Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

uuuuffff

fen ks a już myślałem ze po nim .

 

siew był około 23, a deszcz był pierwszy 5 września

ale 3 dni ostro lało,a jak pryskałem to od razu po siewie ale było sucho ,no i właśnie zauważyłem że też wschodzi reszta rzepaku jakieś 20%która nie wzeszła tak jak powinna bo było sucho mam nadzieje że się wyrówna dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz reszta powychodziła to będzie dobrze. Jak były ulewy to wszystko się zgadza. Mój był siany 19, a 21 poszła ulewa i na lżejszej ziemi przy dawce Kalifu 0,18 l/ha też pobielał na nakładkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tera by cza prysnąć na samosiewy już zakupiłem targe 1l /ha wystarczy chyba, ale tera,nie wiem czy pryskać czy poczekać aż te 20% rzepaku rozwinie 2-4 liście czy nie zaszkodzi jak bym na dniach opryskał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z tydzień, aż ten ostatni wypuści liście. Na samosiewy spokojnie wystarczy 1 l Targi, do końca krzewienia można nawet zejść z dawką do ok. 0,8 l/ha. A jakie to są samosiewy, chodzi mi o gatunek zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chlomazonie (substancja aktywna zawarta m.in. w Colzorze, Commandzie i Kalifie) robi się takie białawe. Nie wiem jaka optymalna dawka Targi będzie na samosiewy. Przez ostatnie lata stosowałem głównie Agil. Jak dasz 1 l , to nie musisz się obawiać, że zostanie jakieś zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że kupiłeś Targę. Tę samą substancję aktywną (generyki) można kupić za mniejsze pieniądze np. Graman, Leopard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ale w następnym roku weżnę na samosiewy tańszy ,ale tera zastanawiam się czym prysnąć na skracanie i choroby grzybowe ,myślałem nad toprexem , albo tebukonazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tebukonazolem najczęściej w postaci Horizonu, albo Oriusa...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no szkoda ale w następnym roku weżnę na samosiewy tańszy ,ale tera zastanawiam się czym prysnąć na skracanie i choroby grzybowe ,myślałem nad toprexem , albo tebukonazol
naj tańszy tebukonazol daj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto porywać się na metkonazol (Caramba) ?
lepiej daj go wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś tydzień, dwa będę lecieć ze skracaniem i się zastanawiam, co podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat szedł Horizon, ale w tym roku na pewno pójdzie coś innego (cena Horizonu w porównaniu do jego generyków). Pewnie zastosuję jakiś tani tebukonazol np. Sparta albo Helicur. Jestem ciekaw, czy jest różnica pomiędzy jesiennym stosowaniem tebukonazolu i metkonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesienią tebukonazol, poza tym, że skraca to chroni przed czernią krzyżowych i zgnilizną twardzikową. Myślę że jest lepszy ( na moich glebach) od metkonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! spokojnie, ale postrach siejecie, ja prowadze rzepak w technologii uproszczonej, czyli talerzowka i siew ultimą(kockerling) samosiewow opór, u mnie wystarczalo spokojnie 0,6l/ha targi ale oczywiscie z Atpolanem-wspomagacz. samosiewy padają z wrazenia, a jesli chodzi o choroby, spokojnie moze pojc nawet karbendazym, jesli macie do niego dojcie a jak nie, to szukac wszystkiego co najtansze- w koncu jest kryzys! a jesli ktos z was ma rzepak karłowy z PIOONER'a to nie ma co sie przejmowac skracaniem, a plon rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie! spokojnie, ale postrach siejecie, ja prowadze rzepak w technologii uproszczonej, czyli talerzowka i siew ultimą(kockerling) samosiewow opór, u mnie wystarczalo spokojnie 0,6l/ha targi ale oczywiscie z Atpolanem-wspomagacz. samosiewy padają z wrazenia, a jesli chodzi o choroby, spokojnie moze pojc nawet karbendazym, jesli macie do niego dojcie a jak nie, to szukac wszystkiego co najtansze- w koncu jest kryzys! a jesli ktos z was ma rzepak karłowy z PIOONER'a to nie ma co sie przejmowac skracaniem, a plon rewelacja!

 

Rzepak karłowy z PIOONIERa Plon rewelacja !

 

To znaczy jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jja jadę na jednoliścienne jak zboża mają ze 2 liście a tebukonazol(lub inny fungicyd) jak rzepak będzie miał minimum 4 liście, wtedy też daję borasol, odżywkę Adob Rzepak(2,5kg) i na robaka jakąś cypermetrynę 0,08 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ze dopiero pisze ale teraz juz mam petlik w głowie... targe juz bym teraz zostawił szkoda ze wczesniej nie wiedziałem o tanszych... ale co mam jeszcze kupic na inne chwasty i robale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu z Was przsiało rzepak? U mnie w okolicy po siewach przyszła nawałnica i jest beton, do kiedy warto przsiewac? Wygrali ci co zasiali miedzy 15 a 20 sierpnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś to stanowczo za póżno na rzepak. JAK NIE PRYSKAŁEŚ commandem to siej pszenicę a jak pryskałeś to może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...