Skocz do zawartości
Kredka

JAKI TRAKTOR???? POMOCY!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogliście;) wielkie dzięki jeszcze raz!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomogliście koledze to i mi możecie pomóc, zamierzam kupić ciągnik i rozważam trzy modele: Zetor Proxima 8441, New Holland 5030 i Farmtrac 80 4WD. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie zrobili promocje Zefira 40 dając 10.000 zł kosztuje 59000 zł netto mozna jakiś rabat utargować tylko czy warto go kupować. Jest to nowość czy lepiej poczekać do przyszłego roku kupic lamborghini R 1 55 DT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jeden z dilerów Pronara daje robi promocje na Zefira 40 upust wynosi 10. 000 zł kosztuje obecnie 59.000 zł czy warto go kupic czy lepiej lamborghini R1 55 DT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Kredka - raczej JD, zgadzam sie z przedmowcami, NH duzo pali a z Case'm jest problem z serwisem oraz jakosc i rzeczywiscie skacze (chyba za lekki)

 

Andrzej - jak juz to lambo, pronar na pewno nie, zefir tez duzo nie lepszy

 

Technik - Zetor, przynajmniej serwis powinien byc tani, NH bedzie duzo palil, a Farmtrac to jakas popelina, ciagnik komunalny a nie w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja standartowa powinna wystarczyc klimatyzacja jest zbedna.Jesli chodzi o lamborghini troche róznia cenowo dy bierzemy pod uwagę moce najtanszy jest R1 35 DT a najdroższy 55 DT. Czy na poczatek starczy najsłabszy czy lepiej od razu zainwestować w mocniejszy. Kupować bede w przyszłym roku druga połowa 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MMDD

 

Myśle, ze nie potrzebnie odrazu skreśliles Farmtraca, co ciągnik ma naprawde dobre opinie przedewszystkim ze wzgledu na niskie zuzycie paliwa i mala mase oraz przyzwoita cene. Jedyna obawa ze firma w Polsce jest odniedawna i ciekawe jak pozniej z czesciami itd

Hmmm czy ja wiem czy new holland bedzie palil wiecej od Zetora? Słyszalem opinie wrecz odwrotne ze new holland malo pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opcja standardowa powinna wystarczy klimatyzacja jest zbędna

Nie zgodził bym się z tym ponieważ ja jak kupowałem tak sam myślałem że klima jest zbędna Dzisiaj jak bym kupował to na pewno bym nie kupił bez klimy

życzę powodzenia w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dosyć ważna watpliwośc i dygresja chodzi mi o trzymanie ciagnika zwłaszcza w okresie zimowymna otwartej przestrzeni garażu niestety nie mam na razie i raczej w tym roku nie będę mieć. Moga być problemy z odpaleniem w zimie i przyspieszona korozja blachy. Czy może stac na polu czy raczej wydaje mi się, ze nie powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcja standartowa powinna wystarczyc klimatyzacja jest zbedna.Jesli chodzi o lamborghini troche róznia cenowo dy bierzemy pod uwagę moce najtanszy jest R1 35 DT a najdroższy 55 DT. Czy na poczatek starczy najsłabszy czy lepiej od razu zainwestować w mocniejszy. Kupować bede w przyszłym roku druga połowa 2010

Klimatyzacja to podstawa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Technik Rolnik:

 

pisze na podstawie doswiadczenia - widzialem pracujacego Farmtraca wiele razy bo znajomy ma i nie jest za bardzo zadowolony, akceptuje go jako ciagnik do transportu (chociaz szalu nie ma), ale w pole to tak nie bardzo. Z tego co wiem (moge sie mylic) to w tym ciagniku jest silnik fordowskiego pochodzenia a te silniki nigdy nie palily malo.

 

Co do NH - mysle ze porownywalnej mocy Zetor spali tyle samo, a przy Zetorze jest duza szansa, ze serwis bedzie tanszy i latwiej dostepny.

 

Pisze na podstawie wlasnych doswiadczen, chciales zeby Ci pomoc, no to pisze to co wiem od znajomych, bo sam ciagnikow w/w marek nie mam. Staram sie napisac co ja bym wybral.

 

Andrzej - to ze ciagnik stoi na zewnatrz to nic wielkiego - dobry ciagnik powinien bez porblemu odpalac i nie powinien rdzewiec. Jesli juz tyle forsy chcesz wydac to chyba lepiej mocniejszy, bo zawsze masz wiecej mozliwosci i mozesz pozniej wieksze maszyny zaczepiac, poza tym hydraulika jest wydajniejsza, wieksza masa, etc. Z klimatyzacja to tak jak pisza koledzy - nowy ciagni bez niej jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MMDD

 

W Farmtracu jest silnik Perkinsa.

Jakbyś miał wybrać to który ciągnik byś wybrał: Farmtrac 80 4WD 74 KM 100 000 zł brutto, Zetor Proxima 8441 82 KM 110 000 zł brutto czy New Holland 5030 82 KM 114000 zł brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja kupienia ciagnika używanegolamborghini R1 55 DT rocznik 2000 podobno w dobrym stanie jeszcze nie widziałem go. Warto obejrzeć cena jest przystepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co trzeba zwrócic uwage swiece były wymieniane w zeszłym roku. Jesli jest w dobrym stanie to chyba warto co sadzicie. Troche lat powinien posłużyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam takie małe pytanie mam 35000 zł. Co lepiej kupić bardzo starego Fenda czy młodszego Renaulta na podzespołach Fenda?? A i jeszcze chciałbym zapytać czy jak w Renaulcie jest silnik Fenda to skrzynia i tylny most też?? Pozdro i z góry dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu kolego akurat pomiędzy tymi dwiema markami wybierasz? no i jakie modele cię interesują? jeżeli kupisz starego fenda to musisz wziąśc pod uwagę że ewentualne remonty mogą sporo kosztować. Fendt jest jedną z najlepszych marek wśród ciągników i zapewne nikt się z tym nie będzie spierał ale jeżeli kupisz starą maszynę no to jest duże prawdopodobieństwo że może być wyeksploatowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W renówkach skrzynie przednie mosty są" cienkie" .Zwróć uwagę np na wałek WOM zobacz jakie są zjechane i porównaj z Fendem czy J D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram pomiędzy tymi dwoma markami bo tak jak napisaliście fendt to jedna o ile nie najlepsza marka ciągników, a renault ma od tego ciągnika silnik. A modele to te o mocy od 100 do 120 KM. A i możecie napisać czy lepiej wziąć 4 cylindrowy z turbem, czy 6 cylindrowy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik radzi mi kupic Zetor 5245 jest tanszy w ekspolatacji niż lambrghini R1 55 DT. Mam watpliwości co do Zetora czy ten ciagnik ma przed podnośnik. Na zdjęciach nie widzę. Jak wygladają koszty kesploatacyjne lamborghini R1 55 DT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość Zetora 5245 i zwrotnośc to jest dla mnie wazne. Do odsnieżania nie wiem czy nie bedzie za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zalety ciagnika lamborghini R1 55 DT oraz wady tak samo Zetora. Ten ostatni to chyba nie nadaje sie do prac komunalnych. Nie ma oprzedniego tuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W renówkach skrzynie przednie mosty są" cienkie" .Zwróć uwagę np na wałek WOM zobacz jakie są zjechane i porównaj z Fendem czy J D

 

Co to znaczy "cienkie" ja swoją renie mam zrobione około 1000 mtg i jak narazie żadnej awarii i polecam te ciągniki wystarczy porównać za 35 tys Renault Fend czy JD , wszystko będzie przemawiać za Renault (począwszy od ceny komfortu po wyposażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W renówkach skrzynie przednie mosty są" cienkie" .Zwróć uwagę np na wałek WOM zobacz jakie są zjechane i porównaj z Fendem czy J D

 

Co to znaczy "cienkie" ja swoją renie mam zrobione około 1000 mtg i jak narazie żadnej awarii i polecam te ciągniki wystarczy porównać za 35 tys Renault Fend czy JD , wszystko będzie przemawiać za Renault (począwszy od ceny komfortu po wyposażenie)

kolego 1000mtg to ja wieki temu C-360 zrobiłem bez remontu , jak zrobisz 10000 to zobaczysz wtedy co jepsze FENDT JD czy rania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W renówkach skrzynie przednie mosty są" cienkie" .Zwróć uwagę np na wałek WOM zobacz jakie są zjechane i porównaj z Fendem czy J D

 

Co to znaczy "cienkie" ja swoją renie mam zrobione około 1000 mtg i jak narazie żadnej awarii i polecam te ciągniki wystarczy porównać za 35 tys Renault Fend czy JD , wszystko będzie przemawiać za Renault (począwszy od ceny komfortu po wyposażenie)

kolego 1000mtg to ja wieki temu C-360 zrobiłem bez remontu , jak zrobisz 10000 to zobaczysz wtedy co jepsze FENDT JD czy rania

kolego czy ja powiedziałem że fendt cz jd jest zły, mówię tylko że przy tej kwocie pieniędzy renault niczym nie odbiega od konkurencji a może byc o kilkanaście lat młodsze

ps. na liczniku renia ma 12tys mtg a w rzeczywistości nikt nie wie ile, jeśli silnik od wymiany do wymiany nie bierze grama oleju a jedyny wydatek na ciągnik jest przeznaczany na paliwo to o czyms to świadczy a porównania z C 360 to raczej nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...