i tak wyszło, w tym roku zapowidała sie ładna pszenica lecz w fazie strzelania w żdźbło było sucho i przez to mniejszy plon ale i tak nie mam co narzekać na IV i V klasie i tak nigdy nie dorównam tym rolnikom co maja ziemię na II i III klasie lecz pocieszam się tym, że lżejsza uprawa jest tylko szkoda, że nie mam melioracj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marcin20578

PostWysłany: 20:20 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
Wicherek napisał:
wszystko zależy od gleby -na piaskach mam 100 % wschodów a na rędzinie 30 %. Reszta ziarna się zmarnowała .Zima dokończy zniszczenia i na wiosnę trzeba siać kukurydzę.

może nie będzie tak źle, pszenica potrafi i wzejść pod śniegiem, u mnie na kawałku po marchwi i ziemniakach , gdzie ziemia była dość mocno przesuszona to wzeszło z 10%, a siana około początku października
no niby tak lecz u mnie na wsi tylko ja sieje pszenice i plon w te zniwa miałem nie najgorszy tak jak na IV i V klase ziemi bo ok 6t/ha lecz gdyby więcej deszczu było to by był większy
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:18 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się ciesz że nie puściła bo jeszcze jest szansa że puści. Bo jak puści i zabraknie wody to kiełek uschnie i dętka a tak jest szansa że coś z tego może będzie.
Marcin dawka N rozsądna zależy jaką masz zasobność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin20578

PostWysłany: 20:18 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
Wicherek napisał:
wszystko zależy od gleby -na piaskach mam 100 % wschodów a na rędzinie 30 %. Reszta ziarna się zmarnowała .Zima dokończy zniszczenia i na wiosnę trzeba siać kukurydzę.

może nie będzie tak źle, pszenica potrafi i wzejść pod śniegiem, u mnie na kawałku po marchwi i ziemniakach , gdzie ziemia była dość mocno przesuszona to wzeszło z 10%, a siana około początku października

no niby tak lecz u mnie na wsi tylko ja sieje pszenice i plon w te zniwa miałem nie najgorszy tak jak na IV i V klase ziemi bo ok 6t/ha lecz gdyby więcej deszczu było to by był większy
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 18:27 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś popatrzeć na pszenice zasiane w połowie października.
Masakra, wzeszło może 15% a reszta leży nawet kiełków nie puściła.
Ostatni deszcz jakieś 2 godziny padał u nas na początku października.
Jeden kawałek zasiany jeszcze przed tym deszczem nawet jakoś wygląda, a ta reszta siana po ziemniakach jest właśnie taka. Więcej tam do wiosny nie chodzę bo i tak nic nie zmienię.
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 17:54 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
niezabogate to twoje nawozenie.z zastosowaniem mocznika bym sie zastanowil.niewiadomo czy bedzie sucha wiosna czy mokra.

niebogate ja myślę że wystarczające ja zamieniłbym mocznik na 200 kg saletry względy ekonomiczne nie przemawiają za dużymi dawkami nawozów poza tym azot od pewnej granicy nie zwiększa plonów
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 17:50 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wicherek napisał:

Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 12:10 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 11:23 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezabogate to twoje nawozenie.z zastosowaniem mocznika bym sie zastanowil.niewiadomo czy bedzie sucha wiosna czy mokra.
Powrót do góry
marcin20578

PostWysłany: 10:50 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie nawożenia na wiosne pszenicy odmiany bogatka. Chcę zastosować 175kg saletry amonowej wczesna wiosna w chwili ruszania wegetacji, i 150kg moczniku na początku strzelania w źdżbło, Przedsiewnie bya zastosowana polifoska M 200kg/ha
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 09:42 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jak nie było siewu bezpośrednio po orce to wschody wynosiły od 10 do 40% a kto bimbał z samosiewami to nawet świeża orka nie pomogła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
sławek2209

PostWysłany: 22:31 Sob 3 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czlowieku nie dziw sie ze ludziom nie wschodzi zboze .w lubelskim wiekszy deszcz byl 20 sierpnia.
Powrót do góry
mateusz2811

PostWysłany: 22:10 Sob 3 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
co wy na to ,,Zakład Agrometeorologii Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) jest zdania, że jesienna susza, największa w całej historii pomiarów meteorologicznych, może zmniejszyć przyszłoroczne zbiory.

Sytuacja na polach uprawnych jest bardzo trudna. Tegoroczna jesień okazała się na przeważającym obszarze Polski jedną z najsuchszych w historii.

W centrum, na wschodzie i południowym wschodzie była z kolei najbardziej suchą od 140 lat, czyli od czasu rozpoczęcia pomiarów meteorologicznych.

W Małopolsce czy na Podkarpaciu zboża ozime w ogóle nie powschodziły, a w innych regionach ich wegetacja jest bardzo opóźniona.'' ps. dziś delikatnie pada deszczyk w mojej okolicy a na niektórych polach dopiero zaczyna się pszeniczka pojawiać siana na początku pażdziernika
siew agregatem uprawowosiewnym z cięzkim wałem w orkę 5 dniową wschody 100% a jak ktoś lata bronami pużniej kultywatorem i posieje to siewniczkiem to się dziwią że na polu nie chce rosnąć
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 16:22 Sob 3 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co roku mamy jakieś anomalia pogodowe,a za tym wszyscy czaro widzą ilości plonów,jak przychodzi do żniw to nagle cud ziarna mamy nadprodukcję,i ceny nie pokrywają kosztów produkcji.Tak więc nie zajmuję się wróżeniem plonów tylko czekam na to co będzie podczas koszenia.
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 16:06 Sob 3 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wy na to ,,Zakład Agrometeorologii Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) jest zdania, że jesienna susza, największa w całej historii pomiarów meteorologicznych, może zmniejszyć przyszłoroczne zbiory.

Sytuacja na polach uprawnych jest bardzo trudna. Tegoroczna jesień okazała się na przeważającym obszarze Polski jedną z najsuchszych w historii.

W centrum, na wschodzie i południowym wschodzie była z kolei najbardziej suchą od 140 lat, czyli od czasu rozpoczęcia pomiarów meteorologicznych.

W Małopolsce czy na Podkarpaciu zboża ozime w ogóle nie powschodziły, a w innych regionach ich wegetacja jest bardzo opóźniona.'' ps. dziś delikatnie pada deszczyk w mojej okolicy a na niektórych polach dopiero zaczyna się pszeniczka pojawiać siana na początku pażdziernika
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 21:00 Pią 2 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie sprzedaje nawozy mam kupione już dawno mogę sobie na to pozwolić ale w tym roku opłacało się sprzedać w żniwa teraz i tak się nie zarobi bo np odda się to w nawozie itd
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 20:38 Pią 2 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysprzedajecie pszeniczkę ? bo ja pomału otwieram magazyny i po 690 paszówkę oddaje saletra mocno w górę idzie 1420 trzeba dać ja kupiłem ze starej dostawy po 1350, susza nie odpuszcza a na Ukrainie to ponoć jeszcze gorzej tylko kiedy to się przełoży na ceny bo narazie nikt jej nie dostrzega !!!
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:57 Pią 2 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja 4 lata temu posiałem na początku listopada pszenice i pszenżyto po burakach bez żadnych upraw tylko cyklotirer i siewnik tylko że liście było zbierane. W porównaniu bo pszenicy posianej we wrześniu z pełnym zestawem zabiegów spadek plonu o +-20%. Pamiętam że nawet ładnie wzeszła i było mokro ładnie przezimowała ale była rzadkawa na miotłę i chwasty trzeba było pryskać. Zysku tyle co w pysku. Od tego czasu nie stosuję uproszczeń. W tym roku posiałem 4 lipca po jęczmieniu oz. qq wyrosła jak normalna dałem pod nią 20t obornika 100kg saletery. Zabrakło jej 2 tygodni do dojrzałości woskowej. Ja obornik poorałem, potem cyklotirer z siewnikiem 45kg/ha . Kolega poleciał gruberem posiał qq siewnikiem punktowym nie wiem ile. Jego poszczelana w najwyzdzym miejscu 1,5m pryskał ją dożywiał siał nawóz códów nie było. Nie udało mu się to uproszczenie.
Także jak pisałem wszystko zależy od roku i warunków pogodowych a najwięcej od szczęścia.
Powrót do góry
TytanowyFarmer

PostWysłany: 12:45 Pią 2 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego wypróbuj sobie na jakims kawalku jak to wyjdzie siewnikiem z bez redlic telerzowymi, bo ja wlasnie takiego nie mam. Sieje zwyklym siewnikiem Hassia. Faktycznie troche tych lisi jest i resztek burakow, ale nie zauwazylem roznicy w plonie. Moze i faktycznie wizualnie nie wyglada to najlepiej, ale przeciez nie o to chodzi zeby ladnie wygladalo tylko zeby byl jakis efekt ekonomiczny Smile Polecam na sprobowac - przeanalizowac koszty i siac. Tak jak wspominalem w tym roku w dolnoslaskim nie padalo hmmm grubo ponad miesiac - lepiej wyglada sprawa wilgoci w glebie. W tamtym roku oszczednosc paliwa. Nie trzeba miec wcale specjalistycznego sprzetu - chociaz juz od pol roku rozladam sie za takim z krojami talerzowymi - pewnie moze byc jeszcze lepiej.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 19:33 Czw 1 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego tak napisałem bo nie wszyscy sieja po burakach po prostu niekiedy jest to nieopłacalne i w niektórych przypadkach ziemi musi być przewrócona chociaż by z racji braku profesjonalnego sprzętu. Tak jak to ujął mój przedmowca
Powrót do góry
tracer

PostWysłany: 17:31 Czw 1 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, że masz siewnik z redlicami talerzowymi?
Też myślałem o tym, żeby siać bez orki, ale sporo było pociętych liści i zwykłym siewnikiem byłoby ciężko.
Powrót do góry
TytanowyFarmer

PostWysłany: 20:13 Sro 30 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co takie uproszczenia odbijają się czkawka? Od kilku lat własnie po burakach nie stosuje orki tylko gruberuje i nie żadnych negatywnych efektów. Nie mówimy tutaj o uproszczeniach w monokulturze. Po buraczkach jak najbardziej gruber moze isc. W tym roku w porownaniu z moim sasiadem ktory po burakach stosowal orke - u mnie wschody szybciej bo ziemia ma wiecej wilgoci. A w tamtym roku no to oczywiscie zaoszczedzilem na paliwie Smile plon w granicach 8,9 t. Ale to juz malo istotne bo przeciez na plon to WIELE innych czynnikow.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 23:28 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka jesień i tak wyszła co nie musi być regułą. Uproszczenia nie są złe ale efekt widoczny za 5 lat tzw okres przejściowy + uzależnienie od glifosatu niekoniecznie dobry kierunek.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 20:58 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby te uproszczenia czkawka się nie odbiły
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 338, 339, 340  Następny
Strona 114 z 340

Skocz do: