Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:11 Sob 20 Gru 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 338, 339, 340  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek

PostWysłany: 09:06 Pon 6 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokarmianie borem podobno poprawia liczbę opadania w pszenicy,zmniejsza skłonność do porastania z tym że bor w zbyt wysokiej dawce jest pierwiastkiem szkodliwym dla zbóż,na ładny łan można dać 40 gram czystego składnika,z tym że teraz prawdopodobnie już za późno ,w ubiegłym roku stosowałem razem z fungicydem na T1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
raaaf82

PostWysłany: 22:31 Nie 5 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym tygodniu chcę sypnąc saletrą bo deszcze akurat zapowiadają póżniej jeszcze jak bede na kłosa fungicydem leciał to zamierzam dodac yaravita zboże bo mi trochę zostało z wczesniejszych zabiegów.Co myślicie o stosowaniu nawozów dolistnych w fazie kłoszenia czy juz nawet po kwitnieniu pszenicy bo pojawiały sie stanowcze opinie za i przeciw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek2209

PostWysłany: 20:18 Nie 5 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na parametry ma wplyw nawozenie azotem i przebieg pogody.pszenica to nie rzepak zeby potrzebowala bor.moim zdaniem nie warto pryskac borem na klos.lepiej saletre dac
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 19:57 Nie 5 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co bor w pszenicy??stosujesz chociaż raz na cztery lata obornik??
Powrót do góry
amsuszek

PostWysłany: 10:56 Nie 5 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakiej fazie pszenicy można zastosować dolistnie dokarmianie borem na polepszenie parametrów?
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 10:12 Nie 5 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skapy traci dwa razy.zaoszczedzi 10 zl przykladowo a spali plantacje srodkiem niewiadomego pochodzenia.dobrych fungicydow nie brakuje w naszych sklepach
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 21:01 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Re: pszenica Odpowiedz z cytatem

marian7k napisał:
Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septorio jak myślicie czy jest to korzystna oferta?

tylko uważaj na korzyste oferty policja złapała goscia co podrabiał markowe środki ochrony i etykiety były zagraniczno- języczne że niby taniej bo z zagranicy

nie wszystko złoto co się śweci
Powrót do góry
TryczekSzukarek

PostWysłany: 17:37 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Re: pszenica Odpowiedz z cytatem

marian7k napisał:
Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septori te o jak myślicie czy jest to korzystna oferta?

inpact - flutriafol w naszych warunkach kosztuje 60 zł l (125g), słaba akcja na septoriozę i fuzarium już zdecydowanie lepszy jest tebukonazol który i tak nie porywa w walce z niniejszymi grzybkamii. Jak coś to flutriafol daje fajne efekty w rzepaku na suchą zgnilinę w mieszaninach.
Powrót do góry
marian7k

PostWysłany: 12:56 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: pszenica Odpowiedz z cytatem

Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septorio jak myślicie czy jest to korzystna oferta?
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 10:42 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubelskie tez sucho na słabszych glebach lipa żyta jako tako pszenice jeszcze się trzymają ale prognozy pogody nie są najlepsze tak jak u mnie plon pszenicy wcześniej zapowiadał się na ok 5t to teraz jak 4 zbierzemy to będzie dobrze
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 10:19 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać byłe wrocławskie
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 10:18 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas taka susza że aż przykro patrzeć najpiękniejsze pszenice które wyglądały super dostały wszystko zostały też skrócone maksymalnie teraz wyglądają a raczej nie wyglądają jak gdyby tydzień temu spryskał je glifosatem już są potężne straty myślę rzędu 50-60%
Powrót do góry
pablo555

PostWysłany: 09:43 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas susza że na pole strach wychodzić Confused może być kiepsko
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 17:45 Pią 3 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tak samo, susza. Liść flagowy długości kłosa. Rewelki w tym roku nie będzie.
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 13:16 Pią 3 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas tragedia ...bez deszczu juz ze dwa tygodnie a tak naprawde ostatnim żródłem wody był snieg z 2 maja ...
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:10 Czw 2 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u mnie właśnie spadło że 30 mm a może i więcej w 15 minut i nawet z gradem, ciekawe jak tam rzepaki, a godzinę przed deszczem pszenice skończyłem pryskać, i wszystko w kanał Sad
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 21:19 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Tryczek, tylko czy bedzie infekcja fusarium jak u mnie przez 2 miesiące spadło 7 mm deszczu i nie zapowiada sie na więcej.. i jaką tu podjąć decyzje? w jakich warunkach jest duze zagrozenie fusarium?
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 19:57 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acanto plus artea powinno byc ok.aby zabardzo pszenica nie byla chora.sklad acanto i artea jest podobny do rewelera ktory przynajmniej u mnie dobrze dzialal w tamtym roku.
Powrót do góry
TryczekSzukarek

PostWysłany: 17:36 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
maskin napisał:
Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

w zimowej zrobilem 2 zabiegi w tym drugi ze strobi, co proponujesz na t3?

Co do tych generyków. To trzeba sie zastanowić czy wogóle warto sie bawić.
Jeżeli jak mniemam założyłes dać 75g epo to zakładając stałą cene tebu w obu mieszankach przynajmniej w moich warunkach nie warto dawać soprano.
0,4L Duettu kosztuje 55-60zł , a 0,6L soprano 50zł a w Duecie bądz co badz masz jeszcze ten krezoksym metylu może nie jakaś rewelacja ale zawsze coś.

No to źle mniemasz bo zakładam nieco większą dawkę epoxykonazolu 85-90g czyli ok 0,7 soprano i ewentualnie 0,4-0,45 l duetu. Soprano to koszt przy tej dawce na ha 50 zł ale pewnie na większych gospodarstwach jest mniejszy, duet to koszt jak już napisałeś 55-60 zł przy mniejszej ilości epoxykonazolu. Ok mamy tiofanat jednak jego wpływ jest znikomy więc ... lepiej wydać te zaoszczędzone 10 zł na mikro.
Powrót do góry
pasio

PostWysłany: 15:38 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o mieszaninie na T2 Acanto 0,5l + Artea 0,4l ?
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 22:59 Wto 31 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

Co do tych generyków. To trzeba sie zastanowić czy wogóle warto sie bawić.
Jeżeli jak mniemam założyłes dać 75g epo to zakładając stałą cene tebu w obu mieszankach przynajmniej w moich warunkach nie warto dawać soprano.
0,4L Duettu kosztuje 55-60zł , a 0,6L soprano 50zł a w Duecie bądz co badz masz jeszcze ten krezoksym metylu może nie jakaś rewelacja ale zawsze coś.
Powrót do góry
TryczekSzukarek

PostWysłany: 21:50 Wto 31 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:

Jeżeli masz dostęp do soprano czy rubrica to zrob to generykamii po co wydawać kasę na duet. T3 - bez strobi czyli: prochloraz + tebu, metkonazol + tebu (mocna mieszanina na fuzarium). Jeżeli masz dostęp do soprano to tez napewno masz możliwość nabycia zamira zrób 0,8-1 l zamir i będzie ok.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 21:28 Wto 31 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
TryczekSzukarek

PostWysłany: 21:05 Wto 31 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michcio123 napisał:
Witam!
Planuje w tym tygodniu zabieg fungicydowy w pszenicy jarej stanowisko po burakach pszenica jest ładna ale w niektórych miejscach widac pierwsze infekcje.
Przymierzam sie zastosowac 0,3l duetu + 0.3l artea czy to bedzie dobra mieszanka rozwazam tez 1L soligor?

Co robiłeś na T1 ? Pierwsze infekcje - ale czego ? DTR ? rdzy ? a może septori ? jeżeli rdzy to 0,3 duetu + 0,5 tebukonazolu, jezelu DTR to 0,3 duet + 0,3 bumper, jeżel septoria to 0,4 duet + 1 l gwarant.

Nie przymierzaj się do mieszaniny duet + artea bo jest to kiepska mieszanina soligor to przereklamowane badziewie w którym jest zaledwie 53g propikonazolu totalna żenada i na dodatek droga.
Powrót do góry
Wojtek.ku

PostWysłany: 07:13 Wto 31 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thug napisał:
co myślicie o cenach zbóż po żniwach niektóre żrodła wietrzą potężny spadek a to dlatego ze w rosji i na ukrainie zapowiadają sie rekordowe zbiory co o tym myślicie
a kto to wie , ja podpisałem kontrakt w żniwa po 900 netto i mam to gdzieś
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 338, 339, 340  Następny
Strona 131 z 340

Skocz do: