Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:53 Nie 19 Kwi 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 364, 365, 366  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 11:50 Sob 3 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad czym tu się zastanawiać, toż to standardowy zabieg w uprawie rzepaku po zbożach. Koszt oprysku można zamknąć kwotą 25 zł/ha stosując najtańsze środki których jest zresztą duży wybór poczynając od najtańszych jak Leopard czy Pantera , nieco droższych jak Fusilade, czy też najdroższych ale mających działanie również na niektóre dwuliścienne jak Kerb. Co do liści, to owszem, min to dwa (nie mylić z liścieniami) w przypadku graminicydów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
center

PostWysłany: 09:01 Sob 3 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ktoś zastanawiał się nad zwalczaniem samosiewów zbóż w rzepaku ozimym ? jakie środki są najtańsze i co najlepiej zastosować? ktoś zna ceny supero 05ec ? rzepak musi mieć te 2 listki ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tekmie

PostWysłany: 07:54 Sob 3 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Maciek_m teoria teorią,a życie pokazuje swoje.Przecież przyśpieszając rozkład pniaków smarujemy po wierzchu,czy powodując uschnięcie drzewa wystarczy naciąć korę i posmarować glifosatem.Nie neguję ulotki z środka ochrony roślin ale wszystko zależy od czynników obiektywnych.Jeżeli kiełek rośliny wschodzącej napotka zalegający na powierzchni glifosat,to co z nim będzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciek_m

PostWysłany: 21:54 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_sor napisał:
men2face napisał:
2,4d doglebowo Shocked skąd takie mylne przekonanie?

mylne ? dlaczego ? odsyłam do literatury Wink

Podaj mi proszę namiary na tą literaturę.
Powrót do góry
maciek_m

PostWysłany: 21:51 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak z literatury:
Glifosat pobierany jest przez zielone części roślin, takie jak liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę, a przemieszczając się w roślinie w sposób systemowy (układowy) dociera do części podziemnych, takich jak korzenie, rozłogi, bulwy,
cebule i kłącza, powodując ich zamieranie. Zahamowanie rozwoju chwastów następuje w ciągu pierwszej doby od zabiegu. Po przedostaniu się do rośliny glifosat hamuje enzym – syntetazę EPSP (5-enolopirogronoszikimo-3-fosforanu).
Zahamowanie aktywności tego enzymu zatrzymuje tworzenie przez rośliny aminokwasów aromatycznych, takich jak: fenyloalanina, tyrozyna i tryptofan, które są bardzo ważne dla wzrostu roślin. Drugi mechanizm działania tego związku to desykacja, czyli wysuszanie tkanek roślin przez odwadnianie, spowodowana przez zakłócenie procesu fotosyntezy.

No i każdy może sobie własne wnioski wyciągnąć Smile
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:26 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jeszcze ja dodam od siebie.Miałem uprawione do siewu a w między czasie sąsiad pryskał od perzu rżysko(nie wiem dokładnie czym,ale sądzę że jakimś glifosatem)i na końcu pola łukiem zajął kilka metrów mojego.W tym miejscu było czyściutko.Żadne ziarnko nie wyszło,gdy obok było w porządku.Znać było jak by nożem odciął.Tak że może być różnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pawlak12345

PostWysłany: 07:07 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

rzepinka napisał:
glifosat nie dziala doglebowo to niemozliwe nasiona musialy miec kiełki juz bo najkprawdopodobniej byly płytko zasiane a zabieg został opożniony poza tym to jest takie gadanie tata bo marcin powiedzial ze jego tata powiedzial...

Kolego mylisz się ....jeśli roślina ma już kiełki i tak jak tu piszą przejdzie deszczyk to uwierz mi na słowo że masz posprzątane na polu.
W ubiegłym sezonie przerabiałem ten temat u siebie na 5 ha Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
korsarz

PostWysłany: 06:55 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba problem zgłosić do pogromców mitów niech sie tym zajmą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 21:00 Czw 1 Wrz 2011    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

glifosat nie dziala doglebowo to niemozliwe nasiona musialy miec kiełki juz bo najkprawdopodobniej byly płytko zasiane a zabieg został opożniony poza tym to jest takie gadanie tata bo marcin powiedzial ze jego tata powiedzial...
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:08 Czw 1 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dziś jeden gościu mówił jak kisiliśmy qq że jego sąsiad jest ok 13 tys zł w plecy bo poleciał 3 dni po zasiewie cebuli glifosatem. Miał pecha sprzyjało kiełkowaniu a po zabiegu intensywnie nalało i 5 ha cebuli spalił zanim wzeszła. I ciągle do Ciebie nie dociera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PEPSI

PostWysłany: 18:27 Czw 1 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Te coca cola a widziałeś plantację potraktowaną przed wschodami glifosatem po wystąpieniu opadów. Glifosat z łatwością załatwie wtedy kiełki. Widziałem taką plantację buraka cukrowego. Szybko przesiewali.
Co do aminopyralidu porównywałem litr Nawigatora do 4 litrów Mustanga Forte czyli przy cenie 430zł za 1l(Agrolok) na 1 ha wychodzi ok 90 zł przy Twojej dawca 0,2l/ha a mustang kosztował za 1 litr wiosną ciut ponad 100 za 1 l(dlatego z niego zrezygnowałem bo stary mustang był tańszy). Nadal źle liczę.

Z tego co napisałeś ewidętnie można wywnioskować że glifost był za poźno zastosowany, ale jeżeli nadal twierdzisz że glifosat działa doglebowo to zmień lekarza bo ten ciebie oszukuje.

Natomiast o co ci chodzi z tym aminopyralidem to już naprawdę nie rozumiem.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:10 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te coca cola a widziałeś plantację potraktowaną przed wschodami glifosatem po wystąpieniu opadów. Glifosat z łatwością załatwie wtedy kiełki. Widziałem taką plantację buraka cukrowego. Szybko przesiewali.
Co do aminopyralidu porównywałem litr Nawigatora do 4 litrów Mustanga Forte czyli przy cenie 430zł za 1l(Agrolok) na 1 ha wychodzi ok 90 zł przy Twojej dawca 0,2l/ha a mustang kosztował za 1 litr wiosną ciut ponad 100 za 1 l(dlatego z niego zrezygnowałem bo stary mustang był tańszy). Nadal źle liczę.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 19:32 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nic Ci nie pozostało jak tylko dosiać siewnikiem nie jestem pewien devrinol jest zalecany nawet przed siewem a metaz bardziej działa nalistnie tak czy siak ja bym dosiał siewnikiem ze zwiększoną norma wysiewu
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 19:28 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A będzie deszcz ?
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 18:59 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pilne panowie dziś oglądałem swój rzepaczek i okazało ze siewnik w pewnych miejscach nie wysiał mi nasion w efekcie czego spore mijaki mam na polu pole potraktowane posiewnie dewrinol 2l i metaz 1l czy teraz ma sens dosianie siewnikiem czy może po wieszku rozrzucić rzepaczek
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:47 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alfl napisał:
Witam, jakie znacie wedlug was najskuteczniejsze srodki i w jakch dawkach do zwalczenia perzu w rzepaku?

jest to proste, ze 20 środków do wybory, fusilade, agil, targa i jeszcze wiele innych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dawidlubelskie

PostWysłany: 18:38 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pilne panowie dziś oglądałem swój rzepaczek i okazało ze siewnik w pewnych miejscach nie wysiał mi nasion w efekcie czego spore mijaki mam na polu pole potraktowane posiewnie dewrinol 2l i metaz 1l czy teraz ma sens dosianie siewnikiem czy może po wieszku rozrzucić rzepaczek
Powrót do góry
Alfl

PostWysłany: 14:38 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jakie znacie wedlug was najskuteczniejsze srodki i w jakch dawkach do zwalczenia perzu w rzepaku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PEPSI

PostWysłany: 20:12 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Nawet glifosat po solidnym deszczu działa doglebowo. Tak i tak z tym mustangiem nie ma sensu bo za drogo by wyszło.

Działanie doglebowe glifostu Shocked
Proponuję kolego odstaw to ziele które palisz, bo piszesz totalne głupoty.

I jeszcze dla Twojej informacji, jak trochę poczytasz to się dowiesz że Navigator zawiera 40gr w litrze aminopyralidu, czyli w dawce posiewnej/doglebowej 0,2l/ha wprowadzasz 8gr aminopyralidu. Natomiast Mustang Forte zawiera 10 gr aminopyralidu w litrze.
Powrót do góry
rzepinka

PostWysłany: 19:24 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: zap Odpowiedz z cytatem

a moze ktos poradzi czym opryskac po wschodach rzepaku>?

jakies sprawdzone koncepcje? prosze o porade ja zawsze pryskalem wiosna ale jak wiosna bedzie taka jak w tym roku to moze lepiej jesienia sprobowac....
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:08 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet glifosat po solidnym deszczu działa doglebowo. Tak i tak z tym mustangiem nie ma sensu bo za drogo by wyszło.
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 07:41 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:

mylne ? dlaczego ? odsyłam do literatury Wink
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 07:40 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 07:23 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:

Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.

Wtedy podejrzewam ze wschodzący rzepak poszedłby spać. Mustang Forte zawiera w sobie 180g/l substancji 2,4D.
Pomimo, że na wszystkich środkach ochrony roślin zawierających 2,4D jest napisane o działaniu nalistnym, to 2,4 D działa również doglebowo i jest pobierane przez korzenie chwastów (rzepaku) i utrzymuje się na glebie gdzies conajmniej 2-3 tygodnie. Zatem śmiem twierdzić ze spaliłbys tym Mustangiem Forte rzepak Wink
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:44 Nie 28 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_sor napisał:
kissmy... napisał:
nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l

koszty tej kompozycji to ok 285zł / ha, nie mniej jednak pierwszy raz widze taki repertuar.....
Czy ten Navigator po siewie coś da ? Szczerze wątpie...., a z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ten navigator wcale taki rewelacyjny nie jest, a i testowany po siewie tez poprzepuszczał, ale zobaczymy ile w tym prawdy.

Kusi mnie stwierdzić że tylko jakiekolwiek działanie doglebowe ma jedynie aminopyralid. Pozostałe substancje idą w gwizdek a resztę spustoszenia dokonuje chromazon. Jakby szto w parze z ceną to ok ale za te pieniądze są inne kombinacje też skuteczne. Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 364, 365, 366  Następny
Strona 131 z 366

Skocz do: