Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze to choroba grzybowa, szczególnie owies lubi zachorowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!!!

co proponujecie zasiać po żniwach żeby zrobić kiszonkę dla krów

Ja planuje zasiać taką mieszankę owies wika saladera i to jak urośnie w baloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na razie nie mam prasy rolującej a czy może być taka mieszanka zbierana przyczepą samozbierającą i zakiszona na pryzmie ,czy dobrze się kisi

a wika to odmiana owsa czy chodzi o wykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety na razie nie mam prasy rolującej a czy może być taka mieszanka zbierana przyczepą samozbierającą i zakiszona na pryzmie ,czy dobrze się kisi

a wika to odmiana owsa czy chodzi o wykę

Mi chodziło o wykę możesz robić też przyczepą i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMIL23 czy już robiłeś taką kiszonkę krówki chętnie jedzą ,czy to się tak robi jak kiszonkę z żyta i jeszcze jedno pytanie w jakich proporcjach wysiać tą mieszankę z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KAMIL23 czy już robiłeś taką kiszonkę krówki chętnie jedzą ,czy to się tak robi jak kiszonkę z żyta i jeszcze jedno pytanie w jakich proporcjach wysiać tą mieszankę z góry dziękuje
Robiłem w tamtym roku jedzą bardzo chętnie i dają po tym dużo mleka robi się tak jak kiszonkę z żyta a proporcje to ja wysiewam tak na oko sypie wszystko co mam i mieszam i wysiewam tylko trochę genściej jak owies na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMIL23 a mógłbyś mi napisać jeszcze jakie nawożenie zastosować aby plon był w miarę,zasieję tej mieszanki ok.300kg na ha będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KAMIL23 a mógłbyś mi napisać jeszcze jakie nawożenie zastosować aby plon był w miarę,zasieję tej mieszanki ok.300kg na ha będzie dobrze?
Będzie oki300kg na rżysko daję obornik i potem ok 100kg saletry to zależy od pogody jak jest wilgoć to rośnie jak na drożdżach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zasiałem poplon i uwałowałem teraz czekam aż urośnie często pada to może coś z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiać to prosto ,ale to ukisić to wielki problem ,ja zrobiłem kiszonkę z żyta i mi się psuje ,zasiałem też poplon ale nie wiem czy go zakiszę czy dam na zielono.Może urośnie pogoda sprzyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasiać to prosto ,ale to ukisić to wielki problem ,ja zrobiłem kiszonkę z żyta i mi się psuje ,zasiałem też poplon ale nie wiem czy go zakiszę czy dam na zielono.Może urośnie pogoda sprzyja.
jak urośnie duży to myślę zrobić baloty kolega robił w tamtym roku i mówi że super pasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ton kiszonki z hektara takiego poplonu mozna uzyskac??

@kamil23 jak robiles w baloty to ile ci wyszlo z hektara i jaka mialy wage??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile ton kiszonki z hektara takiego poplonu mozna uzyskac??

@kamil23 jak robiles w baloty to ile ci wyszlo z hektara i jaka mialy wage??

dosyć sporo ok 20balotów 120x120 właśnie co do wagi to były ciężkie bo kosiłem w październiku i nie przeschły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys napisac jaka jest cena takiej mieszanki na hektar?? i czy siejesz 100kg wyki, 100 owsa i 100 seradeli czy jakies inne proporcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy moglbys napisac jaka jest cena takiej mieszanki na hektar?? i czy siejesz 100kg wyki, 100 owsa i 100 seradeli czy jakies inne proporcje
teraz siałem ok 300kg 200owsa 50wyki i put saladery 10kg peluchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys napisac jaka jest cena takiej mieszanki na hektar?? i czy siejesz 100kg wyki, 100 owsa i 100 seradeli czy jakies inne proporcje
teraz siałem ok 300kg 200owsa 50wyki i put saladery 10kg peluchy
i jeszcze trochę kukurydzy słonecznika i gorczycy i tak wyszło 300kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak was mecze ale mam jeszcze takie pytanie:

 

wyczytalem gdzies ze norma wysiewu wyki to 50 kg na hektar no to rozumiem ze tyle sie sieje w siewie czystym podobnie jak owies 150 kg

no to jak ja robie mieszanke to powinienem zasiac odpowiednio mniej kazdej z roslin ktore wezme do mieszanki a nie siac kazdej rosliny tyle ile jest jej norma wysiewu bo bedzie za gesto chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój poplon co zasiałem gdy skosiłem jęczmień ozimy teraz robi się czerwony na liściach owsa znajdują się takie kropeczki czerwone coś takiego jak rdza co z tym zrobić?w tamtym roku było to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój poplon co zasiałem gdy skosiłem jęczmień ozimy teraz robi się czerwony na liściach owsa znajdują się takie kropeczki czerwone coś takiego jak rdza co z tym zrobić?w tamtym roku było to samo
a jak z P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zasiać facelię by do zimy urosła tak 0,5 do 1metra???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poplon zaczyna się kłosić ,nie wyrósł duży ale trzeba będzie chyba już go kosić ,bo zrobi się stary .A u Was jak tam.

KAMIL23 jak Twój poplon u mnie na początku też był taki żółto brunatny ale póżniej się zazielenił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ma ktoś z was wiedzę jaka jest dopłata do hektara poplonu na mazowszu?? z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rok przez pięć lat musisz przynajmniej 1ha obsiać poplonem jesienią najpóźniej do końca września i do marca nie wchodzić na pole. Orać wcale nie musisz, ja nie orzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...