Skocz do zawartości
miras77

KREDYT NA ZAKUP MASZYN ROLNICZYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym kupić Ładowarkę przegubową za ok.125tys zł ,pytałem w banku spółdzielczym o kredyt z linii młodego rolnika,ale dowiedziałem się że trzeba długo na niego czekać,a dostałem korzystną ofertę handlową która jest tylko ważna 2 miesiące.Czy mógłby ktoś mi doradzić jakiś inny kredyt,lub leasing który można by było spłacać w rocznych ratach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Hans ale nie ma czegoś takiego jak pożyczka z firmy leasingowej. Jest leasing a według mnie nie jest to już interesująca oferta.

Miras a w jakim Banku Spółdzielczym pytałeś, że odpowiedzieli Ci, że tak długo się czeka na 100 tys. zł kredytu? Jest jeszcze BGŻ to inna kwestia. Tańszego źródła finansowania jak kredyt preferencyjny nie znajdziesz. Nawet gdybyś miał czekac miesiąc to czy nie warto ? Zresztą uważasz, że kredyt komercyjny uzyskasz szybciej ? Myślę, że nie, a różnica w oprocentowaniu razy cztery napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem u siebie w Banku,w którym mam kredyt na zakup gospodarstwa też z linii młodego rolnika który spłacam już 6 lat,powiedzieli mi że nie ma problemu z kredytem tylko Bank po złożeniu przeze mnie dokumentów musi wystąpić do ARiMR o dopłate do kredytu i nim przyjdzie decyzja z ARiMR to trzeba poczekać ok.3 miesięcy albo i dłużej,z PROW-u nie moge skorzystać bo skończyły się pieniądze,jest nadzieja dopiero na 2011,a kręgosłup już pomału wysiada i troche przeraża mnie kolejna zima z łopatą i taczką w rękach .Jeszcze spróbuje w BGŻ ,ale nie wiem czy nie zechcą żebym założył u nich konto,a to znowu może nie spodobać się mojemu bankowi i tak jestem między młotem a kowadłem,niby jest pomoc dla rolników ,tylko szkoda że tak trudno dostępna.P.S.z kredytem na gospodarstwo też czekałem prawie 3 miesiące od złożenia wszystkich papierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- splacam raty pozyczki do umowy pozyczki w de lage ani słowa o leasingu.......

co do szczególow: 0% udział własny, 0% prowizji, bez VAT ,wniosek na kredyt to 2 strony A4+2 zaswiadczenia, decyzja +uruchomienie 2 tyg, oprocentowanie 7-8%

 

jaro - BS to pomyłka,a oddzial bgz nie jest zainteresowany ta forma kredytowania bo wszystko zalatwia centrala w warszawie ale teoretycznie jestto do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Hans - zaciągnąłem języka - oprócz zwykłego leasingu, firmy proponują również pożyczki leasingowe (nawet jest takowa oferta w BGŻ leasing). Zwracam honor z powodu mojego nie doinformowania.

Odnośnie Banków Spółdzielczych: korzystam z usług od napewno 15 lat, nigdy sie nie zawiodłem, zapewne wygląda to różnie w różnych częściach kraju, a już z pewnością w małych miejscowościach może być tragicznie, ale ja nie lubię uogólnień. Jeśli jeden jest zły to dlaczego wszystkie są do niczego ?

Wracając do Miras - wierutna bzdura, że trzeba czekać na jakieś decyzje z ARiMR, limitów jest pod dostatkiem i dostępne od ręki, u siebie jak się dowiedziałem sprawa załatwiana by była ok 2 - 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady,widocznie mojemu bankowi nie zależy na kredytowaniu,bo w innych bankach jednak szybciej to idzie,spróbuje w innych bankach popytać i mam nadzieje że uda mi się kupić tą maszyne jeszcze w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podpisana umowę PROW na ciągnik +agregat, wartość inwestycji wyniesie około 180tys zl brutto. Jaki nalepie wziasc na to kredyt?, zaznaczę że 50% +VAT będzie na koncie mniej więcej po 3 miesiącach a reszta na jakies raty + ewentualny wkład własny 10 -15 %, Czy moze orientuje sie ktos z was jak wyglada kredyt firmowy zetora bo najprawdopodobniej bedzie to zetor?

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam podpisana umowę PROW na ciągnik +agregat, wartość inwestycji wyniesie około 180tys zl brutto. Jaki nalepie wziasc na to kredyt?, zaznaczę że 50% +VAT będzie na koncie mniej więcej po 3 miesiącach a reszta na jakies raty + ewentualny wkład własny 10 -15 %, Czy moze orientuje sie ktos z was jak wyglada kredyt firmowy zetora bo najprawdopodobniej bedzie to zetor?

Dzieki i pozdrawiam

 

Ja wzialem w lokalnym Banku Spoldzielczym, kredyt dostalem po 3 tygodniach od zlozenia wniosku, podstawowym zabezpieczeniem jest podpisana umowa z Agencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMDD a mógłbyś przedstawić bliższe szczegóły tego kredytu? Oprocentowanie prowizje i inne koszty z tym związane, jakieś biznesplany itd. orientowałem się w BGŻ to tam jest nawet fajna ta pożyczka leasingowa bo wychodzi 5-6%, tylko jest jeden mankament, niema możliwości szybszej splaty tzn że jak Ci rozpiszą kredyt na 60 m-cy to tego harmonogramu trzeba się trzymać, a biorąc na prow to lepiej by było po otrzymaniu dotacji i vatu odrazu to spłacić i nie płacić tylu odsetek. Z drugiej strony można te odsetki trochę ominąć wrzucając te pieniądze na konto oszczędnościowe które oferują podobne oprocentowanie i porostu spłacać te raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji robisz aneks do umowy kosztuje to 200 zł - zmieniasz termin na dogodny.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt na 100 000 PLZ na 10 lat, im szybciej splace tym mniej odsetek, oprocentowanie 8% w skali rocznej. U mnie byl problem taki, ze wiekszosc tego kredytu na budynek szla i chcialem miec swobode w dysponowaniu. Jak kiedys orientowalem sie w leasingu, to zeby dostac umowe musisz spelnic wiele warunkow finansowych w gospodarstwie, ale niektorzy znajomi brali maszyny w leasing, musisz tylko uwazac, zeby byl wykup koncowy (bo inaczej maszyna nie bedzie Twoja po zakonczeniu leasingu). Sam leasing mozesz zrobic na cala kwote lub tylko na taka, jaka sprzet straci na wartosci, ale w pierwszym przypadku robisz wykup za np. 1 zloty a w drugim wykup za pozostala wartosc. Poza tym leasing bedzie Ci sie oplacal oczywiscie zwlaszcza wtedy, gdy jestes na Vacie, bo koszty leasingu (czyli VAT od kazdej raty, bo do kazdej raty musisz doliczyc VAT) sa Tobie zwracane przez Urzad Skarbowy. Sprzet musisz kupic na gospodarstwo, a nie na siebie imiennie i wtedy odpisujesz tez VAT od paliwa. Generalnie troche jest zachodu, ale czasami sie oplaca. Sam musisz policzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oferuje BGZ to jest pożyczka leasingowa, czyli ja od momentu zakupu jestem właścicielem i faktura jest wystawiona na mnie, w innym wypadku ARiMR nie zwróci kasy. W ten sposób od razu odliczam VAT od całości inwestycji i do rat już nie jest doliczany, tak mi się przynajmniej wydaje. To chyba za wiele się nie różni od kredytu, tylko niby mniej jest formalności (nie trzeba biznes planu), no i te sztywne raty co miesiąc, ale pewnie można aneksować umowe tak jak hans pisal. A co do BS do jakoś nie mam dobrych doświadczeń. Miałem tam konta ale u nas w lokalnym oddziale siedzą stare baby nauczone pracy za komuny , które o wszystko trzeba się prosić i może łaskawie Ci wydadzą to co chcesz albo focha strzelą i powiedzą przyjdź za tydzień bo nie mam czasu:) Dlatego właśnie zmieniłem bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktura jest wystawiona od dealera maszyny odliczasz cały vat , agencja nie wnika jak to jest finansowane- przy kontroli wniosku o platnosc maja byc potwierdzenia przelewu.......

co do stwierdzenia ze jestes wlascicielem maszyny to maly zonk

maszyne dostajesz w "bezplatne uzytkowanie" teoretycznie to nie mozesz jej sam naprawic- tylko serwis + zeszyt napraw itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans ma racje - wazne jest, zeby platnosci wykonac przelewami, musisz sprawdzic co z prawem wlasnosci i na jakiej zasadzie staniesz sie wlascicielem.

 

Ja dla swojego kredytu nie musialem przedstawiac biznes planu, wystarczyla umowa z agencja, tam zreszta jest wszysto wpisane.

 

Ja z kolei nie ma dobrych doswiadczen z BGZ - kiedys wojewodzki oddzial tego banku w Poznaniu sam zmienil umowe kredytowa zawarta ze mna i wymagal, zebym sie do tej umowy stosowal... Co oddzial to inne doswiadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pożyczce leasingowej zwróć uwagę na jeden, aczkolwiek bardzo zasadniczy problem: koszt pożyczki jest naliczony od ceny netto maszyny, urządzenia, samochodu itp., a nie od kwoty pożyczki. Do tego jeszcze dojdzie 1% lub więcej wykupu. Dobrze wszystkiemu się przyjżyj zanim podejmiesz decyzję, bo można parę złotych utopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy orientuje się ktoś z was jak wygłada kredyt firmowy zetora? Niby na Agro Show 2009 podpisali umowę z BZ WBK i zetor ma dopłacać do oprocentowania. Mają w ofercie kredyt i leasing, mnie interesuje kredyt. Jak ktoś ma informacje na ten temat to proszę o przedstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kredytem w BZ WBK radzę uważać . Mam kredyt na dofinansowanie z PROW właśnie u nich.Doszły koszty ubezpieczenia , koszty podatku od środków transportu(bo sprzęt jest zarejestrowany na BZ WBK ) ,zrobiło się ogólnie drogo. Radzę dobrze się zastanowić i być czujnym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo BGŻ współpracuje z nimi od 5 lat i kończę współprace z tymi dziadami w najbliższym czasie jak tylko pozałatwiam formalności.Podam pare powodów po pierwsze pani która mnie prowadzi to jak jej nie powiem co jest nowego w ich banku i sam ją nie na prowadzę to sama od siebię nic nie powie.Po drugię chciałem leasing to mi powiedziała po pierwsze żebym pszyniusł informację o gospodarstwie rolnym z ostatnich dwóch lat jakie zapasy jakie sprzedaże płodów,nieruchomości,ruchomości itp.Po trzecie leasing mają do dupy muszę wpłacić cały VAT plus minimum 10%(jeszcze będzie zależało od specjalisty jak on to będzie widział) mi powiedział przez telefon że chce 15%,czyli muszę wpłacić 100 000 zł.Z każdym innym bankiem na temat leasingu mówią 10% od kwoty brutto.Po czwarte chciałem kupić pole zwlekałem ludzi prawie pół roku bo zbierałem żeby wszystko na raz kupić wszyscy się zgodzili,oczywiście kożystając z lini KZ poszedłem do banku jak miałem wszystko gotowe był październik pani oczywiście jak najbardziej proszę zebrać wszystkie dokumęty biznes plan 20% własnego wkładu(już był zapłacony po podpisaniu umowy przedwstępnej kupna spżedarzy z właścicielami gruntów),jak po tygodniu przyszedłem ze wszystkim pani mówi że będzie problem bo skoniczyła się kasa z ARIMR(nie było wiadomo czy wogóle jeszcze będzie).Z tego co wiem to zawsze tak było w każdym banku i u nich wcześniej też że jak zgłaszałem chęć kredytu z lini KZ to już w dniu kiedy to zgłosiłem rezerwowała dla mnie odpowiednią kwotę z ARIMR.I szlak mnie trafił poniosłem koszta biznes planu i wszelkich innych zasiwiadczeń.A ludzie jak to ludzie chcą kasy i musiałem zaciągnąć zwykły kredyt żeby to pole kupić.Odradzam wszystkim ten ala bank dla rolników robią wszystko żeby z nas kase wydoić podnoszą prowizję na czy się tylko da,za przelewy,opłaty za prowadzenie konta kosmiczne w porównaniu z innymi jakieś dodatkowe opłaty sama pani przez telefon nie wiedziała jakie to opłaty opłaty wprowadzili za wpłatę i wypłatę oraz nawet jak chcesz przelać w oddziale z jednego konta na drugię nawet jak jest w tym samym banku kiedyś zupełnie było inaczej.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy konta w BGZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt teraz od marca to sie zupelnie zj.ebało...........

a durna babke tez mam - zreszta juz 4 przez 3 lata...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że UE nie respektuje kredytów na maszyny zaciągniętych w Bankach Spółdzielczych oraz SKOK-ach, ponieważ nie traktuje ich jako prawdziwe instytucje bankowe, lecz pseudo-banki i nie dostanęzwrotu z UE za kredyt. Czy to prawda?

 

____

http://rolniknet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze jerzy 46 - nie dostajesz przeciez zwrotu za kredyt, tylko za inwestycje, a skad wezmiesz piebniadze - Twoja sprawa. Tez mam kredyt w banku spoldzeilczym, ale przed agencja nie rozliczam sie z kredytu tylko z przelewow za okreslone zakupy. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...