Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem kontrakt na 460 netto loco gospodarstwo bałem się że nie będe mógł się wywiązać z kontraktu bo liczyłem na max 4,5 t/ha sypnoł 6,5t/ha i mam problem z nadwyżką nikt nie chce dać więcej jak 360 netto jeszcze z dowozem do ich magazynu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tej cenie to jedno wyjście żyto rozsiać rozsiewaczem od nawozu przejechać talerzówką i czekać na przyszłe żniwa

 

Wyrośnie Tobie z tego eksperymentu Lebio-Zyto i bedziesz mial nasiane roznych chwastow na 30 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jary sypnal okolo 4t/ha w tamtym roku mialem 7ton. do tego jest strasznie brzydki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej ilości sieje się jęczmień zimowy na ha???

Jakie zastosować nawozy od korzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakiej ilości sieje się jęczmień zimowy na ha???

Jakie zastosować nawozy od korzeń

pisz w JECZMIEŃ OZIMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie na jednym polu już od kilku lat, po zasianiu wschody roslin są nie najgorsze ale wraz z uplywem czasu rosliny marnieją(nawet po zastosowaniu odżywek)aż do uschnięcia co może być przyczyną.

 

Wygląda to tak, jak by coś Ci coś to żarło. Kiedyś po wieloletniej łące przez 3 lata miałem takie pasy na polu ( średek pola zżarło cały a przy rowach było ok), dopiero przedsiewnie dany środek (Pyrynex- teraz go wycofali ale Dursban to chyba to samo) to zniszczył- był to drutowiec. taraz, a jest to 5 rok mam tam kukurydzę i miejscami też mi wcieło rośliny - był to drutowiec.

Drugim powodem może być nadmierne zakwaszenie gleby - jak z wiosny pojawia Ci się dużo mleczy, szczaw kędzierzawy, rdest kolankowy - a nie daj boże skrzyp to może też być tego porzyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie na jednym polu już od kilku lat, po zasianiu wschody roslin są nie najgorsze ale wraz z uplywem czasu rosliny marnieją(nawet po zastosowaniu odżywek)aż do uschnięcia co może być przyczyną.

 

Wygląda to tak, jak by coś Ci coś to żarło. Kiedyś po wieloletniej łące przez 3 lata miałem takie pasy na polu ( średek pola zżarło cały a przy rowach było ok), dopiero przedsiewnie dany środek (Pyrynex- teraz go wycofali ale Dursban to chyba to samo) to zniszczył- był to drutowiec. taraz, a jest to 5 rok mam tam kukurydzę i miejscami też mi wcieło rośliny - był to drutowiec.

Drugim powodem może być nadmierne zakwaszenie gleby - jak z wiosny pojawia Ci się dużo mleczy, szczaw kędzierzawy, rdest kolankowy - a nie daj boże skrzyp to może też być tego porzyczyna.

ja miałem {i mam}pałecznice w jęczmieniu ozimym coś podobnego w glebie są zarodniki wygladają jak ziarnka piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie na jednym polu już od kilku lat, po zasianiu wschody roslin są nie najgorsze ale wraz z uplywem czasu rosliny marnieją(nawet po zastosowaniu odżywek)aż do uschnięcia co może być przyczyną.

 

Wygląda to tak, jak by coś Ci coś to żarło. Kiedyś po wieloletniej łące przez 3 lata miałem takie pasy na polu ( średek pola zżarło cały a przy rowach było ok), dopiero przedsiewnie dany środek (Pyrynex- teraz go wycofali ale Dursban to chyba to samo) to zniszczył- był to drutowiec. taraz, a jest to 5 rok mam tam kukurydzę i miejscami też mi wcieło rośliny - był to drutowiec.

Drugim powodem może być nadmierne zakwaszenie gleby - jak z wiosny pojawia Ci się dużo mleczy, szczaw kędzierzawy, rdest kolankowy - a nie daj boże skrzyp to może też być tego porzyczyna.

ja miałem {i mam}pałecznice w jęczmieniu ozimym coś podobnego w glebie są zarodniki wygladają jak ziarnka piasku

 

U mnie coś takiego pojawiło się w owsie, tzn były pasy ze zboże całkowicie zanikło a kawałek dalej znów było ok. Ph na pewno jest ok, może tez go tam coś podjada choc przekopałem troche ziemi i nic nie znalezłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku z jesieni było u mnie też OK, dopiero wiosną, jak miałem tam jęczmień browarny to już był po kostki jak on się obudził i zaczął żreć.

W kukurydzy też tak było, miała już 2-3 liście jak się zjawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Romku z jesieni było u mnie też OK, dopiero wiosną, jak miałem tam jęczmień browarny to już był po kostki jak on się obudził i zaczął żreć.

W kukurydzy też tak było, miała już 2-3 liście jak się zjawił

 

No to u mnie z owsem było podobnie bo wschody były ok, później zaczął się kłosić i potem nagle jak by go coś zeżarło i nie było co kość. Kiedy najlepiej wykonać jakiś oprysk żeby to zniszczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutowca , podobno najlepiej niszczyć przed siewem, środek na ziemię, zbronować i dopiero siać. Jak się pojawi już w uprawie to marne szanse go zniszczyć. Drugim sposobem to zaprawy. Na kukurydzę koszt jej jest prawie taki jak samych nasion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym środkiem na wszelakie insekty glebowe jest durzban w granulkach ale cena zastraszająca, można też próbować opryskać ziemię tak jak koledzy radzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się likwiduje wieloletnią łąke to niestety tylko Dursban.

Przerabiałem to 2 razy, pierwszy raz na lekko, jakoś to będzie ale i jęczmień i kukurydzę wcięło. Drugim razem poszedł Dursban przedsiewnie, dwa razy brona i BYŁO OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Tomasza - tylko opryskaj przed deszczem albo daj duzo cieczy roboczej (400 l/ha) i wymieszaj z gleba jak radza koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w moim przypadku to nie była likwidacja łąki, od zawsze było tam pole, więc już sam nie wiem czy przyczyną tego mogą być te drutowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polach drutowce tez wystepuja. Jak wziales to pole po jakims zapuszczeniu (wystarczy 1 rok kiepskiej uprawy) to masz drutowce jak w banku. Najlepsza gwarancje daje gleboka zimowa orka raz na kilka lat i bezsniezna zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krakaj tą zimę. Zwalczy jako tako drutowce u romka a u nas na bezśnieżnej zimie wywali większość ozimych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie chce zeby komus wymarzalo cokolwiek (mi tez nie), tylko mi sie przypomnialo co jest najlepsze. Generalnie gleboka orka co roku tez powinna pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakaś odmiana jęczmienia jarego polecana do warunków klimatycznych lubelszczyzny na gleby klasy IIIa oraz b? Chodzi mi o odmiane która dobrze plonuje, ma duże nasiona i dobrze znosi monokulture zbóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale:mam pytanie czy już ktoś reklamował środek ochrony roślin, bo pryskałem butisanem star w rzepaku i mi nie podziałało.Zgłosiłem do firmy i jestem ciekaw kiedy przyjadą i jakie argumentów będą używać,żeby udowodnić moją winę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę nie w temacie ale:mam pytanie czy już ktoś reklamował środek ochrony roślin, bo pryskałem butisanem star w rzepaku i mi nie podziałało.Zgłosiłem do firmy i jestem ciekaw kiedy przyjadą i jakie argumentów będą używać,żeby udowodnić moją winę

 

Nikt nie będzie udowadniał Twojej winy, bo ona jest oczywista skoro środek Ci nie zadziałał to tylko i wyłącznie Twoja wina ! Smutne ale prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka jest u Was cena jęczmienia paszowego? W grę wchodzi kilkanaście ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...