Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:06 Czw 2 Kwi 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 363, 364, 365  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doradca_sor

PostWysłany: 07:41 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
2,4d doglebowo Shocked skąd takie mylne przekonanie?

mylne ? dlaczego ? odsyłam do literatury Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
men2face

PostWysłany: 07:40 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,4d doglebowo Shocked skąd takie mylne przekonanie?
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 07:23 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:

Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.

Wtedy podejrzewam ze wschodzący rzepak poszedłby spać. Mustang Forte zawiera w sobie 180g/l substancji 2,4D.
Pomimo, że na wszystkich środkach ochrony roślin zawierających 2,4D jest napisane o działaniu nalistnym, to 2,4 D działa również doglebowo i jest pobierane przez korzenie chwastów (rzepaku) i utrzymuje się na glebie gdzies conajmniej 2-3 tygodnie. Zatem śmiem twierdzić ze spaliłbys tym Mustangiem Forte rzepak Wink
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:44 Nie 28 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_sor napisał:
kissmy... napisał:
nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l

koszty tej kompozycji to ok 285zł / ha, nie mniej jednak pierwszy raz widze taki repertuar.....
Czy ten Navigator po siewie coś da ? Szczerze wątpie...., a z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ten navigator wcale taki rewelacyjny nie jest, a i testowany po siewie tez poprzepuszczał, ale zobaczymy ile w tym prawdy.

Kusi mnie stwierdzić że tylko jakiekolwiek działanie doglebowe ma jedynie aminopyralid. Pozostałe substancje idą w gwizdek a resztę spustoszenia dokonuje chromazon. Jakby szto w parze z ceną to ok ale za te pieniądze są inne kombinacje też skuteczne. Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ROLAS 222

PostWysłany: 11:51 Sob 27 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie czy agil z metazanex mozna polaczyc powschodowo i jesli tak to jakie dawki
Powrót do góry
rzepinka

PostWysłany: 21:19 Pią 26 Sie 2011    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
panie luki w czym sie myle?swoje nasiona nie beda tak zaprawione jak orginal.raz sialem i sie przewiozlem .stad moje spostrzezenia o ktorych teraz informuje.prosze o komentarz .

z tymi nasionami to wcale nie jest tak ze kupisz kwalfikat i juz masz super wschody plon i w ogole.

ja zostawilem samosiewa ( zdjecia byly na forum) nasiona nie zaprawiane wysiew z 10 razy tyle niz norma bylo bardzo gesty a jak przyszla wiosna obsada gdzies sie wyrownala i bylo dobrze nie dawalem nawozu na jesien wiosna tez bez przekonania bo nigdy nie wiadomo jak wyjdzie tylko okolo 120kg soli 150kg siarczanu i 200 kg saletry raz od grzyba i dwa raz od robaka plon do 3 ton niewiele braklo bo przed zbiorami lalo bardzo mocno a siany mialem z kwalfikatu nawozu dostal dobrze i saletry 500 kg dwa razy od chwastu i nawet 2 ton nie wyszlo...

wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem byloby wyczyscic swoje nasiona i zaprawic zaprawa z sygenty oni za bardzo przesadzaja z tymi cenami za 10 kg rzepaku californium 430 zl...
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 19:57 Pią 26 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie luki w czym sie myle?swoje nasiona nie beda tak zaprawione jak orginal.raz sialem i sie przewiozlem .stad moje spostrzezenia o ktorych teraz informuje.prosze o komentarz .
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:09 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Re: rzepak Odpowiedz z cytatem

juras390 napisał:
a czy mozna dac wapno przed siewem rzepaku

jeśli bardzo kwaśno to można, choć się nie powinno, ja dałem bo tydzień temu jeszcze o rzepaku nie myślałem na tej dzialce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
juras390

PostWysłany: 20:36 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: rzepak Odpowiedz z cytatem

a czy mozna dac wapno przed siewem rzepaku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
dawidlubelskie

PostWysłany: 19:52 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja w tym roku odpuściłem posiewne pryskanie i powschodowo pojadę nawigatorem 0.25 na ha (425pln 1l)+1.5l metaz co do efektów to napewno napisze co i jak ale mam tu 4 substancje aktywne także moze zle nie będzie... ?
Powrót do góry
rafal1981

PostWysłany: 19:26 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bookovsky napisał:
Witam .W poniedziałek zasiałem rzepak,potem 2 dni deszczu i dzisiaj pogoda.Chcę popryskać rzepak mieszaniną command 1,1-1,2 +1,5 metazanex. Byłem na polu wjechać się da ale nasionka już popękane więc boję sie żeby nie przypalić a moje doświadczenie z rzepakiem jest niewielkie
Chyba comand w dawce 0,15 do 0,2 litra max w tej mieszanine ? Shocked
Powrót do góry
bookovsky

PostWysłany: 11:15 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .W poniedziałek zasiałem rzepak,potem 2 dni deszczu i dzisiaj pogoda.Chcę popryskać rzepak mieszaniną command 1,1-1,2 +1,5 metazanex. Byłem na polu wjechać się da ale nasionka już popękane więc boję sie żeby nie przypalić a moje doświadczenie z rzepakiem jest niewielkie
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 10:59 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l

koszty tej kompozycji to ok 285zł / ha, nie mniej jednak pierwszy raz widze taki repertuar.....
Czy ten Navigator po siewie coś da ? Szczerze wątpie...., a z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ten navigator wcale taki rewelacyjny nie jest, a i testowany po siewie tez poprzepuszczał, ale zobaczymy ile w tym prawdy.
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 09:29 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki będzie koszt takiego wynalazku coś na oko ponad 400 PLN/ha, zadowolony będzie napewno sprzedawca;
podziel butisan na 2x1l; 1L po siewie i po 5 dniach następny litr i bedzie ok, może ci fiołka puścić w niesprzyjających warunkach, samosiewy załatwisz po 4 liściach właściwych rzepaku i tyle, wiosna bez stresu. Navigator z commandem przedwschodowo testuje w tym roku, tak że nie wiem czy polecać, opowiem za rok.

kissmy... napisał:
czy stosował ktoś z Was przedwschodowo nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l ; jeszcze nie robiłem nigdy takich mieszanek, zwykle stosowałem sam butosan, ale troszeczkę się chwasty rozpanoszyły w tym sezonie i sprzedawca polecił mi taką mieszankę
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 09:20 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie takie rzeczy sie mieszało, wszystko z głową, trzeba poprostu wiedzieć co sie robi, dla mnie najważniejsza jest zawartość substancji aktywnych, działanie i możliwe skutki uboczne.
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 09:19 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
A co myślicie o fuego extra500sc 1,5l i 0,15 reactor480ec załatwi to sprawe z chwastami?

W większości przypadków jest zalecana i jest ok. Nie mniej jednak, przy niekorzystnych warunkach ta mieszanina jest słaba.

Nikt wcześniej nie myślał, ze rzepaki będą siane na 5 klasach ziem. Na mocnych glebach do 3 klasy, nie było wcześniej problemów z chabrem bławatkiem, maki nie były tak rozpanoszone, a populacja fiołka polnego była znikoma (nie przeszkadzał) a i inne chwasty jak ostrożenie nie były tak dokuczliwe.
na dzień dzisiejszy ta kompozycja w wielu przypadkach jest troche słaba, poza tym 0.15 reactora przy opadach deszczu skutkuje 99/99999% odbarwieniem rzepaku, które RZEKOMO nie ma wpływu na plon, gdzie bym polemizował.
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 08:58 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciek_m napisał:
Doradca_sor
Oj, kolega doradca - to chyba od razu po studiach Wink Połowa znajomych miesza Targę z Horizonem (lub coś podobnego) i jest OK.

Oj pomyłeczka. Siedze juz w tym 7 lat i troszke udało mi się zobaczyć. Np spalony rzepak po mieszaninie Toprexu z Proteusem i nawozem dolistnym (olej z proteusa), czy ostatnio nawet doszły mnie słuchy, że ktoś polecił na rzepak Legato, które skutecznie obniżyło plon, populacje fiołka niekoniecznie...
Po prostu wole nie ryzkować i juz.

Jeśli chodzi o Chemirol to znam tą firme, ale tylko dlatego ze usilnie próbują włazić mi na teren :] Tyle :]
Powrót do góry
tom

PostWysłany: 08:24 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety po ulewie będę musiał zasiać jeszce raz Embarassed
22l/m w ciągu 10 minut i na polu jest beton.
Pryskałem po siewie Navigatorem 0,2 + 0,2 chlomazonu, spróbuję płytko puścić uprawowo siewny, zobaczymy co z tego będzie.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:28 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do navigatora to dziś pytałem, było kilka opakowań, rozeszły się w mgnieniu oka i więcej nie będzie, podobno bardzo mało tego wyszło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
korsarz

PostWysłany: 21:23 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o fuego extra500sc 1,5l i 0,15 reactor480ec załatwi to sprawe z chwastami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kissmy...

PostWysłany: 20:55 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy stosował ktoś z Was przedwschodowo nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l ; jeszcze nie robiłem nigdy takich mieszanek, zwykle stosowałem sam butosan, ale troszeczkę się chwasty rozpanoszyły w tym sezonie i sprzedawca polecił mi taką mieszankę
Powrót do góry
maciek_m

PostWysłany: 20:24 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_sor
Oj, kolega doradca - to chyba od razu po studiach Wink Połowa znajomych miesza Targę z Horizonem (lub coś podobnego) i jest OK. Zasady zasadami, a życie... to coś innego Smile

Jeśli piszemy Devrinol Top to = Command Top. Jeśli pada Devrinol i Metaz to od razu myślę sobie Chemirol Smile))
Faktem jest, że ta mieszanka powinna być jeszcze lepsza od Colzoru. Na pewno metazachlor ma szersze spektrum niż dimetachlor. Na korzyść Colzoru przemawia fakt, że to oryginalna mieszanka, czyli nośniki, formulacja itp. jest odpowiednio dobrane:)
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 19:37 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i już zasiane 12ha i opryskane. Teraz trochę deszczyku proszę Laughing .
Powrót do góry
Doradca_sor

PostWysłany: 09:15 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymekp napisał:
samosiewy napewno przepuści, na samosiewy idzie następny zabieg razem z np tebu o ile jest potrzeba

Graminicyd łączysz z fungicydem, malo tego z takim który dodatkowo jest regulatorem wzrostu ?

Odważnie.. Bałbym się ze spale rzepak taką mieszaniną. Masz to wypraktykowane ?

Ja natomiast mam inną sprawę:

Devrinol Top (nanopramid + chlomazon) + Metazanex (metazachlor)
dawka odpowiednio 2 L+ 1,2 L
Wychodzi nam Colzor Trio w dawce 3,5L /ha z tą różnicą ze dajemy mniej chlomazonu (aby nie odbarwić rzepaku).

Pytanie: Colzor zawiera jednak nie metazachlor a dimetachlor. W swojej etykiecie ma zapis ze "chaber bławatek" jest wrażliwy. Czy Mieszanina Devrinolu z Metazanexem również go położy ?

Z góry dzieki za odp.
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 07:45 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samosiewy napewno przepuści, na samosiewy idzie następny zabieg razem z np tebu o ile jest potrzeba, zwykle późna jesienią; i na tym kończy sie wojna z chwastami aż do zbiorów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 363, 364, 365  Następny
Strona 131 z 365

Skocz do: